PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki obiektyw kupi ??



yacaimp
13-07-2007, 15:42
OD paru dni jestem uzytkownikiem Canona 20D .:D troszke sie wyplacilem i na obiektyw (taki na razie na szybko,kiedys dozbieram i kupie porządny)) zabraklo kasy.Co powinienem kupic do 400zŁ (uzywane oczywiscie) interesuje mnie cos jak 28-80 / 28-105 .mam oko na uzywkę "Sigma 28-105 2.8-4.0 Aspherical IF " ale na forach troche narzekają. prosze o PORADE

PILNE !!!!!

tpop
13-07-2007, 15:55
troszke sie wyplacilem i na obiektyw (...) zabraklo kasy.
mozesz sie skupic na fotografi otworkowej. Swietnie sie do tego nadaje dekielek.

mam oko na uzywkę "Sigma 28-105 2.8-4.0 Aspherical IF " ale na forach troche narzekają. a co pisza o tym szkle na tym forum?

Dragunov
13-07-2007, 16:53
18-55 kitowy lub 50/1.8 jeśli do 400zł, a na dodatek nowe z gwarancją.

johan
13-07-2007, 16:55
Do 400zł najlepszy zakup to 50/1.8.
pzdr

CoNic
13-07-2007, 17:09
OD paru dni jestem uzytkownikiem ...
na obiektyw zabraklo kasy

Rzekłbym posiadaczem zamiast użytkownikiem :mrgreen:
Za kolegami: 50 1.8 jeżeli zależy Ci na jakości zdjęć, 18-55 jeżeli nie chce Ci się za dużo biegać :)

Pozdrawiam

yacaimp
13-07-2007, 17:41
Dziekuje wszystkim za odpowiedz.Ale chodzilo mi o co inego.Nie chce kita bo ponoc kiepski.sałoogniskowy tez nie wchodzi w grę.A poza tym nie wieze ze nie ma lepszych obiektywów(uzywanych ) niz kitoski 18-55.w cenie do 400zł.

ps.DO TPOP: Jak masz tak odpowiadac na posty to szkoda twojego,mojego i innych czasu.chcesz byc smieszny to, ok troszke sie usmiechnąłem:)
Ale to powazne forum i oczekiwalem powaznych odpowiedzi.A co do sigmy to na forach wypowiadają sie mizernie o niej.Ze głośna woooolna,że na pełnym otwarciu 2,8 wychodzą mydlane fotki ITD .Piszą ze Canon EF 28-105 mm 3.5-4.5 USM ULTRASONIC ale on jest dla ,mnie duzo za drogi.

pozdro dla wszyskich YACA

tpop
13-07-2007, 18:22
ps.DO TPOP: Jak masz tak odpowiadac na posty to szkoda twojego,mojego i innych czasujesli wymagasz od kogos szacunku okaz go najpierw sam. Na tym forum jest co najmniej sto roznych wypowiedzi dajacych odpowiedz na postawione pytanie. A ty zadajc to swoje pytanie pokazujesz jak bardzo gleboko masz w dupie to co zostalo juz na tym forum napisane.


A poza tym nie wieze ze nie ma lepszych obiektywów(uzywanych ) niz kitoski 18-55.w cenie do 400zł.jakbys poczytal forum to moze bys uwierzyl

micles
13-07-2007, 19:00
Za 400 zł na prawdę nie ma nic sensownego. Chyba że trafisz suuper używany obiektyw za 1/5 ceny. A jak bardzo chcesz wydać te 400zł, to wejdź na http://www.skapiec.pl/site/cat/47/filtr/_0_7228_0_0_0_0_0_0_0_0 i tam masz. Obiektywy od góry najtańsze. Ale radzę uzbierać chyba że nie masz wogóle obiektywu, no to wtedy tak jak koledzy 18-55 lub 50

yacaimp
13-07-2007, 19:04
O jakim szacunku piszesz "trollu" jestem tu nowy i jakos nie trafilem na podobne pytanie.I nie siedze na tym forum 24h na dobe jak ty.A poza tym wątki sie powtarzają nawet po parenascie razy i co na to powiesz np.porównanie 400D do D80 nikona ???!!! A poza tym pisząc o szacunku nie miales na mysli siebie bo ty widac nic sensownego nie masz do powiedzenia na tym forum.Tylko dla czego ja mam takiego pecha i musiałem trafić na taką FSZE.
Zadałem pytanie i chce odpowiedzi na nie,a nie jakies biedne wywody !!!

