PDA

Zobacz pełną wersję : Gdzie kupić Oryginalny CS3 PL i za ile?



oskarkowy
28-06-2007, 10:35
Dziwna sprawa, nie ma gdzie zamówić pełnego CS3 w pudełku, tylko żeby był w cywilizowanej wersji językowej. Bo za polską, to ja dziękuję. Jestem skłonny dopłacić nawet ciut więcej, byle dostać ten program na jutro.

Może ktoś przerabiał podobną sytuację i zna jej rozwiązanie?

Tomasz1972
28-06-2007, 10:39
http://www.wimal.com.pl/index.asp

Niedawno kupiłem uaktualnienie , z tym że w niecywilizowanej wersji językowej ;)

adalbert
28-06-2007, 11:25
Jarku - zamówiłem przed tygodniem tutaj (świetna cena 2999zł):
http://www.inttel.com.pl/adobe-photoshop-23102470-p-2297.html
Czekałem 2 dni na dostawę.
Przed chwilą - z myślą o Twoim poście - pytałem o ich stany magazynowe - PL mają na miejscu, ENG - informacja od dostawcy - najwcześniej 7-8 lipca... (i tak podobno jest w całej Polsce)
Rada - jeśli gdzieś znajdziesz a faktycznie zależy Ci na czasie - kupuj od razu :-D

oskarkowy
28-06-2007, 11:54
Jarku - zamówiłem przed tygodniem tutaj (świetna cena 2999zł):
http://www.inttel.com.pl/adobe-photoshop-23102470-p-2297.html
Czekałem 2 dni na dostawę.
Przed chwilą - z myślą o Twoim poście - pytałem o ich stany magazynowe - PL mają na miejscu, ENG - informacja od dostawcy - najwcześniej 7-8 lipca... (i tak podobno jest w całej Polsce)
Rada - jeśli gdzieś znajdziesz a faktycznie zależy Ci na czasie - kupuj od razu :-D

jeśli gdzieś znajdziesz.... :cry:
żeby było śmieszniej, dwa tygodnie temu kupiłem go na allegro, ale ppiiipppp poczta polska zgubiła paczkę..
Chyba sobie kupię peelkę, na początku zacisnę zęby a później i tak się przyzwyczaję :cry:

energia_ki
28-06-2007, 19:54
dla mnie CS3 [pełny, w pudełku, po angielsku] sprowadził jeszcze w maju, gdy nigdzie go nie było, p.Krzysztof Gradowski z firmy Nicat w Wa-wie [0-22 631 58 58]
nie mam pojęcia, skąd go wytrzasnął, ale zrobił to błyskiem, kiedy powiedziałam, że mi zależy na czasie
kosztowało to drożej niż tam, gdzie kupował adalbert - 3199 zł

SAM
30-06-2007, 07:40
jeśli gdzieś znajdziesz.... :cry:
żeby było śmieszniej, dwa tygodnie temu kupiłem go na allegro, ale ppiiipppp poczta polska zgubiła paczkę..
Chyba sobie kupię peelkę, na początku zacisnę zęby a później i tak się przyzwyczaję :cry:

Mam polską wersję od 2 tyg. i nie mam szczękościsku.
Z PL-ką w końcu ogarnie cię jasność.:idea: :idea: :idea:

alx_80
30-06-2007, 08:13
ja wlasnie sciagam wersje EN z USA (650$), chociaz tam tez musialem czekac 2 tyg az sie pojawi w sklepie wersja na PC (na polkach lezaly same pod MAC-a) a ze sklepu internetowego nie mialem mozliwosci...

Tomasz1972
30-06-2007, 08:15
Mam polską wersję od 2 tyg. i nie mam szczękościsku.
Z PL-ką w końcu ogarnie cię jasność.:idea: :idea: :idea:

Hehe . Ja mam PL i uważam , że w porównaniu np do 7 jest tragicznie tłumaczona .

krzysp
30-06-2007, 08:56
Witam,
Także zamierzam kupić CS3 w wersji angielskiej. Faktycznie potwierdzam ogólny brak takowego oprogramowania w kraju (dzwoniłem do Adobe).
Przy okazji zapytałem z legalność użytkowania w Polsce softu PS CS3 zakupionego w Stanach. Otrzymałem odpowiedź, że jest to nielegalne, a stosowne zapisy znajdują się w warunkach licencji dołączonej do softu na tenże właśnie rynek (USA).

