PDA

Zobacz pełną wersję : Ograniczenie nagrywania video S3 IS



yacenty
19-06-2007, 08:32
Witam użytkowników forum!
od około pół roku bawie się S3 IS, aparacik w sumie ok, aczkolwiek ostatnio negatywnie mnie zaskoczył - nie mogłem nagrac filmiku trwajacego dluzej niz 30sek,
karty mam 1gb, miejsca było dosc duzo bo pokazywał ze 500zdjec albo 7minut filmiku a jednak po 30sek koniec :(
czyzby były jakies ograniczenia? kiedys jak szukałem aparatu to własnie wybralem s3 bo mogl nagrywać filmy do pojemnosci karty albo do 1gb a tutaj takie halo.
Czyżbym miał coś zle ustawione w opcjach?

Jak to wyglada u Was?

Pozdrawiam
YacentY

o_andrzej
20-06-2007, 10:18
Witam użytkowników forum!
od około pół roku bawie się S3 IS, aparacik w sumie ok, aczkolwiek ostatnio negatywnie mnie zaskoczył - nie mogłem nagrac filmiku trwajacego dluzej niz 30sek,
karty mam 1gb, miejsca było dosc duzo bo pokazywał ze 500zdjec albo 7minut filmiku a jednak po 30sek koniec :(

Zapytalem kolegi, posiadacza S2. Zadnych ograniczen na dlugosc filomowania w zakresie karty 1 GB, ktora posiada. S3 rozni sie niewiele od S2, wiec zupelnie nie rozumiem Twoich klopotow. Sprawdz ustawienia.

PawelX
20-06-2007, 18:22
Jeżeli dobrze pamiętam to w instrukcji piszą że nagrywanie może się przerwać jeżeli karta jest za wolna.

yacenty
20-06-2007, 22:08
ciekawe rzeczy, karta niby daje 8-10mb przy odczycie zapisie po usb2 :(

neuromancer
28-06-2007, 22:21
Może masz w opcjach ustawiony jakiś limit, albo poprostu aparat ma takie limitacje?

Ja szukałem aparatu który pozwoli mi zrobić dobre zdjęcia oraz filmy.
Szczególnie zależało mi na braku limitu nagrywania do 1GB (8 minut filmu najwyższej jakości VGA/30fps)
Wybór padł na a560, limit na plik = 4GB
Właściwie ten limit nie nakłada aparat, tylko system plików FAT32, który jest stosowany na kartach SDHC (na zwykłych SD jest FAT więc limit do 1GB), mimo tego inne canony nie chcą nagrywać więcej niż 1GB nawet na SDHC, więc mają limitacje software'owe.
Mam w tej chwili karte 512MB SD zwykła (nie jakaś ultra speed) i video najwyższej jakości nagrywa mi sie bez jakichkolwiek zacięć, chociaż kiedy nagrywam długo to karta sie robi troche ciepła.

Co do problemów z S3 to kilka Canonów ma limit do 30 sekund właśnie, może S3 też ma?
Chociaz na http://www.recenzje.net.pl/1-aparaty_cyfrowe/6.941-canon_powershot_s3_is.1 pisze tak:

- ograniczona ilością pamięci (lub)
- do 1 godziny (lub)
- do 1GB

popniunia
12-07-2007, 13:31
ja mam s3 i moge nagrywac az sie karta zapelni ;) nie ma limitu