PDA

Zobacz pełną wersję : Oslona obiektywu w A80



Marco
28-03-2004, 21:33
Od wczoraj nurtuje mnie, z pozoru blacha, kwestia. Wczoraj kupilem w MediaMarkt cyfrowke A80 i choc generalnie aparat jest OK, to jest jednak rzecz, ktora mnie drazni. Chodzi mianowicie o oslone obiektywu, czyli te dwie ciemne czesci, zsuwajace sie ze soba podczas automatycznego chowania sie obiektywu. Mam bowiem nieodparte wrazenie, ze one sie idealnie nie zchodza i w prawej, gornej czesci pozostaje niewielka szczelina. Czy to tak ma prawo byc? Czy nie zaszkodzi w przyszlosci obiektywowi (np. poprzez nadmierne zakurzenie czy zawilgocenie)? Czy powinienem wymienic aparat w sklepie, czy tez przejechac sie z nim do serwisu?
Byc moze ktos z Was mial albo ma taki "problem" i wie jak sobie z nim poradzic, albo przekona mnie, ze to jest temat, ktorym nie warto zawracac sobie glowy...
Prosze o pomoc i z gory dziekuje za zainteresowanie.

DoMiNiQuE
16-04-2004, 10:33
hmmm..tez mam A80 i oslona u mnie jest jak najbardziej "szczelna". Jesli chodzio osłone na obiektyw, to polecam http://allegro.pl/showcat.php?id=8845 sa tez oslony z filtrem UV.
Pozdrawiam

i3ill
22-04-2004, 10:43
u mnie odstają delikatnie z jednej i drugiej strony ale akutrat tym sie nie przejmuję :( za to bardziej się przejmuję tym że już jest to mój drugi egzemplarz bo w pierwszym ta właśnie osłonka przestała działać i jak się otworzyła to już się nie zamkneła :( nie wiem czy to była moja wina czy nie .... na szczęście Media Markt mi uznał wadę mechaniczną i wymienili od ręki :)
POZDRAWIAM

romeo
23-04-2004, 22:18
Marco to powazny problem radze ci sie udac do serwisu bo jutro juz moze byc za pozno :( Mialem dokladnie ten sam problem i po 2 dniach od momentu wystapienia usterki rozsypal mi sie obiektyw :( W serwisie powiedzieli do mnie..te mały za obiektyw to my nie odpowiadamy idz robic se jaja gdzie indziej..no i poszedlem gdzie indziej..TU brales udzial w mamy cie gratuluje naiwniaczku :cry: :cry: :cry: :cry: