PDA

Zobacz pełną wersję : Kilka pytań.



Piuras
17-06-2007, 22:31
No cóż, wypada mi sie przywitać jako że to pierwszy mój post na tym forum... Witam wszystkich :)

A teraz już mniej wesoło i fajnie. Otóż za pośrednictwem pewnego, znanego serwisu aukcyjnego nabyłem niedawno C 20D + 17-40 f:4 L USM. Hmm wszystko fajnie ale jest kilka spraw nieprzyjemnych. Do body nie mam żadnych zastrzeżeń, moze tylko poza tym że nie dostałem dekielka na puszke, nie było też kartonu... ale papiery, łącznie z kartą gwarancyjną i oprogramowaniem są, więc ok.
Gorsza sprawa jednak z obiektywem... na pierwszy rzut oka wszystko jest ok, ale przy wglądzie do papierów patrze a karta gwarancyjna jest na 17-85 f:4-5 hmm dziwne. Kartonu również do niego nie dostalem, ani dekla tylnego.
Ale najgorsze jest to że nie jestem zadowolony ze zdjęć, podejrzewam że jest to wina obiektywu bo zauwazylem na nim, na powłoce jakby malutkie przetarcie-plamka. W jednym miejscu, patrzac od frontu przy samym brzegu. Jest to jaśniejsza plamka.
Problem ze zdjęciami może być tylko moim własnym odczuciem, jest to moja pierwsza lustrzanka, ale zdjęcia są nieostre, jakby rozmyte, nie maja pieknych kolorów. Nie ma tu tragedii - ale rewelacji też nie.
Moje pytanie brzmi właściwie: co taka plamka na obiektywie może powodować ?
Jak ona wpływa na zdjęcia ?
Ile bym mógł dostać realnie za ten zestaw, jesli chcialbym go sprzedac?

Czy takie plamy jak w górnym prawym rogu mogą być wynikiem takiego defektu ?
http://img403.imageshack.us/img403/3553/jeziorna20052007054zr5.jpg
Z tym że na obiektywie przetarci jest w innym miejscu calkiem...

Nie mam możliwości podpiecia innego szkła by potestowac...
Z góry dzieki za odpowiedzi

zjawa
17-06-2007, 22:34
wyczysc matryce :)

MrDeadhead
17-06-2007, 22:39
To na zdjeciu to wg mnie zwykly brud na matrycy. Mala plamka na obiektywie zazwyczaj nie powinna byc zbyt widoczna i mysle ze mozna ja zignorowac. Ja bym sie bardziej martwil tym ze kupiles Lke a gwarancje masz od zupelnie innego szkla :|

franker
17-06-2007, 22:43
to jest wręcz ogromny syf na matrycy- cza czyść:D

Ciosna
17-06-2007, 22:49
Wyczyść matryce, kup gruszke w aptece, i ostrożnie przedmuchaj. Powinno pomóc, choć czasami zdażają sie brudy których nie przedmuchasz (nie zejdą za pomocą gruszki) i wtedy trzeba użyć czegoś mocniejszego. Był gdzieś nawet wątek na forum poświęcony temu problemowi, Ale jeśli nigdy tego nie robiłeś to poproś znajomych obytych w temacie, aby pomogli :)

Piuras
17-06-2007, 22:52
Dzieki za szybką odpowiedz.
Czemu ten syf wystepuje na niektórych fotkach, a na niektorych nie ?
Matryce trzeba czyscic gdzies w serwisie czy domowo też jakoś pójdzie ?
Ogólnie nie jestem na topie w temacie lustrzanek.
Gwarancja juz i tak straciła wartość, data zakupu jest w 2004roku. Chyba jednak napisze do tego sprzedawcy, mysle ze warto miec papiery.
Aha, czy czesto zdarza sie kupowanie sprzetu bez kartonów itd ?
Właściwie teraz troche żałuje że nie kupiłem K10D, mialbym gwarancje i spokój...

Kaworu
17-06-2007, 22:56
Dzieki za szybką odpowiedz.
Czemu ten syf wystepuje na niektórych fotkach, a na niektorych nie ?
Im większa wartość przesłony tym bardziej są widoczne ;)

Bonku5
17-06-2007, 23:02
O czyszczeniu matrycy jest dużo postów.. Ogólnie grucha do lewatywy i jak trzeba to patyczki do uszu :) i jazda

franker
17-06-2007, 23:06
Dzieki za szybką odpowiedz.
Czemu ten syf wystepuje na niektórych fotkach, a na niektorych nie ?
Matryce trzeba czyscic gdzies w serwisie czy domowo też jakoś pójdzie ?
Ogólnie nie jestem na topie w temacie lustrzanek.
Gwarancja juz i tak straciła wartość, data zakupu jest w 2004roku. Chyba jednak napisze do tego sprzedawcy, mysle ze warto miec papiery.
Aha, czy czesto zdarza sie kupowanie sprzetu bez kartonów itd ?
Właściwie teraz troche żałuje że nie kupiłem K10D, mialbym gwarancje i spokój...

możesz to wysłać do serwisu Canona na ul. Żytnią 15 tam to zrobią za 60zł + koszt przesyłki

Piuras
17-06-2007, 23:07
Ok, dzięki. Troche mnie uspokoiliście :)
W ustawieniach mozna jakos ostrosc podciagnac ? I kolorki ? Żeby takie soczyste były ?
Jutro moze dorwe czytnik, zgram jakies rawy i tam poszperam.

