PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie o lightroom



monikenka
24-07-2007, 12:54
Witam,
Proszę o pomoc bo na pewno wiecie o co w tym chodzi. Otóż zamierzam kupić program Photoshop Lightroom. Znalazłam go w różnych sklepach internetowych i występuje pod różnymi nazwami, min.:
Adobe/Macromedia Lightroom 1 IE
Adobe Photoshop Lightroom 1.0 EN
Adobe Photoshop Lightroom 1.0 ENG
Adobe/Macromedia Lightroom 1 MLP RET IE CD
Czy to jest wszystko to samo?

I jeszcze kilka pytań:
1. Czy upgrade do wersji 1.1 jest darmowy?
2. Co to jest wersja beta?
3. Co to jest wersja komercyjna?
4. Czy są jakieś wersje do użytku w firmie?
5. Na ilu komputerach można program zainstalować?

Wieeeelkie dzięki za pomoc :-)

Vitez
24-07-2007, 17:07
Od razu uprzedze ze nie mam Lightrooma ale duzo czytam, wiec sprobuje cos tam podpowiedziec.

Z tych wersji co wymienilas IE to chyba International Edition, dwie nastepne tez sa OK a na pewno nie bierz wersji 'Adobe/Macromedia Lightroom 1 MLP RET IE CD ' - to wersja z ograniczona licencja.



1. Czy upgrade do wersji 1.1 jest darmowy?

Tak.


2. Co to jest wersja beta?

Wersja testowa, przed ostatecznym wypuszczeniem na rynek, najczesciej ograniczona czasowo, rowniez dosc czesto zawierajaca rozne bledy (zamierzone lub nie) powodujace mniejsze lub wieksze utrudnienia w korzystaniu z programu.


3. Co to jest wersja komercyjna?

Wersja pozwalajaca na wykorzystanie programu do obrobki zdjec / tworzenia grafik w celach zarobkowych.


4. Czy są jakieś wersje do użytku w firmie?

Kazda pelna wersja (czyli od 1.0 wzwyz) z pelna licencja (czyli nie zadne retail czy akademickie licencje).


5. Na ilu komputerach można program zainstalować?

Photoshopa CS2 wolno zainstalowac na dwoch komputerach pod warunkiem nie korzystania z nich jednoczesnie (np komputer w studio a potem komputer w domu, albo komputer w domu i laptop itp).

monikenka
24-07-2007, 17:50
Dzięki, bardzo mi pomogłeś :-P

jonathan
28-08-2009, 10:01
Witam,

Właśnie nabyłem LR 2 i po przeczytaniu tego wątku... nie otworzyłem pudełka :-) Ponieważ na naklejce na moim pudełku były te nieszczęsne litery MLP RET postanowiłem zadzwonić do Adobe i zapytać , tam musiałem podać nr seryjny z okładki CD z programem i Pani zapewniła mnie, że jest to pełna wersja na 2 stanowiska np. praca-dom z mozliwością wszystkich upgradów :-) więc śmiało można kupować !

pozdrawiam

p.s. dokładne oznaczenie na moim pudełku i fakturze: LTRM 2.0 MLP RET IE 1PK CD
cena tez jedna z korzystniejszych, zapłaciłem 1159 brutto w balta.pl