PDA

Zobacz pełną wersję : Noszenie obiektywu w plecakach i torbach



cepter1
01-07-2007, 19:03
Prosze o informacje jak powinno się nosić obiektyw w plecaku(chodzi o zoomy) pierścieniem ustawiania ostrości w dół czy w góre.Czy to ma wpływ na powstawanie ewentualnych luzów?

Nicram
01-07-2007, 19:45
Przednią soczewką w dół

Buaha
01-07-2007, 19:58
a jak się nosi w poziomie to źle???

adamek
01-07-2007, 20:10
a co, w góre sie zepsuje? ;) (pomijając oczywiście wygodę)

Krzychu
01-07-2007, 20:14
Ja noszę na skos i wszystkie cały czas działają idealnie !

Endriusza
01-07-2007, 20:27
Przeczytałem raz w instrukcji Sigmy, żeby podczas wymiany obiektyw odkładać frontem w dół. Podejrzewam jednak, że chodziło raczej o ochronę styków i bagnetu do czasu zabezpieczenia dekielkiem. Dopiero teraz zwóciłem uwagę, że w plecaku jeden z obiektywów "dynda" sobie podczepiony do aparatu do "góry nogami" i nie słyszałem, żeby narzekał.

minek
01-07-2007, 22:27
Obojętnie jak, byle było wygodnie.

rolaj
01-07-2007, 22:51
Przeczytałem raz w instrukcji Sigmy, żeby podczas wymiany obiektyw odkładać frontem w dół. Podejrzewam jednak, że chodziło .....
Nie ma co podejrzewać. Kształtowanie odruchów. Zazwyczaj front obiektywu jest nieco szerszy niż tył i ryzyko, że taka konstrukcja przewróci się przy szybkiej wymianie jest nieco mniejsze. Spróbuj postawić obiektyw na "tyle" ;) (polecam poduszkę). Nie wszyscy i nie zawsze odkładaja obiektywy do wymuskanej torby czy plecaka i chyba o to chodziło w instrukcji.
EDIT: Tak przy okazji: Zastanawiam sie, jakie jeszcze inne, cholernie ważne, kwestie będziemy omawiać na forum. Ja, natenprzykład, proponuję rozważyć celowość wyposażania aparatów w zaślepki do gwintów na statyw. A nuż się piasek tam dostanie aboco? I się nie zdąży zdjąć czegoś ulotnego.

Kolekcjoner
02-07-2007, 01:48
(...)
EDIT: Tak przy okazji: Zastanawiam sie, jakie jeszcze inne, cholernie ważne, kwestie będziemy omawiać na forum. Ja, natenprzykład, proponuję rozważyć celowość wyposażania aparatów w zaślepki do gwintów na statyw. A nuż się piasek tam dostanie aboco? I się nie zdąży zdjąć czegoś ulotnego.

Też się nad tym zastanawiam :mrgreen:. Ostatnio było o wyświetlaniu długości ogniskowej w wizjerze - odbyła się długa i dogłębna dyskusja na ten jakże niezmiernie ważny temat :lol:.

CamelXP
02-07-2007, 08:01
A ja sie zastanawialem jak by mozna szybkozlaczke od statywu montowac na szybkozlaczke do aparatu :D zeby potem szybkozlaczke szybko odlaczyc od aparatu :)

gwozdzt
02-07-2007, 08:33
EDIT: Tak przy okazji: Zastanawiam sie, jakie jeszcze inne, cholernie ważne, kwestie będziemy omawiać na forum. Ja, natenprzykład, proponuję rozważyć celowość wyposażania aparatów w zaślepki do gwintów na statyw. A nuż się piasek tam dostanie aboco? I się nie zdąży zdjąć czegoś ulotnego.

Też się nad tym zastanawiam :mrgreen:. Ostatnio było o wyświetlaniu długości ogniskowej w wizjerze - odbyła się długa i dogłębna dyskusja na ten jakże niezmiernie ważny temat :lol:.
Nie ma się co dziwić, sezon ogórkowy, brak tematów :-)
W II połowie sierpnia zacznie się 40D :mrgreen: znaczy się - wróci 40D :lol:

jarekA
02-07-2007, 08:39
Prosze o informacje jak powinno się nosić obiektyw w plecaku(chodzi o zoomy) pierścieniem ustawiania ostrości w dół czy w góre.Czy to ma wpływ na powstawanie ewentualnych luzów?

Podziwiam za temat. Przynajmniej nikt Cię nie odesle do http://www.canon-board.info/search.php
A nawiasem mówiąc poważnych i merytorycznych odpowiedzi bym sie nie spodziewał. No chyba że CB przejdzie na nastepny szczebel ewolucji onannizmu sprzętowego. ;-)

RomanS
02-07-2007, 11:46
Wbrew pozorom nie jest to pytanie calkiem bez sesu, jest taki obiektyw jak 50/1.4 , ktory ze wzgledu na delikatna konstrukcje wysuwajacej sie przedniej soczewki, warto stawiac na bagnecie.

mattnick
02-07-2007, 12:54
A u mnie wszystko leży w plecaku oprócz 70-200 bo albo mam ją podpiętą do body i zwisa w dół albo leży na przedniej soczewce...

Oczywiście leży jak plecak na plcach...jak mam plecak położony na płaskiej powierzchni to wszystko oprócz 70-200 spoczywa na bagnecie...

BTW. co za różnica w którą stronę jak i tak są dekielki ??
BTW2. widziałem paru hardcore'owców, którzy wrzucali do torby szkła bez żadnego dekla...

Kolekcjoner
02-07-2007, 14:05
(...)
BTW2. widziałem paru hardcore'owców, którzy wrzucali do torby szkła bez żadnego dekla...

W akcji też mi się to zdarza. Norma, żaden hardcore. Sprzęt jest do używania, a nie do pieszczenia :D.

adamek
02-07-2007, 14:14
Ja też bardzo często tak wrzucam do torby/pokrowca od dużego obiektywu. jak się nie ma czasu na szukanie dekielków...