PDA

Zobacz pełną wersję : Gdzie focić samoloty



muflon
17-03-2005, 23:49
Foty z Axalp niesamowite. Kiedy to będzie, może namówię szefa, żeby mnie wysłał znowu... ;)
Drugi tydzień października. Ale najlepsze domki już o tej porze są zarezerwowane :) Mi się jeszcze udało dorwać w miarę rozsądny, niedaleko gór.

Tomasz Golinski
18-03-2005, 00:11
Eh, fajnie tam u was. I jest co ogladac przez caly tydzien? (Jak się chcesz rozpisać, to znowu przekleję wątek ;) )

Ja to szukam teraz (nie wiem nawet gdzie), czy u nas w kraju są jakieś ciekawe imprezy tego typu...

muflon
18-03-2005, 01:10
Eh, fajnie tam u was. I jest co ogladac przez caly tydzien?
Nie - to jest trochę loteria, bo w zależności od pogody może się nawet okazać że impreza odwołana :( To nie jest "airshow dla ludzi" jak w Payerne, tylko normalne ćwiczenia wojskowe, ostre strzelanie itp. Tylko takie, powiedzmy, trochę na pokaz :)
Ja jestem standardowo pesymistą - także nastawiam się, że nawet jeśli mało z tego będzie, to przynajmniej będę miał tydzień w fajnych górach :)


Ja to szukam teraz (nie wiem nawet gdzie), czy u nas w kraju są jakieś ciekawe imprezy tego typu...
Szukaj w archiwum pl.rec.lotnictwo - w tym roku chyba Radom jest już na 100%. Niestety dla mnie to daleko - a chętnie bym się wybrał, bo tu zobaczyć w akcji cos wschodniego jest dość trudno...

Tomasz Golinski
18-03-2005, 11:13
Niech będzie, znowu wyciąłem ;)

znalazłem coś takiego http://www.piknik-goraszka.pl/piknik.php przez google. jak znajde czas to pogrzebie w listach. Dzieki

tpop
18-03-2005, 11:33
http://www.piknik-goraszka.pl/piknik.php

Jedna z fotek w tym serwisie :mrgreen:

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.piknik-goraszka.pl/images/photo/photo_04.jpg)

Tomasz Golinski
18-03-2005, 13:20
tpop, my to znamy takie sytuacje z autopsji :mrgreen:
Parę godzin tak stać... (ja to tylko raz byłem, a Muflon to pewnie już z 50razy)

tpop
18-03-2005, 13:25
no ja w tym roku mam zamiar zaliczyc ten piknik i obowiązkowo Air Show w Radomiu.

Tomasz Golinski
18-03-2005, 13:32
O, to może się spotkamy. Poważnie o tym myśle. O ile praca mnie nie zatrzyma, to pojadę... Kiedy jest Radom?

[ Dodano: 18-03-05, 12:35 ]
już znalazłem, http://www.radom.pl/airshow/... zachowałem się jak leń... :oops: wstyd mi...

p13ka
18-03-2005, 14:02
no ja w tym roku mam zamiar zaliczyc ten piknik i obowiązkowo Air Show w Radomiu

O, to może się spotkamy. Poważnie o tym myśle
No też zamierzam zaliczyć obie imprezy więc jest duże prawdopodobieństwo, że się spotkamy :D

Tomasz Golinski
18-03-2005, 14:07
To może zorganizujemy zlot Canon-Board? Zgłosimy się oficjalnie do organizatorów i jakieś lepsze wejściówki dostaniemy :mrgreen: :mrgreen: Coś w tym jest.

[ Dodano: 18-03-05, 13:09 ]
muflon, przyjeżdzaj!

muflon
18-03-2005, 14:18
Parę godzin tak stać... (ja to tylko raz byłem, a Muflon to pewnie już z 50razy)
Ja się w ten weekend wybieram na lotnisko do Zurichu, dokładnie w tym celu :) (cały dzień pod płotem).

