PDA

Zobacz pełną wersję : capture one pro a cs3



aps1
26-07-2007, 21:23
Chcac porzadnie wywolac RAWa,"wystarczy ""CS3 ,czy warto dokupic np.capture one pro ?

Dragunov
27-07-2007, 00:13
Nie wiem czy dalej jest promocja kart san diska z CP1 wersja LE, moim zdaniem warto kupić, bo to dobry soft do rawów. pzdr
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
chodzi o extreme III dla dokładności

miklo
27-07-2007, 11:20
A tam LE. Koniecznie Pro - lepiej brzmi przy opowieściach na piwku ;-)

aps1: ACR (czyli plugin do wołania rawów z PS) jest bardzo ok. C1 jest po prostu inny. Kwestia przyzwyczajenia głównie (i zasobów $, mnie na dużego PS nie stać i wywołanie 30 zdjęć na przykład bez Bridge jest zbyt upierdliwe - dlatego mam C1).

heniek
27-07-2007, 12:27
rawy z 350d C1 wołał super,otwarty raw wyglądał prawie tak jak i w DPP jeśli chodzi okolorystykę, natomiast obróbka z 30d i z 5D zupełnie mi nie podchodzi,są tak wyprane kolorystycznie że dałem sobie spokój i wróciłem do DPP którego ostatnia wersja jest ok

nxnx
03-08-2007, 23:29
rawy z 350d C1 wołał super,otwarty raw wyglądał prawie tak jak i w DPP jeśli chodzi okolorystykę, natomiast obróbka z 30d i z 5D zupełnie mi nie podchodzi,są tak wyprane kolorystycznie że dałem sobie spokój i wróciłem do DPP którego ostatnia wersja jest ok


musisz miec jakis problem z color managementem w ustawieniach
niemozliwe jest zeby ten soft psul kolorystyke, jade caly czas na c1
z wieloma aparatami i jest jak najbardziej ok!

heniek
04-08-2007, 11:17
musisz miec jakis problem z color managementem w ustawieniach
niemozliwe jest zeby ten soft psul kolorystyke, jade caly czas na c1
z wieloma aparatami i jest jak najbardziej ok!
ustawienia mam takie:


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img59.imageshack.us/img59/5955/untitled1am5.jpg)

źle?

Niedzwiedz
04-08-2007, 11:23
wrzuc profil z s3 ;) ja uzywam c1 do masowej produkcji ;) PS d zadan speecjalnych

nxnx
04-08-2007, 11:58
na poczatek napisze cos poza tematem
jezeli robisz foty na zamowienie mysle ze juz czas zaczac pracowac
na 16 bitowych tiffach nie ograniczajac sie do sRGB (proponowalbym prophoto/przynajmnie adobreRGB)
wywolujac 8 bitowe jpegi w sRGB tracisz "polowe" info o obrazie ktore daje raw.

w odpowiedzi na twoje ustawienia to proponuje zamiast sRGB w profilu monitora uzywac tego dedykowanego pod model przez producenta(jezeli nie kalibrujesz-na to wyglada), ktory na pewno znajdziesz na jego stronie. co do kolorow to mysle ze chodzi ci o to, ze w c1 nie widzisz tego co na lcd w aparacie, tak naprawde to ten soft nic nie spiera tylko pokazuje czysty obraz bez obrobek pod jpega w przeciwienstwie do lcd. dpp odczytuje ustawienia wywolania i z tego wzgledu wydaje ci sie ze kolorki są ładne

mysle ze jak poczytasz troche o RAW, jak obrabiac i co nam ten format oferuje nie bedziesz mial juz problemu z spranymi kolorkami :)
chociazby tutaj: http://www.canon-board.info/showthread.php?t=12828

poza tym, jesli praktycznie wszystko zostawiasz tak jak bylo w aparacie
profile, kolorystyka, krzywe itp , a korzystasz tylko z mozliwosci korekcji ekspozycji i balansu bieli to nie lepiej postarac sie o poprawne naswietlanie i wlasciwy balans bieli
przy foceniu i dac sobie spokoj z RAWami?

miklo
07-08-2007, 09:43
źle?
Nie masz profilu monitora? Nie kalibrowałeś nic? Jeśli masz, to go wrzuć w ustawieniach C1.

Ja zauważyłem różnicę pomiędzy 350D a 20D w C1. Jest mniej kontrastowo i mniej nasycone. Ale wystarczy zagmerać levelsami, kontrastem i ekspozycją i jest zajebongowo. Za to, gdy teraz sięgam do starych RAWów z 350D, to nie wiem, co zrobić, żeby dobrze wyglądały. Są przekontrastowione i zmniejszanie kontrastu produkuje tylko mydlane efekty. Wolę to, co wyłazi z 20D. Zdecydowanie.