PDA

Zobacz pełną wersję : A95 - nieostra lewa strona zdjęć



PiTT
20-03-2005, 23:26
Witam
Co prawda niedawno się zarejestrowałem, ale od dłuższego czasu przeglądam forum i często korzystam z Waszych cennych uwag :wink:
Ale do rzeczy, jakiś czas temu kupiłem Canona A95, przesiadka z A60
Zdjęcia na dworzu są lepsze niż na A60, ale denerwuje mnie jedna rzecz
Lewa strona jest nieostra
Bez znaczenia czy na auto czy na manualu, czy używając jakichkolwiek trybów, prawie zawsze lewa strona zdjęcia jest nieostra
Dla przykładu wklejam linka do zdjęcia w oryginalnej wielkości:
http://strony.aster.pl/pitt/IMG_0885.JPG
Sam nie wiem co z tym robić, ale chyba przejdę się do serwisu bo tak nie powinno być
Z góry dzięki za wszelkie info
Pozdrawiam

Tomasz Golinski
21-03-2005, 00:41
pewnie jakas wada optyki. uzywasz jakiegos filtra? moze obiektyw po prostu jest brudny?

serwis to najsensowaniejszy krok.

PiTT
21-03-2005, 00:51
pewnie jakas wada optyki. uzywasz jakiegos filtra? moze obiektyw po prostu jest brudny?

serwis to najsensowaniejszy krok.
Zero filtrów, obiektyw czyściutki
Jedno pytanie, czy jest możliwe żeby przy takim zdjęciu jak to mógł łapać ostrość na środek a boki zostawiać rozmazane ?
Przy zdjęciu z bliska może chyba tak być że nie będzie wszystko ostre, ale przy dużych odległościach to chyba wszystko powinno być idealnie :|
Dzięki za odpowiedz, podjadę do serwisu

Tomasz Golinski
21-03-2005, 00:57
to ewidentnie nie jest wina ustawienia ostrości tylko marnej optyki. mój jeden zdezelowany filtr polaryzacyjny daje taki efekt na całym kadrze :?

tiberek
21-03-2005, 01:00
Na mój gust nieuszkodzony A95 przy dobrze zrobionej fotce ma ostrość jak 'żyleta' 8) Oczywiście jak na tą klasę aparatów. To zdjęcie z 1. postu zdecydowanie kwalifikuje aparat do wycieczki do serwisu :| Co do pytania o rozmazane boki, to owszem jest to możliwe, tylko bardziej to ma być blur związany z głębia ostrości, a tutaj to jest 'rozjechany, rozmydlony' obraz - a to w naturalny sposób, w sprawnym A95, bez żadnych dodatków, jest nieosiągalne.

PiTT
21-03-2005, 01:04
ehh... to już się cieszę :cry:
co prawda z A60 też byłem w serwisie bo pojawiły się zdechlaki na matrycy i naprawili wszystko cacy,
no nic, jutro może go zawiozę i napiszę co zrobili
pozdrawiam

hazan
21-03-2005, 10:28
ehh... to już się cieszę :cry:
co prawda z A60 też byłem w serwisie bo pojawiły się zdechlaki na matrycy i naprawili wszystko cacy,
no nic, jutro może go zawiozę i napiszę co zrobili
pozdrawiam

Miałem kiedys dokładnie taki sam efekt jak opisujesz tylko ze z A60 - nieostrośc po lewej stronie - serwis załatwił sprawę (polecam jednak zwórcenie uwagi na LCD przy odbiorze ja miałe tak porysowany ze zarzadałem wymiany i to tez zrobili)

PiTT
25-03-2005, 12:03
Ok. już mogę odebrać aparat z sewisu
Rozmawiałem z serwisantem i powiedział że wyregulował i jest ok. ale na zdjęciach szerokokątnych może występować efekt zaokrąglenia ( a co to ma do nieostrej matrycy? )
Jak odbiorę to sprawdzę czy faktycznie regulacja coś dała, jak nie to będę dalej reklamował :?
Pozdrawiam

[ Dodano: 28-03-2005 ]
No to chyba po problemie
Aparat odebrałem, cały czas robię próbne fotki i wydaje mi się że jest ok.
Zdjęcia nie są już rozmazane, ale wiadomo że będę się teraz wpatrywał i patrzył czy przypadkiem nie jest coś rozmazane.
Ogólnie serwis spisał się na 5
Przez pomyłkę dali mi termin jak dla naprawy pograwancyjnej czyli 4 dni bo normalnie są 2 tygodnie :)
Nie pozostaje nic innego jak dalej pstrykać fotki i cieszyć się z udanych ujęc ;)
Jeszcze raz dzięki za rady
Pozdrawiam

P.S. A tak na marginesie, wiem że nie raz była o tym mowa, chodzi o filtry do aparatu.
Czy jest sens zakładać filtr UV i ew. polaryzacyjny kołowy do zdjęć głównie w domu i czasami przy ładnej pogodzie ?
Jeśli już tak to czy Hama jest godna uwagi czy coś droższego szukać ?