PDA

Zobacz pełną wersję : funkcja kamery internetowej



zyke
28-03-2004, 22:42
Przymierzam sie na wiosne do zakupu jakiegoś cyfraka i zbieram rózne informacje na ich temat.

Ostatnio interesuje mnie coś takiego jak funkcja kamery internetowej. Pytanie jest więc następujące: jakie parametry techniczne aparatu cyfrowego świadczą o tym że może on również służyć jako kamerka internetowa? Czy jest to coś związane z optyką? wielkoscia matrycy? wyposazeniem dodatkowym? oprogramowaniem?

Widziałem kiedys w jakims sklepie dosc tanie aparaciki (prawie zabawki) które niby mozna było stosowac jako kamerka internetowa ale ich parametry techniczne dla potrzeb fotografi były bardzo niskie. Ostatnio jednak w opisie Minolty Xt znalazłem info że posiada ona funkcję kamerki internetowej - a jest to już pod wzgledem jakości wykonywanych zdjec całkiem ciekawy model aparatu.

Inne moje pytanie to jaka jest jakość obrazu uzyskanego z takiego aparatu-kamerki w porównaniu do typowej kamerki internetowej? Czy taki aparat-kamerka nadaje się do zastosowania w wideoczatach takich jak np na Onecie czy Interii? Czy stosowanie cyfraka jako kamerki bedzie miało wpływ na jego przyspieszone zuzycie - akumulator? matryca?

Proszę o wszelkie informacje na nurtujący mnie temat. Kiedyś zapytałem o to samo w sklepie komputerowym oferującym także aparaty ale sprzedawca zdecydowanie nie był w temacie ;)

Vitez
29-03-2004, 05:30
O... nastepny...
Chyba zaden Canon nie ma funkcji kamerki internetowej wiec... zly adres?

(hint: to jest forum uzytkownikow Canona a nie forum fotografii cyfrowej)

Na to pytanie moglbym czesciowo odpowiedziec, ale nie na tym forum (sproboj na grupie dyskusyjnej pl.rec.foto.cyfrowa ).

zyke
29-03-2004, 16:02
Ha ha W takim razie proponuję zmienić na stronie głównej opis działu z: "OGOLNE-Sprzęt fotograficzny (inny): Dyskusje ogolne o aparatach i sprzecie innych producentow" na "OGOLNE-Sprzęt fotograficzny (inny): Dyskusje ogolne o aparatach i sprzecie innych producentow pod warunkiem że jest to CANON!" :)

Pozdrawiam i dzięki za namiar na grupe dyskusyjną
Zyke

Vitez
29-03-2004, 22:06
Ha ha W takim razie proponuję zmienić na stronie głównej opis działu z: "OGOLNE-Sprzęt fotograficzny (inny): Dyskusje ogolne o aparatach i sprzecie innych producentow" na "OGOLNE-Sprzęt fotograficzny (inny): Dyskusje ogolne o aparatach i sprzecie innych producentow pod warunkiem że jest to CANON!" :)

Good point... nie zauwazylem opisu 8) . Musze to skonsultowac z szefem :roll:

Vitez
29-03-2004, 22:10
Jeszcze na jeden temat sobie glosno omysle: czy "kamera internetowa" moze byc zaliczana do kategorii "sprzet fotograficzny" ? 8)

hazan
29-03-2004, 22:19
Ha ha W takim razie proponuję zmienić na stronie głównej opis działu z: "OGOLNE-Sprzęt fotograficzny (inny): Dyskusje ogolne o aparatach i sprzecie innych producentow" na "OGOLNE-Sprzęt fotograficzny (inny): Dyskusje ogolne o aparatach i sprzecie innych producentow pod warunkiem że jest to CANON!" :)

Pozdrawiam i dzięki za namiar na grupe dyskusyjną
Zyke

Witam
Ja nie wiem z czym wy macie problem - i nie wiem co ma wspolnego kamera internetowa z sprzetem fotograficznym - rownie dobrze mozemy zaczac rozmawiac o telewizorach i wszystkim innym co ma lcd :)