PDA

Zobacz pełną wersję : Pixma Pro9000 - denerwująca rzecz !



MaciekCi
24-06-2007, 18:37
Witam.

Mam pytanie, czy tylko ta drukarka jest tak pieprznięta czy wszystkie inne ze stajni Canona także ? Chodzi oto, że kiedy skończy mi się jeden tusz (aktualnie Cyan) to już nie mogę nic drukować ! Chciałem wydrukować sobie fotkę w odcieniach szarości i co ? Zonk bo drukarka potrzebuje Cyan'u :shock: niby k*** do czego ? :evil: Chcę też wydrukować pismo i co ? Oczywiście nie mogę ! :/

Taki byłem zadowolony z tej drukarki :-x ehh, zdjęcia drukuje świetnie, ale jak widać ma też "przebłyski". :-x Czy wszystkie od Canona są takie ? A może da się coś z tym zrobić ? Jakiś patch, program , obejście ? :sad:

EDIT : I tak myślę, że może zrobić/ściągnąć czarno-biały profil kolorów do mojego Canona ? Tak żeby "widziała" tylko jeden tusz ? Tylko gdzie znaleźć taki profil ?

mURdOcK
24-06-2007, 19:37
Mam pixma 5200 i dokładnie ten sam problem. Pomimo zaznaczenia w opcjach drukowania w odcieniach szarości do drukowania np. samego tekstu korzysta z wszystkich kolorów. Myślałem, że to jakiś błąd sterownika, ale widzę że z innymi canonami też tak jest. Myślę, że to specjalny zabieg ze strony canona, naciąganie ludzi na kasę. Zamiast jednego zbiornika z tuszem za 50zł, trzeba kupić komplet za ponad 200.

Roni
24-06-2007, 20:00
Te drukarki drukuja "szary" z wykorzystaniem innych kolorow. Niestety tak juz maja.

iktorn92
24-06-2007, 20:10
Dokładnie canon chce z nas wydoić jak najwięcej. Ja ostatnio drukowałem z kumplem moje fotki (cz-b). Drukujemy a tu wychodza lekko czerwono-białe. Wku..... się jak cholera ale musiały byc takie i już. Mieszaliśmy w ustawieniach i nic......

DoMiNiQuE
24-06-2007, 21:23
Mam pytanie, czy tylko ta drukarka jest tak pieprznięta czy wszystkie inne ze stajni Canona także ? Chodzi oto, że kiedy skończy mi się jeden tusz (aktualnie Cyan) to już nie mogę nic drukować !
Drukarka dba o to abys jak najszybciej wymienil tusz na nowy. W przeciwnym wypadku moze Ci sie pozasychac glowica.

Wats0n
24-06-2007, 22:14
Drukarka dba o to abys jak najszybciej wymienil tusz na nowy. W przeciwnym wypadku moze Ci sie pozasychac glowica.

Drukarka dba tylko o własne bezpieczeństwo, z tego wynika. Cholerna egoistka.

mURdOcK
24-06-2007, 22:25
Czyli co, skończy się kolorowy tusz i przestanie drukować? A jak się wyjmie pojemnik z tym tuszem to też nic nie wydrukuje?
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Przeczytajcie to
http://forum.idg.pl/lofiversion/index.php/t66971.html

piotrek2
26-06-2007, 14:06
eee tam to nie tylko canon. Ja mam espona r300 i tez jak sie chociaz jeden skonczy, to przestaje drukowac. Takie szprytne sa te nowsze drukarki.

Barth
27-06-2007, 19:19
Czy w sterownikach nie ma opcji:

drukuj w odcieniach szarości;
i podopcja: używaj tylko pojemnika z czarnym tuszem

W HP tak mam. Jeśli to jest rzeczywiście tak jak mówicie to znaczy,
że nie na darmo, już dawno temu zrezygnowałem z drukarek canona.

Zgroza!

heniek
28-06-2007, 14:55
sprawdziłem i ja poziom w swojej ip4300 i okazuje się że kolorki uciekają a największy PGBK jest pełny, drukuję zarówno zdjęcia jak i dokumenty, kiedy zacznie pobierać z tego kałamarza???

DoMiNiQuE
28-06-2007, 15:08
U mnie iX4000 siorbie czarnego ile wlezie. Z tym, ze ja drukuje duzo tekstu. Zdjecia w odcienaich szarosci drukarka drukuje z tuszow kolorowych, ale to akurat nie powinno nikogo dziwic.

rafaljasinski
28-01-2010, 23:42
ale dlaczego czarny nie jest czarny?

czornyj
28-01-2010, 23:50
Czy w sterownikach nie ma opcji:

drukuj w odcieniach szarości;
i podopcja: używaj tylko pojemnika z czarnym tuszem

W HP tak mam. Jeśli to jest rzeczywiście tak jak mówicie to znaczy,
że nie na darmo, już dawno temu zrezygnowałem z drukarek canona.

Zgroza!

Niech zgadnę - masz w hapce tuszyki razem z głowicami, co?

Mellan
28-01-2010, 23:55
Niech zgadnę - masz w hapce tuszyki razem z głowicami, co?

Barth nie odpowie szybko.
Nie widziano go na forum od 2,5 roku. ;)

Posta wykopał rafaljasinski.

Dlaczego czarny nie jest czarny?
Hmmm...oj, będzie się działo....

p.s. A jednak jest spokojnie. :)


Pytanie jest proste, ale odpowiedź niekoniecznie.
Chcąc odpowiedzieć w sposób dokładny, trzeba się co nieco rozpisać o podstawach. Proponuję pogooglać sobie o różnicach między przestrzenią monitora RGB, a przestrzenią drukowalną CMYK.


ale dlaczego czarny nie jest czarny?

Tusz czarny CMYKowski czyli K, to tzw. "pure black" i odpowiada to takiemu matowemu grafitowi. Tak się już zmówili spece od druku i tak jest.
Barwy w druku powstają w procesie nakładania jedna na drugą. Podczas druku tekstów drukowanych z dużą szybkością (jak gazety) składowe mogłyby się rozjeżdżać i tworzyć obwódki wokół liter :-D Więc robią to z jednego tuszyku. Jest taniej, szybciej i wystarczająco.
Jest też drugi rodzaj czerni, o który zapewne Ci chodzi, to tzw. "rich black".
Jest symulacją czarnego sRGB i powstaje w wyniku połączenia wszystkich tuszy CMYK (Cyjan, Magenta, Yellow, blacK) i używa się go do wydruku obrazków. Czarny "bogaty" jest czarny.