PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z A80



elajza
01-09-2006, 04:33
siedze sobie w stanach i zepsul mi sie monitor- nie wiem co sie dzieje ale nie robi ale nic nie pokazuje w monitorze, ktory z reszta jest czarny i nawet jak robie zdjecie i w puszczam je do kopa nic- czarosc- nie wiem co robic- czy go naprawic co kosztuje ok 300 $ czy kupic cos nowego- porsze o jakas pomoc- thx :-)

MacGyver
01-09-2006, 13:49
Raczej niewarto ładować 300$ w naprawę aparatu wartego ok. 150$.

astrorek
09-09-2006, 07:06
Myślę że należy kupić Canona IXUS-a 50.

rakosraf
17-07-2007, 09:21
Witam! Jestem nowy na forum więc jakby co nie krzyczcie ;-)

Mam problem z moim wysłużonym 3 letnim A80. Coraz częściej po włączeniu aparacika na wyświetlaczu mam cały rozmazany obraz (takie rozmycie najczęściej jasne barwy), na początku było tak, że jak nie chciał zaskoczyć to robiłem zdjęcia z wizjera i zdjęcia wychodziły w miarę OK. Ostatnio jednak jeśli na wyświetlaczu mam rozmyty obraz to i zdjęcie też takie potrafi wyjsc choć nie zawsze (wrzucam taką fotke i mniej więcej taki wygląda obraz na wyświetlaczu) Najbardziej wkurza mnie to, że nie dzieje się to cały czas ale coraz częściej a nie chciałbym zostać bez aparatu w najmniej oczekiwanym momencie. Może macie pomysł co może szwankować, ewentualnie ile naprawa i czy warto to naprawiać...?

Pozdrawiam
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e3aea14005da0d80.html

slawek_j
17-07-2007, 12:26
Wyglada to na uszkodzenie matrycy. Jezeli tak jest, to serwis Canona dokona darmowej naprawy. Przeslij (lub zanies; nie wiem skad jestes) aparat do serwisu w Warszawie na ul. Żytnią do bezplatnej ekspertyzy. Jezeli to matryca, to bedziesz musial niestety troche poczekac. Ale naprawia aparat na swoj koszt.

rakosraf
17-07-2007, 13:28
Dzięki za pomoc podzwoniłem, poczytałem i chyba to rzeczywiście matryca.
Ale to, że naprawa za free to mnie bardzo zdziwiło in plus oczywiście...

Pozdrawiam i zamykam temat.

solti
17-07-2007, 17:22
...serwis Canona dokona darmowej naprawy...
...Ale naprawia aparat na swoj koszt.
Nie wiem, skąd kolega bierze takie informacje, ale to jest bzdura! Aparat jest już po gwarancji więc i każda naprawa jest płatna. Canon niestety to nie fundacja charytatywna.

kolo2
17-07-2007, 19:33
Dzwoniłem do Canona o A70 w którym stało się tak samo i dowiedziałem się że zrobią darmową wycenę co do konieczności wymiany części :-) a decyzja należy do właściciela sprzętu.Ja swój naprawiłem w Krakowie na ul.Czapskich 1 uważam w dobrej cenie.

micles
17-07-2007, 22:08
Nie wiem, skąd kolega bierze takie informacje, ale to jest bzdura! Aparat jest już po gwarancji więc i każda naprawa jest płatna. Canon niestety to nie fundacja charytatywna.

Nie chce mi się tego szukać na Canon Polska bo już z 15 razy było na CB :

Wadliwa seria PowerShotów AXX ma schrzanione matryce - wada wyłazi na wierzch po jakimś czasie - bla bla bla (...) jeżeli to ta seria, to wymieniamy matrycę za free.

rakosraf
18-07-2007, 07:30
Nie chce mi się tego szukać na Canon Polska bo już z 15 razy było na CB :

Dokładnie tak jest, dzisiaj moja A80 jedzie do serwisu a, że jest to "stety-niestety" ta seria to naprawa za free :D

rakosraf
23-08-2007, 11:00
z małym poślizgiem ale sprawa doprowadzona do końca.

Więc tak podesłałem sprzęt do serwisu, na drugi dzień dzwonie i dowiaduje się, że to chyba jednak nie przetwornik a coś z optyką (naprawa ok.260 pln) boli no ale cóż na nowy na razie kasy brak więc się decyduje.
W umówiony dzień odbioru znajomy podjeżdża do serwisu i tu niespodzinka jednak wymiana przetwornika i mimo, że aparat już dawno po gwarancji naprawa za FREE.
Także jest dokładnie tak, że jeśli jest to wadliwa seria przetworników to naprawa jest za darmo :-D

PS. Trochę zastanawia mnie czy ta sprawa z niby optyką i płatną naprawą to nie jakieś kombinowanie serwisu ale skończyło się tak jak oczekiwałem więc Sic...!;)
Pozatym kontakt z serwisem i czas naprawy oraz jak na razie jejjakość jest OK!

fel
25-10-2007, 13:51
Witam.

Posiadam od niedawna Canona A80 kupionego z drugiej ręki. Kilka dni temu, prawdopodobnie przy przewożeniu, coś się w nim uszkodziło. Wygląda to tak, iż w trybie robienia zdjęć, obraz na wyświetlaczu jest rozmazany w pionie i ma odcień różowy. Tak samo wyglądają uchwycone zdjęcia. Sam wyświetlacz działa - zdjęcia zrobione przed usterką jak i ikonki widać poprawnie. Wygląda to jak awaria elektroniki lub, co wydaje się mniej prawdopodobne, optyki. Załączam linki do zdjęć.

http://fel.boo.pl/canon_a80/IMG_5755.JPG
http://fel.boo.pl/canon_a80/IMG_5756.JPG
http://fel.boo.pl/canon_a80/IMG_5757.JPG

Aparat ma już trochę lat na karku, a ja nie chcę do niego za dużo dokładać, więc przed oddaniem go do serwisu, chcę spróbować naprawić go na własną rękę czy też przez elektronika niespecjalizującego sie w aparatach.
Czy ktoś pomoże mi określić co mogło w nim paść i jakie są szanse na naprawę? Koszty, poziom trudności etc.