[ Dodano: 18-03-2005, 13:20 ]

muflon, przyjeżdzaj!
Nieee da raaady :( Dla mnie bliżej/taniej (nie tylko finansowo, ale też "organizacyjnie") jest jechać do takiego Payerne, Axalp, czy chociażby na salon Bourget w Paryżu, niż na airshow do Polski :(

Tomasz Golinski
18-03-2005, 14:21
a w wakacje nie będziesz w kraju?

muflon
18-03-2005, 14:24
a w wakacje nie będziesz w kraju?
Nawet jeśli będę (wątpliwe), to pewnie jak zwykle - 2,3 dni, załatwianie "spraw" i z powrotem do domu. Mnie tu dobrze :)

Vitez
18-03-2005, 21:38
no ja w tym roku mam zamiar zaliczyc ten piknik i obowiązkowo Air Show w Radomiu

O, to może się spotkamy. Poważnie o tym myśle
No też zamierzam zaliczyć obie imprezy więc jest duże prawdopodobieństwo, że się spotkamy :D

Ja tak samo - na obie imprezy sie wybieram. Wiem rowniez ze w Świdniku czasem cos bywa :roll: .
P13ka - moge liczyc na podwozke? Bo ja niesamochodowy :roll: .

snow
18-03-2005, 23:07
W Świdniku to raczej mało bywa, raz do roku może ale raczej mało samolotów. Na co dzien to już wogóle nie ma nic ciekawego do sfotografowania. W ubiegłym roku było troche samolotów i śmigłowców, ale nie za wiele :wink:

Tomasz Golinski
18-03-2005, 23:14
Widzę, że znowu mój osprzęt będzie mnie negatywnie wyróżniał ;) :twisted:

tpop
18-03-2005, 23:36
Widzę, że znowu mój osprzęt będzie mnie negatywnie wyróżniał ;) :twisted:
nie pękaj ja bede miał takie samo slicznie swiecace body jak Ty :mrgreen: i do tego ef 100-300/f4,5-5,6. Poki co mamy więc 2x300D vs. 2x20D. Oni beda mieli biale rurki a my srebrne body :lol:

Tomasz Golinski
19-03-2005, 00:43
Jakoś przeżyłem konfrontację z czymś takim:
http://labfiz.uwb.edu.pl/~tomaszg/foto/samo/small/sm_img_1004.jpg
http://labfiz.uwb.edu.pl/~tomaszg/foto/samo/small/sm_img_1115.jpg

to i przeżyję może L-ki Viteza ;)

Zresztą wole podrapane niż błyszczące ;) Do wakacji pewnie mój 300d zupełnie upodobni się stanem technicznym do armaty na ww. zdjęciach :twisted:

[ Dodano: 18-03-05, 23:43 ]
Aha, zwracam uwagę na JAKOSC WYkONANIA :twisted:

p13ka
19-03-2005, 08:55
P13ka - moge liczyc na podwozke? Bo ja niesamochodowy .
Sam jeszcze nie wiem jak będę się przemieszczać. Być może to mnie będą podwozić :roll:

Vitez
21-03-2005, 11:29
Oni beda mieli biale rurki a my srebrne body :lol:

Hmmm... bialy to jest 70-200 4L, 2.8 L to nie wiem ale 2.8 IS L to jest bardziej szary/kremowy niz bialy :roll: .

A poza tym... p13ka ma chyba i 100-400 i 70-200 - moze pozyczy jedna rurke ktoremus z was? ;)

Tomasz Golinski
21-03-2005, 11:32
Będziemy się bić o rurki!

tpop
21-03-2005, 11:35
Oni beda mieli biale rurki a my srebrne body :lol:
ale 2.8 IS L to jest bardziej szary/kremowy niz bialy :roll: .

Skrot myslowy



A poza tym... p13ka ma chyba i 100-400 i 70-200 - moze pozyczy jedna rurke ktoremus z was? ;)
a ja w razie czego moge mu pozyczyc 100-300 :mrgreen:

[ Dodano: 21-03-2005, 10:38 ]
p13ka, Twoje rurki są już rozdysponowane. Jak chcesz jechac na samoloty to sobie musisz szkiełko załatwić :lol:

p13ka
21-03-2005, 11:42
:shock:
:|
No to lece coś kupić. Na allegro ktoś 500/4IS oferuje za jakąś drobną kasę :wink:

Vitez
21-03-2005, 13:48
p13ka, Twoje rurki są już rozdysponowane. Jak chcesz jechac na samoloty to sobie musisz szkiełko załatwić :lol:

Napisalem jednemu z was :P , czyli raczej Tomkowi skoro ty masz 100-300 :P

sal
21-03-2005, 14:19
A tak z ciekawosci - co chcecie w Goraszce focic? Bo tam to raczej piknik, co roku to samo i raczej nic ciekawego...
Kiedys to kurde byly pokazy w Polsce... Gdynia Babie-Doly, Bydgoszcz...
A nie tak jak teraz. Jakies dziwne festyny dla gawiedzi...

Tomasz Golinski
21-03-2005, 15:16
Vitez, też mam 100-300 :roll:

sal, tak kiepsko to wygląda? ja to jestem zielony w temacie.

tpop
21-03-2005, 15:31
A tak z ciekawosci - co chcecie w Goraszce focic?
no cos tu bedzie. Nie jest tak zle chyba.
http://www.piknik-goraszka.pl/piknik_samoloty.php
Najciekawszy to chyba ten Supermarine Spitfire. Poza tym ja osobiscie potraktuje Goraszke jako poznanie tematu i potrenowanie przed air show w Radomiu.

sal
21-03-2005, 16:46
Khem. Ale to zalezy kto czego oczekuje. Goraszka to raczej piknik, gdzie pokazuje sie glownie maszyny starsze, czesto wlasnie z II WS. Typowe airshow (w Polsce) to raczej jednak pokaz obecnego sprzetu wojskowego w liczbie wiekszej niz 3-4 modele dostepne w Goraszce. No ale ja sie tam nie znam, wiec wiecie...

Vitez
21-03-2005, 18:49
Vitez, też mam 100-300 :roll:

Dopiero teraz spojrzalem :oops: . To sie bedziecie wymieniac co tam p13ka rzuci, albo szybko go spijcie piwem ;)

Tomasz Golinski
21-03-2005, 19:15
Vitez, ciebie spijemy :twisted:

Vitez
22-03-2005, 09:46
Vitez, ciebie spijemy :twisted:

Jak mam aparat przy sobie to pije max 1-2 piwa :P . Celnosc i kontrola nad integralnoscia zawartosci plecaka wazniejsza niz picie.

Ciepły
24-03-2005, 18:25
Co do fotografowania samolotów to można codziennie, jeżeli ktoś lubi pasażerskie i jest z Wawy lub okolic to można wybrać się w rejony Okęcia i pstrykać, ostatnio pojawia się dużo ciekawych samolotów.

Co do programu pokazów to wiem że w okolicach 21 maja mają być jakieś małe pokazy w Mińsku Mazowieckim, jest oczywiście Góraszka to chyba na przełomie maja i czerwca, w okolicach 15 czerwca Le Bourget (to niestety Paryż - ale może będzie jakaś większa wycieczka braci spooterskiej z Wawy i nie tylko) i ostatni weekend sierpnia pokazy w Radomiu. We wrześniu bywają też pokazy w Łasku ale czy będą w tym roku to jeszcze nie wiem (były w zeszłym roku).

Pozdrawiam Paweł

muflon
24-03-2005, 18:28
w okolicach 15 czerwca Le Bourget
A jest to bardziej airshow, czy bardziej impreza handlowo/naziemna? A jeśli to pierwsze, to cywilne czy militarne? Bo ja się też zastanawiam... w sumie mam 3.5h pociągiem ;-)

Tomasz Golinski
24-03-2005, 18:34
muflon, 3.5h? Kiedys cos czytałem o TGV do Genewy, jakaś chyba promocja była cenowa.

muflon
24-03-2005, 18:38
No dokładnie :) Ostatnio nawet wyhaczyłem bilety pierwszą klasą za 6CHF drożej niż drugą (tyle że non-refundable etc.) :). W sumie wychodzi chyba 20CHF drożej niż samolot, czasowo prawie tak samo (bo z Orly trzeba jeszcze sie do centrum dostać), a spać można prawie jak w łóżeczku :)

(Bo ja, o ile uwielbiam godzinami gapić się na samoloty, to latać nimi już niespecjalnie ;-) )

Krzychu
24-03-2005, 19:14
w okolicach 15 czerwca Le Bourget
A jest to bardziej airshow, czy bardziej impreza handlowo/naziemna? A jeśli to pierwsze, to cywilne czy militarne? Bo ja się też zastanawiam... w sumie mam 3.5h pociągiem ;-)

Bardziej handlowo-naziemna, ale pokazy też są bo sporo samolotów już tam pospadało, nie tylko radzieckich ;-)

Vitez
25-03-2005, 06:21
Co do fotografowania samolotów to można codziennie, jeżeli ktoś lubi pasażerskie i jest z Wawy lub okolic to można wybrać się w rejony Okęcia i pstrykać, ostatnio pojawia się dużo ciekawych samolotów.

No to pisz kiedy sie wybierasz i gdzie, i o ktorej sie wybieramy 8)

Ciepły
25-03-2005, 14:09
Wiesz ja tam bywam bardzo często bo pracuję niedaleko więc praktycznie zawsze ze sobą mam aparat i nawet w ciągu pracy czasami wyskauję żeby sfocić jakąś ciekawostkę. Ostatnio z takich perełek był DC-9 USAF.
Zresztą zdjęcia moje jak i kolegów pasjonatów fotografii i lotnictwa znajdziesz na stronie: www.airfoto.pl

Miejsc do fotografowania wokół Okęcia jest sporo bo zależy to od wiatru czyli podejśćia do lądowania i startów. Szczegółowe dane można znaleść na stronie:

http://www.epwaspotters.org/lotnisko.html

Myślę że pojawię się na sławnej Wirażowej w niedzielę lub poniedziałek bo przylatuje do nas reprezentacja Irlandii Płn. w piłce nożnej więc pewnie przylecą jakimś ciekawym samolotem.

Pozdrawiam Paweł

p13ka
25-03-2005, 14:33
Wiesz ja tam bywam bardzo często bo pracuję niedaleko więc praktycznie zawsze ze sobą mam aparat i nawet w ciągu pracy czasami wyskauję żeby sfocić jakąś ciekawostkę.
A nie macie problemów z ochroną i Policją? Już tu kiedyś opisywałem na forum jak to doczepili się do mnie i jeszcze 2 osób. Skończyło się sprawdzeniem fotek na kartach CF, PESELI i spisaniem. W dodatku ochroniarz zza siatki nakłamał, że mu nawymyślaliśmy jak nas chciał przegonić :x
Było nieprzyjemnie w każdym razie. :?

Ciepły
25-03-2005, 15:37
Czasami tak bywa że są problemy głownie z SOL (ochroną lotniska) ale nie ma się co przejmować bo taką mają pracę, fakt że czasami są bardzo nieprzyjemni wprost wulgarni. Poprostu nie ma co zwracać na nich uwagi i nie wdawać się z nimi w dyskusję, a z policją nie ma problemu Ci są zawsze kulturalni i mili, spiszą pogadają, zapytają dla kogo robi się zdjęcia i jest ok. Ani jedni ani drudzy nic nie mogą zrobić bo nie ma zakazu fotografowania.

Czasami jak przyleci ktoś ważny to jest problem, wtedy faktycznie cieżko jest zrobić fajną fotkę z bliska, ale to tez różnie bywa. W zeszłym roku były dwie takie ciekawe wizyty w obu wypadkach B747 - jeden z prezydentem Chin bardzo cieżko było zrobić bo przyjechała policja i nie pozwalali fotografować - drugi z prezydentem Koreii i tu bez problemu robiliśmy fotki.

W tym roku w maju jest znów szczyt w Wawie więc liczymy że pojawią się ciekawe samoloty.

Pzdr.

muflon
25-03-2005, 23:07
Czasami tak bywa że są problemy głownie z SOL (ochroną lotniska) ale nie ma się co przejmować bo taką mają pracę
A gieprawda :-( W normalnym kraju (a jak do tej pory oprócz Szwajcarii zaliczyłem Niemcy i Francję) służby lotniskowe praktycznie nigdy nie czepiają sie spotterów. Co więcej, często są oni wręcz dopieszczani, jako swego rodzaju dodatkowa "ochrona". W końcu służby lotniskowe jeżdżą tylko dookoła i to z reguły dość szybko, a taki spotter siedzi sobie pół dnia pod płotem, widzi wszystko i w razie czego najczęściej ma przy sobie jakiś telefon czy coś. W takim Zurichu są np. w płocie specjalnie obudowane dziury do robienia zdjęć, przez które spokojnie przechodzi stałka 400mm - zatem i jakaś rakietka też bez problemu :) A w Genewie (po francuskiej stronie) jest mała górka z ławeczkami itp.


z policją nie ma problemu Ci są zawsze kulturalni i mili, spiszą pogadają, zapytają dla kogo robi się zdjęcia i jest ok.
A to dobrze, że chociaż to. Bo z tego, co czytałem, to nie zawsze tak było...


Czasami jak przyleci ktoś ważny to jest problem, wtedy faktycznie cieżko jest zrobić fajną fotkę z bliska, ale to tez różnie bywa.
A w Genewie jak jest jakiś szczyt, to w co lepszych miejscach bywa czasem i kilkadziesiąt osób, wszystkie podobnie wyglądające - plecaczki lowepro i długie lufy :) I uwagę zwracają na to tylko ludzie z przejeżdżających samochodów, zatrzymują się, pytają się co się stało, że takie zgromadzenie itp :) I za każdym razem ktos kulturalnie tłumaczy, że nic, że to tylko paru maniaków ;-)

tpop
25-03-2005, 23:51
W takim Zurichu są np. w płocie specjalnie obudowane dziury do robienia zdjęć, przez które spokojnie przechodzi stałka 400mm
Oj tak! Brakuje takiego czegos. Jak kiedys jeszcze na okeciu (tam za cargo) robilem kompaktem minoltą to obiektywik wchodzil w oczka krat. A teraz :( nie ma jak :(

MIDO
19-04-2005, 11:57
Eh, fajnie tam u was. I jest co ogladac przez caly tydzien? (Jak się chcesz rozpisać, to znowu przekleję wątek ;) )

Ja to szukam teraz (nie wiem nawet gdzie), czy u nas w kraju są jakieś ciekawe imprezy tego typu...

Co prawda z Białegostoku będziesz miał trochę daleko ale jedne z najlepszych pokazów jakie się odbywają w pobliżu Polski są w Czechach (wcześniej Hradec Kralove - teraz przeniesione do Brna)

http://www.airshow.cz/ainfociaf.htm

POZDRAWIAM!

FOTOGRAF
28-04-2005, 17:49
witam,
a wiece cos moze o SCHIPHOL/AMSTERDAM ja tam jestem w kazde wakacje, moze macie jakies strony dotyczace tego lotniska

Pszczola
28-04-2005, 17:52
http://www.jetphotos.net/showphotos.php?location=Amsterdam%20Schiphol%20Air port%20-%20EHAM

http://www.airliners.net/search/photo.search?placesearch=Amsterdam%20-%20Schiphol%20(AMS%20%2F%20EHAM)&distinct_entry=true

http://photo.windowseat.nl/thumbnails.php?album=20

http://community.webshots.com/album/73553039oKYfSl

kavoo
28-04-2005, 17:53
moze macie jakies strony dotyczace tego lotniska
Nawet tysiace stron (dokladnie ok. 867 tys.). Wszystkie znajdziesz na www.google.com.

FOTOGRAF
28-04-2005, 18:48
dzieki :)

Jac
28-04-2005, 19:34
(dokladnie ok. 867 tys.).
albo dokladnie albo około :mrgreen:

kavoo
28-04-2005, 19:58
albo dokladnie albo około :mrgreen:
:lol:

Dokladnie tak pokazuja Google - ok. 867 tys. ;-)

Vitez
29-04-2005, 07:49
albo dokladnie albo około :mrgreen:


To tak a propos czepiania sie kavoo co do poprawnosci jezyka :twisted: :twisted: :twisted:

kavoo
29-04-2005, 08:14
Cicho tam :twisted:

Rozwinalem na potrzeby czepialskich (takich jak ja) :p moj skrot myslowy, wiec odstosunkujcie sie ode mnie ;-) :mrgreen:

FOTOGRAF
03-05-2005, 18:45
a co do samolotow to jaki najlepszy jest sprzet czy manual czy m,oze jakis canon z AF

tpop
03-05-2005, 21:31
a co do samolotow to jaki najlepszy jest sprzet czy manual czy m,oze jakis canon z AF jasne ze af.
http://canon-board.info/showthread.php?t=2839&highlight=samoloty

Scaramanga
07-08-2005, 10:14
Oj tak! Brakuje takiego czegos. Jak kiedys jeszcze na okeciu (tam za cargo) robilem kompaktem minoltą to obiektywik wchodzil w oczka krat. A teraz :( nie ma jak :(
Tak,tak...Pamietam jak zrobilem piekne ladowanie Airforce One wlasnie z
kupy gruzu "zruconego tylko na godzinke" tuz przy drodze kolo ogrodzenia
wlasnie gdzies za Cargo.Ogrodzenie bylo duzo,duzo nizej. :)