PDA

Zobacz pełną wersję : 1D MARK II ROBI NIEOSTRE FOTY.......



jag
14-03-2005, 04:25
witam
mam problem
kupilem 1d marka II i podczas sledzenia ostroscia robi nieostre zdjecia
totalnie nie wyrabia sie ai servo
wczesniej robilem 1d i nie bylo tego problemu
podczas meczu pilkarskiego zdarzylo sie ze na poprzednim 1d w serii np 8 klatek podczas sledzenia zawodnika byly maksymalnie daw nieostre ujecie co sie zdarza
natomiast teraz w serii 8 klatek mam 6 nieostrych a moze ze dwie w miare powiedzmy ostre
czy to jest wina softweru firmware
mam wgrany najnowszy dostepny 1.1.0.
strasznie sie markiem rozczarowalem
slyszalem opinie ze pierwsza ich seria byla wadliwa
nie wiem czy to prawda
natomiast znam jedna osobe ktora ma ten sam problem I NIE WIE JAK SOBIE Z TYM PORADZIC
prosze o jakies rady co z tym zrobic
aparat kupilem uzywany ale w stanie idealnym
wiec nie wiem czy mialem pecha czy ktos jeszcze z was spotkal sie z tym problemem
ZAZNACZAM ZE ROBIE CALY CZAS FOTKI NA TYM SAMYM STADIONIE TYMI SAMYMI OBIEKTYWAMI W TEN SAM SPOSOB
pozdrawiam
i czekam na komentarze
tomek

Jurek Plieth
14-03-2005, 09:34
...prosze o jakies rady co z tym zrobic
Tomku,
Tutaj na Forum jest chyba tylko jedna osoba, która ma (miała) taki aparat jak Twój. Spróbuj nawiązać kontakt z kolegą iczek (http://canon-board.info/profile.php?mode=viewprofile&u=359)
Powodzenia.

Tomasz Golinski
14-03-2005, 11:06
Mi to wygląda na walnięty egzemplarz. Co na to serwis albo sprzedawca?

Czacha
14-03-2005, 12:30
podstawowe pytanie - jaki masz obiektyw

iczek
14-03-2005, 15:28
Witam,
Naprawde nie dziw sie. 1DMkII robi o 30% mniej ostere zdjeci aniz 1D i 1Ds.
Zamieniales siekierke na kijek ! :)
Zeby uzyskac dobre, ostre zdjecia z 1dmkII nalezy mocno popracowac w PS.
Polecam Plugin Freda Mirandy z jego strony.
Kosztuje jakies 20usd, ale potrafi zdzialac cuda.
Niemniej moja opinia o 1DmkII jest raczej kiepska.
Niestety - pozostaje leciwy 1Ds lub 1DsMkII.
A jelsi nie ma kasy to trzeba brac "slaby" 1dMKII...
Ten aparat ma wiel einnych zalet, ale ostrosc do nich nie nalezy.....

Kubaman
14-03-2005, 16:16
iczek
Twoja opinia o ostrości w systemie Canona jest znana :wink:
czy to jednak ma związek z servo ? Bo autorowi wątku chyba o to chodzi :roll:

sv
14-03-2005, 22:18
jakos nie moge potwierdzic braku ostrosci mk II (osrosc w body mam ustawiona na minimum, ostrze w PS). nie mam jednak doswiadczen stadionowych. proponuje zrobic test al servo na przykladzie jadacego samochodu i jezeli sie nie wyrobi to chyba serwis :(

Kubaman
14-03-2005, 23:42
podaję linka (http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1029&message=12630746) do aktualnego wątku na dpreview.com, akurat o adjęciach sportowych z tego tygodnia. Jest trochę zrobionych 1DMk2 i nie widzę żadnych problemów z servo :roll:

Vitez
14-03-2005, 23:42
czy to jest wina softweru firmware

Raczej nie.
A jakie masz szklo?


natomiast znam jedna osobe ktora ma ten sam problem I NIE WIE JAK SOBIE Z TYM PORADZIC
prosze o jakies rady co z tym zrobic

Porobic fotki testowe oraz zebrac te, ktore uwazasz za nietrafione i uderzyc z nimi (oryginaly) do serwisu, ze szklem pod pacha tez.


aparat kupilem uzywany ale w stanie idealnym
A osoba od ktorej go kupiles co na to - nie zapytales czy mial podobne problemy?


wiec nie wiem czy mialem pecha czy ktos jeszcze z was spotkal sie z tym problemem

Mi to wyglada albo na niedopracowane/uszkodzone body albo cos z komunikacja body/obiektyw.
Aha - iczkiem sie nie przejmuj ;) - on ma juz wyrobiona (negatywna) opinie o ostrosci w Canonach :roll: .