tpop
13-07-2007, 19:07
A poza tym pisząc o szacunku nie miales na mysli siebie bo ty widac nic sensownego nie masz do powiedzenia na tym forum.Tylko dla czego ja mam takiego pecha i musiałem trafić na taką FSZE.
Zadałem pytanie i chce odpowiedzi na nie,a nie jakies biedne wywody !!!chyba sie zaraz pozegnamy.

Andee
13-07-2007, 19:11
Kup obiektyw na gwint M42 oraz adapter...

Za 400zl bez problemu kupisz Carl Zeiss Sonnar 3.5/135 + adapter EOS/M42, to wybitne szklo na ktorym nigdy sie nie zawiedziesz.

yacaimp
13-07-2007, 19:18
Za 400 zł na prawdę nie ma nic sensownego. Chyba że trafisz suuper używany obiektyw za 1/5 ceny. A jak bardzo chcesz wydać te 400zł, to wejdź na http://www.skapiec.pl/site/cat/47/filtr/_0_7228_0_0_0_0_0_0_0_0 i tam masz. Obiektywy od góry najtańsze. Ale radzę uzbierać chyba że nie masz wogóle obiektywu, no to wtedy tak jak koledzy 18-55 lub 50
Dzieki "micles" Wlaśnie o taką odpowiedz mi chodziło.Sprawdzalem na skąpcu i jest pare radzących obiektywów jak za taką śmieszną kasę.Ale nie mam nic, wiec wole mieć byle co i fotografowac niz czekac az uzbieram więcej kaski.

Dzieki wielkie
pozdro :)

esteper
13-07-2007, 19:23
Weź 18-55/3,5-5,6 i na początek wystarczy.

yacaimp
13-07-2007, 19:27
chyba sie zaraz pozegnamy.

Nareszcie :) żegnam pana i mam nadzieje ze na długo:)

Canclerz
13-07-2007, 19:33
O jakim szacunku piszesz "trollu" jestem tu nowy i jakos nie trafilem na podobne pytanie.I nie siedze na tym forum 24h na dobe jak ty.A poza tym wątki sie powtarzają nawet po parenascie razy i co na to powiesz np.porównanie 400D do D80 nikona ???!!! A poza tym pisząc o szacunku nie miales na mysli siebie bo ty widac nic sensownego nie masz do powiedzenia na tym forum.Tylko dla czego ja mam takiego pecha i musiałem trafić na taką FSZE.
Zadałem pytanie i chce odpowiedzi na nie,a nie jakies biedne wywody !!!

Tpop to akurat bardzo sensownie się wypowiedział tyle, że między wierszami.

Kilku poprzedników doradziło Ci wprost, za 400 PLN najlepszy będzie 50/1.8. Mądrze Ci doradzili, Carl Zeiss jest także dobrym szkłem do 400 PLN. Jeśli potrzebujesz szkła "pókico" to kit jest najtańszym rozwiązaniem na początek. Wbrew powszechnej opinii nie jest taki zły (co nie znaczy, że jest dobry). Hmm... za 400 PLN to ze szkła można jeszcze jakiś dobry (używany) filtr polaryzacyjny kupić, tak na zaś ;)

Biperek
13-07-2007, 19:46
Ja do swego 400D z zadowalającym (mnie :)) skutkiem podpinam EF 28-80 f/3,5-5,6 MK I. Dobry egzemplarz można trafić za 300 pln. Nie wiem czy jest lepszy od KITa. Jego wadą jest brak dołu na cropie, 28 to trochę wąsko.

