PDA

Zobacz pełną wersję : PILNE! problem z eosem 5D



nooobik
03-07-2007, 22:08
Hejka!

Dzisiaj rano dostałem pocztą eosa 5D razem z 24-70 f/2.8 i 70-200 f/2.8 IS USM. Wkładam kartę pamięci. Włącza się wszystko działa fajnie... no to biorę się za instrukcję bo nie chcę niczego zepsuć. i tu zaczęły się schody

Siedzę nad nim już cały dzień i przy każdym zdjęciu aparat wydaje ten wkurzajacy dźwięk! To już mnie doprowadza do szału, próbuję to wyłączyć od rana i NIC. w instrukcji nic o tym nie piszą, strasznie mnie to denerwuje. Tak samo nie mogłem znaleźć żadnych informacji o tym jak włączyć podgląd na telewizorku z tyłu. Trzeba patrzeć przez okienko a na telewizorku mi bardziej odpowiada.

Szczerze mówiąc nie spodziewałem się przy sprzęcie za tyle pieniędzy takiego braku profesjonalizmu i tak nielogicznego menu - NIC NIE MOŻNA ZNALEŹĆ. Jeżeli tylko mój model tak ma to go oddam i kupię np. alfę, podobno jest bardzo dobra. W każdym razie chciałbym wiedzieć jak się to ustawia bo może to jest tylko kwestia przyzwyczajenia.

Prooooooooszę pomużcie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!111
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
PS: Jak włączyć funkcję face-detection?

DoMiNiQuE
03-07-2007, 22:10
Nie troluj

Toffic
03-07-2007, 22:11
kup se lepiej pistolet

marekb
03-07-2007, 22:11
troll

Fan nr 1
03-07-2007, 22:16
Co do wyłączenia uporczywego dzięku przy wykonywaniu zdjęć to wystarczy wyciągnąć baterię. Niestety problem ten powróci po ponownym założeniu baterii więc najlepiej po prostu walnąć nim o ziemię. Co do podglądu na telewizorku proponuję przewiercić body centrycznie do osi optycznej bagnetu wiertarą z końcówką no wycinania okrągłych otworów, czyli taką wyżynarką ( najlepiej coś o śrenicy około 5 cm). Wówczas na ekranie pojawi ci się podgląd sceny . Zabieg ten powinien też wyeliminować denerwujący cię dźwięk

FOTOGRAF
03-07-2007, 22:19
Hejka!

Dzisiaj rano dostałem pocztą eosa 5D razem z 24-70 f/2.8 i 70-200 f/2.8 IS USM. Wkładam kartę pamięci. Włącza się wszystko działa fajnie... no to biorę się za instrukcję bo nie chcę niczego zepsuć. i tu zaczęły się schody

Siedzę nad nim już cały dzień i przy każdym zdjęciu aparat wydaje ten wkurzajacy dźwięk! To już mnie doprowadza do szału, próbuję to wyłączyć od rana i NIC. w instrukcji nic o tym nie piszą, strasznie mnie to denerwuje. Tak samo nie mogłem znaleźć żadnych informacji o tym jak włączyć podgląd na telewizorku z tyłu. Trzeba patrzeć przez okienko a na telewizorku mi bardziej odpowiada.

Szczerze mówiąc nie spodziewałem się przy sprzęcie za tyle pieniędzy takiego braku profesjonalizmu i tak nielogicznego menu - NIC NIE MOŻNA ZNALEŹĆ. Jeżeli tylko mój model tak ma to go oddam i kupię np. alfę, podobno jest bardzo dobra. W każdym razie chciałbym wiedzieć jak się to ustawia bo może to jest tylko kwestia przyzwyczajenia.

Prooooooooszę pomużcie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!111
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
PS: Jak włączyć funkcję face-detection?

HEHE JAK SIE NASMIALEM, CALY MONITOR OPLULEM :lol:

Mutt
03-07-2007, 22:21
1) wymontuj migawkę - ie bedzie dźwięku
2) wymontuj matryce i ekranik - będziesz miał obraz prosto z obiektywu :)

marekb
03-07-2007, 22:22
1) wymontuj migawkę - ie bedzie dźwięku
2) wymontuj matryce i ekranik - będziesz miał obraz prosto z obiektywu :)
nie migawke tylko zwierciadełko

DigiFoto
03-07-2007, 22:24
http://ftp.de.sinuspl.net/pub/docs/klasyfikacja_troli.htm :)

fotokor1
03-07-2007, 22:25
proszę nie rób tego co proponuje Fan nr 1 , przyślij tę puszkę do mnie ja zniosę wszelkie jej niedogodności i będę happy

MARANTZ
03-07-2007, 22:31
Ja takie wypowiedzi lubię nazywać po imieniu. Do naszego forum dorwał się pewnie jakiś DEBIL mający Sony. Co mnie o tyle nie dziwi bo kto normalny kupuje Sony!! :/

qwerty1237
03-07-2007, 22:42
Sluchaj proponuje wymiane ty mi dasz ten zlom 5D a ja ci kopsne mojego IXUSA. Tam masz stabilizacje obrazu, podglad na zywo, robi rasowe pstryk przy zdjeciu i programy tematyczne jak np. dzieci, akwarium itd... To jak robimy interes??? Mowie powaznie... Aaa i face-detection tez jest w standarcie...

nooobik
03-07-2007, 22:43
Sony... :) gdzieś widziałem zdjęcie tej alfy z komunikatem, że aparat się przegrzał.

Miałem ochotę coś głupio-śmiesznego napisać, w ogóle marny dzień... zarysowałem sobie ostro szkiełko - dwie długie rysy :( i to jeszcze tylna soczewka w 100mm macro USM :(
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Sluchaj proponuje wymiane ty mi dasz ten zlom 5D a ja ci kopsne mojego IXUSA. Tam masz stabilizacje obrazu, podglad na zywo, robi rasowe pstryk przy zdjeciu i programy tematyczne jak np. dzieci, akwarium itd... To jak robimu interes??? Mowie powaznie...

Jasne, jutro wyślę DHLem ;)

marekb
03-07-2007, 22:46
nooobik,co za łoś kupuje takie drogie szkła do macro żeby je rysować...??

yogi-bear
03-07-2007, 22:48
nie karmić trola! :|

Toffic
03-07-2007, 22:49
Wywal to wszystko i kup sobie coś porządnego, hmmm.... nie wiem co, napewno coś się znajdzie :)

nooobik
03-07-2007, 22:49
eeee tam łoś, założyłem konto przed chwilą, a szkiełko zarysowane :(

FOTOGRAF
03-07-2007, 22:49
Miałem ochotę coś głupio-śmiesznego napisać, w ogóle marny dzień... zarysowałem sobie ostro szkiełko - dwie długie rysy :( i to jeszcze tylna soczewka w 100mm macro USM :(


a co to nas do H*Ja obchodzi? naprawde popisales sie inteligecja!

Toffic
03-07-2007, 22:50
Wywal to wszystko i kup sobie coś porządnego, hmmm.... nie wiem co, napewno coś się znajdzie :)

Kubaman
03-07-2007, 22:51
koniec