PDA

Zobacz pełną wersję : używanie tej samej karty pamięci (np.CF) w różnych aparatach



LuMa
13-03-2005, 17:28
czy możliwe jest używanie tej samej karty pamięci (np.CF) w 2 lub 3 różnych aparatach (obsługujących CF) ???
przykład: przypadkiem mam kartę CF używaną z aparatem HP. Pewnie była formatowana. czy mogę użyć tej samej karty w Canonie A 75 ???
trochę się boję próbować, bo gdzieś kiedyś przeczytałam, że karta pamięci używana w jednym aparacie może nie działać po włożeniu jej do inego aparatu lub mogą pojawiać sie jakieś błędy, może uszkodzić się karta lub aparat. chciałabym uniknąć zniszczenia karty lub aparatu.
jeśli ktoś ma doświadczenia w tej kwestii, to bardzo proszę o informację.

dzięki z góry. pzdr

Tomasz Golinski
13-03-2005, 17:40
nie powinno być problemu. zawsze można przed użyciem w innym aparacie szybko ją sformatować. taka karta niczym nie różni się od dysku twardego (poza konstrukcją fizyczną).

jedyny problem może byc, gdy dwa aparaty byłyby tego samego producenta, wtedy mogłby zarażać się numeracją zdjęć.

[ Dodano: 13-03-05, 16:41 ]
ps. używałem w moim 300d karty z olympusa i nic mi nie wybuchło

minek
13-03-2005, 18:57
Każdy aparat radzi sobie w inny sposób, ale raczej zdjęć sobie wzajemnie nie psują.
Jak kartę od canona włożylem do nikona coolpixa któregoś - to - mimo, iż u mnie w katalogu było miejsce jeszcze (te aparaty zapisują po 100 obrazków w katalogu, chyba że coś tam się wydarzy), założył sobie katalog z następnym numerkiem, ale nie xxxcanon tylko chyba xxxnikon czy jakos tak, i tam sobe wkładał pliki o swoich nazwach, z numerkami moimi wyrownanymi do 100. Canon potem znoau założył sobie następny swój katalog i jechał dalej.
Sony 828 założyło sobie swój katalog, ale numerowało dalej, według numeracji po canonie. Canon następnie też numerował dałej, w tym samym katalogu co poprzednio.
D70 .... nie pamiętam )-:

Jurek Plieth
13-03-2005, 22:34
czy możliwe jest używanie tej samej karty pamięci (np.CF) w 2 lub 3 różnych aparatach (obsługujących CF) ???
Nie wiem, czy jest to zawsze możliwe, ale działało mi to bezproblemowo w przypadku 10D i kompakta S20 bodajże. Każdy z aparatów zakładał sobie oddzielny folder na karcie i można było używać jej naprzemiennie.