yacaimp
13-07-2007, 20:05
No zobaczymy moze kupię ta sigmę 28-105 2,8/4,0 a jak mi sie nie uda to faktycznie kupię kita albo jaki uzywany canon 28-80,zobaczymy
ps,wiem ze 4 stówki to malutko ale niestety na pół roku musi wystarczyć.:rolleyes:

JaBlam
13-07-2007, 20:31
yacaimp domyslam sie ze koledzy podpowiedzieli CI taki a nie inny model zebys potem nie pisal.. kupilem obiektyw za 300 zl uzywany no ale tani ale tu paproch , tu nieostre a tu mam inny problem. Rozumiem ze jestes uprzedzony do kita bo "opinie sa takie". Pytanie jedno - czy obiektywy kupujesz czy raczej nie kupujesz bo "slyszales" czy macales je i probowales? To tak jak z nowym body Canona. Niewiele osob mialo w lapach ale wiekszosc juz pisze jaki to badziewny. Poprzegladaj watki i sie okaze ze kilka osob trafilo na KITA ktory lepiej ostrzyl od Canona 17-40 L.. moze zamiast skreslac od razu taki obiektyw warto pozyczyc od kogos z twojego miasta (a wiele osob jest) i na wlasnej skorze sprawdzic czy naprawde taki badziew (pamietaj ze kita mozna dostac za 100-150 zl. Poza tym przy cropie 1.6 mimo wszystko masz szeroko. z 18 zrobi sie 27 co nie jest zle. Jak podepniesz sigme czy inny 28-105 to nagle stwierdzisz ze brak ci szerzej .

yacaimp
13-07-2007, 20:54
Oczywiście ze mialem juz i mam (teraz porzyczony) 18-55 i powiem szczerze ze zdjęci wychodzą srednie.Mi może nie chodzi o super jakość bo wiem ze za te pieniądze to moge sobie dobry filtr kupic (jak juz jakis forumowicz napisal:) tyko ucze sie od zaawansowanego kolegi fotografowac śluby,plenery i inne imprezy.Mam u niego pracować.I poradził mi żebym kupił coś z większym zoomem bo czasami nie ma czasu na wymianę szkła.A ja mając tylko na razie 400zl musze coś wykombinowac.Szkoda fajnej pracy. I stąd to pytanie.Wiem że duzo osób pisze o kicie ,ale niestety mój przyszły szef mówił ze to nie wystarczy :( Moze cos z podobną jakością ale większym zoomem.A wybór jest duzy tylko ja nie znam sie za bardzo i nie chce później wybrzydzac ze jakosc kiepska itd.moze jaki canon 28-105 albo coś podobnego.

ps.A jak bedzie za wąsko to własnie założe porzyczonego kita:)

Tomasz1972
13-07-2007, 20:56
Oczywiście ze mialem juz i mam (teraz porzyczony) 18-55 i powiem szczerze ze zdjęci wychodzą srednie.Mi może nie chodzi o super jakość bo wiem ze za te pieniądze to moge sobie dobry filtr kupic (jak juz jakis forumowicz napisal:) tyko ucze sie od zaawansowanego kolegi fotografowac śluby,plenery i inne imprezy.Mam u niego pracować.I poradził mi żebym kupił coś z większym zoomem bo czasami nie ma czasu na wymianę szkła.A ja mając tylko na razie 400zl musze coś wykombinowac.Szkoda fajnej pracy. I stąd to pytanie.Wiem że duzo osób pisze o kicie ,ale niestety mój przyszły szef mówił ze to nie wystarczy :( Moze cos z podobną jakością ale większym zoomem.A wybór jest duzy tylko ja nie znam sie za bardzo i nie chce później wybrzydzac ze jakosc kiepska itd.moze jaki canon 28-105 albo coś podobnego.

ps.A jak bedzie za wąsko to własnie założe porzyczonego kita:)

Hmmm ....... jak szef mówi że masz mieć dużego zooma , to zmieniłbym szefa :)
czym większy zoom tym gorsza jakość , zwłaszcza w przedziale cenowym do 400 zł .

