PDA

Zobacz pełną wersję : Corel Photo-Paint a Camera RAW



ULTIMA PRIME
18-03-2005, 15:06
Witam, mam takie pytanko:

Czy można w jakiś sposób zaadoptować plugin CAMERA RAW Z PhotoShop' a do Corel Photo-Paint, może jest jakaś wersja dedykowana specjalnie do tego programu?

Próbowałem przenieść ten plugin z PhotoShopa do folderu Plugins w Corelu, niestety nic to nie dało ( używam Corela w wer. 11 )

Na stronie Corela znalazłem coś takiego jak RAW SHOOTER ESSENTIALS 2005 niestety nie jest on tak dobry ( dla mnie ) jak CAMERA RAW

Bardzo dziękuję za wszelką odpowiedz.

Vitez
18-03-2005, 21:41
Qrcze... to prawie tak jakbys chcial jakis service pack do WinXP zainstalowac na Linuxie :roll: .

Tomasz Golinski
18-03-2005, 23:12
Komentarz częściowo słuszny, ale tylko częściowo. O ile dobrze pamiętam to Gimp (pewnie tylko wersja Win) teoretycznie czyta pluginy PS.

ULTIMA PRIME
19-03-2005, 20:43
Dzięki chłopaki za zainteresowanie

" Vitez " mylisz się co do pluginów.
" Tomasz " ma rację, niektóre pluginy z PhotoShop' a DZIAŁAJĄ w innych programach, jak np. Photo-paint.
Jedną z takich wtyczek jest " virtualphotographer " która równie dobrze działa mi w wyżej wymienionych programach.

Poprostu nie lubię PhotoShopa za jego " pływający " interface, no ale cóż będę " musiał " go jednak używać do obróbki RAW' ów, ktoś pewnie napisze że jest wiele programów do obróbki cyfrowych negatywów - to prawda, ale jak dla mnie to jednak Plugin Camera RAW jest najbardziej wygodny, no cóż może ktoś będzie miał jeszcze jakieś pomysły.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów