PDA

Zobacz pełną wersję : zamienić 350d na 30d - dylemat



thinredline
13-07-2007, 21:07
Zastanawiam się nad zamianą 350d na 30d.
Co o tym myślicie? Wiem, że 30d jest lepszy ale czy na tyle aby wymienić go na moje 350d? :confused:

Proszę o konstruktywne rady

JurekGR
13-07-2007, 21:09
Jeśli masz kasę na zbyciu...
Jeśli nie wystarcza Ci już 350-tka...
Czy nie lepiej wymienić coś z optyki na lepsze? na przykład...

schabu
13-07-2007, 21:24
krótko i zwięźle: aha :)

tpop
13-07-2007, 21:25
ja zmienilem bo nie moglem sie dogadac z AeFem w 350.

thinredline
13-07-2007, 21:25
Jeśli masz kasę na zbyciu...
Jeśli nie wystarcza Ci już 350-tka...
Czy nie lepiej wymienić coś z optyki na lepsze? na przykład...

W sumie nie odczuwam potrzeby dokupienia optyki.
W szkłach mam zakres od 28 do 400. Co w zupełności w tym momencie pokrywa poje potrzeby.
Bardziej mi zależy na sprawniejszym AF i większym ISO bez szumów.
Jest to coś co co powoduje, że zastanawiam się nad nową puszką.

Gdybym dysponował nieograniczonym źródłem finansowania to bym po prostu kupił bez pisania postów :D


ja zmienilem bo nie moglem sie dogadac z AeFem w 350.

zmieniłeś na 30d?
jesteś zadowolony ze zmiany?

JurekGR
13-07-2007, 21:35
Ja nie mam na myśli nieograniczonych zasobów gotówki :-)
Do 30D będzie (tak sądzę) musiał dołożyć więcej niż dostaniesz za 350D.
Nie wiem dokładnie jak jest z AF w 350D...
Z aparatem 20D/30D focenie to naprawdę jest wielka frajda.

thinredline
13-07-2007, 21:41
Ja nie mam na myśli nieograniczonych zasobów gotówki :-)
Do 30D będzie (tak sądzę) musiał dołożyć więcej niż dostaniesz za 350D.
Nie wiem dokładnie jak jest z AF w 350D...
Z aparatem 20D/30D focenie to naprawdę jest wielka frajda.

To, że trzeba dołożyć pieniążków zdaję sobie sprawę. Tylko pytanie czy warto?
Naprawdę drażni mnie AF w mojej 350.
ISO też by mi się przydało bo robię zdjęcia na ślubie szwagierki a następnie u kolegi z pracy. Ten ostatni myślę, że już za symboliczną kwotę ale mimo wszystko już za jakieś pieniądze.

Dodam tylko, że żonce pomysł podoba się średnio ;)

JurekGR
13-07-2007, 21:45
Ja osobiście bym zamienił na 30D jeśli miałbym odpowiadającą mi szklarnie.
Mam póki co 20D i jestem happy !

maci78
13-07-2007, 21:48
ja zamieniłem i jestem szczęśliwy :D

to drugie pokrętełko i lepszy uchwyt.... jakostak lepiej ogólnie mi sie z nim fotografuje... a 350D miałem rok ;) w fotobasi widziałem że teraz mają 30D za 3200 to nie tak dużo ;)

thinredline
13-07-2007, 21:48
Ja osobiście bym zamienił na 30D jeśli miałbym odpowiadającą mi szklarnie.
Mam póki co 20D i jestem happy !

OKi, to proszę napisz dlaczego 30?
Zakładam, że zamiana ta będzie mnie kosztować około 1,5tyś


ja zamieniłem i jestem szczęśliwy :D

to drugie pokrętełko i lepszy uchwyt.... jakostak lepiej ogólnie mi sie z nim fotografuje... a 350D miałem rok ;) w fotobasi widziałem że teraz mają 30D za 3200 to nie tak dużo ;)

To tak jak ja. Rok pstryknął i zaczynam się zastanawiać...

tpop
13-07-2007, 21:50
zmieniłeś na 30d?
jesteś zadowolony ze zmiany?zamienilem na 30D i po 4 miesiacach uzywania moge stanowczo powiedziec ze warto bylo. Przede wszystkime znacznie mniej kapryśny AF. A inne to: sporo mniejsze szumy przy wiekszych ISO, punktowy pomiar światła z prawdziwego zdarzenia, szybszy (5kl/s), reczne ustawianie temperatury barwowej (polubilem to bardzo), drugie kólko nastaw to poezja, bardzo wygodnie zmienia sie punkty AF dzojstikiem, wieksze gabaryty - wygodniej sie trzyma, wiekszy wyswietlacz tez nie jest bez znaczenia.

do minusow nalezy to ze musialem pozamieniać akumulatory i wężyk i doplacic 1700zł.

JurekGR
13-07-2007, 21:52
Powiem Ci tak: weż do ręki 30D popstrykaj parę fotek i sam się przekonasz :-)
Tak było u mnie, tylko uznałem, że 20D jeszcze na półrocznej gwarancji polskiej za 2600 mi wystarczy. Tym bardziej, że kupiłem w zaprzyjaźnionym sklepie w Kielcach.

franker
13-07-2007, 22:08
obecnie mam 400D i może za jakiś czas bym coś dokupował, ale na razie to bardziej 70-200 L a potem 30D chociaż... kto wie;D

thinredline
13-07-2007, 22:11
Przyznam, że miałem już w ręce w sklepie.
Trochę Was zaskocze ale 1 wrażenie było negatywne.
Ale to pewnie dlatego, że za krótko się nim bawiłem i bardzo mi przeszkadzały nawyki z 350.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

zamienilem na 30D i po 4 miesiacach uzywania moge stanowczo powiedziec ze warto bylo. Przede wszystkime znacznie mniej kapryśny AF. A inne to: sporo mniejsze szumy przy wiekszych ISO, punktowy pomiar światła z prawdziwego zdarzenia, szybszy (5kl/s), reczne ustawianie temperatury barwowej (polubilem to bardzo), drugie kólko nastaw to poezja, bardzo wygodnie zmienia sie punkty AF dzojstikiem, wieksze gabaryty - wygodniej sie trzyma, wiekszy wyswietlacz tez nie jest bez znaczenia.

do minusow nalezy to ze musialem pozamieniać akumulatory i wężyk i doplacic 1700zł.

No to przykre. Ja w tej chwili mam 3 akumulatorki. Jeden tyle co kupiłem. Szkoda też tego wężyka. Co do tych 5kl to w testach czytałem, że to tak niekoniecznie wychodzi 5 :)

KMV10
13-07-2007, 22:15
Jak najbardziej wymieniaj. Zyskujesz 5kl/s, trwalszą migawkę, spot, pentapryzmat zamiast luster - jasniej w wizjerze, trwały korpus bardziej poręczny dla osób o większych dłoniach, iso3200 jak najbardziej używalne, pojemniejsze baterie przekładające się na liczbę fotek, ergonomiczne koło nastaw, przyzwoicie działający AF, co by tu jeszcze więcej napisać? :) Aha, wymieniaj ;)

jotes25
13-07-2007, 22:28
Może i warto zamienić. Ale pewnie lepiej odrobinę poczekać, bo lada moment zacznie się zjazd cen 30D (prawdopodobnie czyszczenie magazynów pod 40D w sierpniu). Pierwsza jaskółka już jest, Fotojoker ma go od wczoraj taniej niż sprzedają na allegro!

thinredline
13-07-2007, 22:55
Może i warto zamienić. Ale pewnie lepiej odrobinę poczekać, bo lada moment zacznie się zjazd cen 30D (prawdopodobnie czyszczenie magazynów pod 40D w sierpniu). Pierwsza jaskółka już jest, Fotojoker ma go od wczoraj taniej niż sprzedają na allegro!

