PDA

Zobacz pełną wersję : Metz 44AF-4C i 350D lub 20D



dominpok
19-03-2005, 10:54
Mam lampę Metz 44AF-4C czy ktoś wie czy będzie ona chodzić z 350D lub 20D
Przymierzam się do zakupu i nie wiem co wybrać z 10D ta lampa chodzi bez zarzutu

KuchateK
20-03-2005, 06:28
Jesli dziala poprawnie z 10D w e-ttl'u (a tak pisza ze ma dzialac) nie powinienes miec najmniejszych problemow z 350D/20D w e-ttl'u II. Od strony lampy te systemy sa zgodne w 100%.

ryhu
20-03-2005, 11:02
proponuje sprawdzic, bo jakiedys probowalem z 20d i niebardzo to wychodzilo. napiszjak wynik

dominpok
21-03-2005, 13:04
Mam lampę ale nie mam dostępu do tych aparatów proszę o przetestowanie kogoś kto ma dojście i o odpowiedź

Vitez
21-03-2005, 13:58
Mam lampę ale nie mam dostępu do tych aparatów proszę o przetestowanie kogoś kto ma dojście i o odpowiedź

Podeslij lampe to potestuje 8)

KuchateK
21-03-2005, 16:25
Fakt faktem (zapomnialem napisac), ze metze sprawiaja problemy przy niektorych modelach stopek... Pogrzeb po necie... najlepsze zrodlo...

mario1275
21-03-2005, 18:05
z tego co czytałem na stronie metza to można dokupić stopki z dedykacją do odpowiedniego modelu aparatu

zobacz tu: http://www.metz.de/en/photo_electronics/empfehlung.142.html

z tego co tam pisze wynika że z 20d i 300d będzie działać a 350d jeszcze nie ma:)

dominpok
22-03-2005, 18:00
zadałem to samo pytanie i dostałem odpowiedź:


Mam pytanie czy lampa Metz 44AF-4C będzie działać z aparatem canon 20D lub 350D
Proszę o odpowiedź na adres dominpok@wp.pl
Bedzie działać w podstawowym zakresie, nie wykorzysta jednak wszystkich trybów współpracy z tymi aparatami ( nie posiada E-TTLII).
Pozdrawiam.
--
Tomasz Grzybczyk
Foto - Plus

ale nadal tego doświadczalnie nie sprawdziłem czekam jak ktoś to sprawdzi to proszę o kontakt

Vitez
23-03-2005, 08:49
zadałem to samo pytanie i dostałem odpowiedź:


Mam pytanie czy lampa Metz 44AF-4C będzie działać z aparatem canon 20D lub 350D
Proszę o odpowiedź na adres dominpok@wp.pl
Bedzie działać w podstawowym zakresie, nie wykorzysta jednak wszystkich trybów współpracy z tymi aparatami ( nie posiada E-TTLII).

ale nadal tego doświadczalnie nie sprawdziłem czekam jak ktoś to sprawdzi to proszę o kontakt

Juz to sprawdzone: http://canon-board.info/viewtopic.php?t=2882

Kazda lampa posiadajaca E-TTL ma tez i E-TTL II . E-TTL II to kontrola sily blysku lampy z poziomu body, a nie z poziomu lampy.

dominpok
25-03-2005, 01:43
w sobotę będę sprawdzał namacalnie zaraz po testach powiadomię o efektach
:D

[ Dodano: 27-03-2005 ]
Sprawdzałem:
Lampa działa w manualu a w trybie TTL pokazuje że jest wszystko wporządku ale nie daje błysku

Maku70
11-09-2005, 16:42
Wiem że to stary wątek, może jednak pomogę :D Wystarczy lampę wysłać do serwisu metza i wgrają nowy soft/ wymienią jakąś część (dokładnie nie wiem jak to się odbywa). W każdym razie Metz 44 AF-4 z softem V2 (wersja softu jest podawana na naklejce z numerem seryjnym na pudełku) działa idealnie z 350D. Znanym mi imporeterem u nich kupowałem jest www.foto-technika.pl. Bawię się dwa tygodnie i wszystkie fotki są naświetlone prawidłowo.

mcdenko
11-09-2005, 17:02
Ile placiles za wgranie softu?

Maku70
11-09-2005, 17:05
Ja kupiłem już softem V2, ale wiem że to robią.

Mac
12-09-2005, 00:05
Gdyby tak ktoś porównał Metz'a 44AF-4C ze Speedlitem 420 EX, byłoby ciekawie.

czeczot
12-09-2005, 06:42
Kazda lampa posiadajaca E-TTL ma tez i E-TTL II . E-TTL II to kontrola sily blysku lampy z poziomu body, a nie z poziomu lampy.
Zgadujesz?

