PDA

Zobacz pełną wersję : UWAGA OSZUST !!!



Auwo
18-03-2005, 23:00
Mysle, ze ten watek moze zaciekawic uzytkownikow naszego forum - dotyczy on jednego z naszych userow wsytepujacego pod roznymi nickami - Mateusz vel Spontan

http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?t=5578

http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?t=5792&postdays=0&postorder=asc&star t=0

wazne aby przeczytac do konca !!!

Jurek Plieth
18-03-2005, 23:26
Mysle, ze ten watek moze zaciekawic uzytkownikow naszego forum - dotyczy on jednego z naszych userow wsytepujacego pod roznymi nickami - Mateusz vel Spontan

Skąd wiesz, że 'tamten' Mateusz i 'nasz' Spontan, to ta sama osoba?

Spontan
18-03-2005, 23:28
Ja moge potwierdzic, tak to ja, tylko że sprytny Auwo nie podał linku do wątku z moim wytłumaczeniem vide http://www.cyberfoto.pl/viewtopic.php?t=13724 .. A czy jestem oszustem.. nie sądze .. przynajmniej na kazdym forum moge znalezć od reki choc jedną osobe ktora byla zadowolona z interesow ze mną.. ot choćby Czacha 8) (a przynajmniej sprawial wrazenie zadowolonego :mrgreen: ) wiec wnioski prosze wyciagnijcie sobie sami, ja juz temat wyczerpałem, znudzilo mi sie to :)

Auwo
18-03-2005, 23:30
Jurek Plieth, mialem z nim do czynienia w podobnej sytuacji , a poza tym spojrz chociazby tutaj http://www.plfoto.com/uzytkownik.php?authorname=MateuszSh&addblog=ok&mod ifyblog=ok&showa
Mateusz vel Spontan prezentuje te same fotografie na Canon Board, CyberFoto i Forum Nikona - na CB i CF wystepuje jako Spontan a na FN jako Mateusz.

Spontan mysle, ze wytlumaczyc to powinienes sie na Forum Nikona a nie na CyberFoto.

mmsza
18-03-2005, 23:51
To tak zupełnie przy okazji (bo mi się przypomniało) chciałbym wszystkich przestrzec przed ogłoszeniem z GRATKI:


SPROWADZAM CYFRÓWKI: MINOLTA 7D + ob.17-35 cena:3299; NIKON COOLPIX 8400 cena:2049; NIKON COOLPIX 8800 cena:2099; OLYMPUS E300 cena:2149; CANON EOS 20D+18-55 cena:3699; CANON EOS-300D+18+55 cena:2099; NIKON D70 + 18-70 cena:3199; SONY DSC-F828 cena:1599; FUJI FINEPIX S20PRO cena:1599; 1599 zł Kontakt 500576075; osoba do kontaktu: Łukasz

Jak to zobaczyłem (jakieś 2 miesiące temu) bystro telefon do człowieka. Ponieważ przy tak atrakcyjnej cenie chciało kupić aparaty jeszcze 2 moich kolegów, uprzejmy Pan zszedł z ceną 300D nawet do 2000 zł. Umówiliśmy się po odbiór w Krakowie (bo z Krakowa bydlę pochodzi!).
My byliśmy i ONI też - dwóch ich było i jak zobaczyli, że nas jest trzech a nie jeden, jak się spodziewali, asfalt się za nimi zwinął. Niemniej bydlę zostało już ustalone po nr rejestracyjnym samochodu i płazem mu to nie ujdzie!

Także na okazjach zarabiają tylko złodzieje niestety.

Jurek Plieth
18-03-2005, 23:57
...ja juz temat wyczerpałem, znudzilo mi sie to :)
A mnie się znudziło utrzymywać z Tobą jakiekolwiek kontakty, nawet internetowe. Dołączam Cię do listy ignorowanych, toteż możesz nie trudzić się z odpowiedzią.

Tomasz Golinski
19-03-2005, 02:00
Prosiłbym wszystkich o ostrożność w wyborze słów, a zwłaszcza w oskarżaniu kogoś w oparciu o doświadczenia osoby trzeciej (elektronicznej). Z jednej stronybrak jest rzetelnego wyjaśnienia kol. Spontana, a z drugiej sam poszkodowany, Iczek pisze

Chce jeszcze raz dodac i podkreslić usilnie to co napisalem zaraz po akcji: uważam, że ten człowiek jest albo nieodpowiedzialnym smarkaczem albo cwaniakiem. Jak wspomnialem wielu kolegom prywatnie - nadal ufam, ze wszystkie oznaki wyludzenia byly zbiegiem okolicznosci i że sam Mateusz nie dogadywal sie ze mna z zamiarem kradziezy aparatu. Jakos dziwnie wewnętrznie jestem przekonany, ze mialo miejsce glupie zachowanie niedoroslego czlowieka, ktore nosilo wszelkie znamiona zwyklego wyludzenia! Niemniej Musialem dzialac zdecydowanie.

Każdy musi podjąć decyzję sam, jeśli będzie miał ochotę handlować z Spontanem. Nie uważam, że Forum jest miejscem prowadzenia śledztw lub wystawiania certyfikatów uczciwości.

hazan
19-03-2005, 03:46
Ja moge potwierdzic, tak to ja, tylko że sprytny Auwo nie podał linku do wątku z moim wytłumaczeniem vide http://www.cyberfoto.pl/viewtopic.php?t=13724 .. A czy jestem oszustem.. nie sądze .. przynajmniej na kazdym forum moge znalezć od reki choc jedną osobe ktora byla zadowolona z interesow ze mną.. ot choćby Czacha 8) (a przynajmniej sprawial wrazenie zadowolonego :mrgreen: ) wiec wnioski prosze wyciagnijcie sobie sami, ja juz temat wyczerpałem, znudzilo mi sie to :)

Dla mnie to jest dziwne ze z tamtej sytuacji sie nie wytlumaczyłes ?? - nie dociera do mnie argument ze ludzie na nikonie byli agresywni - nie byli i zachecali Cię do skomentowania całej sytuacji.

Ponieważ nie jestem pewien kto miał racje dlatego na wszelki wypadek prosze Cię o wstrzymanie się od sprzedawania czegokolwiek przez moje forum.

Nie chce wydawać werdyków ale to co przeczytałem i twoje komentarze do tego na innym forum jakos budza moje obawy..

iczek
19-03-2005, 04:09
Witam,
Tomasz nie moge zgodzic sie z tym co napisales.


Nie uważam, że Forum jest miejscem prowadzenia śledztw lub wystawiania certyfikatów uczciwości.


Ja akurat uwazam, ze forum jest po to aby wydawac opinie: o sprzecie, o ostrosci, o rozniacach, a w koncu o dupie Maryni i o cwaniako-handlarzach.
To jest najlepsze miejsce aby kogos pochwalic lub zganic (w temacie grupy). Nie zapominając tym samym o manierach i uczciwosci kupieckiej.
Szkoda ze nie istnieja juz posty, kotre oficjalnie "złożylismy" z Mateuszem na grupie nikon - miały one zabezpieczac całą transakcje - dlatego oficjalnie poinformowaliśmy, że sie wymieniammy i wzielismy kolegow na swiadkow jako zabezpieczenie.
Niestety Mateusz, zanim cala sprawa wyszla na jaw opisana przeze mnie - poprosil nieswiadomego Admina o wykasowania tych watkow... :(

Prawo do repliki oficjalnej ma kazdy. Tylko co napisac jak sie klamie i w dodatku w tak dziwny sposob.
Niemniej kazdy ma prawo robic cu uwaza za stosowne.
Ja jedynie prosze o aby kazdy wzial sobie do serca moj przypadek i ograniczal zaufanie do znanych sobie osob jedynie elektronicznie - nawet z 1000 postow i powolujacym sie na sklepy rodzicow :wink:

Tomasz - prosze o zamknięcie tego wątku. Moge nie zgadzac sie z Twoim zdaniem, ale szanuje reguly Waszego forum i skoro tak uwazasz - to prosze zamknij wątek na moją prośbę - sprawa w końcu dotyczy mnie osobiście.

Tomasz Golinski
19-03-2005, 04:17
iczek, zgadzam się, że należy dzielić się uwagami o handlarzach i pisałem

Każdy musi podjąć decyzję sam, jeśli będzie miał ochotę handlować z Spontanem.
Napisałem to w kontekście tego, że nie chciałem podejmować dyskusji, lub co gorsze, decyzji, kto ma rację. Opinie zostały wyrażone, Adminstrator to podsumował. Zgodnie z Twoją prośbą, jako osoby poszkodowanej, zamykam wątek.