PDA

Zobacz pełną wersję : Hand Strap - pasek na nadgarstek a uzywanie gripa 20D



radża
22-07-2007, 11:20
Mam watpliwosc odnosnie uzywania 20D+grip+hand strap.
Jak ze zmiana uchwytu? Jakie macie doswiadczenia?
Jest dostepnych teraz kilka modeli, chocby na allegro. Ktory wybrac? orginal?

fotokor1
22-07-2007, 11:52
z 300d miałam oryginał canona za 100 zł z allegro, super dopasowany do łapki żadnych problemów ze zmianą przy używaniu przycisków na gripie, zmiana na 30d spowodowała brak gripa (kasa), nie mogę się doczekać kiedy hand dołączy do zestawu
pozdrawiam

TomS
22-07-2007, 12:11
Miałem kiedyś w łapie 350D z tym. I jak dla mnie bardzo nie wygodne. Najlepiej gdybyś sam sobaczył czy ci to pasuje bo zdanie na an temat są różne.

Roni
22-07-2007, 12:25
Ja z HandStrap'em mam jeden glowny problem... jak juz wsadze w niego lape, to nie chce mi sie jej wyjmowac przy pionowych kadrach :-) Generalnie polecam oryginal. "Podrobki" jakos mi nie podpasowaly.

Tomasz1972
22-07-2007, 12:26
http://www.canon-board.info/showthread.php?t=11425

Thunder
22-07-2007, 13:00
To moze przy okazji zapytam gdzie mozna dostac oryginalnego handstrapa? Bo na allegro juz dawno nie widzialem...

Zielony
22-07-2007, 13:19
To moze przy okazji zapytam gdzie mozna dostac oryginalnego handstrapa? Bo na allegro juz dawno nie widzialem...

www.abfoto.pl - zdaje się najtaniej, z tego co widziałem

yogi-bear
22-07-2007, 13:59
www.abfoto.pl - zdaje się najtaniej, z tego co widziałem

Ja brałem z http://ebay.com . HK wychodzi taniej. :)

Thunder
22-07-2007, 17:23
W abfoto niestety nieznany termin realizacji...

radża
22-07-2007, 17:42
Ja z HandStrap'em mam jeden glowny problem... jak juz wsadze w niego lape, to nie chce mi sie jej wyjmowac przy pionowych kadrach :-) Generalnie polecam oryginal. "Podrobki" jakos mi nie podpasowaly.

Wlasnie tego sie obawiam. Kupie, a grip bedzie nieuzywany

I kolejne pytanko - Hand Strap jest zakladany w okolicy spustu na gripie, czy po wyciagnieciu dloni nie "dynda" utrudniajac pionowego chwytu?


http://www.canon-board.info/showthread.php?t=11425

To oczywiscie wczesniej przerobilem.

Zielony
22-07-2007, 17:43
W abfoto niestety nieznany termin realizacji...

Zadzwoń sobie jutro zapytać. Czasem informacje jak i ceny nie pokrywają się z tym co jest na WWW.

trampek
22-07-2007, 18:18
ja mam uzywam oryginal i polecam...

Krzysztof Bieliński
22-07-2007, 18:28
Wlasnie tego sie obawiam. Kupie, a grip bedzie nieuzywany

I kolejne pytanko - Hand Strap jest zakladany w okolicy spustu na gripie, czy po wyciagnieciu dloni nie "dynda" utrudniajac pionowego chwytu?



To oczywiscie wczesniej przerobilem.

Grip bedzie uzywany, tylko inaczej ;), tzn. grip ladnie balansuje aparat przy dlugich obiektywach, bez gripu nie zaczepisz handstrapa (moze jakies udziwnione).
Mozesz dobrze wyregulowac i wtedy wyjecie reki z paska nie bedzie sprawiac klopotow. Poza tym raczej sie nie placze i nie przeszkadza przy zdjeciach pionowych, w przeciwienstwie do standardowego paska, ktory nawet czasem wlezie w kadr, jak sie dobrze postarasz.
Hand strap jest cholernie wygodny, szczegolnie, kiedy robisz zdjecia szybko i na przyklad na wyciagniecie reki. Poza tym, jesli dobrze go sobie wyregulujesz, to moze Ci wisiec na reku praktycznie bez wysilku i w kazdej chwili masz aparat gotowy do robienia zdjec.

