PDA

Zobacz pełną wersję : Canon 400D Kit - zdjęcia mniej ostre niż Nikon 8700



atlantis
16-06-2007, 00:05
Witam!
Zakupiłem do pracy Canon 400D do robienia zdjęć produktom np. karmnik w plenerze, pergola na trawniku itp. Dotąd używałem Nikona 8700. Po zakupie zaczęliśmy trochę testować aparat - poresetowałem wszystkie ustawienia do fabrycznych (zawsze tak robę po zakupie nowego aparatu) i fociliśmy na dworze około godz. 14 przy pochmurnym niebie (a więc dobre warunki do fotografowania). Fociliśmy na pełnym automacie przy różnych ogniskowych, na programach tematycznych trochę na manualu. Niestety po wgraniu zdjęć do kompa okazało się że większość zdjęć jest nieostra, jakby przymglona, tak jakby lekko poruszyć aparatem przy zbyt długim naświetlaniu. Trochę mnie to zbiło z tropu ponieważ w 8700 automat w 99 % przypadków radził sobie dobrze z ostrzeniem (wręcz powiem ze zdjęcia były "żyleta"). Dziwi mnie to tym bardziej że niektóre zdjęcia 400D też zrobił ostre - i to w dodatku poruszającego się psa przy max zoomie - dziwne. Zrobiłem więc minitest - oba aparaty ustawiłem na statywie właczyłem automaty i minimalne zoomy i zrobiłem zdjęcia tej samej scenerii (samowyzwalacz, dwór, 14.00 pochmurne niebo ISO 100) I ku mojemu zaskoczeniu ostrość w 8700 była lepsza! Kolory może w Canonie ale ostrość w kompakciku Nikona była lepsza! Zmartwiło mnie to tym bardziej że właśnie głównie o ostrość mi chodziło i głównie dlatego kupiłem 400D a nie nikona D80. W różnych testach ostrość wypadała lepiej - no i szumy (do nich się nie przyczepię bo 400D naprawdę mało szumi). Bawiłam się jeszcze na drugi dzień z filtrem polaryzacyjnym kołowym który mi został od mojej 8-letniej analogowej minolty Dynax 505 (zastosowałem redukcję), ale wrażenia te same - 50% zdjęć mało ostrych. Dopiero zaczynam zapoznawanie się z 400D - może coś przeoczyłem ale wydaje mi się że automat w dobrych i typowych warunkach oświetleniowych powinien sobie lepiej radzić. Ma ktoś koncepcję co to może być?

leon28
16-06-2007, 00:20
Witam!
Zakupiłem do pracy Canon 400D do robienia zdjęć produktom np. karmnik w plenerze, pergola na trawniku itp. Dotąd używałem Nikona 8700. Po zakupie zaczęliśmy trochę testować aparat - poresetowałem wszystkie ustawienia do fabrycznych (zawsze tak robę po zakupie nowego aparatu) i fociliśmy na dworze około godz. 14 przy pochmurnym niebie (a więc dobre warunki do fotografowania). Fociliśmy na pełnym automacie przy różnych ogniskowych, na programach tematycznych trochę na manualu. Niestety po wgraniu zdjęć do kompa okazało się że większość zdjęć jest nieostra, jakby przymglona, tak jakby lekko poruszyć aparatem przy zbyt długim naświetlaniu. Trochę mnie to zbiło z tropu ponieważ w 8700 automat w 99 % przypadków radził sobie dobrze z ostrzeniem (wręcz powiem ze zdjęcia były "żyleta"). Dziwi mnie to tym bardziej że niektóre zdjęcia 400D też zrobił ostre - i to w dodatku poruszającego się psa przy max zoomie - dziwne. Zrobiłem więc minitest - oba aparaty ustawiłem na statywie właczyłem automaty i minimalne zoomy i zrobiłem zdjęcia tej samej scenerii (samowyzwalacz, dwór, 14.00 pochmurne niebo ISO 100) I ku mojemu zaskoczeniu ostrość w 8700 była lepsza! Kolory może w Canonie ale ostrość w kompakciku Nikona była lepsza! Zmartwiło mnie to tym bardziej że właśnie głównie o ostrość mi chodziło i głównie dlatego kupiłem 400D a nie nikona D80. W różnych testach ostrość wypadała lepiej - no i szumy (do nich się nie przyczepię bo 400D naprawdę mało szumi). Bawiłam się jeszcze na drugi dzień z filtrem polaryzacyjnym kołowym który mi został od mojej 8-letniej analogowej minolty Dynax 505 (zastosowałem redukcję), ale wrażenia te same - 50% zdjęć mało ostrych. Dopiero zaczynam zapoznawanie się z 400D - może coś przeoczyłem ale wydaje mi się że automat w dobrych i typowych warunkach oświetleniowych powinien sobie lepiej radzić. Ma ktoś koncepcję co to może być? stary, ale to chyba bylo do przewidzenia wiadomo przeciez ze nikon robi ostrzejsze zdjecia ;-) zebys chcial kupic d70, tu z ostroscia nie ma zartow, pociac sie idzie

