PDA

Zobacz pełną wersję : tamron 28-75/2,8 moze cos innego - portret krajobraz



karo82
16-03-2005, 13:47
witam
wiem, ze watek wyboru obiektywow byl poruszany juz wielokrotnie na tym forum, jak rowniez wiem, ze poruszy niektorych userow i da szanse napisac im abym poszukal w archiwum wiadomosci na temat, ktory mnei interesuje;)

moze najpierw pokaze probke swoich zdjec: http://www.plfoto.com/uzytkownik.php?authorname=karo82 abyscie wiedzieli co foce.

zastanawiam sie nad 17-40L/4, w gre wchodzi takze tamron 28-75/2,8 (duzo dobrego wyczytalem na tym forum) ale slyszalem ze strasznie wolny af ma ten sprzet...
wiem ze to troche inny zakres ogniskowych, w chwili obecnej posiadam tylko kita do 300d...
chcialem zeby obiektyw mial rowniez przeznaczenie jako sprzed portretowy
17-40 raczej do tego odpada... za jego cene moglbym nabyc tamrona i lampe canona 580 :) na mysl przyszla mi rowniez stalka 80/1,8 ponoc bardzo dobre szklo, cena okolo 320$ (sprzet bedzie z usa)

doradzcie drodzy uzytkownicy co wybrac, dodam, ze mam niecale 2 tygodnie na podjecie decyzji, bo moj dostawca z usa bedzie wracal niedlugo do kraju

p13ka
16-03-2005, 14:15
moze najpierw pokaze probke swoich zdjec: http://www.plfoto.com/uzytkownik.php?authorname=karo82 abyscie wiedzieli co foce.
Cóż... jest i coś z makro, z architektury, plenerów, reportażu i... żadnego portretu.
W tym kontekście

na mysl przyszla mi rowniez stalka 80/1,8 ponoc bardzo dobre szklo
Chyba 85/1.8 :roll: Proponuję jednak abyś poszukał na forum opinii o tym szkle, głównie Arkana.
W każdym razie świetne szkło portretowe :)

w gre wchodzi takze tamron 28-75/2,8 (duzo dobrego wyczytalem na tym forum) ale slyszalem ze strasznie wolny af ma ten sprzet...
Dyskusja nt. AF w Tamronie 28-75 również toczyła się na forum :roll:
Powtórzę, w mojej opinii szybkość AF w tym Tamronie, pomimo że to nie USM, jest wystarczająca.

chcialem zeby obiektyw mial rowniez przeznaczenie jako sprzed portretowy 17-40 raczej do tego odpada
Nie do końca. Zrobisz nim portrecik przy 40mm a również Ci posłuży do plenerków i reportaży (kit zresztą też).
Trochę to wszystko chaotyczne. Musisz się zdecydować do czego szukasz szkieł i w jakim budżecie chcesz się zmieścić.
W każdym razie, skupiając się tylko na portretach, wybór 85/1.8 jest bardzo dobry.

Jurek Plieth
16-03-2005, 14:23
moze najpierw pokaze probke swoich zdjec: http://www.plfoto.com/uzytkownik.php?authorname=karo82 abyscie wiedzieli co foce.
Twoje zdjęcia cz.-b. bardzo mi się podobają!


zastanawiam sie nad 17-40L/4, w gre wchodzi takze tamron 28-75/2,8 (duzo dobrego wyczytalem na tym forum) ale slyszalem ze strasznie wolny af ma ten sprzet...
To niest prawda, co do szybkości! Ten Tamron ma inne wady - np. delikatna, plastikowa budowa, brak wewn. ogniskowania, ale na pewno nie wolny AF.


wiem ze to troche inny zakres ogniskowych, w chwili obecnej posiadam tylko kita do 300d...
chcialem zeby obiektyw mial rowniez przeznaczenie jako sprzed portretowy
Nie jestem odkrywczy, ale wszystko zależy od kasy jaką dysponujesz. Jeśli niewielką, to kupuj Tamrona - załapujesz się na obiektyw portretowy, a do krajobrazu i reportażu pozostaw sobie kitowca.

karo82
16-03-2005, 14:40
jasne, chodzilo mi oczywiscie o 85/1,8... wybaczcie :)
jesli chodzi o kase to mam okolo 700$ na calosc, czyli jakbym wybral 17-40 to juz nic wiecej nie kupie...
przy tamronie dokupie lampe 580...
moze macie jakies inne propozycje ??
myslalem nad sigma 18-125 albo nad canonem 28-135 (chyba nie przekrecilem ogniskowych, nie chce mi sie szukac ;) ), ale to juz klasa nizej
w planach mam tez canona 50/1,8, ale to juz w polsce, bo nie oplaca sie zasmiecac walizki kuzynce ;)
ehh, ciezki ten wybor, bardzo ciezki ;)
pomozcie ludzie ;)

aha, reszte forum przeczytalem prawie od deski do deski, wiec prosze nie piszcie ze juz bylo o tym, bo to wiem ;)

p13ka
16-03-2005, 14:46
Skoro tak, to zrób jak radzi Jurek czyli Tamron+kit. Kup lampe a jak będziesz dysponował jakimś kolejnym budżetem to weź 50-tkę a potem 85/1.8.

tpop
16-03-2005, 14:53
w gre wchodzi takze tamron 28-75/2,8 (duzo dobrego wyczytalem na tym
forum) ale slyszalem ze strasznie wolny af ma ten sprzet

wydaje mi sie ze dla Twojego zastosowania nie jest Ci potrzebny szybki AF


...chcialem zeby obiektyw mial rowniez przeznaczenie jako sprzed portretowy



w planach mam tez canona 50/1,8

swietne szkielko.