Roni
22-07-2007, 18:43
I kolejne pytanko - Hand Strap jest zakladany w okolicy spustu na gripie, czy po wyciagnieciu dloni nie "dynda" utrudniajac pionowego chwytu?
Nic sie nie majta. Do HS jest taka stalowa "sprzaczka" i do niej doczepiasz pasek na szyje, zatem z tym tez nie ma klopotu. Jesli chcesz czesto zmieniac kadr pion-poziom, to po prostu chwytasz aparat tak, jakby nie bylo HS. Jest on na tyle miekki, ze w tym nie przeszkadza.

Thunder
22-07-2007, 19:45
Zadzwoń sobie jutro zapytać. Czasem informacje jak i ceny nie pokrywają się z tym co jest na WWW.Ok jutro tam zadzwonie :smile:

orte
23-07-2007, 00:16
Mam oryginał, używam cały czas od zakupu (3 mies.) i jest naprawdę OK.
Kupowałem przez eBay w HK.

Robson01
23-07-2007, 08:42
A mój czeka na lepsze czasy :-), zmieniłem puszkę i póki co o gripie nie myślę.

Thunder
23-07-2007, 20:17
Dzwoniłem do abfoto i otrzymalem informacji ze na ta chwile w Canonie brak jakichkolwiek akcesorii... :(

fotokor1
23-07-2007, 22:00
mój był z allegro od canonplus szukaj w zakończonych aukcjach kiedy poszukiwałam też nie miał ale mi sprowadził, ostatni raz były na allegro w czerwcu

Thunder
23-07-2007, 22:41
Dostałem odpowiedz od canonplus:

"niestety na dziś nie ma go w Canonie nie umiem podać terminu dostawy"

Wie ktos czy mozna gdziekolwiek dostac tego handstrapa? Skoro nie ma w Canonie to pozostaje miec nadzieje ze komus został na magazynie...

janmar
28-07-2007, 21:27
Wybrac oryginalny.Uzywam Hand strapa jezeli go nie ma dłon na aparacie jest zacisnieta i po dwóch trzech godz. jest niezle zmeczona.przy uzywaniu "hand strap"dłon jest luzna nie meczy się,to działa jak pas przy strzelaniu z broni długiej.Warto.:-D

Thunder
28-07-2007, 23:32
No zalety już znam, ale w dalszym ciągu nie wiem gdzie to mogę kupić...

adalbert
28-07-2007, 23:40
Wybrac oryginalny.Uzywam Hand strapa ...Warto.:-D

http://www.canon-board.info/showthread.php?t=11425
czytałem ten wątek :) niejaki bebop używa E1 bez gripa z 5D - ale....
janmar - też się zastanawiam nad podpięciem tego wynalazku - czy można tego używać WYGODNIE z 5D BEZ gripa(-> nie mam w planie, nie lubię)?

yogi-bear
29-07-2007, 01:09
No zalety już znam, ale w dalszym ciągu nie wiem gdzie to mogę kupić...

http://ebay.com ! Nie dość że jest dostępny to jeszcze taniej niż w PL. Kup od ludzi z Hong Kongu - sprawdzone. Jeśli nie masz konta ebay / paypal mogę Ci kupić i później przesłać pocztą. Jak coś to odezwij się na PM.

janmar
29-07-2007, 07:11
Ten który mam jest podobnie jak pasek naramienny aparatu przewlekany przez uszko aparatu i zabezpieczany klamerka.sam aparat pod spodem nie ma uszka,a z gripem ma.Tak wiec bez gripa nie.Wiem ze są takie"hand s,,"że dół maja mocowany pod srube statywu,ale np, ja mam wielką łape i myslę ze przy takim rozwiazaniu bym jej nie wetknal tak aby to dobrze lezało. pozdrawiam.:smile:

fotokor1
29-07-2007, 10:12
http://www.multifoto.pl/go/_info/?id=7545
natomiast dzisiaj w realu w Bydgoszczy był taki oto wynalazek canon za 73 zł nazywa się GR-100 TP i jest to grip ale nie na zapas baterii z paskiem z tworzywa sztucznego, grip podpina się normalnie (ciężki jak diabli) i do tego hand ale jak dla mnie to "badziewie" może inni to mają i maję odmienne zdanie