Gdzie można przeczytać wspomniane warunki licencji dla softu na rynek USA, bez konieczności ściągania i instalowania kilkusetmegowego triala?

Co ciekawe w warunkach licencji dla PS CS3 PL nie ma słowa o ograniczeniu "rejonowym" uzytkowania softu w wersji PL.

Czy tylko PS CS2 w Stanach jest dużo tańszy od dostępnego w Polsce ? A co z Kanadą, np.

Tomasz1972
30-06-2007, 08:59
Dzwoniłeś do ADOBE w Polsce czy do USA ?

krzysp
30-06-2007, 09:26
Dzwoniłeś do ADOBE w Polsce czy do USA ?

W Polsce, co być może wyjaśnia odpowiedź, gdyż dbają o własne interesy (lecz gdzie tu ich interes?).
Co jednak z zakupem PS CS3 w Niemczech lub Anglii. Wtedy nie mają w tym żadnego interesu. To przecież inny kanał dystrybucyjny.

Tomasz1972
30-06-2007, 09:29
Znajomy dzwonił do usa i tam kupił . Jest legal z tym , że w razie kontroli skarbowy się może czepić że bez cła itp zostało przywiezione.

frikmen
30-06-2007, 09:43
na wyspach według Amazon:
CS3
http://www.amazon.co.uk/gp/offer-listing/B000O17CQ0/ref=pd_bbs_sr_olp_1/203-3392907-6775919?ie=UTF8&s=gateway&qid=1183189246&sr=8-1

ciekawe czy kupujac CS2 jest jeszcze darmowy up-grade do CS3?
http://www.amazon.co.uk/gp/offer-listing/B00097EBFO/ref=dp_olp_2/203-3392907-6775919?ie=UTF8&qid=1183189246&sr=8-1

zakupiony tam z rachunkiem pozwala na legalne zaksięgowanie w Polsce

Tomasz1972
30-06-2007, 09:47
Darmowy up-grade CS2 do CS3 przysługiwał gdy wyprzedawali CS2 , a CS3 już był , ale jeszcze nie w sprzedaży .

frikmen
30-06-2007, 09:53
ha.. ha.. no to teraz jest taka sytuacja skoro nie można go obecnie kupić w sklepie

Tomasz1972
30-06-2007, 09:54
ha.. ha.. no to teraz jest taka sytuacja skoro nie można go obecnie kupić w sklepie

Nie do końca , bo w sprzedaży już jest , a że dystrybutorzy nawalili i myśleli że Polska to nadal piracki kraj i nie będzie chętnych to inna sprawa.

maci78
01-07-2007, 17:01
hmmm nie wiem... sprawdzałem wczoraj u dwóch dystrybutorów i są od ręki... jak coś to pisz na pw ;)

oskarkowy
03-07-2007, 14:21
hmmm nie wiem... sprawdzałem wczoraj u dwóch dystrybutorów i są od ręki... jak coś to pisz na pw ;)

No, to ustaliliśmy pm-owo, że od ręki są peelki (to tak dla innych czytających, którzy zasadzają się na wersję IE).

Chciał nie chciał, wziąłem co było, czyli peel. Cena 2949 z fakturą. Nie mogłem więcej czekać, bo wyrozumiałość klientów ma raczej małe granice.
Moje pierwsze wrażenie nie da się opisać. Zęby bolą i skurcze łapią, jak się po tym porusza. Co za %&@#*&^$@ to tłumaczył i po co?
Wiem, że kiedyś się nauczę, ale spękalina czy punktylizacja śniły mi się dziś w nocy.

Inna sprawa, że bardzo ciekawa jest polityka dystrybutora Adobe'a w Pl. Inne wersje językowe na zamówienie, 2 tygodnie czekania i cena kilkaset złotych większa. A przecież powinno być taniej, skoro nie trzeba było ponosić kosztów na dodatkowe tłumaczenia i wymyślanie kretyńskich słówek.

nastier
03-07-2007, 14:27
zawsze mozesz poszukac w necie zangielszczenia :mrgreen:

RafalK
03-07-2007, 14:29
Inna sprawa, że bardzo ciekawa jest polityka dystrybutora Adobe'a w Pl. Inne wersje językowe na zamówienie, 2 tygodnie czekania i cena kilkaset złotych większa. A przecież powinno być taniej, skoro nie trzeba było ponosić kosztów na dodatkowe tłumaczenia i wymyślanie kretyńskich słówek.


Może mają wyższą marżę na produkty, które raczej nie wyjdą poza ich dystrybucję. A polityka ta daje niezłe efekty, które można podziwiać na fotkach szybkich samochodów (http://www.frazpc.pl/b/123119) z wyrazem WIMAL w rejestracji ;)

FOTOGRAF
03-07-2007, 15:26
Może mają wyższą marżę na produkty, które raczej nie wyjdą poza ich dystrybucję. A polityka ta daje niezłe efekty, które można podziwiać na fotkach szybkich samochodów (http://www.frazpc.pl/b/123119) z wyrazem WIMAL w rejestracji ;)

:shock: no to niezlych pieniazkow sie facet dorobil, ale czy tylko na licencji orginalnego oprogramowania?

tych samochodzikow to ona pa pewnie wiecej?

oskarkowy
03-07-2007, 16:01
:
tych samochodzikow to ona pa pewnie wiecej?

Samochodzików może i ma, ale peesa to dla mnie nie miał :?
A chciałem :cry:

iktorn92
03-07-2007, 17:48
Zobacz na allegro! Byłem przed chwila i widziałem CS3 EN BOX za 3049zł. trochę drogo.....

oskarkowy
03-07-2007, 19:22
Zobacz na allegro! Byłem przed chwila i widziałem CS3 EN BOX za 3049zł. trochę drogo.....

To spójrz w komentarze tego człowieka z ostatnich dwóch tygodni. Nick mam taki sam :(

focus
07-07-2007, 10:17
Znajomy dzwonił do usa i tam kupił . Jest legal z tym , że w razie kontroli skarbowy się może czepić że bez cła itp zostało przywiezione.

Dzwoniłem w identycznej sprawie do agencji celnej z pytaniem jakie będę musiał ponieść koszty w przypadku zakupu oprogramowania w USA.
Wygląda na to, że do zapłacenia jest tylko VAT !!! Cło też, ale stawka = 0 % !!!
Wygląda na to, że mamy legalny soft po zapłaceniu wszystkich podatków, ale i tak taniej niż w kraju.
Nie mam tego jeszcze na piśmie niestety.
Czy ktoś może badał sprawę?
trochę nie dowierzam, że nie trzeba płacić cła....

tmaciak
07-07-2007, 11:42
Normalne, kupując soft, kupujesz _prawo_ a nie towar, a _prawa_ nie podlegają ocleniu. Cło ewentualnie za nośnik, podręcznik itp.

thinredline
10-07-2007, 21:52
ja wlasnie sciagam wersje EN z USA (650$), chociaz tam tez musialem czekac 2 tyg az sie pojawi w sklepie wersja na PC (na polkach lezaly same pod MAC-a) a ze sklepu internetowego nie mialem mozliwosci...

nie chcę cię martwić ale nawet jak kupisz w stanach to u nas traktowane bedzie jako nielegalne.
to przykre ale niestety....

Vitez
10-07-2007, 23:12
nie chcę cię martwić ale nawet jak kupisz w stanach to u nas traktowane bedzie jako nielegalne.
to przykre ale niestety....

Ale... masz jakies wsparcie?
Ja mam np BreezeBrowsera zakupionego w USA. To znaczy sciagniety trial, licencja kupiona regsoftem, doliczone odpowiednie podatki, oplata paypalem (cena mogla byc podana w euro ale sprzedajacym jest firma w USA).
Z jakiej racji taki soft mialby byc nielegalny?

