PDA

Zobacz pełną wersję : pomoc 10 D czy D 50?



karollsz
25-06-2007, 08:36
Witam wszytskich forumowiczow
Mam pytanie i jednoczesnie prosbe o pomoc
mam mozliwosc zmiany mojego nikona D 50 na canona 10 D
W przyslosci i tak mialem sie przesiasc na canona , a tu taki zbieg okolicznosci
wiem ze 10 D to przepraszam ze tak ujme stry model canona
ale chodzi mi abysci doradzili - nie wdajac sie w dyskusje ze to nikon to canon,
chodzi mi o merytoryczne i bardzeij spojrzenie na mozliwosci obu aparatow, matryce , itp, wszytsko to co moze potweirdzic lub zaprzeczyc - ze straszy canon jest lepszy od mlodszego nikona
Nie wiem czy dokonywac tej zmiany czy warto ?
Foto sport ( zuzel ) i zaczalem foto sluby

pozrd i dzieki za odpowiedzi i podpowiedzi

iktorn92
25-06-2007, 08:42
JA na twoim miejscu wziąbym 10d. Sam sie przymierzam do kupna tego aparatu. Może dlatego ze posiadam troche szkiełek canona. Wydaje mi sie 10d jest lepszy lepiej wykonany lepsza ergonomia i wogóle to jest canon!!!!!
Mój znajomy ma d50 i jakoś nie byłem zadowolony. On prauje w małej gazcie i mówi że widzi rożnice między nikonami a canonami w jakości fotek. Tylko 10d

mkwiek
25-06-2007, 09:56
a ile cię taka zamiana będzie kosztować??

karollsz
25-06-2007, 10:13
praktycznie to co mam w zestawie nikona D 50
milabym to samo w zestawie canona 10 D
czyli
puszka
jasny T 17 -50 2,8
mam lampe nikon bylaby z lekko doplato canona jakies 100-200 zl
mam tele niona i poodbnej klasy by bylo canono

pozdr

Gizzmo
25-06-2007, 10:48
Ja bym sie zamienil. 10D jest starym modelem ale i tak w porownaniu z D50 wypada rewelacyjnie.

777
25-06-2007, 12:47
ja tez bym zamienil na 10d
ale bardziej z tego powodu ze mowisz ze chciales zmienic system kiedys tam na canona
lepiej zrobic to teraz jak masz okazje
a sam aparat porzadna pucha jakos zdjec niezla , b dobra ergonomia ale dla mnie za wolny

jarekA
26-06-2007, 20:38
Trochę starawe te body, ale znam takiego co leciwym 300D z przeciętną optyką potrafi zdziałać cuda. I co z tego, że ja mam eLki jak Bozia poskąpiła umiejętności he he.
Co do szybkości obu body to chyba podobne, ergonomia ciut lepsza u Canona (chociaż mi nie podchodzi w ogóle sposób obsługi Nikonów i to była główna przyczyna mojego znalezienia się w elitarnej grupie użytkowników Miłościwie Nam Panującego C), a napewno Nikon ustępuje mu solidnością wykonania. Będziesz miał na pewno mniejsze szumy (ważne przy gorszej/ciemniejszej/tańszej optyce) i znacznie większy dostęp do używanych szkieł.

amroz
26-06-2007, 20:41
zdecydowanie 10D. To dobra decyzja.

karollsz
28-06-2007, 13:17
Witam
dzieki wszystkim za podpowiedz :))
widac zdecydowanie ku canonowi 10 D:))
Moje jeszce tylko jedno pytanie - o ile w sporcie widzialem ze smialo robia foto 10 D i jest oki - o tyle mam pytanie bo glownie na to sie nastawiam czy 10 D poradzi sobie w kosciele, wesela itp ( sluby ) - czy da rade ?
co bedzie w zestawie do tego narazie pisalem wczesniej.

pozdr

MacGyver
28-06-2007, 13:23
Tak, poradzi sobie.

Myszor
28-06-2007, 13:42
Hmm, taka przesiadka wymaga poważnej decyzji. Jeżeli przyzwyczaiłeś się już do Nikona to będzie ciężko - w nim wszystko jest odwrotnie niż w Canonie - w Canonie jest tak jak powinno byc ;-) Osobiście używam 10D i jestem bardzo zadowolony, ergonomia i jakość wykonania jak dla mnie na najwyższym poziomie. Minusem w pewnych okolicznościach może być to, że faktycznie jest trochę wolny oraz BARDZO ciężki (chyba najcięższe body wśród lustrzanek małoobrazkowych). Rozdzielczość przyzwoita - nie wiem do jakich celów chcesz go uzywać ale do amatorskich powinna wystarczyć. Nie namawiam do zamiany ale wiem, tym bardziej, że tego Nikona słabo znam, w każdym razie wiem, że w drugą stronę na pewno bym sie nie zamienił ;-) <br> Pozdarwiam

stormik
15-07-2007, 10:54
Witam
Mam pytanie czy do eos 10D pasuje obiektyw EF-S? Nie moglem znalezc odpowiedzi pomimo przeszukania bazy...
Prawdopodobnie nie pasuje ale chce sie upewnic....
Pozdrawiam

mancat
15-07-2007, 10:56
Do 10D tylko EF.

karollsz
18-07-2007, 12:59
Witam

mam jeszcze jedno pytanie dotyczace 10 D - czy warto kupic 10D po wymianie migawki i spustu migawgi , calym przegladzie czyszczeniu itp ?
co jakis czas pojawial sie tam blad error 99 ? pod 10 D moge podpiac tylko obiektywy ef - czyli slynne L i np T 17-50 2.8 tez ?

pozdr

bakulik
19-07-2007, 09:10
Tak, wszystkie eLki (jak na razie) są tylko z mocowaniem EF, śmiało możesz je podpinać. Również obiektywy firm trzecich (Tamron, Sigma, Tokina) będą pasować.

popi
19-07-2007, 13:31
po wymianie migawki masz o tyle lepiej ze nie musisz sie martwic przez najblizsze kilkadziesiat tysiecy fot. Natomiast moze to swiadczyc o duzym przebiegu aparatu. Dopytaj sie jaki miał przebieg