PDA

Zobacz pełną wersję : Kontrola legalności oprogramowania



maxon52
24-07-2007, 21:55
Jaka instytucja może kontrolować legalność oprogramowania w firmie . Dotyczy to firmy Foto-Video. Pytam , bo nasłuchałem się tylu historii , że zdębiałem.Mam wszystko Ok! (chyba) , ale na wszelki wypadek to ks. spodnie nosi .Dziękuję za podpowiedz.

Tomasz Golinski
24-07-2007, 22:01
Chyba policja.

http://www.naloty.pl/

skrzat
03-08-2007, 08:40
A nie lepiej robić co roku audyt oprogramowania? Wystawiają wtedy certyfikat od Microsoftu, ale informacja a przeprowadzonym audycie trafia do BSA i nawet, gdy ktoś złośliwy (np. zwolniony pracownik itp.) specjalnie podkabluje, że w firmie się używa nielegalnego oprogramowania (mimo, że tak nie jest), to i tak nie przyjdą na kontrolę, bo mają u siebie w bazie informację, że był audyt i wszystko jest OK. Koszt certyfikatu to min. 500 zł, czyli gdy jest mniej niż. ok. 10 komputerów, to i tak trzeba wyłożyć 500 zł. Za każdego kolejnego kompa ok. 50 zł. Oczywiście tylko za taki z Windowsami :)
W firmie gdzie pracuję tki audyt robimy już od kilku lat i jest spokój :)

minek
04-08-2007, 00:56
A nie lepiej robić co roku audyt oprogramowania? Wystawiają wtedy certyfikat od Microsoftu,

Microsoft wystawia certyfikaty autentyczności obcego oprogramowania?
Przecież oni nie robią żadnego profesjonalnego oprogramowania, jedynie system, który działa pod takowym działa.