W zasadzie ta zmiana cen mnie mobilizuje.
Z tym czekaniem to jest odwieczny dylemat. Bo zawsze przedmioty będą z czasem tanieć i zawsze będzie wychodzić coś nowego, lepszego. Błedne koło.

Cóż obniżka jest kusząca. Z drugiej strony nie chcę zrobić tego co w ub. roku kiedy zakupiłem aparat po wakacjach :mrgreen:

arturs
13-07-2007, 23:09
Pierwsze pytanie:
Jakie masz szkła..

Bo jak niezbyt szybkie to zmiana ci nic może nie dac w kwestii AF..
Ja osobiście na razie inwestuję w szkiełka, i jak już będę miał co chce ze szkieł to wymienie puszke ale na 5D, trochę bawiłem się 20D i jest wygodniejszy ale dla mnie jak nie miałem przyzwoitej szklarni to co mi z tej wygody.. jak natomiast masz porządne szkła to może to jest opcja..
Ja w każdym razie jeśli sytuacja mnie nie zmusi (np. padnie 350D) to nie będe zmieniał puszki na 2 cyfrową..
Na razie kupiłem 24-105, 400mm, lampę 580, teraz na celowniku będzie 35/1.4 a potem się zobaczy ;)

Pozdrawiam
Artur

thinredline
13-07-2007, 23:18
Pierwsze pytanie:
Jakie masz szkła..

Bo jak niezbyt szybkie to zmiana ci nic może nie dac w kwestii AF..
Ja osobiście na razie inwestuję w szkiełka, i jak już będę miał co chce ze szkieł to wymienie puszke ale na 5D, trochę bawiłem się 20D i jest wygodniejszy ale dla mnie jak nie miałem przyzwoitej szklarni to co mi z tej wygody.. jak natomiast masz porządne szkła to może to jest opcja..
Ja w każdym razie jeśli sytuacja mnie nie zmusi (np. padnie 350D) to nie będe zmieniał puszki na 2 cyfrową..
Na razie kupiłem 24-105, 400mm, lampę 580, teraz na celowniku będzie 35/1.4 a potem się zobaczy ;)

Pozdrawiam
Artur

Mam 28-135 IS 3,5-5,6 i 100-400 IS 4,5-5,6 i na razie w zupełności mi to wystarcza.

SAM
13-07-2007, 23:25
Pociułaj jeszcze trochę, nie jedz i nie śpij, a wejdź od razu w 5D.
Tu różnicę będziesz miał kolosalną, szczególnie w tym czego oczekujesz od następnej puszki.

thinredline
13-07-2007, 23:32
Pociułaj jeszcze trochę, nie jedz i nie śpij, a wejdź od razu w 5D.
Tu różnicę będziesz miał kolosalną, szczególnie w tym czego oczekujesz od następnej puszki.

hehe
tylko nie wiem po co mam nie spać? 2 zmiana na stróżówce? :wink:
A tak na poważnie, gdybym żył z robienia zdjęć to bym się pewnie nie zastanawiał.
Ale jak na hobby to dosyć spory wydatek.

Canclerz
14-07-2007, 00:56
Pierwsze pytanie:
Jakie masz szkła..

Bo jak niezbyt szybkie to zmiana ci nic może nie dac w kwestii AF..
Ja osobiście na razie inwestuję w szkiełka, i jak już będę miał co chce ze szkieł to wymienie puszke ale na 5D, trochę bawiłem się 20D i jest wygodniejszy ale dla mnie jak nie miałem przyzwoitej szklarni to co mi z tej wygody.. jak natomiast masz porządne szkła to może to jest opcja..
Ja w każdym razie jeśli sytuacja mnie nie zmusi (np. padnie 350D) to nie będe zmieniał puszki na 2 cyfrową..
Na razie kupiłem 24-105, 400mm, lampę 580, teraz na celowniku będzie 35/1.4 a potem się zobaczy ;)

Pozdrawiam
Artur

O tak, tak,
400D ma ten sam AF co 30D,reszta jest mało ważna. (kółko znam z analogowej setki, tęsknie, ale da się żyć bez) Jeśli zmieniać 350D to tylko na 400D dla AF albo na 5D dla całej reszty.

thinredline
14-07-2007, 07:25
O tak, tak,
400D ma ten sam AF co 30D,reszta jest mało ważna. (kółko znam z analogowej setki, tęsknie, ale da się żyć bez) Jeśli zmieniać 350D to tylko na 400D dla AF albo na 5D dla całej reszty.

Skok z 350 na 400 to chyba pomyłka.
5D jest nieosiągalny ze względów finansowych. 8tyś. piechotą nie chodzi.:(

Napiszę coś co być może powiecie, że jest bluźnierstwem :-D
ale ta pełna klatka w 5D to dla mnie minus.
Kupiłem tele pod kątem fotografowania przyrody i to, że na mojej matrychy mnożnik ogniskowej wynosi 1,6 to zaleta. Bo w cenie tele 400 mam 640 8-)
Przy pełnej klatce musiałbym zakupić konwerter a to już strata światła.

Przespałem się z problemem i dalej mam wątpliwości.
Że już nie wspomnę o tym, że muszę jeszcze ponegocjować z małżonką :lol:
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Właśnie dokonałem suchego porównania 30d i 5d na stronach Canon Polska.
Pomijając różnicę w matrycy i wielkości puszki wygląda, że reszta jest bardzo podobna albo różnice wyglądają na kosmetyczne.
Różnica w cenie 2x.
Tak jak piszę nie miałem w ręku 5d.

Canclerz
14-07-2007, 07:53
Skok z 350 na 400 to chyba pomyłka....

Jesteś w błędzie. Skok z 350D na 400D jest uzasadniony i bardziej rozsądny niż skok na 30D. 350D w trudnych warunkach (słabe światło) przy małej GO, AF po prostu gubi się zbyt często, 400D gubi siętak samo jak 30D, tyle, że płacisz za to jakieś grosze. Sam pisałeś, że bateria, że wężyk itp. np. grip trzeb zmienić do 30D. Z 400D zostaje ten sam. Oczywiście 30D ma inne zalety, gniazdo PC, kółko (dla mnie zaleta dość istotna), wielkość, budowę, czasami nie bez znaczenia jest fakt "awansowania" do ligi tych poważniejszych fotoamatorów. Dobre samopoczucie jest istotne. Cena 30D jest na tyle przystępna, że można go sobie kupić dla tych "innych zalet", ale jeśli pytasz czy warto,to z punktu widzenia ekonomicznego zdecydowanie nie. Moja opinnia jest przemyślana, ponieważ sam jestem na etapie zmiany właśnie 350D. 30D wykluczyłem szybko z zawodów. Matryca w 5D to akurat dla mnie ogromna zaleta, więc wyprzedałem wszystkie zbędne rzeczy w domu i przesiadam się właśnie na 5D. Gdyby nie było mnie stać na 5D napewno nie wziąłbym 30D tylko właśnie 400D, resztę pieniędzy inwestując w dobre szkło,co wszystkim polecam. 400D z lepszym szkłem zawsze będzie lepszy niż 30D ze szkłem gorszym.

