PDA

Zobacz pełną wersję : A630 i A710IS kilka pytań



McCoy
08-07-2007, 19:57
Witam!
1 Jak szybko odbywa się zgrywanie zdjęć przez kabelek USB (jak szybką kartę pamięci kupić)
2 Ile w przybliżeniu zdjęć w maksymalnej jakości mieści się na powiedzmy 1GB i ile minut filmu w 640x480x 30kl.
3 Ile zdjęć z lampą i przy włączonym wyświetlaczu można zrobić bez wymiany akumulatorów (domyślam się że w A630 zdecydowanie więcej).
Co do jakości zdjęć robionych przez te aparaty mam jakieś wyobrażenie po przeczytaniu wszystkiego co było wcześniej na ich temat na tym forum i przejrzeniu linków, które były tu zamieszczane ale jeśli ktoś miałby ochotę coś od siebie jeszcze napisać na ten temat to będę wdzięczny.
Mam dylemat, który z tych aparatów kupić więc będę wdzięczny za opinie i sugestie. Wiem czym się różnią te modele ale nie mam możliwości sam się przekonać jak to jest w praktyce.
Pozdrawiam

yacek _b
08-07-2007, 22:20
W A710 IS na 1GB karcie ( pustej ) licznik pokazuje 320 , a ile wlezie faktycznie to jeszcze nie wiem :-)
Moge ci tylko powiedzieć że " upierdliwe " w A710IS jest stosunkowo wolne ładowanie sie lampy ( kilka sekund )

Juriko
09-07-2007, 01:12
1.Przez gniazdo aparatu nie zgrywam, korzystam z czytnika. Jeśli będzisz zgrywał przez USB1.1, to pójdzie ok.1MB/s niezależnie od karty. Przez USB2.0 zależnie od kart i czytnika średnio między 5-10MB/s
Co do karty, to jeśli nie robisz w RAW'ach ( a można :D) to wystarczą karty SD klasy 2, bufor aparatu pomoże i nie ma problemu z szybkim zapisem jpg'ów i klipów avi. Jedynie przy wolniejszych kartach jest pewien kłopot z seriami, po ok. 10 zdjęciach dostaje zadyszki, ale po chwili "strzela" dalej.
Warto więc kupić kartę klasy 4.
Przy korzystaniu z RAW'ów warto kupić najszybsze karty klasy 6.
2. Faktyczna ilość zdjęć na danej karcie nie jest wartością stałą, ale można przyjąć to co podaje instrukcja i aparat, czyli te 320 na 1GB, avi z kolei na 1GB w 640x480/30kl to ok. 9 minut.
3. Tego nie ustaliłem, mam 3 komplety akumulatorków Sanyo Eneloop, i nie martwię się o to. Z reguły wystarczają mi 2 komplety. :)
Co wybrać. 630 czy 710? Mnie przekonała stabilizacja, to naprawdę dobra rzecz, do statycznych obiektów świetna, pozwala robić z ręki wówczas, gdy przy wyłączonej IS dostaje się zdjęcia poruszone.
Jakość zdjęć jest tak na dobrą sprawę porównywalna, pomimo faktu uzbrojenia A 630 w ciut większą matrycę.

yacek _b
09-07-2007, 07:26
Juriko -jak ci się sprawują aku eneloop , czy wystarczają do A710 poniekąd troche prądożernego :-) . Nie wiem czy dobrze cię zrozumiałem , dwa komplety ( 4 szt . ) wystarczają na zapełnienie karty 1GB ?

Juriko
09-07-2007, 13:07
Eneloop sprawują się bardzo dobrze. Nie muszę ich ładować bezpośrednio przed wypadem foto, po rozładowaniu ładuję, chowam i zapominam o elektrowni. ;)
Jest to cecha tych akumulatorków, że nie tracą szybko energii w trakcie oczekiwania na swoją kolej.
Co do dywagacji który aparat jest bardziej prądożerny, uważam, że nie warto sobie tym zaprzątać głowy. Mając 2-3 komplety akumulatorków (komplet=2szt.) nie ma potrzeby w ogóle o tym myśleć, ani o pomysłach typu, a może wyłączyć wyświetlacz, a może robić bez stabilizacji w celu zaoszczędzenia kilku mAh.
Toż to czyste barbarzyństwo. ;)
Nie po to ma się takie udogodnienia, żeby z nich rezygnować, inaczej dojdziemy do wniosku, że może lepiej korzystać z Druha. (ciekawe czy ktoś pamięta jeszcze ten wytwór rodem z PRL/u) ;)
Odstatnio na dwóch kompletach (nie do końca wyładowanych) zapełniłem 2 karty 512MB + jedną 1MB. Było tego coś ok. 550 zdjęć, reszta to avi.

