PDA

Zobacz pełną wersję : liczba folderow/ liczba plikow



gigi
17-06-2007, 00:28
kupilem sobie kilka dni temu canona 30D nowego ze sklepu i klikalem zdjecia przez 1 dzien bez karty, tak poprostu, 2 dni potem kupilem karte CF sandisca. zrobilem kilka zdjec i w opcji inf mam numwe w gornym prawym rogu 432-0116. czy to nie dziwne ze liczba folderow jest juz taka duza? nie formatowalem kart na poczatku i nie wiem czy to wina karty czy aparatu, ktory moze byl juz wczesniej uzywany?
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
moze ktos wie jak sprawdzic ilosc klapniec migawki w 30D?? bylbym bardzo wdzieczny. moge przeslac zdjecie na maila to moze ktos luknie w exifie jakos jak umie.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
aha zauwazylem przed chwila ze jak robie zdjecia bez karty pamieci i potem jak wloze ja spowrotem to liczba folderow zwieksza sie o liczbe zrobionych zdjec bez karty , czyli te 432 foldery to moze testowanie aparatu przed zakuopem w sklepie bez karty??
pomozcie pleaseeeeeeee!!

arturs
17-06-2007, 00:49
Liczbą folderów się nie przejmuj - aparat przyjmuje ich liczbę z karty która była wkładana - jak ktoś włożył kartę na której były zdjęcia z innego aparatu to ten egzemplarz przyjął numerację z tamtej karty.. w menu jest opcja kasowania licznika, a w ogóle to witamy na forum i proszimy o zapoznanie się z opcją szukaj ;)

Pozdr
Artur

PS1. Aha i nie ma możliwości (oprócz serwisu) - sprawdzenia ilości klapnięć migawki w 30D
PS2. Po co robić zdjęcia cały dzień bez karty??

adamek
17-06-2007, 01:02
PS2. Po co robić zdjęcia cały dzień bez karty??

też mnie to najbardziej zdziwiło w całym poście.
:lol:

Kolekcjoner
17-06-2007, 04:02
(....)
PS2. Po co robić zdjęcia cały dzień bez karty??

Jak to po co :D? Żeby migawka klapała :lol:.

gigi
17-06-2007, 09:16
robilem zdjecia bez karty zeby wlasnie klapac lustrem i zobaczyc jak to wszystko dziala , to moje pierwsze lustro i ciesze sie jak dziecko z niego :-D. a jak zresetowac liczbe folderow, bo liczbe plikow to poprostu auto reset, a folderow to nie wiem , probowalem i nic. dzieki wam wszystkim za odpowiedzi. pozdrawiam.

arturs
17-06-2007, 09:45
robilem zdjecia bez karty zeby wlasnie klapac lustrem i zobaczyc jak to wszystko dziala , to moje pierwsze lustro i ciesze sie jak dziecko z niego :-D. a jak zresetowac liczbe folderow, bo liczbe plikow to poprostu auto reset, a folderow to nie wiem , probowalem i nic. dzieki wam wszystkim za odpowiedzi. pozdrawiam.

ta opcja powinna ci skasować też liczbę folderów.. a jak nie skasuje to auto reset i wyczyść kartę w komputerze, a jak nie to poszukaj na forum jak pisałem wcześniej, jest dokładny "przepis" na reset tej wartości..

Pozdr
Artur

gigi
17-06-2007, 11:01
a nie wiecie czy mozna sprawidzic ilosc klapniec lustrem w jakims programie?? slyszalem ze w nikonach mozna w opandzie, a co z canonami??

arturs
17-06-2007, 11:06
a nie wiecie czy mozna sprawidzic ilosc klapniec lustrem w jakims programie?? slyszalem ze w nikonach mozna w opandzie, a co z canonami??

Nie da się oprócz korpusów serii 1. Niższe modele tylko w serwisie..
Podaję od razu odpowiedź na nastepne pytanie, które masz zamiar zadać:
"nie, nikt nie ma programu serwisowego którego używają na Żytniej w serwisie"..

I jeszcze jeden przydatny adres, zapoznanie się z nim może być bardzo pomocne:
http://tinyurl.com/fo4w

Pozdrawiam
Artur

Tomasz1972
17-06-2007, 11:27
robilem zdjecia bez karty zeby wlasnie klapac lustrem i zobaczyc jak to wszystko dziala , to moje pierwsze lustro i ciesze sie jak dziecko z niego :-D. a jak zresetowac liczbe folderow, bo liczbe plikow to poprostu auto reset, a folderow to nie wiem , probowalem i nic. dzieki wam wszystkim za odpowiedzi. pozdrawiam.

http://canon-board.info/showthread.php?t=18974

gigi
17-06-2007, 12:47
czyli musze miec czytnik kart, naszczescie kilka dni temu znajomy zamowil sobie na allegro i niebawem mu przyjdzie to zobacze czy dam rade skasowac liczbe katalogow(folderow)
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
ja znalazlem taki post na innym forum :
"Zrob probne zdjecie i zobacz je w exif viewer na linii
Unknown (0093)3,9: 18,0,XXXXX,0,0,0,65535,65535,0
gdzie XXXXXXX przedstawia ilosc zdjec dziala z eos 1D mark II N z 30D mialem troche wiecej problemow trzeba liczbe XXXXXX przekalkulowac najpierw zrob kilka fotek i powiedz jak zmieniaja sie wartos XXXXXXXX "

moze to jest sposob, ale ja to zileony jestem juz na ty poziomie chyba ze moze ktos z was to kuma.

Kolekcjoner
18-06-2007, 07:44
(...)
ja znalazlem taki post na innym forum :
"Zrob probne zdjecie i zobacz je w exif viewer na linii
Unknown (0093)3,9: 18,0,XXXXX,0,0,0,65535,65535,0
gdzie XXXXXXX przedstawia ilosc zdjec dziala z eos 1D mark II N z 30D mialem troche wiecej problemow trzeba liczbe XXXXXX przekalkulowac najpierw zrob kilka fotek i powiedz jak zmieniaja sie wartos XXXXXXXX "

moze to jest sposob, ale ja to zileony jestem juz na ty poziomie chyba ze moze ktos z was to kuma.

No oczywiście że z 1D mkIIn będzie działać, bo jak było wyżej napisane w przypadku jedynek da sie odczytać przebieg bez serwisu i czywiście, że w 30D będzie więcej problemów => efektywnie ich liczba dążyć będzie ku nieskończoności co spowoduje, że i tak chcąc odczytać tę informację (ze stuprocentową pewnością wyniku) będziesz się musiał udać do serwisu :rolleyes:. Ale dywagować zawsze można.