Dodam jeszcze,że 350D/400D, a 350D/400D z gripem,to dwa zupełnie różne aparty. Mówię to ja, chłopiec dosyć duży jak na europejskie standardy ;)

thinredline
14-07-2007, 08:20
Jesteś w błędzie. Skok z 350D na 400D jest uzasadniony i bardziej rozsądny niż skok na 30D. 350D w trudnych warunkach (słabe światło) przy małej GO, AF po prostu gubi się zbyt często, 400D gubi siętak samo jak 30D, tyle, że płacisz za to jakieś grosze. Sam pisałeś, że bateria, że wężyk itp. np. grip trzeb zmienić do 30D. Z 400D zostaje ten sam. Oczywiście 30D ma inne zalety, gniazdo PC, kółko (dla mnie zaleta dość istotna), wielkość, budowę, czasami nie bez znaczenia jest fakt "awansowania" do ligi tych poważniejszych fotoamatorów. Dobre samopoczucie jest istotne. Cena 30D jest na tyle przystępna, że można go sobie kupić dla tych "innych zalet", ale jeśli pytasz czy warto,to z punktu widzenia ekonomicznego zdecydowanie nie. Moja opinnia jest przemyślana, ponieważ sam jestem na etapie zmiany właśnie 350D. 30D wykluczyłem szybko z zawodów. Matryca w 5D to akurat dla mnie ogromna zaleta, więc wyprzedałem wszystkie zbędne rzeczy w domu i przesiadam się właśnie na 5D. Gdyby nie było mnie stać na 5D napewno nie wziąłbym 30D tylko właśnie 400D, resztę pieniędzy inwestując w dobre szkło,co wszystkim polecam. 400D z lepszym szkłem zawsze będzie lepszy niż 30D ze szkłem gorszym.

Dodam jeszcze,że 350D/400D, a 350D/400D z gripem,to dwa zupełnie różne aparty. Mówię to ja, chłopiec dosyć duży jak na europejskie standardy ;)

hmm
Co do AF to masz rację. Minusem 400 jest bateria i ISO. 30d podobno mniej szumi. Co do ceny. Body 400d+ kit kosztuje 2899 a body 30d 3199. Różnica 300 zł wydaje się znikoma.

Możesz rozwinąć kwestię gripa? :roll:
Dla mnie ma on zaletę taką, że można włożyć do niego paluszki w przypadkach awaryjnych. A body po przykręceniu wygląda, no cóż dalej żałośnie.
To tak jak dokręcić spojler w Tico aby wyglądał trochę bardziej...

Canclerz
14-07-2007, 08:46
hmm
Co do AF to masz rację. Minusem 400 jest bateria i ISO. 30d podobno mniej szumi. Co do ceny. Body 400d+ kit kosztuje 2899 a body 30d 3199. Różnica 300 zł wydaje się znikoma.

Możesz rozwinąć kwestię gripa? :roll:
Dla mnie ma on zaletę taką, że można włożyć do niego paluszki w przypadkach awaryjnych. A body po przykręceniu wygląda, no cóż dalej żałośnie.
To tak jak dokręcić spojler w Tico aby wyglądał trochę bardziej...

Nie wiem gdzie kupujesz sprzęt, ale cena 400D body to 2300PLN minus 310 CashBack z Canona, zdaje się do końca sierpnia, daje 1990 PLN Ja swoją 350-tkę sprzedałem na pniu za 1600PLN więc przesiadka na 400D to 390PLN. I ten AF jest tego warty + 10MP + odkurzacz matrycy.
http://www.fotobasia.pl/produkt.php?id=1452
Mój znajomy właśnie finalizuje transakcję. Na raty także dają.

http://www.allegro.pl/item215705164_bea_blysk_canon_400d_body_ef_50mm_f_ 1_8_ii.html

http://www.allegro.pl/item212429169_canon_eos_400d_body_310zl_zwrot_prom ocja_canona.html


Co do gripa,
W przypadku 350D/400D zaleta gripa to po pierwsze, erwsze, erwsze, całkowita zmiana ergonomi aparatu,pewny uchwyt,wygoda. Zarówno w pozycji horyzontalnej jak i portretowej.

Możliwość zapakowania dodatkowego aku jest fajna i ginie argument z małą pojemnością aku w 350D/400D. Z paluszków korzystałem raz jedyny, w ciągu, ponad roku użytkowania, było miło.

Jednak grip to po pierwsze, erwsze, erwsze, ergonomia.

Śmiem twierdzić, że 90% użytkowników 30D, podnoszących argument wielkości (małości) 350D/400D nigdy nie trzymało tych aparatów z gripem. To zupełnie inne aparaty.

Polecam spróbować w sklepie, tylko przygotuj się na dodatkowy wydatek ;)


Co do szumów,
Nie wiem dlaczego 30D miałby znacząco mniej szumieć? Nie twierdze,że nie szumi mniej, po prostu nie wiem. Wiem natomiast, że mniej szumi 5D i dokładnie wiem dlaczego.

maci78
14-07-2007, 09:03
wydaje mi się że dłuższa dyskusja tutaj nie ma sensu... ;)

400D jest po prostu aparatem pomiędzy.. następcą 350D to prostu a 30D był klasę wyżej niż 350D. Ponieważ nie wydali jeszcze następcy 400D który byłby o tyle lepszy o ile lepszy jest 30D od 350D stąd cały problem ;)

a co do kupna jak Cię czas nie pili to zaczekaj co pokaże Canon, obniżka puszek 30D rzeczywiście sugeruje czyszczenie magazynów, ale czy będą nowe już w sprzedaży od września to wątpię ;) Ja zmieniłem i nie żałuję chociaż fakt że mam dobre szkła nie wiem jak byłoby ze słabszymi.

A co do czekania to w pewnym momencie mozna czekać zawsze na coś, bo zawsze ma stanieć i zawsze coś nowego jest na widoku.... a jak 40D będzie takie super to sprzedam coś z domu i dołoże do 30D ale znając politykę Canona to szału nie będzie ;) chociaż marketingowcy wmówią nam że to jest szał :D i wogule 30D/350D/400D/20D to już po premierze 40D do robienia zdjęć się wogule nie nadaje :D

EDIT:

mam tylko nadzieję że 40D będzie miało taki sam grip i aku jak starsza seria bo jak nic nie będzie pasowało to już nie ładnie ;)

jacekT
14-07-2007, 10:06
tez zmienilem 350 na 30
jestem bardzo zadowolony
- szybszy
- mniej widoczne szumy, szczegolnie przydatne sa pośrednie wartosci ISO, w moim wypadku 1250, 640
- AF

JaBlam
14-07-2007, 10:45
Ja mialem 350D i przesiadlem sie na 30 D i nie zalowalem takiej zamiany. Posrednie ISO, kolko nastaw, jasniejszy wizjer, zywotnosc migawki, rozmiar, AF , znaczna poprawa pracy moich szkiel niz w przypadku 350D. (teraz co prawda mam 5D ale tylko dlatego ze zamiana kosztowala mnie rezygnacje z Canona 10-22 ktory tylko do Cropa) wiecjego cena to dokladnie tyle ile musialem doplacic do puszki 5D po sprzedazy 30D.

Tutaj znow bedzie dyskusja osob ktore takiego manewru nie zrobily dlatego kazdy CI bedzie doradzal to co ON zrobil. przesiadka z 350D na 400D dla mnie bylaby niepolacalna. 2 mln pixeli nie robi takiej rroznicy a czyszczenie matrycy jak juz kilka osob sie wypowiedzialo wcale nie jest az takie super jakby moglo byc. Jesli ktos kupuje nowy 350 czy 400D i ma dylemat to sprawa jasna. Ale przy zamianie z 350D na 400D "bo tanio" to troche dziwne. Czy nbastepnym krokiem bylabby zmiana na 30D? bo taniej wyjdzie? Ja po zmianie z puszki na puszke zalowalem ze od razu na poczatku nie kupilem bo wydawalo mi sie ze jest mi niepotrzebna. Tak samo bylo z 5D. Jak kupowalem 350D to twierdzilem ze to mi wystarczy i ze 5D napewno nie bede mial... i co? okazalo sie ze 5D stalo sie realne do zakupu.

thinredline
14-07-2007, 11:01
Tak samo bylo z 5D. Jak kupowalem 350D to twierdzilem ze to mi wystarczy i ze 5D napewno nie bede mial... i co? okazalo sie ze 5D stalo sie realne do zakupu.

Tak jest zawsze. Apetyt rośnie w miarę jedzenia.
Swoją jeśłi 5D to dlaczego nie 1D? 8-)
To "tylko" parę złotych więcej.

Przyznam, że mam mętlik w głowie.

himi
14-07-2007, 11:02
30d i 350 d to dwa zupełnie różne aparaty, dzieli je spora przepaść. Ja z powodów ekonomicznych wróciłem z 30d do 350 i mam lekką depresję.

EPHMOC
14-07-2007, 11:11
Witam!
Korzystając z okazji zadam inne pytanie: jeśli kupować 30D to kiedy? Teraz (gdy cena za body schodzi do 3200) czy po premierze 40D (czy może sie zdarzyc, że 30 szybko zniknie ze sklepów, gdy juz w ich ofercie będzie następca)?

paweleverest
14-07-2007, 11:12
z 350D na 30D przesiąść się warto!!! ale chyba warto z tym poczekać jeszce miesiąc bo jest naprawde duża szansa na 40D w sierpniu i 30D powinno teraz zacząć spadać z ceny .350D juz dużo nie pownno stracić na wartości bo i tak nie kosztuje teraz zbyt wiele. Narazie masz czym fotografować wiec sprawa nie jest gardłowa

EPHMOC - po prezentacji 40D minie napewno 2-3 miesięce zanim pojawi się on w sklepach w tym okresie powinien być najlepszy moment na zakup 30D bo potem faktycznie może zniknąć ( z powodu korzystnej ceny )

JaBlam
14-07-2007, 11:12
Witam!
Korzystając z okazji zadam inne pytanie: jeśli kupować 30D to kiedy? Teraz (gdy cena za body schodzi do 3200) czy po premierze 40D (czy może sie zdarzyc, że 30 szybko zniknie ze sklepów, gdy juz w ich ofercie będzie następca)?



Moze sie tez zdarzyc ze na 40D bedziesz czekal i czekal...

thinredline
14-07-2007, 11:14
Moze sie tez zdarzyc ze na 40D bedziesz czekal i czekal...

to prawda
pytanie czym firma canon może nas zaskoczyć w 40d?

solmark
14-07-2007, 11:56
A jak zaczekasz, to ile możesz oszczędzić? Ja nie liczyłbym na drastyczny spadek ceny 30d.

szandor
14-07-2007, 11:56
Mi bardzo pasował 350d, ale po zmianie na 20d (po kłopotach współpracy tamtej puszki z Tamronem 17-50) jestem bardzo zadowolony. Dołożyłem 1 kplz i nie żałuję tego.

JaBlam
14-07-2007, 12:16
Tak jest zawsze. Apetyt rośnie w miarę jedzenia.
Swoją jeśłi 5D to dlaczego nie 1D? 8-)
To "tylko" parę złotych więcej.

Przyznam, że mam mętlik w głowie.


to nie kwestia apetytu. Mialem 24-105 F 4 IS chcialem cos szerszego bo na cropie te 24 zmienilo sie w 40 mm. Wiec wybor padl na 10-22 Canona ktory kosztowal okolo 3 tysiecy i przeznaczony tylko na cropa. Okazalo sie ze jakbym sprzedal 30D i te kase na 10-22 dolozyl do kwoty i jeszcze 500 zl extra to mialbym puszke 5D! I moje 24-105 jest juz zupelnie szeroki!e na 24 na FF. a i puszka juz pelnoklatkowa , wiec moze nazwalbym to wykalkulowaniem co byloby lepsze do kupienia.

Toffic
14-07-2007, 12:28
Moim zdaniem warto, pod warunkiem jednak, iż byłaby to zmiana na dłuższy czas (czyli przemyślana) bo jeśli za pół roku miałoby się okazać, że mamy wielką ochotę na następce 30D albo 5D to lepiej się wstrzymać. Przecież 350D można robić bardzo dobre zdjęcia póki co. Oczywiście te 'dyrdymały' tracą większy sens gdy kogoś stać finansowo na częste zamiany sprzętu.

JaBlam
14-07-2007, 12:53
Moim zdaniem warto, pod warunkiem jednak, iż byłaby to zmiana na dłuższy czas (czyli przemyślana) bo jeśli za pół roku miałoby się okazać, że mamy wielką ochotę na następce 30D albo 5D to lepiej się wstrzymać. Przecież 350D można robić bardzo dobre zdjęcia póki co. Oczywiście te 'dyrdymały' tracą większy sens gdy kogoś stać finansowo na częste zamiany sprzętu.


No wlasnie u mnie tak bylo. Moglem kupic 5D ale mnie troche szkoda bylo kasy i bronilem sie ze nie potrzebuje takiego aparatu. A po pol roku okazalo sie ze moge zmienic i tym razem juz sie nie ludzilem czy potrzeba czy nie a moze za duzo a moze za dobry. Tylko potem wyrzucalem sobie ze od razu nie kupilem 5d a przesiadalem sie jak pszczola z kwiatka na kwiatek, nie mowiac o tym ze przy odsprzedazy rzadko kiedy sie zyskuje czy na 0 wychodzi.

Robson01
14-07-2007, 13:04
[QUOTE=Canclerz;338875]Nie wiem gdzie kupujesz sprzęt, ale cena 400D body to 2300PLN minus 310 CashBack z Canona, zdaje się do końca sierpnia, daje 1990 PLN ...

Niestety ale promocja Canona zakończyła się ostatniego czerwca. Realizować ją możesz do końca sierpnia, ale pod warunkiem, że rachunek masz wystawiony z datą wcześniejsza niż 1 lipiec.

