PDA

Zobacz pełną wersję : ip5200 i problem z drukowaniem monochromatycznym



mURdOcK
20-06-2007, 20:42
Ponieważ w większości drukuję sam tekst, zaznaczyłem w opcjach drukuj w odcieniach szarości. Normalnie ta opcja powoduje, że bez względu na kolory użyte na stronie, drukarka drukuje tylko tuszem czarnym. Kolorowe nie powinny być w ogóle używane. U mnie tak nie jest a drukarka korzysta w większości z tuszy kolorowych do tekstu. Przez to kolory są prawie na wyczerpaniu a główny zbiornik z czarnym w 3/4 pełny. Nie wiem co jest grane, czy to jakiś błąd sterownika? Boje się, że jak mi się już skończą tusze kolorowe, to już żadnego tekstu nie wydrukuję, mimo, że czarny nadal będzie dostępny.

niemówciedomniemarysiu
21-06-2007, 17:39
Ja miałam podobnie o tyle, że wydrukowałam od nowosci parę stron w kolorze a tusze systematycznie gdzieś ginęły. Moim skromnym zdaniem może to być spowodowane płukaniem dysz, po każdym włączeniu drukarki. Czyli obojętne co drukujesz, po włączeniu są płukane wszystkie dysze. Od kiedy się zorientowałam, że tusz znika w zastraszającym tempie, po pierwsze drukuje dopiero kiedy nazbiera sie sporo materialow. Po drugie zastosowalam zamienniki, bo mnie nie stac na wywalanie tuszy, ktorych komplet kosztuje 200zl.

mURdOcK
21-06-2007, 17:56
U mnie to nie płukanie. Jak się wyraźnie przypatrzę tekstowi, to widać, że do drukowania zostały użyte kolory, które zostały wymieszane do otrzymania czarnego. Przez to poziom tuszów kolorowych znika w zastraszającym tempie