PDA

Zobacz pełną wersję : Dźwięk migawki...



S.W.A.T
01-07-2007, 22:26
witam,

otóz posiadam zasłuzonego sobie juz EOS'a 20D, znajomy (znany foto swoja droga, ktorego pozdrawiam!: ) ) posiad 5D.
Jego 'pstrykniecie' jest inne, tzn moje jest glosniejsze i nie takie ladne, a jego ciche i z gracją.
Kurde moze ten temat nie brzmi powaznie ale dla mnie jest dosyc wazny :)

Czy to wina przebiegu? Moj EOS ma ~70 tys (?) fotek wycykanych, czy to ma wpływ na to?


POZDRAWIAM.

Zielony
01-07-2007, 22:29
Tego nie zmienisz. Inna migawka = inny klank. To tyle w tym temacie.

Kolekcjoner
02-07-2007, 01:28
20D już tak ma. Strzał :mrgreen: migawki nie jest czymś o czym marzysz ale da się z tym żyć. Mnie w kościele trochę to denerwowało.

VanMurder
02-07-2007, 07:08
prawda jest taka moi drodzy że podczas robienia zdjęć to nie migawka jest jest źródłem dźwięku a podnoszące i opadające lustro:) w 5D lustro jest większe i masywniejsze z racji FF stąd głębszy i cichszy dźwięk ... sama migawka to robi tylko sssyykk a klllaaak to lusterko :) można sprawdzić robiąc fotki z opcją Lock up Mirror
pozdrawiam

birez
02-07-2007, 07:57
prawda jest taka moi drodzy że podczas robienia zdjęć to nie migawka jest jest źródłem dźwięku a podnoszące i opadające lustro:) w 5D lustro jest większe i masywniejsze z racji FF stąd głębszy i cichszy dźwięk ... sama migawka to robi tylko sssyykk a klllaaak to lusterko :) można sprawdzić robiąc fotki z opcją Lock up Mirror
pozdrawiam
Dokładnie wziąć do ręki dalmierz i posłuchać jak "głośno" on chodzi - a przecież migawka taka sama.
Natomiast co do odgłosu... w zasadzie można chyba tylko wypełnić puszkę jakąś pianką dźwiękochłonną - może by pomogło.
Inna rzecz ze mi ten z 20d sie akurat podoba, nie wiem co w nim widzicie - d70 to ma dopiero paskudny odgłos :D

Thunder
02-07-2007, 13:48
Wy chyba nie słyszeliscie jak klapie lustro w KM D7D/D5D, Sony Alpha 100 ;)

Kubaman
02-07-2007, 14:00
posprzątane, proszę już skończyć te żarty

zi3000
02-07-2007, 14:02
Wy chyba nie słyszeliscie jak klapie lustro w KM D7D/D5D, Sony Alpha 100 ;)
chyba nie ;) o Dynax 9 nie wspominając
https://canon-board.info/imgimported/2007/07/hihi-1.gif
źródło (http://klubkm.pl/forum/images/smilies/hihi.gif) jest śliczny, ale bardzo głośny, w porównaniu do Canonów ogólnie.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

posprzątane, proszę już skończyć te żarty
jest tu jakiś wątek który nie był moderowany?
https://canon-board.info/imgimported/2007/07/hihi-1.gif
źródło (http://klubkm.pl/forum/images/smilies/hihi.gif)
https://canon-board.info/imgimported/2007/07/whistling-1.gif
źródło (http://klubkm.pl/forum/images/smilies/whistling.gif)

BzykXXL
03-07-2007, 19:39
350D ma koszmarny dźwięk migawki... świszczy jakby film przewijał... co może się też podobać

umbrella
14-07-2007, 21:58
Słyszałem, że jest program, który odtwarza dźwięki migawki, lustra .. wszystkich lustrzanek. Ma ktoś jakieś namiary?

