PDA

Zobacz pełną wersję : Nowy Canon 30D - co sprawdzić?



MariuszM
03-07-2007, 21:46
Witam,
Wkrótce stanę się szczęśliwym - miejmy nadzieję - posiadaczem Canona 30D.
Trzy szybkie pytanka zanim pójdę do sklepu:
Czy można w prosty sposób sprawdzić ilość zrobionych zdjęć? Czy nowa puszka powinna mieć folię ochronną na LCD? Co sprawdzić przy kupnie?
--
Mariusz M.

Tirti
04-07-2007, 00:25
Witam,
Wkrótce stanę się szczęśliwym - miejmy nadzieję - posiadaczem Canona 30D.
Trzy szybkie pytanka zanim pójdę do sklepu:
Czy można w prosty sposób sprawdzić ilość zrobionych zdjęć? Czy nowa puszka powinna mieć folię ochronną na LCD? Co sprawdzić przy kupnie?
--
Mariusz M.
Witam, wiem jedno nowy Canon 30 D nie posiada folii ochronnej. Przynajmniej tak było w moim przypadku, sprzedawca otwierał pierwszy raz pudełko przy mnie (było zapieczętowane). Sprawdź czy masz wszystkie duperele w środku, ja nie miałem oprogramowania. Co do przebiegu to przed wyjazdem z fabryki trochę nim pstrykali więc się tym bardzo nie masz co przejmować.

Obiektyw
04-07-2007, 01:39
...sprawdz, czy bez karty korpus moze "wykonywac zdjecia". Jezeli tak, to znaczy, ze ktos przelaczyl w menu na "dzialanie korpusu bez karty pamieci" a firmowo o ile wiem jest ustawione tak, zeby sygnalizowal brak karty.

mkwiek
04-07-2007, 07:43
...sprawdz, czy bez karty korpus moze "wykonywac zdjecia". Jezeli tak, to znaczy, ze ktos przelaczyl w menu na "dzialanie korpusu bez karty pamieci" a firmowo o ile wiem jest ustawione tak, zeby sygnalizowal brak karty.
fabrycznie jest włączone, że można :) sprawdź - daj sobie "przywróć ustawienia fabryczne" to zobaczysz :)
foli na ekraniku nie ma.

Driver
04-07-2007, 10:43
Co do przebiegu to przed wyjazdem z fabryki trochę nim pstrykali więc się tym bardzo nie masz co przejmować.

sprzedawca ci tak powiedział żeby uzasadnić przebieg migawki ??

juz widze jak dzienna produkcja ( 5 -5 tys (?) puszek ) jest przepstrykiwana po 30 fot a potem skrupulatnie sprawdzana czy wsio budiet :mrgreen:

myśle że w ten sposób to płaciłbyś za 30-tke z 10 tys i odbierał ją w 2035 :mrgreen:

Obiektyw
04-07-2007, 11:21
fabrycznie jest włączone, że można :) sprawdź - daj sobie "przywróć ustawienia fabryczne" to zobaczysz :)
foli na ekraniku nie ma.

...no to wlasnie sie dowiedzialem, ze ktos "pstrykal" moim korpusem zanim go kupilem.:-D

Gizzmo
04-07-2007, 11:40
Na moim folii ochronnej tez nie bylo. Sprawdz czy jest wszystko w srodku. Przebiegu sam nie sprawdzisz, ale jesli nie widac sladow uzytkowania to znaczy ze aparat jest nowy. :) Te pare zdjec ktore ktos tam moze zrobil w sklepie to dla 30D tyle co nic. Przeciez migawka ma klapac 100000 razy, zanim sie popsuje. :)

JaBlam
04-07-2007, 12:02
Zaryzykowalbym ze jesli pudelko mialo plomby to aparat jest nowy. Zawsze mozesz wyslac na ZYtnia i Ci powiedza faktyczny przebieg migawki, ale nie lepiej sie cieszyc nowym aparatem i robic fotki zamiast meczyc sie "czy ktos przede mna macal moj aparat a jesli tak to ile razy spust nacisnal, a moze nie nacisnal" :)
Milego fotorafowania! (Tylko jak to ktos juz napisal, unikaj ceglanych scian na swej drodze, unikaj kierowania obiektywami na bateryjki i na dziwne kartki z kreseczkami i numerkami bo se go popsujesz.. zdrowie tez.)

marekb
04-07-2007, 12:12
ja bym spryskał puszke spirytuswm, albo wypażył zeby bakterie po kimś unicestwić...:mrgreen:
ja miałem na mojej nowej 5tce 9374 fotki - bo wsadziłem sobie starą kartę bez formatowania..;)

a poważnie to rób chłopie zdjęcia bo do tego jest aparat...

witaj w klubie zmartwionych wydatkami..

