PDA

Zobacz pełną wersję : pytanko dot. obiektywu EF100-400IS i lampy 580EX II



blink_182
22-06-2007, 21:59
Kupilem dzisiaj obiektyw Canon EF100-400 IS i lampe 580EX II. Jedno i drugie bez instrukcji i mam pare pytan.

EF100-400

- tryb pracy stabilizatora 1 i 2. Czym sie róznia to wiem ale nie wiem jak tego używać w praktyce. Z tego co sie domyśliłem to tryb 2 używa sie do sledzenia obiektu i wtedy stabilizacja dziala tylko w poziomie. Czy jezeli w identycznej sytuacji uzyje trybu 1 to bedzie to mialo jakis negatywny wpływ na zdjecie ?

- do czego słuzy i jakie ma zastosowanie w praktyce przełącznik 1.8m i 6.5 m ?

Lampa EX 580 II

- jakie sa róznice w stosunku do 580EX. Do tej pory uzywałem 580EX Mark I ale pies mi ja zeżarł i musiałem kupic 580EXII. Wiem ze inaczej wygląda, ma lepsze mocowanie, metalowa stopke , uszczelnienie itp. Czy w elektronice tez sa jakieś zmiany na korzyść ?
Ktoś na forum podał że pasuje do niej Stofen od Mark I. Niestety nie pasuje. Jest za wąski i nie da sie go wcisnac do końca.

- Jest może gdzieś do sciagniecia instrukcja do tej lampy ?

rysiaczek
22-06-2007, 22:19
panoramowanie z wlaczonym trybem 1 IS moze (nie musi) przynosic gorsze efekty - ot po prostu Twoj ruch reki za obiektem zostanie uznany za nieporzadane 'drganie' i IS podejmie probe jego wyeleminowania.

Przelacznik 1.8-6.5m w praktyce sluzy do zmiany zakresu ostrzenia - albo ostrzy od 1.8m do nieskonczonosci albo od 6.5 tez do niesk. W praktyce daje to przyspieszenie lapania ostrosci - szklo nie musi tyle 'lazic'

co do lamp - search - na gorze po prawej

Vitez
24-06-2007, 14:37
Czy jezeli w identycznej sytuacji uzyje trybu 1 to bedzie to mialo jakis negatywny wpływ na zdjecie ?

Czasem moze wystapic gorsze rozmycie tla w panoramowaniu bo ten ruch obiektyw bedzie probowal stabilizowac. Ogolnie dla maksymalizaci efektu warto przelaczac.


- do czego słuzy i jakie ma zastosowanie w praktyce przełącznik 1.8m i 6.5 m ?

Szybkosc autofocusa. Jesli fotografujesz np samoloty i ptaki z dosc daleka, w ruchu to przy ustawieniu na 6.5m AF bedzie o wiele szybciej lapal i 'trzymal' takie obiekty przy sledzeniu. Ustawienie od 1.8m to pelny zakres AF, wlaczam wlasciwie tylko wtedy gdy wiem ze obiekt fotografowany jest blizej niz 6.5m ode mnie - dosc rzadko (np jakies portrety gdy nie chce mi sie szkla zmieniac).



Lampa EX 580 II


http://canon-board.info/showthread.php?t=19874


- Jest może gdzieś do sciagniecia instrukcja do tej lampy ?

http://canon-board.info/showthread.php?t=3718 - pod koniec

blink_182
24-06-2007, 14:45
Dzieki za informacje.