To dotyczy tylko lamp canona! Niestety Metz daje ciała i np lampa która działa poprawnie z 10D z 20D już nie działa praktycznie w ogóle, bo błyskanie zawsze maksymalnym błyskiem ciężko nazwać działaniem. Dotyczy to lamp które posiadają kostkę do canona w wersji m2. Nie wiem jak jest z lampami bez kostek dedykacyjnych. Miałem lampę tej firmy mz54 i musiałem właśnie kupić nową wersje kostki „m3” żeby mi działała z 20D w promocji koło 200zł!!!

Co do firmy foto-technika to np. Metz twierdzi że za jakieś tam grosze wgra nowe oprogramowanie do kostki i każe się skontaktować z ta firmą a oni twierdzą że tego nie załatwią bo muszą coś oclić coś wypisać itd. I to będzie kosztować tyle co nowa kostka. Opisana sytuacja z listopada zeszłego roku, może się coś zmieniło?
Po tych doświadczeniach z firmą Metz i ich przedstawicielem nie mam zamiaru posiadać już ich sprzętu, chociaż nie powiem lampa z dwoma palnikami działająca w swojej automatyce dawała fajne efekty :)

Vitez
12-09-2005, 15:59
Zgadujesz?

Nie:
"E-TTL II does not require any changes to either the flash units or lenses used with an E-TTL II camera - the changes are all basically internal to the camera body."

http://photonotes.org/articles/eos-flash/#ettlii


Niestety Metz daje ciała

Przykre... naprawde przykre... :twisted:

czeczot
12-09-2005, 18:02
Nie:
"E-TTL II does not require any changes to either the flash units or lenses used with an E-TTL II camera - the changes are all basically internal to the camera body."
Ok., to teraz na podstawie tego artykułu wytłumacz dlaczego lampy Metz działające z eTTL bez problemu nie działają z eTTL2 , trzeba mieć nową wersje kostki?

Kubaman
12-09-2005, 18:20
Nie działają bo w tych aparatach zastosowano procesor Digic II i lampy Metza ze starym softem nie są do niego dostosowane. Nie ma to nic wspólnego z E-TTL i E-TTL II, a jedynie ze znaną prawdą, że Canon próbuje zniechęcić użytkowników swoich aparatów do kupowania sprzętu innych producentów regularnie zmieniając specyfikacje obsługi obiektywów i lamp.

Z E-TTL II nie ma to jednak żadnego związku. JAk już pisał Vitez i tysiące ludzi na necie E-TTL II nie wprowadza żadnych zmian po stronie lampy (czytaj wyjścia na stopce).

czeczot
12-09-2005, 20:09
Nie działają bo w tych aparatach zastosowano procesor Digic II i lampy Metza ze starym softem nie są do niego dostosowane. Nie ma to nic wspólnego z E-TTL i E-TTL II, a jedynie ze znaną prawdą, że Canon próbuje zniechęcić użytkowników swoich aparatów do kupowania sprzętu innych producentów regularnie zmieniając specyfikacje obsługi obiektywów i lamp.

Z E-TTL II nie ma to jednak żadnego związku. JAk już pisał Vitez i tysiące ludzi na necie E-TTL II nie wprowadza żadnych zmian po stronie lampy (czytaj wyjścia na stopce).
Wiec pisanie że lampa musi działać skoro działa z eTTL nie jest prawdą bo jeszcze oprogramowanie lampy musi się dogadać z oprogramowanie aparatu tak jak w przypadku wspomnianego w tym wątku Metz. Więc to nie zależy tylko od tego że lampa działała w eTTL ale również od jej oprogramowania. Sytuacja identyczna jak by ktoś napisał że skoro obiektyw ma bagnet EF to będzie działać – a stare obiektyw sigmy czasami nie działają

Vitez
13-09-2005, 00:38
Czeczot powiem ci tak - wylacz agresje i nie zwalaj winy ze twoj Metz nie dziala w E-TTL II na mnie ze smialem napisac ze musi dzialac. Wina lezy po stronie producenta lampy lub Canona a nie po stronie Viteza wiec zejdz ze mnie.
Na Metzu czy Canonie nie da sie wyzywac wiec wsiadles na mnie - nieladnie. EOT.

czeczot
13-09-2005, 06:50
Na Metzu czy Canonie nie da sie wyzywac wiec wsiadles na mnie - nieladnie. EOT.
Nie wsiadłem na ciebie! Tylko prostuje informacje które podajesz bo są nie prawdziwe albo ogólnikowe jak wolisz :) Lampy metza nie mam od 8-9 miesięcy roku więc mnie ona nie stresuje :)