Pozdrawiam
Fel

slawek_j
26-10-2007, 09:35
Wyglada to na uszkodzenie matrycy. Nic nie eksperymentuj samodzielnie. Wyslij/odnies aparat do serwisu w Warszawie (ul. Żytnia; dokladny adres znajdziesz na www.canon.pl) na bezplatna ekspertyze. Jezeli to jest matryca, to prawdopodobnie zrobia ci to za darmo (niestety bedziesz musial poczekac ponad miesiac).

yacek13
26-10-2007, 21:55
Moje doświadczenia z tym serwisem są jak najgorsze. Trzymali mi aparat kilka miesięcy, bo niby trzeba było sprowadzać części. Chyba z księżyca je sprowadzali. A był to... a80.

fel
28-10-2007, 11:30
Zaniosłem go parę dni temu do serwisu, rzeczywiście był to fabryczny problem z matrycą, który naprawią bez opłaty. Będę na to czekać do 4-rech tygodni, bo sprowadzają części - widać to tradycja.
To jedyny serwis w Polsce wykonujący te naprawy, a za granicę się nie wybieram, więc wyboru wielkiego nie mam. Mam jedynie nadzieję, że zmieszczą się w zapowiedzianym czasie.
Dzięki za sugestie.

Pozdrawiam
fel

tomstarz
26-05-2008, 11:54
Witam!
Jestem tu pierwszy raz.
Przeszukałem wątki i nic nie znalazłem, a może pominalem...?
Problem dotyczy wyswietlacza mojego aparatu Canon PowerShot A80. Gdy mam ustawiony ekran na podglad tego co bede chcial fotografowac, pojawiaja sie jakies dziwne rozowe pasy, tak ze nie jestem stanie powiedziec co widac na wyswietlaczu. Pasy wystepuja praktycznie na calej szerokosci ekranu - jedynie po prawej i lewej stornie jakies 5 mm jest "od tego wolne", ale i tak nawet tam jest jakies porozciagane. Paski te migocza i sie ogolnie mienią. Jednak kiedy zrobie zdjecie i pojawia sie jego podglad (taki na jakies 2 sek.), to wszytko jest ok. Tak samo moge sobie przegladac zdjecia ktore juz zrobilem. Ogolnie aparat jest sprawny i dalej robie dobre zdjecia w dobrych kolorach (bez zadnego rozu). Menu i wszystkie opisy ktore sa na wyswietlaczu dzialaja prawidlowo. Problem jest jednynie z robieniem zdjec za pomoca podgladu przez wyswietlacz bo nic nie widac, tylko te rozowe pasy. Zaznaczam ze aparat mi nie spadl ani nic z tych rzeczy, po prostu od wczoraj tak sobie wlasnie dziala. Aha - mam go juz 4 lata i nigdy nic sie z nim nie dzialo.
Co to może być? Co robić? Czy to moze byc uszkodzenie LCD albo jakiegos polaczenia miedzy aparatem a wyswietlaczem? Czy oplaca sie to naprwiac, czy lepiej moze kupic taki sam uzywany aparat i sobie stamtad przelozyc? Moze ktos z Was spotkal sie juz z czyms takim i moze pomoc?
Pomóżcie, proszę.
Pozdrawiam.

KubaZowsik
27-05-2008, 10:35
Moja siostra ma A80, który jeszcze jakiś czas temu miał podobne objawy ... Ciąga dalszy był taki, że fotografie zaczęły być dekorowane przez aparat poziomymi paskami w różnych kolorach ... Ostatnio, po prostu padł i to w najmniej oczekiwanym momencie...

Dla Ciebie jest to sygnał aby szybko rozejrzeć się za nowym aparatem.... Z aktualnej oferty Canon-a - jedyny kompakt z obracanym ekranem i Full manualem to Canon A650 IS. /pomijam S5 IS itd.. / Oczywiście sam aparat jest większy od A80- bo i ekran LCD jest większy od tego mikro z A80 :)

Można oddać aparat do serwisu na Żytnią - ale licz się z tym, że usługa serwisowa (rozebranie aparatu itd) może nie opłacać się. Sam ostatnio otwierałem Canon-a A70 i wiem ile jest roboty z samym rozłożeniem aparatu - a co dopiero złożeniem :) Na szczęście wycena naprawy jest bezpłatna.

Pozdrawiam.
Kuba

tomstarz
27-05-2008, 11:57
Moja siostra ma A80, który jeszcze jakiś czas temu miał podobne objawy ... Ciąga dalszy był taki, że fotografie zaczęły być dekorowane przez aparat poziomymi paskami w różnych kolorach ... Ostatnio, po prostu padł i to w najmniej oczekiwanym momencie...

A propo tego co kolega napisal. Niestety juz wczoraj aparat zaczal miec podobne objawy, tzn. na ok. 100 zdjec - 3 wyszly wlasnie z takimi "ciekawymi" paskami :-( .

Ale jednak chyba zdecyduje sie wyslac na Zytnia do Wawy. Co prawda sam kurier to juz 30 zeta, ale moze to jakas blahostka i do 150 zeta mi naprawia? Sam juz nie wiem czy warto i co robic. Akurat ten aparat naprawde robil fajne zdjecia i 3 czy 4 lata temu jak go kupowalem kosztowal kupe kasy :mad: