PDA

Zobacz pełną wersję : Nie dzialajacy wyswietlacz LCD :( w A510 help



marianoitaliano
09-07-2007, 23:54
Witam wszystkich to moj pierwszy post na forum. Nie spodziewalem sie jednak ze bedzie w takich okolicznosciach :(
Otoz pozyczylem mojej przyjaciolce moj "stary" aparat Canon powershot A510. Wszystko bylo w pozadku do dzisiaj. Z tego co mi powiedziala to aparat po zalaczeniu w trybie zdjeciowym zaczal wariowac tzn obiektyw wysunal sie do polowy na LCD nic nie bylo i apart po chwili sie wylaczyl. Gdy przyjechalem okazalo sie ze aparat dziala normalnie robi zdjecia zapisuje itd. Ale niestety nie ma zadnego obrazu na monitorze LCD :( ekran jest calkowicie czarny nie podswietlony nawet. Mowila ze aparat nie ladaowal na ziemi nie byl rzucany itp.
Przycisk display tez nic nie daje. Dzwieki podczas poruszanie sie po menu slychac wiec w tej kwesti wszystko gra.
Czy LCD mogl poprostu pasc ? Ma tylko 2,5 roku niecale dbalem o aparat jak tylko sie dalo. Czy moze to kwestia jakichs nieduzych wstrzacow oscylujacych ze stala czestotliwoscia?
Niestety gwarancja sie skonczyla, co byscie poradzili w tej sprawie. Wyslalem maila do serwisu Canona ale oni pewnie nic nie pomoga.
Czy moze to byc kwestia zasilania ? Moze cos sie poluzowalo. Skonczylem elektronika ale o elektronice w aparatach cyfrowych niewiele wiem. Moze sprobowac otworzyc aparat od tylniej strony i posprawdzac styki ?
Bardzo prosze o pomoc dziewczyna zaplakana cala a ja przez to smutny. Nie zalezy mi na aparacie ale bo to tylko rzecz materialna ale zalezy mi na mojej przyjacioce zeby nie byla smutna i zla na siebie.
Z gory dziekuje za wszystkie rady i szybka pomoc :(

lupita
22-07-2007, 22:56
Nie zakładam nowego wątku , ponieważ problem mam podobny :roll: liczę , ze ktoś ktoś ze stałej załogi tego forum , kto chodź ociupine się na tym zna zlituje się i udzieli pomocy :smile:

aparat canon powershot A450 - wszystko było ok kiedy nagle po zrobieniu zdjęcia i wyjściu z trybu zdjęciowego wyświetlacz świecił sie na biało i nic nie było widać . Po całkowitym wyłączeniu i ponownym włączeniu było już git , ale w którymś momencie po włączeniu aparatu wyświetlacz już nic nie pokazywał :sad: świeci sie na biało - opcje dźwięku mialam wyłaczone , bo mnie denerwowały , wiec nie moge powiedzieć , ze na 100% działa , ale wydaje mi się , ze padł tylko wyświetlacz , bo obiektyw chodzi normalnie.
Aparat nie uległ zadnym wypadkom typu upadnięcie , zawilgocenie .
Co mogło sie stać ?
czy jest sens naprawiać ten wyświetlacz , czy czas pomysleć o nowym modelu ??

Bardzo proszę o odzew :smile:
pozdrawiam serdecznie

barto78
16-09-2007, 05:15
Najprosciej sprawdzic czy aparat dziala to podpiac go do tv za pomca kabla audio-video. Wtedy twoj TV pracuje jak wyswietlacz apratu. Jesli aparat dziala prawidlowo to znaczy ze problem jest tylko w LCD. Teraz trzeba tylko sprawdzic czy to padl panel LCD czy moze back light. (czy moze oba ;) ). Jesli swieci na bialo i nie ma obrazu to znaczy ze LCD, jesli jest cimeny ale jak sie dobrze przyaptrzy to widac wszytko ale bardzo bardzo ciemno tzn ze back light. Jesli kompetnie nic nie widac tzn ze caly wyswietlacz albo plyta glowna.