EPHMOC
14-07-2007, 13:18
No wlasnie u mnie tak bylo. Moglem kupic 5D ale mnie troche szkoda bylo kasy i bronilem sie ze nie potrzebuje takiego aparatu. A po pol roku okazalo sie ze moge zmienic i tym razem juz sie nie ludzilem czy potrzeba czy nie a moze za duzo a moze za dobry. Tylko potem wyrzucalem sobie ze od razu nie kupilem 5d a przesiadalem sie jak pszczola z kwiatka na kwiatek, nie mowiac o tym ze przy odsprzedazy rzadko kiedy sie zyskuje czy na 0 wychodzi.

Wszystko pięknie, ale wszystko rozbija sie o finanse. Jeśli kogoś stać na 5D, to nie ma dylematu. Jest jednak różnica pomiędzy wątpliwościami: "kupić 30D czy poczekać miesiąc na 40D" a dylematem: "gdy kupie 30D może będę miał ochotę na 5D". Różnica jest kolosalna, bo wynosi ponad 5 tys. zł za body. Za 5D można kupić trzy 30D ;) Co innego jeśli ktoś planuje wydatek ok 9-10 tyś i nie wie ile wydać na body a ile na szkła.

Co musiałby mieć 40D, aby - biorąc pod uwagę prawdopodobnie wyraźnie wyższą cene (4500 ??) - warto było dołożyć i kupić go zamiast 30D?

paster5
14-07-2007, 13:27
Co musiałby mieć 40D, aby - biorąc pod uwagę prawdopodobnie wyraźnie wyższą cene (4500 ??) - warto było dołożyć i kupić go zamiast 30D?

Pelna klatke :cool:

Janczewski
14-07-2007, 13:49
Ja to widzę tak, jeżeli wymiana 350 na 400 czy 30 poprawi Twoje samopoczucie to wymieniaj! Zawsze, ale to zawsze będą jakieś za i jakieś przeciw. Czekanie aż stanieje ma taką zaletę, że można nigdy niczego nie kupić, zawsze przecież coś tam stanieje, albo pojawi się nowe. Jak masz chęć i będzie Ci z tym lepiej to wymieniaj.;)

Canclerz
14-07-2007, 14:00
Niestety ale promocja Canona zakończyła się ostatniego czerwca. Realizować ją możesz do końca sierpnia, ale pod warunkiem, że rachunek masz wystawiony z datą wcześniejsza niż 1 lipiec.

Jesteś w błędzie. Na 400D, tylko na 400D została przedłużona do końca sierpnia, a kwity trzeba wysłać do siedemnastego września.
http://canoneos400dpromotion.onlinerebates.com/terms.aspx

Toffic
14-07-2007, 14:21
...Co musiałby mieć 40D, aby - biorąc pod uwagę prawdopodobnie wyraźnie wyższą cene (4500 ??) - warto było dołożyć i kupić go zamiast 30D?

Lepszą matrycę (tylko bez większej ilości pikseli)? Lepszy wizjer? Oby tak było. Sam biję się z myślami (mam 350), doszedłem jednak do wniosku że albo 5D albo dużo lepszy następca 30D. Narazie "pracuję" nad małżonką i zbieram fundusze, no i oczywiście używam z przyjemnością 350 :rolleyes:

thinredline
14-07-2007, 14:56
Lepszą matrycę (tylko bez większej ilości pikseli)? Lepszy wizjer? Oby tak było. Sam biję się z myślami (mam 350), doszedłem jednak do wniosku że albo 5D albo dużo lepszy następca 30D. Narazie "pracuję" nad małżonką i zbieram fundusze, no i oczywiście używam z przyjemnością 350 :rolleyes:

praca nad małżonką to podstawa
u mnie to samo :mrgreen:

januszP.
14-07-2007, 15:20
Jesteś w błędzie. Na 400D, tylko na 400D została przedłużona do końca sierpnia, a kwity trzeba wysłać do siedemnastego września.
http://canoneos400dpromotion.onlinerebates.com/terms.aspx

"{...Hungary, Poland and the Vatican City. To be able to claim the cashback, the products must be ..."
"Święta racja". Przy okazji zastanawiam sie nad ta zbitką państw w p-cie 2.?
czy przypadkowa czy już nie? a my o tym nie wiemy!?;-)

arturs
14-07-2007, 16:13
praca nad małżonką to podstawa
u mnie to samo :mrgreen:

He he, a moja żona po plenerze w Sandomierzu jak potrzymała tylko piątkę Janmara przez minutkę i popatrzyła przez wizjer pyta co trochę czy nie dałoby się szybciej rat za 400mm spłacić bo przydałoby się drugie body ;) ale na razie jej to perswaduję bo ja chcę 35mm/1.4 :mrgreen: a potem pomyślę

Pozdr
Artur

sp4xkp
14-07-2007, 18:16
A ja chętnie zamieniłbym 350D na 30D, tylko nie wiem czy zdążę. Na początku przyszłego roku dostanę jubileuszówkę (ćwierć wieku pracy), tylko czy jeszcze będą dostępne nowe aparaty. Czytając Wasze wypowiedzi, chyba wcześniej się zapożyczę i sprawię sobie nową trzydziestkę, zanim jeszcze są. Natomiast co do 40D, to chyba po za ilością pixeli, różnica jest niewielka. Ale w związku z moim bardzo kiepskim angielskim, mogłem coś przeoczyć. Tak czy siak, 30-kę miałem w ręku i wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenia. Swoją 350-ką nie przekroczyłem 2000 fotek (nie cały rok użytkowania), więc przy takiej, lub trochę większej częstotliwości pstrykania i ogólnego dbania o sprzęt, 30-ka powinna posłużyć mi całkiem długo.

Toffic
14-07-2007, 19:15
...Natomiast co do 40D, to chyba po za ilością pixeli, różnica jest niewielka. Ale w związku z moim bardzo kiepskim angielskim, mogłem coś przeoczyć....


Gdzie są te wiarygodne informacje? Czy coś przeoczyłem?

JurekGR
14-07-2007, 22:44
He he, a moja żona po plenerze w Sandomierzu jak potrzymała tylko piątkę Janmara przez minutkę i popatrzyła przez wizjer pyta co trochę czy nie dałoby się szybciej rat za 400mm spłacić bo przydałoby się drugie body ;) ale na razie jej to perswaduję bo ja chcę 35mm/1.4 :mrgreen: a potem pomyślę

Pozdr
Artur

Gratuluję Żony :!: :grin:
Żeby wszystkie tak podchodziły do tematu...

SAM
15-07-2007, 00:04
praca nad małżonką to podstawa
u mnie to samo :mrgreen:

No przecież pisałem "nie śpij".:lol: :oops: :lol:

thinredline
15-07-2007, 07:00
No przecież pisałem "nie śpij".:lol: :oops: :lol:

U mnie większy problem bo małżonce bardziej podobał się poprzedni kompakcik. Że łatwiej robiło się zdjęcia i celowało przy pomocy wyświetlacza...

Ja też odczuwam pewne zalety kompaktu. Mieściło się to do kieszeni. Małe, poręczne. A teraz co? Prawie 6kg na ramieniu. 8-)

Canclerz
15-07-2007, 07:42
U mnie większy problem bo małżonce bardziej podobał się poprzedni kompakcik. Że łatwiej robiło się zdjęcia i celowało przy pomocy wyświetlacza...

