PDA

Zobacz pełną wersję : Eos 10d na 30d



tomek_w1
26-06-2007, 10:48
Witam mam pytanie do bardziej doświadczonych uzytkowników , posiadam eosa 10d , czy warto go wymieniac na 30d , czy roznica jest warta zmiany body czy moze lepiej jeszcze poczekac i kupic 5d? Wiem , ze 30d jest szybszy , ma wiecej milionow itp , ale mi chodzi konkretnie o obraz czy zmiana wplynie zauwazalnie na jakosc zdjec ? Posiadam niezle obiektywy i z ich strony wiem ze jest wszystko ok ...

777
26-06-2007, 11:03
to zalezy ile bedziesz potrzebowal czasu aby uzbierac odpowiednia ilosc $$$ na 5d
jezeli to kwestia do pol roku to spokojnie poczekaj na 5d - roznica bedzie ogromna miedzy FF a 10d
mialem lub mam kontakt z tymi dwoma puchami (chodzi mi o 10d i 30d) i wiadomo ze roznica jest miedzy nimi w jakosc zdjec (rozpietosc tonalna , szumy, kolorki) no i oczywiscie szybkosc aparatu -tu roznica jest ogromna
ale prawda jest taka ze 30d vs 5d to tez jest nokaut z wyjatkiem szybkosci
jezeli ktos ma naprawde porzadne obiektywy i odp ilosc pieniedzy to dla mnie wybor jest prosty- 5d:D

gwozdzt
26-06-2007, 11:09
Witam mam pytanie do bardziej doświadczonych uzytkowników , posiadam eosa 10d , czy warto go wymieniac na 30d , czy moze lepiej jeszcze poczekac i kupic 5d? Wiem , ze 30d jest szybszy , ma wiecej milionow itp , ale mi chodzi konkretnie o obraz czy zmiana wplynie zauwazalnie na jakosc zdjec ?
6Mpix vs. 8Mpix IMHO niewiele zmieni w jakości zdjęc.
Za zmianą 10D na 30D przemawia natomiast szybkość i długość serii zdjęć. Jeśli nie zależy Ci na tych dwóch parametrach to nie warto.

sir-torpeda
26-06-2007, 11:14
Nie miałem styczności z 10D, ale widziałem sample i przeszedłem drogę 300D-->350D-->30D

I tak jak pomiędzy 350D (czyli właściwie 20D tylko okrojonym) a 30D nie ma większej różnicy w jakości zdjęć, to przejście 300D-->350D był ogromnym skokiem, szczególnie jeśli chodzi o wyższe czułości. W 300D zaczynało szumieć już ISO 400, 350D za to bez żalu używałem na ISO 800 :)

Ty lepiej powiedz jednak do czego wykorzystujesz aparat - bo może Tobie wcale nie są bardzo potrzebne zalety 30D i możesz spokojnie się do 5D wstrzymać, jeśli to kwestia paru miesięcy tylko. Bo jeśli już masz szkła...

Dlatego ja nie zmieniałem 350D na 5D - brak szkieł :)

tomek_w1
26-06-2007, 12:05
Dzieki za szybkie odpowiedzi , fotografuje przyrode , zwlaszcza wedkarstwo , wiec na szybkosci mi az tak nie zalezy , choc zgrywanie z bufora na karte trwa wieki , ostatnio juz tak kląłem na moj aparat , ze stwierdzilem ze szybciej film bym wywolal niz on zgra zdjecia ,chodzi o Rawy ... ale jesli Twierdzicie , ze nie bedzie kolosalnej roznicy miedzy jakoscia obrazu to wstrzymam sie jeszcze z zakupem do 5d ... tym bardziej ze moja dziesiatka ma dopiero 40 000 klatek, jest tylko czasem z nia problem bo czesto fotografuje w deszczu i sniegu w blocie i troszke kiepsko znosi te warunki , niestety na 1 mnie nie stac i nie widze takiej potrzeby ... jeszcze raz dzieki za informacje

sergi
26-06-2007, 12:25
ja niedawno zmieniłem 300D na 30D. I muzę przyznać ze największa różnica jest w szybkości działania aparatu. Po prostu on działa szybciej niż ja myśle, przeglądanie zdjęć i zgrywanie do kompa to był na początku dla mnie SZOK. (oczywiscie porównując to do działania 300D). 10D jest chyba podobnie "szybki" jak 300D.

MacGyver
26-06-2007, 12:27
10D jest chyba podobnie "szybki" jak 300D. Zgranie Rawa trwa chyba 2 sek...
Tak, praktycznie to samo.

adamek
26-06-2007, 13:22
To kup póki co ochraniacz na aparat - taki wodoszczelny

jarekA
26-06-2007, 20:11
Witam mam pytanie do bardziej doświadczonych uzytkowników , posiadam eosa 10d , czy warto go wymieniac na 30d , czy roznica jest warta zmiany body czy moze lepiej jeszcze poczekac i kupic 5d? Wiem , ze 30d jest szybszy , ma wiecej milionow itp , ale mi chodzi konkretnie o obraz czy zmiana wplynie zauwazalnie na jakosc zdjec ? Posiadam niezle obiektywy i z ich strony wiem ze jest wszystko ok ...

A może trochę więcej o szkłach? Co do większej jakości zdjęć, to wymiana body nie będzie aż tak bardzo zauważalna, jak być może wymiana obiektywów. Fakt, że 10 do asów szybkości nie należy, ale czy warto sporo dopłacić dla 5 kl/s i szybkiego AF? No bo ergonomia obsługi jest prawie taka sama. To zależy, jak często tych cech Ci brakuje. Ja bym postawił jednak na nowe szkiełka.

tomek_w1
27-06-2007, 10:04
Co do szkiel , posiadam 70-200 2.8L, 24-70 2.8L , 50 1.4 , oraz tokine 12-24 i tego szkla bedzie mi szkoda po przejsciu na 5d , czy jest jakas alternatywa? Moze zadaje glupie pytania ale zdjecia robie od dawna , jednak na sprzecie nie znam sie specjalnie dobrze :(... Mam obsesje czystosci i ostrosci obrazu , i szukam kombinacji optymalnej ...

gwozdzt
27-06-2007, 10:09
Co do szkiel , posiadam 70-200 2.8L, 24-70 2.8L , 50 1.4 , oraz tokine 12-24 i tego szkla bedzie mi szkoda po przejsciu na 5d ,
Spokojnie :-)) 24-70 na FF zrobi się wystarczająco szeeerokie :-)
a jesli byłoby mało, to:


czy jest jakas alternatywa?
Tamron 17-35/2.8-4 lub EF 17-40/4L ekwiwalentnie,
Sigma 12-24 bezpośrednio.

jarekA
27-06-2007, 10:22
Co do szkiel , posiadam 70-200 2.8L, 24-70 2.8L , 50 1.4 , oraz tokine 12-24 i tego szkla bedzie mi szkoda po przejsciu na 5d , czy jest jakas alternatywa? Moze zadaje glupie pytania ale zdjecia robie od dawna , jednak na sprzecie nie znam sie specjalnie dobrze :(... Mam obsesje czystosci i ostrosci obrazu , i szukam kombinacji optymalnej ...

No to sprawa wyjaśniona. Mam prawie identyczny zestaw (z tym, że ja portrety to robię ptaszkom i 400/5,6) i z 20D zachowuje sie to bardzo zacnie jak na moje wątpliwe zdolnności. Co do wymiany na 30D to może jednak przemeczyć się z 10D jeszcze przez jakiś czas i skusić się na 5D. Sprzedasz tokine i 50 Canona (na FF lepsza będzie docelowo 85) i przemęczysz sie tylko z 24mm, dołożysz do ceny 30D 1000-1500 i bedziesz miał jakość FF i maksymalne wykorzystanie zacnych szkiełek.

mjastrzebski
27-06-2007, 10:28
Co do szkiel , posiadam 70-200 2.8L, 24-70 2.8L , 50 1.4 , oraz tokine 12-24 i tego szkla bedzie mi szkoda po przejsciu na 5d , czy jest jakas alternatywa? Moze zadaje glupie pytania ale zdjecia robie od dawna , jednak na sprzecie nie znam sie specjalnie dobrze :(... Mam obsesje czystosci i ostrosci obrazu , i szukam kombinacji optymalnej ...

Hej,

Obie L-ki to pokaza pazury dopiero na 5D. Ja sie przesiadlem z 300D->5D wlasnie. Majac 300D nawet chcialem kiedys sprzedac 24-70L, bo duzy, ciezki, zakres nieciekawy a do tego jakos zdjec nie powalala. Po przesiadce i podpieciu tego szkla, pojawil sie tylko usmiech na mojej twarzy. Pare razy o tym pisalem ja i inni. Nie tylko tu.
Przy tym samym szkle na XXXD i XXD i 5D wystepuje drastyczna roznica ostrosci. Ja zdjec z 5D nie wyostrzam, bo nie ma takiej potrzeby.
Kilka uwag po przesiadce:
- AF przestal sie wozic tam i z powrotem gdy jest ciemniej
- to samo szklo ostrzy duzo szybciej i precyzyjniej
- AF sie mniej myli
- jakosc obrazu to inna bajka. Jako ze 10D i 300D to ta sama matryca/DIGIC, mozesz przyjac, ze szum taki jak przy ISO400 na 5D bedzie dopiero na 1600.
- wizjer, tiaaaaa
- joystick do wybory punktow AF to swietna sprawa
- szybkosc dzialania (wlaczeni, przegladnaie, etc)
- i pare innych mniej istotnych

Marcin

tomek_w1
27-06-2007, 11:29
Dziekuje wszystkim za pomoc , w takim razie pomecze Was jeszcze , mam pytanie gdzie najlepiej kupic 5d ? oraz co jest istotniejsze gdzie i czy jest taka mozliwosc moge wypozyczyc do testu taka 5? oczywiscie licze sie z tym , ze musze zaplacic za takie wynajecie sprzetu , ale zanim wydam kilka tysiecy chcialbym sprawdzic co mi da taka zmiana ...

gwozdzt
27-06-2007, 11:50
Dziekuje wszystkim za pomoc , w takim razie pomecze Was jeszcze , mam pytanie gdzie najlepiej kupic 5d ?
http://canon-board.info/showthread.php?t=8374.html
http://canon-board.info/forumdisplay.php?f=41
http://canon-board.info/showthread.php?t=481


oraz co jest istotniejsze gdzie i czy jest taka mozliwosc moge wypozyczyc do testu taka 5?
Jedynie znaleźć kogos w swoim otoczeniu (lub na forum). Canon nie prowadzi wypożyczalni.