17-40 raczej do tego odpada... za jego cene moglbym nabyc tamrona i lampe canona 580

i to jest wedlug mnie najlepsze rozwiazanie: 28-75, 50/1.8 i do tego lampka


myslalem nad sigma 18-125

ciemnawa troszke. Do tego w porownaniu z 17-40 to raczej ze 2 klasy nizej


nie chce mi sie szukac ;)

radze nie poslugiwac sie tym argumentem na forum :wink:

[ Dodano: 16-03-2005, 14:01 ]

Skoro tak, to zrób jak radzi Jurek czyli Tamron+kit.
no to jak juz bierze tamrona to lepiej sprzedac kita i zakupic 50/1.8. Tamron i tak prawie w calosci kryje zakres kita. Brakuje tylko 18-27.

p13ka
16-03-2005, 15:03
radze nie poslugiwac sie tym argumentem na forum
karo82 uważaj bo tpop to tępiciel leniuchów :lol:

[ Dodano: Sro 16 Mar, 2005 2:05 pm ]

no to jak juz bierze tamrona to lepiej sprzedac kita i zakupis 50/1.8. Tamron i tak prawie w calosci kryje zakres kita. Brakuje tylko 18-28.
Będzie mu brakować tych 18-27 podczas kadrowania jakichś plenerków...

karo82
16-03-2005, 15:54
no wlasnie, bedzie brakowac szerokiego... a przyznam, ze przydaje sie czasami, zwlaszcza, ze kilka wyjazdow przede mna ;)
myslalem tez o 10-22, ale to juz ekstremalnie szerokie szkielko i tylko do widoczkow, wiec odpada.........

chyba pozostane przy kicie, dla szerokiego kata, plus ten tamron i lampa canona 580ex

ale nie jestem przekonany co do tego wyboru, nie do konca mi lezy tamron, moze vitez zawita i cos na jego temat poopowiada ;)

innej alternatywy panowie nie widzicie ?? skupmy sie na tym ze bede fotografowal krajobraz plus portrety, jak narazie daruje sobie zooma....

czekam na wiecej propozycji, opini, porad itd itp :)

tpop
16-03-2005, 16:03
skupmy sie na tym ze bede fotografowal krajobraz plus portrety, jak narazie daruje sobie zooma....
napisz jeszcze ile jestes w stanie przeznaczyc na to gotowki

karo82
16-03-2005, 16:07
jesli chodzi o kase to mam okolo 700$ na calosc

tak jak pisalem wczesniej 700$ na wszystko...

Vitez
16-03-2005, 22:16
ale nie jestem przekonany co do tego wyboru, nie do konca mi lezy tamron, moze vitez zawita i cos na jego temat poopowiada ;)


A co ci w nim nie lezy? Pomacales go chociaz i sprawdziles osobiscie zarzuty mu stawiane?
Uzywam go ponad rok i nadal bede uzywal (chyba... chyba ze mocno w tym zakresie bedzie mi E-TTL II potrzebny - to jeszcze do potestowania).
Nie zgodze sie z obydwoma zarzutami - ani (wg mnie) nie sprawia wrazenie plastikowego... 50 1.8 czy kit 18-55 to sie zgodze... nawet Sigma 18-125 wydaje sie byc sporo delikatniejsza od Tamrona.
I nawet swiezo kupiona lufa 70-200 2.8 L IS nmimo sporej przewagi wykonania i gabarytow - nadal nie powoduje u mnie wrazenia ze Tamron "w porownaniu" jest plastikowy. Jest akurat, ze swietnym wykonczeniem a szczegolnie guma - milo sie trzyma i porzadnie wyglada na 10D/20D .
Co do AF to powtorze za p13ka - mimo ze nie USM to jest zupelnie wystarczajacy.
Na spacery, reportaze (np z kocich wystaw) czy nawet portrety (gdy nie chce mi sie zoomowac noznie z 50tka) - to najlepsze szklo, ktore jeszcze nigdy mnie nie zawiodlo czy to pod wzgledem jakosci, jasnosci czy AF.

Ja bym ci proponowal zestaw: kit + Tamron + 50 1.8 + lampa 580EX .

karo82
16-03-2005, 22:31
chyba powoli sklaniam sie do tego rozwiazania.
na ebayu tamron stoi 355$, lampa canon 580ex 390$ plus koszta przesylki, co daje za wszystko sume ok 740$
za 17-40 musialbym dac okolo 660$....
vitez, innych opcji nie widzisz ??

Andrew
16-03-2005, 23:46
w planach mam tez canona 50/1,8, ale to juz w polsce, bo nie oplaca sie zasmiecac walizki kuzynce ;)
Pudelko o wymiarach 9,5/9,5 cm a wazace tyle co puderniczka to chyba kuzynka wybaczy :lol:

karo82
16-03-2005, 23:49
hehe, moze i wybaczy, ale jakby miala przywiezc tamrona i lampe to robi sie tego sporo, a niechcialbym zeby ja z towarem na lotnisku dorwali ;)

[ Dodano: 18-03-2005 ]
hmm, a zauwazylem ze jest cos takiego jak sigma 28-70/2,8 jak ona wypada w porownaniu z tamronem?

ktos mi powiedzia, ze obiektywy sigmy moga nie byc kompatybilne z przyszlymi body, ktore canon wypusci, a tamron ponoc ma jakas ukmowe z canonem i bedzie ok...
czy ktos mial dobre informacje ?? :roll:

bede wdzieczny za jakikolwiek odzew :)