Ja też odczuwam pewne zalety kompaktu. Mieściło się to do kieszeni. Małe, poręczne. A teraz co? Prawie 6kg na ramieniu. 8-)

Żonie to się kupuje drugi aparat, najlepiej taki co by Twoje szkła nie pasowały ;)

remol71
15-07-2007, 10:44
Zastanawiam się nad zamianą 350d na 30d.
Co o tym myślicie? Wiem, że 30d jest lepszy ale czy na tyle aby wymienić go na moje 350d? :confused:

Proszę o konstruktywne rady

Ja przykładowo nie zmieniam. 400D jest na gwarancji, przyzwyczaiłem się do obsługi. Na moje amatorskie potrzeby jest całkowicie wystarczający. Jakośc matrycy bardzo dobra. Staram się gromadzić szkła FF. Miałem w planach kupno czegoś do małej matrycy, ale po zastanowieniu stwierdziłem, że nie, z punktu widzenia dłuższego czasu nie ma to sensu. Jak zmienię puszkę to tylko na FF, gdy ceny staną się normalne. IMHO przesiadka na 30D nie ma sensu, a 5D jest absurdalnie drogi. Jak FF trafi pod strzechy to i owszem :)

Pozdrawiam

sp4xkp
15-07-2007, 19:25
Gdzie są te wiarygodne informacje? Czy coś przeoczyłem?


http://gadgets.fosfor.se/canon-eos-40d/

Nie szukałem zbyt wiele. W sumie nie jest to jakaś może konkretna informacja, ale coś tam napisali.

thinredline
16-07-2007, 08:27
Zdecydowałem się przeczekać. W chwili obecnej w fotobasia cena wynosi 3149. Będę obserwował co będzie się działo dalej. Wydaje się, że może być tylko taniej.
Dzięki za wszelkie uwagi.

januszP.
16-07-2007, 10:18
Jako, że watek zaczął dotyczyć również mnie, mam pytanie do posiadaczy 30D. Czy kółkiem nastaw można ustawiać również korektę ekspozycji jak w EOS-ie 30/33?

KMV10
16-07-2007, 10:38
Naturalnie :)

thinredline
16-07-2007, 13:18
chiałem jeszcze dodać, że zamiast iść w kierunku zwiększania ISO w puszcze idę w kierunku jaśniejszego szkła.
Szykują mi się 2 śluby jeden w rodzinie, a drugi u kolegi w pracy. Stąd ten dylemat.
Mój wybór padł na: Sigma 17-35 mm f/2.8-f/4.0 DG EX ASP HSM IF
ze względu na szeroki kąt, którego mi brakowało i światło.

Mam nadzieję, że podjąłem właściwą decyzję.
Właściwą? :-?

PrzemeS
16-07-2007, 16:30
Szykują mi się 2 śluby jeden w rodzinie, a drugi u kolegi w pracy. Stąd ten dylemat.
Mój wybór padł na: Sigma 17-35 mm f/2.8-f/4.0 DG EX ASP HSM IF
ze względu na szeroki kąt, którego mi brakowało i światło.


Według mnie i tak będziesz domykał, aby uzyskać większą głębię ostrości.
No chyba, że na czas zdjęcia to z księdzem zamienisz się miejscami ;)

januszP.
18-07-2007, 08:08
Jesteś w błędzie. Skok z 350D na 400D jest uzasadniony i bardziej rozsądny niż skok na 30D. 350D w trudnych warunkach (słabe światło) przy małej GO, AF po prostu gubi się zbyt często, 400D gubi siętak samo jak 30D, tyle, że płacisz za to jakieś grosze. Sam pisałeś, że bateria, że wężyk itp. np. grip trzeb zmienić do 30D. Z 400D zostaje ten sam. Oczywiście 30D ma inne zalety, gniazdo PC, kółko (dla mnie zaleta dość istotna), wielkość, budowę, czasami nie bez znaczenia jest fakt "awansowania" do ligi tych poważniejszych fotoamatorów. Dobre samopoczucie jest istotne. Cena 30D jest na tyle przystępna, że można go sobie kupić dla tych "innych zalet", ale jeśli pytasz czy warto,to z punktu widzenia ekonomicznego zdecydowanie nie. Moja opinnia jest przemyślana, ponieważ sam jestem na etapie zmiany właśnie 350D. 30D wykluczyłem szybko z zawodów. Matryca w 5D to akurat dla mnie ogromna zaleta, więc wyprzedałem wszystkie zbędne rzeczy w domu i przesiadam się właśnie na 5D. Gdyby nie było mnie stać na 5D napewno nie wziąłbym 30D tylko właśnie 400D, resztę pieniędzy inwestując w dobre szkło,co wszystkim polecam. 400D z lepszym szkłem zawsze będzie lepszy niż 30D ze szkłem gorszym.

Dodam jeszcze,że 350D/400D, a 350D/400D z gripem,to dwa zupełnie różne aparty. Mówię to ja, chłopiec dosyć duży jak na europejskie standardy ;)

Jestem na etapie "walki" z samym sobą. Doszedłem do wniosku, że merytorycznie masz 100% racji. Z punktu widzenia hobbysty nic dodać nic ująć. Jedyną rzeczą , która skłania mnie do 30 a nie 400 jest tylko i wyłącznie duże kółko nastaw. Jako, że jestem użytkownikiem analoga eos-a 33 wiem, że to "banalne" kółko jest wspaniałym wynalazkiem i wybawia z tak denerwującego szukania paluchem tych malutkich przycisków w 350 a zatem i 400. Pozostałe rzeczy można wg. mnie pominąć i tutaj 400 jest zupełnie wystarczająca. A zwłaszcza z gripem. 350D czy 400D z gripem ma zdecydowaną przewagę nad 30D bez gripa jeżeli chodzi o wygodę trzymania i obsługi w pionie!)
Reszta argumentów dla mnie jest tylko i wyłącznie usprawiedliwianiem własnej próżności, której niestety nie jestem pozbawiony jak większość ludzkości.
Teraz wchodzi niestety 2-gi coraz poważniejszy argument mieszający w głowie. Ceny 30-tki lecą na twarz a 400d nie!;)
I to nasuwa jedyny logiczny wniosek. 5D!:mrgreen:
pozdrawiam wszystkich strapionych

MMM
18-07-2007, 08:35
Jedyną rzeczą , która skłania mnie do 30 a nie 400 jest tylko i wyłącznie duże kółko nastaw.
Wizjer w 350D i 400D jest dla ciebie odpowiednio duży i jasny?

thinredline
18-07-2007, 08:42
I to nasuwa jedyny logiczny wniosek. 5D!:mrgreen:
pozdrawiam wszystkich strapionych


he he
:mrgreen:

Ja dzisiaj odbieram nowy obiektyw. Trochę się boję bo czytałem kilka niepochlebnyh opinii o sigmie 17-35 HSM.
Ale w tej granicy cenowej nic lepszego nie kupię. A zależy mi na szerszym kącie. Byłem w niedzielę w krakowie i 28mm na cropie to jakaś masakra :roll: przy architekturze.

januszP.
18-07-2007, 09:06
Wizjer w 350D i 400D jest dla ciebie odpowiednio duży i jasny?