Kolekcjoner
17-06-2007, 23:07
(....)
Właściwie teraz troche żałuje że nie kupiłem K10D, mialbym gwarancje i spokój...

Nie spodziewałbym się, że K10D czyściłby matrycę za Ciebie - chyba że coś przeoczyłem :mrgreen:.

franker
17-06-2007, 23:14
teoretycznie miałby nowy... ale itak bym 10000X wolał CAnona!

Piuras
17-06-2007, 23:17
No jasne, to forum tej marki, i mimo że nie mam jeszcze odpowiedniej wiedzy o Canonie to zaufanie jest ;)
Ale o k10 teraz glosno, szkiel niby nie duzo, ale z drugiej strony nie planuje wielu miec. Teraz chcialbym jakis duzy zoomik i jakies ptaszki na łące/w lesie ;)

Kolekcjoner
17-06-2007, 23:30
No jasne, to forum tej marki, i mimo że nie mam jeszcze odpowiedniej wiedzy o Canonie to zaufanie jest ;)
Ale o k10 teraz glosno, szkiel niby nie duzo, ale z drugiej strony nie planuje wielu miec. Teraz chcialbym jakis duzy zoomik i jakies ptaszki na łące/w lesie ;)

To nie o to chodzi, że to forum "jedynie słusznej marki". K10D jest bardzo fajnym aparatem tyle, że problem nie polega na tym żeby kupić sobie najbardziej modną/czadową/fajną etc. puszkę tylko /bez obrazy/ umieć z niej korzystać - znać ograniczenia i wady.
Co do obiektywu to musiałeś trafić na jakąś paść :(. Jak mogę jeszcze zrozumieć, że nie jest tytanem ostrości (choć ja nie narzekam) tak pod względem kolorystki i kontrastu jest L-ką "z całą gębą".

jarekA
18-06-2007, 13:34
Jak kupiłeś lustrzankę, to juz nigdy nie będziesz miał spokoju. Z wiecznymi pytniami typu "co kupić, czy obiektyw który kupiłem jest ostry....." musisz nauczyć się żyć. Ja jeszcze nie biorę Deprimu, ale jest wielu na forum, którym do tego chyba niedaleko. A jak zaczniesz focić cegły, to po tobie. he he

Piuras
18-06-2007, 21:02
Jeśli chodzi o sprawy co kupić, za ile, to wszystko zależy od tego ile będe w przyszłości zarabiać (dopiero 17lat ;))
Ale fotografie traktuje jako hobby i sprawia mi raczej przyjemność niż nerwy :)

Dzieki za odpowiedzi, pozdrawiam
Mateusz

maci78
18-06-2007, 21:17
Jeśli chodzi o sprawy co kupić, za ile, to wszystko zależy od tego ile będe w przyszłości zarabiać (dopiero 17lat ;))
Ale fotografie traktuje jako hobby i sprawia mi raczej przyjemność niż nerwy :)

Dzieki za odpowiedzi, pozdrawiam
Mateusz


zaczniesz czytać to forum i następny wątek będzie o testowaniu...

później back focus

front focus

mydło....

a na końcu albo szubienica albo przestaniesz czytać to forum i zaczniesz robić zdjęcia ;)

Bonku5
18-06-2007, 21:59
zaczniesz czytać to forum i następny wątek będzie o testowaniu...

później back focus

front focus

mydło....

a na końcu albo szubienica albo przestaniesz czytać to forum i zaczniesz robić zdjęcia ;)

Kto pyta nie błądzi :P:P

ewg
19-06-2007, 13:41
- Chyba, że uważnie przeczyta instrukcję puszki...
Polecam też robić dużo zdjeć i długo bawić się nimi (RAW) w DPP. - Chyba najkrótsza droga do zrozumienia o co w tym wszystkim chodzi. ;-)

Piuras
19-06-2007, 15:24
Kiepsko z rawem, mam ograniczony dostęp do czytnika niestety

Kaworu
19-06-2007, 16:32
Nooo iii?
Soft canona po kabelku pięknie rawy z aparatu wyciąga ;)

PrzemeS
19-06-2007, 16:58
Dokładnie.
A nawet jak nie softem canona, to jak robisz same rawy (bez jpgów) to przez windowsa też zgrasz bez problemów.

Chociaż faktem jest, że czytnik szybszy. ;)

Piuras
19-06-2007, 17:43
To chyba mam coś pogrzane z windowsem ;) Ale moze to wynik tego ze nie mam SP2

Bonku5
19-06-2007, 17:56
Ja kabelkiem sciagam RAWy i jest ok:P A Co do softu RAW+JPG to gdziesz mi sie podział a nie chciało mi się szukać na necie:p tym bardziej że zapomniałem jak sie nazywa ten programik hehe

darnok
19-06-2007, 20:10
Windows ma problemy ze sciagnaiem plikow zrobionych RAW + JPEG dopiero po wgraniu softu z plyty dolaczonego do aparatu zaczal poprawnie widziec Rawy na karcie.
I ja zainwestowalem w czytynik kart, bo zdecydowanie szybciej sie zgrywa kilka GB zdjec niz przez aparat.