yacaimp
13-07-2007, 21:05
AAAAAAAAAA juz wiem skąd znam foto "JaBlam" bylem niedawno na stronce ale niestety nie otwierają mi sie strony z fotkami jedynie woda.

ps.fotki (niestety tylko wody)super,az dziw,ze z wody mozna tak duzo wyciągnąc :)
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
he he no nie moge zmienic szefa,ale nie chodzilo tu o jakiegos wielkiego zooma troche wiekszy niz kit(28-80 albo 28-105).czasami na ślubach i np. koncertach potrzeba wiecej niz 18-55.

ps.Pierwszy raz sie spotykam z taką pozytywną walką o kita,jak dotąd to same złe opinie czytalem i slyszałem.A tu tylko kit i kit .Moze cos w tym jest.

:)
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
he he no nie moge zmienic szefa,ale nie chodzilo tu o jakiegos wielkiego zooma troche wiekszy niz kit(28-80 albo 28-105).czasami na ślubach i np. koncertach potrzeba wiecej niz 18-55.

ps.Pierwszy raz sie spotykam z taką pozytywną walką o kita,jak dotąd to same złe opinie czytalem i slyszałem.A tu tylko kit i kit .Moze cos w tym jest.

:)

Canclerz
13-07-2007, 21:36
Cóż, w tej klasie (he he taki żart) obiektywów, kit nie jest zły choć 50/1.8 bije go na głowę pincet razy. W klasie (he,he) obiektywów Canona do 150 PLN,to kit jest wręcz rewelacyjny ;)

jacko
14-07-2007, 18:16
Witam. Tanie używane obiektywy można kupić na giełdzie fotograficznej we Wrocławiu na dworcu głównym w klubie kolejarza.Kiedyś giełda była w sobotę , jeżeli mieszkasz we Wrocku nie szkodzi się przejść a może coś się trafi za 400pln.

franker
14-07-2007, 18:43
mi sie wydaje, żę albo kit albo 50 1,8 albo wolisz mieć "wiekszy zoom" albo jakość mam 50 1,8 jest po prostu super, ostra, jasna! a kit wczoraj mnie zdzwił bo był ostrzejszy od TAmrona 17-50(od Cichego) na 50mm i 5,6 więc nie wiem czy ten "kit" jest taki słaby...

Canclerz
14-07-2007, 22:28
mi sie wydaje, żę albo kit albo 50 1,8 albo wolisz mieć "wiekszy zoom" albo jakość mam 50 1,8 jest po prostu super, ostra, jasna! a kit wczoraj mnie zdzwił bo był ostrzejszy od TAmrona 17-50(od Cichego) na 50mm i 5,6 więc nie wiem czy ten "kit" jest taki słaby...

W rogach także był ostrzejszy ?

jarekA
16-07-2007, 10:16
Pierwsza nauczka - warto kupic gorsze body i lepszy obiektyw. Ale już po ptakach, więc ludzie radzą Ci jak mogą. Przyłacze się i ja:
Kit rzeczywiście nie jest tragiczny, zwłaszcza przy jego cenie. Jak brakuje brakuje Ci gotówki to warto na trochę pozyczyć kita i zbierać na coś odrobine lepszego i dłuższego. Przy odrobinie cierpliwości i szukaniu okazji uda Ci sie kupić Canona 28-105/3,5-4,5 USM (koniecznie z tymi przesłonami-ciemniejszy model nie ma USM i jest gorszy optycznie). Mozna go czasem kupić za 400-500zł. Na poczatek wystarczy.
I koniecznie poczytaj opinie na forum i testy na optyczne.pl

magix
16-07-2007, 10:55
Co do kita to bywa z nim różnie i zależy na jaki trafisz. Ja miałem swojego przez pół roku i niestety daje dość mydlane zdjęcia. Widziałem zdjęcia robione kitem i były całkiem niezłe ale dopiero na przesłonach 8 - 11. Według mnie jakością najlepszy będzie 50/1.8.