Albo inaczej - od kiedy soft musi byc sprzedany przez polska firme/kupiony w Polsce by byl legalny w Polsce?
Jesli tak jest to czemu Policja automatycznie nie zamyka wszystkich turystow z laptopami za nielegalne uzywanie software w Polsce? ;)

alx_80
11-07-2007, 07:09
nie chcę cię martwić ale nawet jak kupisz w stanach to u nas traktowane bedzie jako nielegalne.
to przykre ale niestety....

1. .....a czy w Polsce nie mozna kupic wersji EN ??
2. .....czy wersja EN kupiona w PL i US czym sie rozni ??
3. .....czy jak kupilem na osobe prywatna to musze miec paragon by program byl legalny???

marekb
26-12-2007, 21:20
pozwolę sobie odświeżyć. Mam dość elements'a i chce kupić CS3 PL (tak PL ). Czy ktoś może wie gdzie najtaniej...??

towersivy
02-01-2008, 13:59
marekb - zależy w jaki sposób?? gotówka, raty, leasing?? jeśli to ostatnie to mi najlepszą ofertę sprezentował drogi na ogół komputronik.

Pzdr

marekb
02-01-2008, 14:17
hmm...no myślę o ratach... mz leasing bez sensu jak od razu wsadzasz całą kwotę w koszty..

jaet jeszcze taka możliwość:

Adobe Photoshop Extended CS3 PL Win EDU 1036,- 849,19

licencja dla szkół i uczelni oraz uczniów, studentów i nauczycieli; wymagany zakup nośnika.

czyli mogę dziecku kupić a sam kotlety obrabiać...?? jesli tak to czy mozna to bedzie potem upgrade'ować...??


w vobisie ciut taniej i raty "0"%

Vitez
02-01-2008, 20:03
czyli mogę dziecku kupić a sam kotlety obrabiać...??

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=8081

"Warto podkreślić (choć powinno to być oczywiste), że nie będzie ich można wykorzystywać w celach komercyjnych. Wersje studenckie - jak sama nazwa wskazuje - będą mogli nabyć studenci uczelni wyższych. Po zakupie trzeba będzie wysłać do Centrum Autoryzacji wysłać kopię legitymacji studenckiej w celu aktywacji. Co najważniejsze, wersję studencką będzie można używać nawet po zakończeniu nauki - oczywiście nadal wyłącznie w celach niekomercyjnych."

blizzard2
02-01-2008, 21:23
To po co w ogóle kupować wersje edukacyjną jak tylko do użytku prywatnego? To już lepiej pirata skręcić za 10 zeta i też styknie. W końcu prywatnie na chacie nikogo nie skontrolują.

Vitez
03-01-2008, 16:44
W końcu prywatnie na chacie nikogo nie skontrolują.

Ku przestrodze:

http://di.com.pl/archiwum/16091.html
http://di.com.pl/archiwum/16805.html
http://di.com.pl/archiwum/15619.html
http://di.com.pl/archiwum/15845.html
http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35751,4614237.html
http://di.com.pl/archiwum/17952.html

I wieeeleee wieeeleee innych.
Tak więc rzeczywiście - nikogo prywatnie nie skontrolują :roll: .
A podżeganie do przestępstwa jest karalne więc sugeruję sie powstrzymywać przed tego typu "mądrymi" radami.

miklo
03-01-2008, 16:46
To po co w ogóle kupować wersje edukacyjną jak tylko do użytku prywatnego? To już lepiej pirata skręcić za 10 zeta i też styknie. W końcu prywatnie na chacie nikogo nie skontrolują.
Dla spokoju sumienia. Nie kradniesz samochodów tylko dlatego, że można wpaść?

Krzychu
03-01-2008, 17:19
http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=8081

"Warto podkreślić (choć powinno to być oczywiste), że nie będzie ich można wykorzystywać w celach komercyjnych. Wersje studenckie - jak sama nazwa wskazuje - będą mogli nabyć studenci uczelni wyższych. Po zakupie trzeba będzie wysłać do Centrum Autoryzacji wysłać kopię legitymacji studenckiej w celu aktywacji. Co najważniejsze, wersję studencką będzie można używać nawet po zakończeniu nauki - oczywiście nadal wyłącznie w celach niekomercyjnych."

No właśnie - poruszenie na necie wielkie, a nie studenci którzy ją kupią będą ją używali tak samo nielegalnie jak reszta która to ściągnęła z osła czy torrenta i jeszcze będą do tyłu na kilka stów... To że będzie kupiona od Wimalu, legalnej z niej nie zrobi przy złamaniu warunków licencji...

robgr85
03-01-2008, 17:29
Albo inaczej - od kiedy soft musi byc sprzedany przez polska firme/kupiony w Polsce by byl legalny w Polsce?
Jesli tak jest to czemu Policja automatycznie nie zamyka wszystkich turystow z laptopami za nielegalne uzywanie software w Polsce? ;)

też uważam że polski przedstawiciel Adobe poprostu nie chce stracić potencjalnego klienta. Najlepiej żeby jakiś prawnik wypowiedział się na ten temat...

sytuację można porównać tak samo do pojazdów, elektroniki, muzyki etc. Nie sprzedane w Polsce=nielegalne? większych głupot dawno nie słyszałem... chyba że faktycznie w amerykańskiej umowie adobe jest notka iż jest on przeznaczony jedynie na rynek amerykański...

Pozdr.

oskarkowy
03-01-2008, 18:27
Nie sprzedane w Polsce=nielegalne? większych głupot dawno nie słyszałem... chyba że faktycznie w amerykańskiej umowie adobe jest notka iż jest on przeznaczony jedynie na rynek amerykański...

Pozdr.

Kiedyś już to pisałem, ale ku przestrodze napiszę jeszcze raz.
Przychodzą smutni panowie do domu, pytają czy masz wszystko legalne. Ponieważ się nie znają, prowizorycznie zabierają kompa (robią to czasem na wszelki wypadek, jak to, z czym przyszli okazuje się totalną głupotą).

Później biegły wypisuje wszystkie programy, na które masz przedstawić licencje.
W przypadku wymienianego wyżej PSa są wymienione dwie pozycje: PS i Bridge. Nie masz dwóch faktur - będziesz się tłumaczył przed sądem.

W sądzie Twoje zdanie zostaje przeciwstawione zdaniu biegłego. Czyli złodziej kontra specjalista. Jeśli tylko uważasz, że ktoś będzie Cię słuchał, czy przyzna Ci rację, to szybko się rozczarujesz. W końcu Ty jesteś prawie złodziej, a pan biegły to specjalista. A sąd się nie zna, więc komu będzie wierzył?

Pisać dalej? Polska.. Właśnie... :(

blizzard2
03-01-2008, 18:29
"Nie kradniesz samochodów tylko dlatego, że można wpaść?"

Upssss A widział ktoś żeby samochody dawali studentom za 4% ceny hehehehe )))
To jak zaczną dawać to se będziemy mogli porównywać oba procedery)
Do Admina: czy uwaga iż pozostawienie samochodu z kluczykami w stacyjce grozi jego utratą to namawianie do "kradzierzy" hę _)
W każdym razie niskie ceny softu EDU rzucają światło na koszt wyprodukowania tegoż softu bo mniemam że stówka co najmniej z tych 175 zł trafi do Adobe. Nieuchronnie nachodzą mnie myśli iż dealerzy narkotyków też dają pierwsze działki za "darmo" a potem to już samo się sprzedaje ) Bardzo bardzo niedobry zwyczaj zwłaszcza studentów tak rozpieszczać a przecież to oni powinni szukać taniej i bezpłatnej alternatywy jaką jest GIMP. Wszak mają mnóstwo czasu i otwarty umysł , a czym skorupka za młodu nasiąknie wiadomo) Pozdrawiam.

tom517
03-01-2008, 21:47
Już niedługo do sprzedaży wprowadzone zostaną niedrogie wersje studenckie flagowych produktów firmy Adobe. Photoshop CS3 for Student PL będzie kosztować 175 zł brutto, a niezwykle bogaty pakiet Creative Suite 3 Design Premium PL - 329 zł brutto.
Więcej info:
http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=8081

lub

http://www.adobedlastudenta.pl/

Kolaj
03-01-2008, 22:06
http://canon-board.info/showthread.php?t=29126

robgr85
04-01-2008, 05:08
Kiedyś już to pisałem, ale ku przestrodze napiszę jeszcze raz.
Przychodzą smutni panowie do domu, pytają czy masz wszystko legalne. Ponieważ się nie znają, prowizorycznie zabierają kompa (robią to czasem na wszelki wypadek, jak to, z czym przyszli okazuje się totalną głupotą).

Później biegły wypisuje wszystkie programy, na które masz przedstawić licencje.
W przypadku wymienianego wyżej PSa są wymienione dwie pozycje: PS i Bridge. Nie masz dwóch faktur - będziesz się tłumaczył przed sądem.

W sądzie Twoje zdanie zostaje przeciwstawione zdaniu biegłego. Czyli złodziej kontra specjalista. Jeśli tylko uważasz, że ktoś będzie Cię słuchał, czy przyzna Ci rację, to szybko się rozczarujesz. W końcu Ty jesteś prawie złodziej, a pan biegły to specjalista. A sąd się nie zna, więc komu będzie wierzył?

Pisać dalej? Polska.. Właśnie... :(

a jak sie kupuje ze stanow przez net to nie mozna sobie zazyczyc aby przeslali fakture?

Pozdr.

P.S.
Wersja 'studencka' jest tylko w wersji pl? czy tez sa w wersji en?

blizzard2
04-01-2008, 14:45
Dziwne rzeczy Pan oskarkowy wypisuje )))
Ja jeszcze człowiek z czasów realnej komuny jestem i wiem że w warunkach terroru nie bylo szans się wybronić , a i człowieka mogli po cichu tajniacy zaciupać bo niby sam spadł ze schodów)
Ale teraz czasy ciut się zmieniły i nie jest to takie proste jak dawniej. ale do czego zmierzam. Podstawa potwierdzenia legalności jest aktywacja softu na serwerze Adobe a już bezdyskusyjną sprawą jest rejestracja programu na swoje nazwisko. I wtedy nie ma mocnych czy ale ma prezydent usa czy szejk arabii saudyjskiej to prawo jest po twojej stronie i mogą ci naskoczyć.
Czy sądy mogą się mylić? Mogą się mylić a nawet być korupcyjne na najwyższym szczeblu co potwierdza 2 letni okres rządów kaczek) Jednak biada im jeśli sprawa trafi do trybunału w strasbugru wtedy hmmm inwestujemy w papuge i na dzień dobry mamy kilkadziesiąt tysiaków odszkodowania)

Wiem wiem to wymaga troche zachodu ale nieżyjemy na Białorosi tylko w państwie prawa podobno w cywilizacji zachodnioeuropejskiej. Podstawą tej cywilizacji jest fakt domniemania niewiności , a jeśli w to wątpicie to prosze was nie wychodźcie w ogóle z domu) Nie dajmy się robić w bambuko to jest nasz kraj i jesteśmy pełnoprawnymi obywatelamii mamy prawo likwidować korupcje i cwaniactwo nawet na najwyższych szczeblach ) Pozdrawiam.

Vitez
04-01-2008, 16:26
Dziwne rzeczy Pan oskarkowy wypisuje )))

Wypisuje z własnego doświadczenia, podczas gdy twój post to same 'wishful thinking' .

A poza tym dziwnie brzmią tak doniosłe słowa o prawie, legalności, likwidacji korupcji i cwaniactwa w ustach osoby chwilę wcześniej sugerującej używanie pirackiego Photoshopa :roll: .

blizzard2
04-01-2008, 17:29
Może i tak jest jak pisze ów człowiek ( Ja wam w sumie współczuje że nie wiecie czy program nabyty w usa jest waszą własnością czy też nie ) Ot syndrom naszych czasów czlowiek nawet nie jest pewien czy jego dziecko jest jego czy wspólne lub społeczne)
Socjalizm porobił takie luki w naszych mózgowiach że już nic nie jest pewne stąd też takie bezsensowne dyskusje)
Jesteście powiedzmy jakąś tam społecznością a guzik macie do powiedzenia w swoich sprawach. Wszystko na zasadzie albo się uda albo nie. Gdzie są wasi przedstawiciele w sejmie co wożą się super brykami żyją z waszych pieniedzy a nie reprezentują waszych interesów?
Na chłopski rozum im mniej wydasz na oprogramowanie Adobe tym więcej zostanie ci na życie, mieszkanie i żeby coś do gara włożyć. Tyle że to zostanie w Polsce a nie w usa. O nich nie musimy się martwić bo wiedzą doskonale jak zadbać o swoje interesy.
A o nasze interesy nikt nie dba bo jesteśmy murzynami w swoim własnym kraju i na własne życzenie zresztą. Pozdrawiam.

Vitez
04-01-2008, 19:01
(...)

Kolegę z tym zaczepkami państwowo-politycznymi zapraszam tu :arrow: http://canon-board.info/showthread.php?t=26522

A w tym i pozostałych wątkach proszę skupić się na tematyce forum.

blizzard2
04-01-2008, 19:34
No to jak widze Panowie głosujecie w 99% na lewicowe partie to nie miejcie pretensji że was chcą wycyckać a ceny nijak się nie mają do cen w usa. Albo rybki albo pipki - czyli trzeba podjać męską decyzje )
W końcu z czegoś muszą mieć kasiorke na biurokratyczną machine , limuzyny i jakieś tam ochłapy na socjal ) Obserwuje pewne rozdwojenie jaźni między zachwytem nad cenami w usa a sympatiami politycznymi )
To nie jest off topic tylko konkretna wskazówka gdzie szukać przyczyny takiego stanu rzeczy. Nie znajdując przyczyny kręcimy się w miejscu.
Na pocieszenie dodam iż podobne tematy pojawiają się nie tylko na tym forum no i tez nie wiele z nich wynika poza tym jak zapakować paczke z usa co by celni nie zobaczyli) Pozdrawiam.

Kalina
04-01-2008, 20:23
Jedny sklep w ktorym znalazlam angielska wesrsje UPGRADE CS3 to:
http://www.sklep-pc.pl/
Zna go ktos? Kupowal kto tam? Nie wiem , czy bez ryzyka mozna przelewac z gory..

--RUMIANY--
26-08-2008, 14:27
Witam wszystkich znajacych temat legalnosci cs3. Czy kupujac wersje cs3 tzw OEM jest to produkt w pelni legalny do prowadzenia firmy ? Cena bez pudelka dosc atrakcyjna na allegro - 1 399,-
Sprzedawca wydaje sie byc dosc wiarygodny, sprzedaje duzo oprogramowania i na fakture VAt.
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=423091512

wojkij
26-08-2008, 19:34
Czy kupujac wersje cs3 tzw OEM jest to produkt w pelni legalny do prowadzenia firmy?

Wprawdzie soft inny ale zasady kombinacji 'sprzedajacych' te same:

http://pclab.pl/art33424.html

btw:

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://i.frazpc.pl/pliki/2002/board_graf/113114535646258040.jpg)

:mrgreen:

oskarkowy
26-08-2008, 20:13
Wprawdzie soft inny ale zasady kombinacji 'sprzedajacych' te same:

http://pclab.pl/art33424.html

Ale M$ ma swoje chore zasady, według których nawet jak kupisz legalnie, w sklepie i na fakturę system operacyjny w pudełku, to jest on czasem nielegalny.

Jak miałem kontrolę legalności oprogramowania to zostałem jedynie poproszony o pokazanie faktur zakupu na oprogramowanie. W sytuacji, gdy kilka licencji miałem zakupionych przez internet i dostali tylko wydruki z numerami seryjnymi, nie powiedzieli ani słowa.
Przyczepili się tylko do tego, że nie mam naklejki M$ na obudowie, ale stwierdziłem, że mam ładną obudowę i nie zamierzam jej szpecić byle czym. Dali spokój.
Nie spytali za to, czemu patrzą na windows XP a w ręku trzymają pudełko od Visty. 8-)

--RUMIANY--
26-08-2008, 22:53
http://pclab.pl/art33424.html


Dzieki Ci ogromne wojkij za swietny artykul, kupie jednak wersje BOX. Zwazywszy ze juz mialem dwie wizyty z p. gospodarczej + M$.