jarekA
04-07-2007, 12:23
Masz rok gwarancji, więc jak nie ma ewidentnych oznak używania, to po co sie martwić. Wyobraź sobie, jaki będziesz miał ból jak zechcesz kupić uzywany obiektyw. Tam nie sprawdzisz "przebiegu" i stanu wyeksploatowania napędu AF.
Baw się ile wlezie i przestań zamartwiać sie problemami. Ja kupiłem roczny 20D i to z Kanady i jakoś nigdy nie przyszło mi do głowy, żeby sprawdzać przebieg. Działa jak ta lala i na razie wystarczy. A życie i tak pełne jest problemów (np. skad wziąć kasę i jak ją ukryć przed połowicą na następne szkiełka he he).

g_w
04-07-2007, 19:52
a u mnie byla folia na LCD tyle ze kupiony w USA.

mkwiek
04-07-2007, 20:20
a u mnie byla folia na LCD tyle ze kupiony w USA.
bo dostałeś pewnie używkę i ktoś nakleił folię aby wyglądało, że nowy :)

g_w
04-07-2007, 21:29
prosto ze sklepu, zapakowany w pudelku :)
co to ma za znaczenie czy jest folia czy byl pstrykany czy nie - ma byc sprawny i juz.

lenny85
04-07-2007, 23:42
jarekA zgadzam sie z toba w 100%

jarekA
05-07-2007, 07:15
jarekA zgadzam sie z toba w 100%

lenny85 zgadzam sie z tobą w 200%

SAM
05-07-2007, 07:29
ja bym spryskał puszke spirytuswm, albo wypażył zeby bakterie po kimś unicestwić...:mrgreen:
ja miałem na mojej nowej 5tce 9374 fotki - bo wsadziłem sobie starą kartę bez formatowania..;)

a poważnie to rób chłopie zdjęcia bo do tego jest aparat...

witaj w klubie zmartwionych wydatkami..

Minimalista jesteś, co znaczy "albo"???
Spirytus się doskonale pali.:rolleyes::!: :rolleyes:

dentharg
05-07-2007, 07:59
Takie marnotrawstwo spirytusu... fotograf niech się lepiej odkazi ;)

amroz
05-07-2007, 19:15
tylko nie panikować. brać aparat i normalnie zdjęcia robić.

MariuszM
05-07-2007, 19:56
Mam jeszcze pytanie: czy Canon 30D nie będzie miał problemu z obsługą karty CF SanDisk Extreme III 2 GB?

amroz
05-07-2007, 20:00
a dlaczego miałby mieć kłopoty?

solti
05-07-2007, 20:26
No właśnie. Dlaczego miałby mieć? Ludzie nie takich kart używają w tym sprzęcie:mrgreen: A tą, o którą pytasz, sam mam, używam i zero problemów.

maci78
05-07-2007, 20:34
Mam jeszcze pytanie: czy Canon 30D nie będzie miał problemu z obsługą karty CF SanDisk Extreme III 2 GB?



karta jak karta... ale tą akurat wkadałem i nie ma problemów... tak jak zresztą z wieloma innymi CF to CF po to jest standard zeby nie było problemów (przynajmniej w teorii) ... ;)

popi
05-07-2007, 20:35
Będzie działał z Extreme III a nawet z Extreme IV. testowałem:) ale nie ma sensu inwestować w IV, lepiej wziać wiekszą xtrm III

KubaZowsik
05-07-2007, 20:55
Witam,
Wkrótce stanę się szczęśliwym - miejmy nadzieję - posiadaczem Canona 30D.
Trzy szybkie pytanka zanim pójdę do sklepu:
Czy można w prosty sposób sprawdzić ilość zrobionych zdjęć? Czy nowa puszka powinna mieć folię ochronną na LCD? Co sprawdzić przy kupnie?
--
Mariusz M.

Nie obraź się, ale takiego pytania spodziewałbym się od osoby, która za moment będzie posiadaczem aparatu Praktica 6.8 czy Samsung S630 ( niczego im nie ujmując ). Na marginesie, aparaty Praktica posiadają folie ochronne na LCD, które z uwagi na średnią przezroczystość - należy zdjąć zaraz po kupnie.

Nie przypominam sobie żadnej lustrzanki cyfrowej na wyposażeniu której była naklejona czy też w zestawie - folia na LCD. Ostatnio miałem w ręku EOSa 1D Mark III, niestety nie było foli na ekran LCD. A przecież tak by się przydała :roll:

MADRAFi
06-07-2007, 20:11
Folia na ekranie LCD znajdowala sie na lustrzankach KonicaMinolta D5D
Na Sony Alpha prawdopodobnie takze jest.


Podzielam zdanie przedmowcow ze nalezy robic zdjecia. Moj zestaw nie byl zapieczetowany.
Niestety po 2 tygodniach siadl LCD i aparat wyladowal na Zytniej.
Przy okazji zostawilem obiektyw by sprawdzic czy nie ma problemu z ostroscia z tym zestawem.