RoboD
09-07-2007, 14:36
Co do karty, to jeśli nie robisz w RAW'ach ( a można :D)
Pochwalisz się jak zrobić RAW na A630.

@McCoy
Na dość lipnych akumulatorach Eyepower z dumnym napisem 2800 mAh zrobiłem około 400 fotek (w przybliżeniu połowa z lampą). Jako, że nigdy nie miałem do czynienia ze stabilizacją obrazu, a z ekranami LCD (i ich wąskimi kątami) tak, wybrałem A630, i to głównie z powodu ruchomego ekranu. Jak dla mnie to super wygodne rozwiązanie.

948 MB (268 plików) z takiej karty http://www.allegro.pl/item199711320_199711320.html (przez kabelek) ściagało się około 3 minut. Wielkość pojedyńczego zdjęcia ~ od 2 do 6 MB.

Juriko
09-07-2007, 15:26
Pochwalisz się jak zrobić RAW na A630.


Przejrzyj te wątki:
http://canon-board.info/showthread.php?t=21097
http://canon-board.info/showthread.php?t=23429
Wgraj na kartę np. ten soft:
http://grandag.nm.ru/hdk/pre14-a630-100c-144.zip
lub starsze wersje stąd:
http://grandag.nm.ru/hdk/old/ (do dziś korzystałem z wersji 136, tę nową 144 zaraz przetestuję.
Resztę znajdziesz w zalinkowanych wątkach, w razie problemów, pytaj.

McCoy
09-07-2007, 17:15
Dzięki za odpowiedzi!
Raczej kupię A630 głównie przez wzgląd na cenę i trochę na lepsze zasilanie. Poprzedni aparat A75 ukradli mi kilka dni temu i nie chcę przepłacać ponad 200zł jeśli nie ma wielkiej różnicy bo może za rok czy dwa sytuacja się powtórzy.

Juriko
09-07-2007, 17:25
... bo może za rok czy dwa sytuacja się powtórzy.
Nieszczęścia nie mogą dotykać ciągle tej samej osoby. ;)

RoboD
09-07-2007, 21:06
Przejrzyj te wątki...
Cholera :mrgreen: rewelacja po pierwszych akapitach...

Mam TV-SAT Fergusona, DVD Pioniera, router Linksysa i we wszystkich tych urządzeniach alternatywne oprgramowanie niesamowicie zwiększające funkcjonalność sprzętu :!: Myślałem że z cyfrakami to inna bajka, a tu taka niespodzianka :mrgreen:

o_andrzej
10-07-2007, 08:58
Dzięki za odpowiedzi!
Raczej kupię A630 głównie przez wzgląd na cenę i trochę na lepsze zasilanie.

Trudna decyzja. Pol roku temu stalem dokladnie przed taka sama. Juz wybralem A630, ale w ostatniej chwili zmienilem na A710. Zdecydowal stabilizator, ktory naprawde sie przydaje. I mniejszy rozmiar, ktory ma dla mnie spore znaczenie.

Juriko
10-07-2007, 20:25
Cholera :mrgreen: rewelacja po pierwszych akapitach...

Mam TV-SAT Fergusona, DVD Pioniera, router Linksysa i we wszystkich tych urządzeniach alternatywne oprgramowanie niesamowicie zwiększające funkcjonalność sprzętu :!: Myślałem że z cyfrakami to inna bajka, a tu taka niespodzianka :mrgreen:
No nie?:D
Widzę, że już sobie poradziełeś z wgraniem.
Takie niepozorne kompakciki, a jakie możliwości z nowym softem :)
Z kartą 4 GB, prawdziwy multikombajn medialny. :)

yacek _b
12-07-2007, 12:42
tak podepne się jeszcze , koledzy - właściciele A710IS , czy korekcja ekspozycji w A710IS działa tylko w świetle zastanym ?

Juriko
12-07-2007, 12:57
Oprócz korekcji "zwykłej" (przycisk+/- erease), możesz też skorygować siłę błysku lampy, wciśnij przycisk set, z lewej strony symbol błyskawicy.
Pierwsze ustawienie skoryguje tło, drugie lampę, czyli pierwszy plan.

yacek _b
12-07-2007, 13:37
Juriko- po wciśnięciu przycisku korekcji (+/-) wyświetla się skala ,ustawiam i czy mam ponownie nacisnac przycisk korekcji by znikneła skala ? Przy widocznej skali i regulowaniu są widoczne zmiany na LCD , jednak jak nacisnę ponownie przycisk korekcji ekran przyciemnia się , tak jakby wracał do poprzednich ustawień . Hmm ,nie wiem czy tak ma być ...

Juriko
12-07-2007, 13:43
Tak ma być, zmiany zobaczysz ponownie po wciśnięciu przycisku migawki do połowy.Poza tym, na wyświetlaczu pojawi się informacja o wprowadzonej korekcji.