jag
14-03-2005, 23:57
dziekuje wszystkim za zabranie glosy
odpowiadajac na wasze pytania to szkla ktorymi robie to 17-40 f4 28-70 f2.8 70-200 f2.8 300mm 2.8 is tymi samymi obiektywami z ktorymi robilem poprzednim 1d
poprzedni wlasciciel nie mial klopotow z ai servo poniewaz prawie w ogole go nie uzywal,nie robil sportu i dynamicznych zdjec
podkreslam ze problem dotyczy pracy ai servo czyli sledzenia przy one shot raczej nie narzekam
firmware mam wgrany najnowszy z dostepnych czyli 1.1.0
a do serwisu jesli chodzi o zytnia w warszawie to raczej sie nie wybieram poniewaz tyle sie naczytalem na tym forum na temat partactwa jakie tam odchodzi ze raczej nie ma co tam szukac
pozdrawiam

Vitez
15-03-2005, 00:13
a do serwisu jesli chodzi o zytnia w warszawie to raczej sie nie wybieram poniewaz tyle sie naczytalem na tym forum na temat partactwa jakie tam odchodzi ze raczej nie ma co tam szukac
pozdrawiam

Tyle samo na tym forum uwag pozytywnych na temat tego serwisu co negatywnych. tylko niestety te negatywne sa bardziej ekspresyjne i latwiej zapadaja w pamiec :roll: . Wg mnie nie masz wyboru - tylko serwis ci pomoze.

Jurek Plieth
16-03-2005, 15:19
iczek
Twoja opinia o ostrości w systemie Canona jest znana :wink:
Żeby było jeszcze śmieszniej, to Piotr na swojej stronie (http://www.piotrbiegaj.com/) przyznaje się do korzystania ze stajni Canona, chociaż skądinąd jest jednym z głównych forumowiczów na Forum Nikona (http://forum.nikon.org.pl/)
Gdzie jest prawda, nie wiem :mrgreen:

Kubaman
16-03-2005, 16:16
serce w Nikonie, rozum w Canonie :mrgreen:

yogo65
17-03-2005, 17:28
Ja osobiście nie zaobserwowałem w 1D Mark II jakichkolwiek problemów z ostrościa w AI Servo.
Natomiast mam pytanie...Ilu używasz punktów AF w tym trybie?

jag
18-03-2005, 00:52
WITAJ
PODCZAS MECZU PILKARSKIEGO PROBOWALEM GO NA KILKA SPOSOBOW
NP/ pojedynczy srodkowy czujnik albo srodkowy wspomagany przez 7 sasiadujacych albo 13 sasiadujacych i nic nie pomaga
jesli mozesz to podaj mi numer seryjny twojego marka bo ciekaw jestem czy jest z podobnego okresu produkcji bo chcialem ocenic czy to wadliwa seria poszla czy wiekszosc tak ma
naprawde porazka
tak jak pisalem wczesniej na one shot tez potrafi ustawic ostrosc blizej niz ustawiona czujnikiem
kazde twoje uwaga jest dla mnie cenna bo posiadasz tez marka
wczesniej bylem szczesliwym posiadaczem 1d.....ktory oczywiscie tez mial jakies wady ale ostrosc z niego byla zyleta i nie bylo problemow ze sledzeniem
jag

[ Dodano: 17-03-2005 ]
yogo65, WITAJ
PODCZAS MECZU PILKARSKIEGO PROBOWALEM GO NA KILKA SPOSOBOW
NP/ pojedynczy srodkowy czujnik albo srodkowy wspomagany przez 7 sasiadujacych albo 13 sasiadujacych i nic nie pomaga
jesli mozesz to podaj mi numer seryjny twojego marka bo ciekaw jestem czy jest z podobnego okresu produkcji bo chcialem ocenic czy to wadliwa seria poszla czy wiekszosc tak ma
naprawde porazka
tak jak pisalem wczesniej na one shot tez potrafi ustawic ostrosc blizej niz ustawiona czujnikiem
kazde twoje uwaga jest dla mnie cenna bo posiadasz tez marka
wczesniej bylem szczesliwym posiadaczem 1d.....ktory oczywiscie tez mial jakies wady ale ostrosc z niego byla zyleta i nie bylo problemow ze sledzeniem
jag

yogo65
19-03-2005, 18:01
Witam!
Przepraszam, że tak długo nie odpowiadałem. Marka kupiłem w lipcu zeszłego roku. Jeśli jestes zainteresowany numerem moge podesłac Ci go np. w mail'u. Jesli chodzi o "śledzenie" to ja osobiście nie widzę jakiegoś problemu. Ustawiam punkty AF w zależności od rodzaju obiektu. Jeśli mogę przewidzieć, lub po prostu wiem, jak będzie się poruszał obiekt to staram się używać centralnego, a jeśli nie, to zdaję się na automatykę i uzywam wszystkich 45.

[ Dodano: 19-03-2005 ]
Wg Canona w automacie AFPS wszystkie punkty AF są zablokowane z wyjątkiem centralnego. W momencie gdy aparat zaczyna "śledzić" obiekt wszystkie punkty AF się uaktywniają i aparat zaczyna tracking wszystkimi 45 punktami.