PDA

Zobacz pełną wersję : Zakup 20D - jakie dodatki do niego, prosze o prade.



aqua
21-03-2005, 00:28
Chyba w koncu bedzie mi dane zakupic 20D, chce kupic do niego gripa i lampe 580EX.
Nie mam doswiadczenia w tej materii wiec poradcie co i jakich firm i ile do niego dodatkow itp?
zakup ma byc w B&H wiec troch bedzie taniej.
Jakie karty, jakiej firmy i ile 2 o miejszczej pojemnosci czy 1 o wiekszej?
Jakie akumulatory i ile?
Moze niektore rzeczy mozna taniej kupic u nas?
Ja walcze glownie dluzsza lufa ale zastanawiam sie czy nie kupic sobie jakiegos obiektywu malego zooma z tych tanszych?

TomekD
21-03-2005, 11:08
Z tego co wiem to Canon dodaje do swoich aparatów kary Sandiska więc to pod karty tej firmy są robione aparaty (na nich testwane)
najszybsza w 20D jest Extreme III, minimalnie wolniejsze Ultra II. Sa to jednak niewielkie róznice, w normalnym uzytkowaniu aparatu niewyczuwalne...
Chyba że się jest reporterem sportowym, i czesto zapycha się bufor....
Prawdopodobnie podczas kozystania z dobrego cztynika (tego samego producenta) róznica szybkosci tych kart będzie bardziej widoczna.
Więc jezeli chcesz mieć dobra kartę to bierz jedna z tych 2, albo lexara

Na kartę 1 Gb i ustawieniu aparatu na 8Mp JPEG minimalna kompresję wchodzi około 250 zdjęć. Przy RAWie +Jpeg około 100
Sam sobie przelicz jaka pojemnośc Ci potrzebna.

Do gripa musisz mieć akumulatorki takie jak wchodzą do samego body, nie kupuj paluszkow bo sie nie nadają. W Polsce odpowiedniki masz po 65zł za szt 1800mAh

Jak nie masz krótkiego zooma a chcesz mieć cos taniego to weź z obiektywem kitowym

jadeit
21-03-2005, 14:43
do 20 d raczej canon nie daje karty w zestawie...
są kit'y w stanach kompletne takie mają naprykład: karte, czytnik, futerał, swab'y


pozdrawiam

TomekD
22-03-2005, 23:08
wiem że do 20D nie dają kart, ale do A,S,G dają i jest to sandisk.Widać ze soba wspólpracują, w kazdym razie jest taka stonka z testami gdzie Sandusk Extreme III wypada najlepiej...
o znalazłem :)

http://www.robgalbraith.com/bins/multi_page.asp?cid=6007-7303