Krzysztof Bieliński
15-07-2007, 13:09
najładniejszy dźwięk do tej pory miał Canon 10D, w następcach się popsuło. A teraz jest jedyny właściwy dźwięk :-D 1D MarkIII. Jest fantastyczny, nawet bez opcji live view, w której dźwięczy już tylko migawka. Lustro jest, szczególnie jak na jedynkę, bardzo dobrze wyciszone i jest to chyba najcichsza lustrzanka na rynku. Warto było wziąć na nią kredyt.

Co do wygłuszania, to istnieją do tego specjalne pokrowce przeciwdeszczowe (np. firma Matin, poszukajcie na allegro), które mają piankę wytłumiającą dzwięk, będzie od razu trochę ciszej. A można w to jeszcze nawkładać trochę folii wygłuszających samochodowych, których się używa do wyciszenia silnika. Wtedy już nie będzie słychać nawet migawki.

S.W.A.T
15-07-2007, 13:19
ale wlasnie o to chodzi zeby bylo sluchac ten dzwięk ;] to jest to cos/

ps. mozesz nagrac migawke 1D ?: ) ale karabin

janmar
15-07-2007, 13:44
Na koncu drogi lustra przy matówce jest amortyzator na którym lustro ląduje.taki kawałek pianki.jezeli dzwiek sie zmienia mozna tam zerknąć.

grzanka
16-07-2007, 22:19
niezapomniane brzmienie D7D :D

bakulik
17-07-2007, 11:35
ale wlasnie o to chodzi zeby bylo sluchac ten dzwięk ;] to jest to cos/
Nie wszyscy jednak go lubią - http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1021&message=16817614 ;)

chyrus
17-07-2007, 12:45
Dla mnie 1D jest za głośny. Strasznie klapie mi, w szczególności przeszkadza np. w kościele, bo się niesie po całej nawie. Wolę ten z A60, bo można min. wyłączyć i ma się tylko "cssyt" :P ;) Z DSLRów, to w D100 jest dla mnie przyjemny i w 30D.

monikenka
20-07-2007, 10:16
Właśnie wczoraj odebrałam Eosa 30d, w sklepie chwilę się pobawiłam, wszystko super, ale kiedy wróciłam do domu to od razu zdenerwował mnie ten odgłos lustra. Okropność. Wzięłam do ręki mojego starego dobrego 10d do którego zdążyłam się bardzo się przywiązać i żal mnie ścisnął za serce...taki cichutki i dyskretny. Robię dużo zdjęć dzieciom, również takim malutkim śpiącym w wózeczku lub na rękach mamy i boję się, że ten ten hałas będzie niestety przeszkadzał. No ale skoro 30d robi dużo lepsze fotki...podobno. Jeszcze nie zgrałam zdjęć do komputera więc sama nie mogę ocenić różnicy.

A może to tylko moja 30stka tak hałasuje? Napiszcie proszę jak jest w Waszych :-(

ewg
20-07-2007, 11:01
Konkretne porównania:
http://www.traumflieger.de/desktop/sound/traumflieger_sounds.php

bakulik
20-07-2007, 11:07
A może to tylko moja 30stka tak hałasuje? Napiszcie proszę jak jest w Waszych :-(
30D jest zdecydowanie głośniejszy od 10D, niemniej dźwięk ten nie jest jakiś wybitnie dokuczliwy czy nieprzyjemny. Ostatnio miałem okazję pomacać Sony A100 - przy robieniu zdjęcia wydawał odgłos, jakby w środku się coś łamało. :)

Canon mógłby jednak zrobić ciche body, przecież potrafią - vide analogowa piątka... Wielu fotografom by pasowało - zdjęcia w kościele, na planie filmowym, w szpitalach, płochliwe zwierzęta, podglądanie z ukrycia... ;)

Vitez
20-07-2007, 17:44
Właśnie wczoraj odebrałam Eosa 30d, w sklepie chwilę się pobawiłam, wszystko super, ale kiedy wróciłam do domu to od razu zdenerwował mnie ten odgłos lustra. Okropność. Wzięłam do ręki mojego starego dobrego 10d do którego zdążyłam się bardzo się przywiązać i żal mnie ścisnął za serce...taki cichutki i dyskretny. Robię dużo zdjęć dzieciom, również takim malutkim śpiącym w wózeczku lub na rękach mamy i boję się, że ten ten hałas będzie niestety przeszkadzał.