Jeżeli dotychczas nie zwróciłem uwagi na niedostatki tego elementu to oznaczałoby, że nie doskwiera mi to!

donald7000
19-07-2007, 22:16
Podchwytliwy temay, podejrzewam ze nie chcialo Ci sie szukac danych i opinii na temat 30D i porownan. :)
Jak masz kase to zmieniaj i sie nie zstanawiaj.
Ja tez kiedys chcialem kupic 350D, wczesniej kupil moj kolega, zalozylem do niego moje szklo, lampe i nie mialem sily utrzymac tego wszystkiego w 3 palcach bo tylko tyloma udalo mi sie to przytrzymac. Trzeszczala klapka od karty, po 60 sekundach doszedlem do wniosku ze to nie jest dla mnie sprzet.
Oszczedzalem dalej az wreszcie uzbieralem na 30D.

thinredline
20-07-2007, 07:19
Podchwytliwy temay, podejrzewam ze nie chcialo Ci sie szukac danych i opinii na temat 30D i porownan. :)


Wątek powstał nie dlatego, że nie chciało mi się szukać bo przeczytałem o tym aparacie wiele wątków i porównałem jego parametry z moją puszką jak i innymi puszkami canona. Włącznie z tym, że poszedłem do sklepu go obejrzeć.
A jak zrobiłem to wszystko napisałem ten wątek bo zacząłem mieć poważne wątpliwości. :twisted:

Napisałem później, że zdecydowałem się kupić nowy, jaśniejszy obiektyw który jest mi bardziej potrzebny w tej chwili. Z puszką mi się nie spieszy. Ceny spadają. A ja poczekam na bieg wydarzeń.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

chiałem jeszcze dodać, że zamiast iść w kierunku zwiększania ISO w puszcze idę w kierunku jaśniejszego szkła.
Szykują mi się 2 śluby jeden w rodzinie, a drugi u kolegi w pracy. Stąd ten dylemat.
Mój wybór padł na: Sigma 17-35 mm f/2.8-f/4.0 DG EX ASP HSM IF
ze względu na szeroki kąt, którego mi brakowało i światło.

Mam nadzieję, że podjąłem właściwą decyzję.
Właściwą? :-?

Sigma okazała się pomyłką. Opis problemów w innym wątku.

kobonk
20-07-2007, 11:27
Mam ten sam dylemat, co Ty. Mam od ponad dwoch lat 350D i generalnie jestem zadowolony. Ale ostatnio zaczalem robic coraz wiecej zdjec "zawodowych" (choc fotografia to wciaz hobby), za kase. Wstepnie zainwestowalem w obiektywy, mam juz dwie eLki, teraz zastanawiam sie nad aparatem.

Co do 30D - slyszalem opinie o tym, ze sa podobno awaryjne. Zaznaczam, ze to tylko podslyszana opinia. No i ciekawe, jakim aparatem bedzie zapowiadany 40D.

W sumie zalozylem sobie, ze jesli cena 30D spadnie ponizej 3tys., powaznie sie zastanowie. Bo do ceny aparatu tez musialbym dodac grip i akumulatorek.

Pozdr!

MMM
20-07-2007, 13:38
Jeżeli dotychczas nie zwróciłem uwagi na niedostatki tego elementu to oznaczałoby, że nie doskwiera mi to!
To dobrze, ale proponuję nie zaglądać w wizjer 30D a już tym bardziej 5D bo szybko stwierdzisz że to co jest w 350D to żenada :-)

januszP.
20-07-2007, 13:55
To dobrze, ale proponuję nie zaglądać w wizjer 30D a już tym bardziej 5D bo szybko stwierdzisz że to co jest w 350D to żenada :-)
No niedługo będę musiał. Bo na 98% podjąłem decyzje o zmianie. Te 2% zostawiam na zajrzenie w wizjer!:mrgreen:
Tylko zastanawiam sie od , którego zacząć?( zeby za drogo za podglądanie nie zapłacic.;) :lol:

chyrus
20-07-2007, 15:12
Dlaczego wolę 30D od 350D/400D? Bo nie trzeszczy mi w ręku grip jak za niego chwytam :P (nie mówię o BG-Ex, tylko tym w body). 30-tka sporo solidniejsza, elki z nią dostają kopa, w 400D może podobnie, ale to malutkie body, świszcząca migawka, 1 wyświetlacz, mniejszy bufor, brak kółka, światełko w tunelu, mniej kl/s, mniejsze iso itp. spowodowały, że na prywatny aparat wybrałem 30che. 30D w stosunku do tych dwóch to już workflow.
BTW, zanim ktoś mnie zje - mam spore doświadczenie z 350D i 400D i innymi takimi tam :P

spino
21-07-2007, 00:01
...W sumie zalozylem sobie, ze jesli cena 30D spadnie ponizej 3tys., powaznie sie zastanowie. Bo do ceny aparatu tez musialbym dodac grip i akumulatorek.

Pozdr!

A ja od kilku miesiecy czekalem na nastepce 30D i mimo ze moglem dawno kupic sprzet -czekalem, ale zapewnie nie jestem cierpliwy- bo wczoraj zamowilem 30D. Powód był prosty- cena mi wyjdzie wlasnie ponizej 3tys. W fotojokerze cena jest 3199 + za 1 zł lustrzanka analogowa (z tego co mi powiedziano to bedzie EOS 300v). Poniewaz mam na tego analoga klienta( bo jego lustrzanka wlasnie ulegla awarii) to po sprzedaniu za pol ceny rynkowej wyjdzie nawet ponizej 3tys.zl
Fakt ze zastanawialem sie-czekac dalej czy nie - bo pewnie w ciagu miesiaca bedzie nowy model, ale stwierdzilem ze nowy pewnie bedzie kosztowal sporo ponad 4tys, a poniewaz nie "przelewa mi sie" wiec wybralem rozwiazanie w fotojokerze, bo ten dodatkowy tysiac przeznacze na lepsze szklo lub chociazby grip i wieksza karte lub/i akumulator.
Mam nadzieje ze bede zadowolony, zwlaszca ze nie jestem profesjonalistą

jacech1
21-07-2007, 20:08
wg mnie 3000zł to bdb cena za nowy z gw. i nie ładowałbym się w 400D za ok. 2200zł. W zeszłym roku po wycofaniu 20D cena była na poziomie 3500zł to obecna 30d można powiedzieć jest świetna i nie ma co się zastanawiać taniej raczej nowych nie będzie.
Wyjątkiem jest sporadyczne cykanie rodzinki wówczas 400d jest bdb małe i wygodna w noszeniu. Do tego tamronik 17-50 i w tej cenie mamy bdb zestawik

grzanka
21-07-2007, 20:54
inwestuj w szkla _ znam osoby dobrze radzace sobie z 350D _ ale z dobrym arsenalem szkiel

thinredline
21-07-2007, 21:05
inwestuj w szkla _ znam osoby dobrze radzace sobie z 350D _ ale z dobrym arsenalem szkiel

tak jak pisalem
inwestuje, inwestuje. czekam na tamrona mam nadzieje ze okaze sie lepsz niz sigma

grzanka
22-07-2007, 09:32
jesli masz juz wymieniac _ a nie spieszy Ci sie _ to poczekaj do konca sierpnia _ wtedy bedzie mozna na prawde okazyjnie kupic 30D _ jesli cena juz teraz nie jest okazyjna _ 2980zl

thinredline
22-07-2007, 10:26
jesli masz juz wymieniac _ a nie spieszy Ci sie _ to poczekaj do konca sierpnia _ wtedy bedzie mozna na prawde okazyjnie kupic 30D _ jesli cena juz teraz nie jest okazyjna _ 2980zl

a gdzie ponizej 3tys sprzedaja?

