PDA

Zobacz pełną wersję : canon S3 IS (firmware) co jest??



Euzebi
23-06-2007, 20:32
Czy ktos wie jak zrobić update do tego aparatu??. A dokładnie z tej strony co podał Novy http://scratchpad.wikia.com/wiki/CHDK/HDK_firmware_usage. bo niby zassałem z linka jakiś tam soft + jeszcze uploader no ale hmm z tego co zrozumiałem trzeba przekopiowac to do tego samego katalogu to uploader. no i jak próbuje uruchomić ten programik (przenosząc na niego pliki .bin,.fir) to pokazuje sie komunikat ze nie moze znaleźć pliku firminfo.txt hmm i nie wiem o co chodzi (ogolnie rzecz biorąc ten uploader to były w nim foldery o nazwach a610,..... ale S2 IS lub S3 IS nie ma a podobno jest to mozliwe zeby własnie zgrac na karte). (mam nadzieje ze zrozumiecie o co mi chodzi i ze zbytnio nie zamotałem)

micles
23-06-2007, 22:09
Może to: http://scratchpad.wikia.com/wiki/CHDK/FAQ#Q._What_is_the_procedure_of_loading_the_CHDK_f irmware_into_my_camera.3F

Euzebi
23-06-2007, 23:51
micles. dzięki jakiś postęp ale znowu problem bo zmieniłem w tym pliku tekstowym nazwe na ps.fir ale jak chce sie połączyć to pojawia sie to:http://img120.imageshack.us/img120/6697/hmmir3.jpg
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
ok juz sobie poradziłem z tym bo trzeba było zmienic nazwe typu aparatu do jakiego jest firmware(w moim przypadku było to z a610 na S3IS). Ciekawe tylko jak akualizowac z tego linka co pytałem na początku hmm bo jest tam wiele plików typu .RBF hmm(z angileskiego jestem cieńki wiec nie za bardzo mam pojęcie o czym oni tam piszą. moge sie tylko domyslać)

Novy
25-06-2007, 07:30
Co do wgrania softu , to osobiscie nie wgrywałem go za pomocą uploadera tylko zwyczajnie przekopiowałem do katalogu głównego karty włożonej do czytnika. Nowe softy do każdego typu aparatu które obsługują są tutaj : http://grandag.nm.ru/hdk/ - nalezy skopiować dwa pliki : DISKBOOT.BIN i PS.FIR

Parę osób prosiło o opis wgrania:
0. Sprawdz wersje firmware w aparacie i dostosuj do niej soft. (kopiując pusty plik ver.req do katalogu głównego na karcie i po starcie aparatu w trybie przegladania naciśnij set+display)
1. Skopiuj PS.fir oraz DISKBOOT.bin do katalogu głównego karty SD
2. Wczytaj CHDK (poprzez firmware update)
3. Wejdź do trybu "Alt" (w serii "A" wciskając guzik "direct print")
4. Naciśnij menu, żeby wejść do menu głównego CHDK
5. Przejdź do "Debug parameters"
6. Wybierz "Make Card Bootable" (to po to aby soft uruchamiał sie przy starcie aparatu)
7. Wyłącz aparat i wyciągnij kartę SD
8. Przełącz kartę w tryb "lock". Musisz to zrobić, żeby autoloader
działał. Nie musisz się przejmować, że będzie "zablokowane" bo aparat
nadal będzie potrafił zapisać fotki na tej karcie.
9. Włóż kartę znowu do aparatu i voila - powinno działać do czasu aż
"odlockujesz" kartę. Aparat może wyświetlać komunikat, że karta jest
zalockowana (u mnie nie wyświetla) ale należy ten komunikat zignorować.
(opis zacytowany gdzieś ze strony)

micles
25-06-2007, 10:52
0. Sprawdz wersje firmware w aparacie i dostosuj do niej soft. (kopiując pusty plik var.reg do katalogu głównego na karcie i po starcie aparatu w trybie przegladania naciśnij set+display)


Nie var.reg tylko ver.req :D (VER.REQ)

rambler
25-06-2007, 12:38
Witam usilnie probuje uruchomic to w moim S3 ale w menu nie pojawia sie opcja firmware update daczego?

Euzebi
25-06-2007, 20:06
rambler: a napewno wgrałes soft do aparatu?? bo u mnie jest na samym dole opcja firmware update. na samym początku jak zrobisz update na karte pamięci to wejdz trzyb przegladania bo czasami jak wejdziesz w tryb robienia zdięć a potem w przegladanie to opcji update nie ma hmm(przynajmniej u mnie)

Novy
26-06-2007, 07:23
micles masz racje to chyba z pośpiechu - za dużo rzeczy na raz robiłem :) - już poprawiam

rambler - uruchom od razu aparat w trybie przeglądania

kalasanty
30-12-2007, 21:17
a jak utworzyć plik ver.req ?

micles
30-12-2007, 22:33
start>uruchom>notepad.exe

plik>zapisz jako> w nazwie wpisujesz ver.req, a w okienku "typ" zmieniasz z "*.txt" na :"wszystkie pliki". Powinno być dobrze niezależnie od systemu.

ElkAks
03-02-2008, 12:47
Witam!

Przeczytałem, zrobiłem ale tylko poczatek czyli:
1. Format karty
2. Wgranie DISKBOOT.BIN i PS.FIR
3. Włożenie karty do aparata
4. Odpalenie w trybie przeglądania
5. Menu - Frim Update
6. Set - OK
7. No i aparat sie wyłącza, przez jakiś czas chodzi jeszcze dioda zielona na górze.
8. Wchodze ponownie i nic nie jest zrobione.

Gdzie problem leży???

micles
04-02-2008, 13:54
Czyli co, masz już z'hack'owany firmware wgrany, ale nie update'uje ci do nowszej wersji? Może dlatego, że uznali że jak masz "f", to nie potrzebne ci "g" :P Nie wiem, jeżeli robisz wg instrukcji, to wszystko powinno być dobrze.

lemoth
15-02-2009, 22:55
To ja się może dołączę z tym małym pytaniem.

Chodzi o to, że mam już wszystko zgrane, najnowszy soft do S3 IS - mam kartę SanDisk'a 8GB Ultra II SDHC.

Zrobiłem wszystko tak jak zostało opisane tutaj http://chdk.wikia.com/wiki/Bootable_SD_card, żeby zrobić kartę bootowalną, czyli:

1)podzieliłem nośnik na 2 partycję programem gparted (swoją drogą czy ktoś zna jakiś program windowsowy do partycjonowania flash'ów ? Partition Manager tego flashów nie wykrywa - chyba, że mam jakąś starą wersję)
2) Jedna partycja to Fat16 - 16 MB (czy rozmiar clustera 64K to właściwy rozmiar? jaki powinien być dla partycji FAT16?
Druga partycja FAT32 - rozmiar - reszta karty.
3) Ustawiłem "flagę" w gparted na partycji Fat 16 jako boot
4) Obie partycje zrobiłem jako primary

(tak trochę offtopicowo, ale jak ktoś potrzebuje zrobić błyskawicznie bootowalnego flash'a to http://unetbootin.sourceforge.net/ ten program jest moim zdaniem najlepszy. sprawdzałem tyle programów, ale tym zrobiłem flasha bootowalnego w 15 sek ;)

Wracając do mojego problemu z kartą
Windows nie widzi drugiej partycji - widzi tylko partycję FAT16. Przegrałem na nią softa... włożyłem kartę do aparatu... pięknie się odpaliło... zrobiłem kartę jako bootowalną, wszystko odpaliło - aparat widzi całe 7,4 GB karty ... mogę robić zdjęcia....

tylko niech mi ktoś może powie, jak sprawić, żeby Windows zobaczył właśnie tę drugą partycję, bo teraz nie mam jak zgrać tych zdjęć ... no i nie mogę używać skryptów, bo nie mam dostępu do tej partycji... ufff

Trochę to długie, ale chciałem być dokładny... pewnie coś przeoczyłem, albo o czymś jednak nie wiem... :rolleyes:

Z góry dzięki za wszelką pomoc :)