W takim przypadku o wiele lepiej bylo wziac 350D ... nie wiem jak 400D ale 350 wydaje sie bzyczec ciszej od 10D.

popi
20-07-2007, 17:55
mnie tam dzwiek 30D się podoba. jest o niebo lepszy oid 350D ale o niebo gorszy od mk III

-=Festyk=-
20-07-2007, 19:44
A ja wam powiem,że dźwięk migawki mojego D70 to ukojenie dla ucha:)

jdw
21-07-2007, 00:20
a ebnięcie hassela, albo co gorsze erbetki/erzetki? to dopiero jest jazda, a da się robić ulicę. Wiele nimi robiło i robi więc nie narzekać! nawet mamiya 7 jest głośna, choć dalmierz, a nie ma lepszego aparatu do reportażu.

chyrus
21-07-2007, 04:00
Ten kto focił Sigmą SD9/SD10, ten wie co to znaczy głośna migawka. Np. grzmoty z 1D, IMO potworne, to w stos. do nich to pikuś...

minek
21-07-2007, 11:59
a ebnięcie hassela, albo co gorsze erbetki/erzetki? to dopiero jest jazda, a da się robić ulicę. Wiele nimi robiło i robi więc nie narzekać! nawet mamiya 7 jest głośna, choć dalmierz, a nie ma lepszego aparatu do reportażu.

Hassel jest malutki i cichutki.
Ale RZ z kominem nadaje sie wyśmienicie na ulicę. Nikt nie zdaje sobie sprawy, że robię zdjęcie, toteż nikt nie ucieka ani nie protestuje. Ot, jakiś świr ogląda sobie kawał rupiecia. Dopiero dźwięk migawki (lustra tak naprawdę, migawka to tylko cichutkie ,,dzyń!'' powoduje, że wszyscy się rozglądają kto gdzie strzela. Ale w pobliżu widzą tylko świra oglądającego jakiegoś rupcia ...
Niestety, na ulicę mam za długie szkło nieco.

Bagnet007
21-07-2007, 12:12
a ebnięcie hassela, albo co gorsze erbetki/erzetki? to dopiero jest jazda, a da się robić ulicę. Wiele nimi robiło i robi więc nie narzekać! nawet mamiya 7 jest głośna, choć dalmierz, a nie ma lepszego aparatu do reportażu.

Ja niedawno miałem okazję pomacac RB i nie wydawał się aż tak bardzo głośny.
A kompletnym zaskoczeniem było to, że przygotowałem się na kopa od lustra... a tu (prawie) nic :) Teraz czekam na "erzetkę" :rolleyes:, ciekaw jestem czy będzie podobnie.

oxeno
21-07-2007, 23:37
Oj tam narzekacie na te dzwięki z cyfrowych lustrzanek. Słuchałem różnych 10D, 300D itp .... Uważam je za cichutkie . Nie ma jak walnięcie , tak nie klapnięcie, tylko walnięcie lustra w T-90. Kto miał, ma, to wie oco chodzi. A jeszcze na dodatek dzwięk silnika na prędkości L ( 2k/s ) to juz wogule apogeum. kiedyś robiłem sobie zdjęcia w kościele i zapomniałem przestawić na S , łup i się ludzie do tyłu obejrzeli , ale wstyd był :)
A jeszcze dla przypomnienia, słyszał ktoś jak pracuje zajechana seria A ? Gdy amortyzacja lustra pracuje "na sucho" ? To dopiero świst ..... :)

Tak naprawdę to Canon nie miał cichych lustrzanek, no moze po za Pellix , który mial nie ruchome lutro . Seria A dobrze nasmarowana nawet nawet chodzila w miare przyjemnia, Póżniej seria T to już zdecydowanie głośniej.

Pozdrawiam