himi
23-07-2007, 21:35
Był raz na allegro poniżej 3. Używki masz za 2800-2900 półroczne. Co do 350 z dobrymi szkłami - potwierdzam. Miałem ongiś taki zestaw, którego używałem i chwaliłem np z 70-200/4. 30-tka to jednak inna klasa sprzętu.

borkomar
30-07-2007, 22:54
Jeszcze wtrace swoje 5 groszy :grin: ;) - jak sie ma w trzymaniu 350D z gripem - którego ma do 30D bez gripa:?: Miałem to ręku ale nie pamiętam dokładnie juz jak to było - o innych zaletach 30D w stosunko do 350D wiem.
Dzięki z góry.Pozdrawiam

himi
31-07-2007, 20:27
350 z gripem leży bardzo ok. Jak kupowałem 30d to od razu brałem gripa. Efekt, wielkie pudło, ciężkie jak diabli. Później odpiąłem BG E2 i okazało się, że ergonomia jest wyśmienita. Słowem 350d bez gripa - niet, 30d bez gripa - da.

Driver
31-07-2007, 20:37
Jeszcze wtrace swoje 5 groszy :grin: ;) - jak sie ma w trzymaniu 350D z gripem - którego ma do 30D bez gripa:?: Miałem to ręku ale nie pamiętam dokładnie juz jak to było
Dzięki z góry.Pozdrawiam

skoro nie pamiętasz tzn że było ok

januszP.
31-07-2007, 21:04
Jeszcze kilka stron wstecz miałem wątpliwości. Dzisiaj mam 30D i wątpliwości żadnych. Ergonomia w stosunku do 350D nieporównywalna. Trzymanie (bez gripa) doskonałe. Wizjer ekstra. Podobieństwo do analoga 33 tak ułatwia życie.
To była doskonała decyzja!

thinredline
02-08-2007, 06:43
Jeszcze kilka stron wstecz miałem wątpliwości. Dzisiaj mam 30D i wątpliwości żadnych. Ergonomia w stosunku do 350D nieporównywalna. Trzymanie (bez gripa) doskonałe. Wizjer ekstra. Podobieństwo do analoga 33 tak ułatwia życie.
To była doskonała decyzja!

Gratuluję wyboru. Ja dalej czekam na następcę. Mam nadzieję, że wart jest oczekiwania, jeśli nie no to chyba została już 5ka ;)

sp4xkp
03-08-2007, 12:52
Z początku też miałem wątpliwości co do zamiany 350-ki na 30-kę. Teraz, już po zamianie, myślę sobie po co ja wogóle kupowałem 350D. Rozważałem też możliwość kupna 5D, ale robiąc zdjęcia głównie amatorsko, doszedłem do wniosku, że byłaby to dla mnie poprostu rozpusta. 30D jest świetnym aparatem i jeżeli tylko nie będzie mi szwankował, to przy moim maniactwie pod względem dbałości o sprzęt, posłuży mi bardzo długo. Jak na razie, jestem bardzo zadowolony z dokonanej zamiany i jeżeli ktokolwiek stoi jeszcze przed takim dylematem, to mówię: nie czekaj, tylko zamieniaj. Chyba, że masz dalej idące ambicje. Wtedy, jak najbardziej - 5D.

a-w
12-08-2007, 14:10
[QUOTE=himi;342104] Co do 350 z dobrymi szkłami - potwierdzam. Miałem ongiś taki zestaw, którego używałem i chwaliłem np z 70-200/4.

jestem innego zdania
u mnie 350 z każdym szkłem daje prawie taki sam efekt - jak dobrze af trafi
A często nie trafia niezależnie od szkła ( również z 70-200/4)
Dobre szkła do dobrej puszki

Mellan
12-08-2007, 14:33
czytam i czytam...uzytkowalem 20d i nadal uzytkuje, do wielu zastosowan jest doskonaly.ostatnio jednak dokupilem 5d i moge powiedziec jedno:jesli ktos mysli o fotografowaniu w trudnych warunkach i z niskimi szumami,to tylko 5d.roznica w cenie jest dosc spora,ale uzasadniona.5d ma tylko jedna wade,jest zbyt twardy,by mozna z nim bylo spac :)

Blindseeker
12-08-2007, 21:29
Jeszcze kilka stron wstecz miałem wątpliwości. Dzisiaj mam 30D i wątpliwości żadnych. Ergonomia w stosunku do 350D nieporównywalna. Trzymanie (bez gripa) doskonałe. Wizjer ekstra. Podobieństwo do analoga 33 tak ułatwia życie.
To była doskonała decyzja!

Niedawno zamieniłem 350d na 30d. Jedyne czego żałuję to to, że nie zrobiłem tego wcześniej :-)

Zigi
14-08-2007, 09:11
Niedawno zamieniłem 350d na 30d. Jedyne czego żałuję to to, że nie zrobiłem tego wcześniej :-)

a ja jak czytam iż żałujesz to sam żałuję, iż jeszcze nie teraz a dopiero gdzieś w okolicach końca/początku następnego roku :mrgreen: + taki iż powinno się wyjaśnić co ma a czego nie 40D :).

thinredline
14-08-2007, 19:22
A ja zaczynam "urabiać" małżonkę.
Co tam rozwiązania pośrednie 5D i już! 8)

arturs
14-08-2007, 23:29
A ja zaczynam "urabiać" małżonkę.
Co tam rozwiązania pośrednie 5D i już! 8)

O.. i to jest pomysł..
Odkąd moja żona popatrzyła w Sandomierzu w wizjer piątki (dzięki janmar :-D ) to nie wchodzi ze mną do "naszego" sklepu z aparatami żeby nie wyjść z piątką zanim nie spłacimy obiektywu ;)

Pozdrawiam
Artur

emisiaczek
15-08-2007, 11:00
Co to za zmienianki ;), skoro kupilo sie 350d/400d to chyba sie mialo tego swiadomosc, zmiana w sytuacji wyboru szklo albo nowe body jest oczywista, jesli jednak komus nagle wpadla kasa to czemu mialby tracic czas na zastanawianki - poczekac tydzien i kupic 40d, w innym przypadku a mam na mysli czeste podroze gdzie mamy sprzet na plecach pozostaje mikro dslr w postaci 400d i cala filozofia. No moze nie do konca ... jesli kto ma takie dylematy najpewniej jednak nie ma zbyt duzej wolnej gotowki, w takim wypadku warto zastanowic sie nad d80 ... ja sie bardzo zawiodlem jesli chodzi o mtfy ze szkiel canona, podobnie denerwuje mnie af, ze o takiej malej sprawie jak malo koszerny dzwiek migawki nie wspomne. Trzymam mnie tylko cmos, naprawde glupio mi podostrzac foty po fakcie :(.