PDA

Zobacz pełną wersję : Nagrywanie zdjęć



mikeqp
18-07-2007, 05:15
Witam, mam pytanko odnośnie nagrywania zdjęć....
Otóż chciałbym ponagrywać swoje zdjęcia na DVD jednak ręcznie to jest strasznie dużo roboty--dobrać tak zdjęcia na płytkę żeby starczyło te 5GB.
Czy jest jakiś programik który mógłby posegregować fotki pod rozmiar do nagrywania??

heniek
18-07-2007, 10:03
mnie jak się nie mieszczą na na jedną to biorę kolejną..
chcesz dopasować jakąś ilość zdjęć do 1 płyty dvd?
trzeba zmienić wielkość zdjęć np. w Irfanie o ileś % i tyle.
ale do końca nie jestem pewien czy o to Ci chodzi?
pozdr.

schabu
18-07-2007, 10:27
raczej nie o to chodzi - chodzi o to żeby program z katalogu ze zdjęciami, powybierał foty tak żeby było w sam raz na całą płytę.
z oszczędnościowego punktu widzenia to może zaoszczędzisz jakieś 10%, ale z logistycznego punktu, czyli głównie archiwizacji, jest to koszmar nie warty tych 10% ceny płyt, zwłaszcza że dobre Verbatimy kosztują już po 1.10.

dgcracker
18-07-2007, 10:28
Witam, mam pytanko odnośnie nagrywania zdjęć....
Otóż chciałbym ponagrywać swoje zdjęcia na DVD jednak ręcznie to jest strasznie dużo roboty--dobrać tak zdjęcia na płytkę żeby starczyło te 5GB.
Czy jest jakiś programik który mógłby posegregować fotki pod rozmiar do nagrywania??

Witam,
nie wiem dokladnie czy o to Ci chodzi ale sprobuj tego programu:
http://bttb.sourceforge.net/
Pozdrawiam,
D.C.

piast9
18-07-2007, 11:06
Nie rozumiem problemu.

Fotki na płytę dobiera się raczej tematycznie, chronologicznie czy w jakiś inny przyjazny dla człowieka sposób. Jeśli Ci na tym nie zależy to po prostu wrzucasz jak leci aż zapełnisz płytę.

mathom
18-07-2007, 11:13
Ja trzymam fotki w katalogach po datach i tematycznie. Na płytę wrzucam całe katalogi. Jak jakiś katalog nie wchodzi to usuwam. Przy śmiesznej cenie płyt dvd nawet kilkaset mb wolnego nie stanowi przecież problemu... ;) do tego radzę nagrywać 2x i to najlepiej na różnych płytach -- nigdy nie wiadomo. Dodatkowo wszystkie nagrane trzymam na sambie pod freebsdą w celu szybkiego dostępu (przy obecnych cenach za hdd to też nie stanowi problemu) ;)

popi
18-07-2007, 11:19
a ja trzymam wszystko na dysku. jak trzeba wywołać to wysyłam mailem do Laba, a jak ktos chce kopie to mu nagrywam :D

mathom
18-07-2007, 11:21
a ja trzymam wszystko na dysku. jak trzeba wywołać to wysyłam mailem do Laba, a jak ktos chce kopie to mu nagrywam :D

A jak Ci dysk padnie ? ;) była np. taka seria maxtorów 9 i 10 zdaje się, mieliśmy takich ze 40, z czego padło ponad 20 ;) niektóre padały w parę godzin po podłączeniu ;)

doman
19-07-2007, 08:45
Jeszcze innym rozwiązaniem to dokupić dysk jako beckap. Ja za 160 gigabytes (wielkości paczki papierosów może 1.5,wejście USB) zapłaciłem 99 $. Wygoda i masz to samo co na hard.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Jeszcze innym rozwiązaniem to dokupić dysk jako beckup. Ja za 160 gigabytes (wielkości paczki papierosów może 1.5,wejście USB) zapłaciłem 99 $. Wygoda i masz to samo co na hard.Pozdrowienia

popi
19-07-2007, 13:33
A jak Ci dysk padnie ? ;) była np. taka seria maxtorów 9 i 10 zdaje się, mieliśmy takich ze 40, z czego padło ponad 20 ;) niektóre padały w parę godzin po podłączeniu ;)

akurat jak strace to się nic nie stanie:D chociaz wierzę w swojego seagate'a. Bo mam na nim tylko foty, i nie korzystam z niego jak nie korzystam z fot

mathom
19-07-2007, 14:35
akurat jak strace to się nic nie stanie:D chociaz wierzę w swojego seagate'a. Bo mam na nim tylko foty, i nie korzystam z niego jak nie korzystam z fot

Odłączasz mu zasilanie ? ;) bo nie rozumiem za bardzo związku przyczynowo-skutkowego ;)

sowask8
20-07-2007, 00:24
zostaw zawsze troche wolnego miejsca.... na palce jak bedziesz chwytał płyte albo jakas inna osoba unikniesz dotykania wypalonej powierzchni płyty:]