michal.s
16-06-2007, 00:22
Typowy syndrom zakupu lustrzanki :)

Musisz się bardziej zapoznać z system autofokusa lustrzanki, poczytać trochę o głębi ostrości itp.

Lustrzanka to nie kompakt który zawsze zrobi ostre zdjęcie ;)

Veene2
16-06-2007, 00:26
stary, ...

To jest kobieta:P

Wez instrukcie obslugi i zwieksz ostrosc zdjec "sharpnes" na maximum. Ponadto kupujac lustrzanke mimowolnie skazalas sie na zapoznanie z programem do obrobki zdjec. Niestety tutaj zdjecie bezposrednio opuszczajace aparat bedzie gorzej wygladalo niz z kompaktu.

leon28
16-06-2007, 00:32
To jest kobieta:P

Wez instrukcie obslugi i zwieksz ostrosc zdjec "sharpnes" na maximum. Ponadto kupujac lustrzanke mimowolnie skazalas sie na zapoznanie z programem do obrobki zdjec. Niestety tutaj zdjecie bezposrednio opuszczajace aparat bedzie gorzej wygladalo niz z kompaktu.
qrna nie wiem jak wy sie tu rozpoznajecie, dla mnie jesli ktos pisze "Zakupiłem do pracy", "poresetowałem" itd to chyba jest gach, ale moze zbyt krotko mieszkam tu w polsce?! ;-)

MacGyver
16-06-2007, 00:38
http://canon-board.info/showthread.php?t=18987

Veene2
16-06-2007, 00:41
qrna nie wiem jak wy sie tu rozpoznajecie, dla mnie jesli ktos pisze "Zakupiłem do pracy", "poresetowałem" itd to chyba jest gach, ale moze zbyt krotko mieszkam tu w polsce?! ;-)

Zwracam honor;) To chyba zasluga whisky krazacej w zylach;)

leon28
16-06-2007, 01:02
Zwracam honor;) To chyba zasluga whisky krazacej w zylach;) ja sacze browarki to i umysl bardziej lotki ;-)

PrzemeS
16-06-2007, 01:13
tak jakby lekko poruszyć aparatem przy zbyt długim naświetlaniu

No to jak zdjęcie jest poruszone to raczej nie jest wina aparatu, tylko fotografa ;)

atlantis
16-06-2007, 01:15
MacGyver - temat który podajesz w linku przeczytałem, nie ma tam nic konkretnego odnoszącego się do poruszonego przeze mnie tematu. Za to widzę że inni mają podobne problemy z 400D:
http://canon-board.info/showthread.php?t=21152&highlight=400D
Chyba po prostu te kitowe obiektywy mają problem z ostrością.
Michal.s - czyli gorsze jest lepsze? a twoje stwierdzenie "Lustrzanka to nie kompakt który zawsze zrobi ostre zdjęcie" to już bez komentarza.
Veene2 - To mnie zdziwiło - nieobrobiony plik z kompaktu i lustrzanki zawsze będzie mniej ostry niż z kompaktu? Szkoda że tago nie wiedziałem przed zakupem 400d.
A nie zwróciło waszej uwagi to co napisałem że poruszający się pies na max zbliżeniu wyszedł jak żyleta? Ten gość w tym temacie co podaję linka też o tym pisze. chyba po prostu coś jest nie tak z tymi kitowymi obiektywami. W poniedziałek po przyjściu zpracy wpuszczę zdjęcia z jednego i drugiego aparatu. A jeszcze jedno jak ściągałem nieobrobione zdjęcia z depreview to były ostrzejsze niż u mnie.

leon28
16-06-2007, 01:18
MacGyver - temat który podajesz w linku przeczytałem, nie ma tam nic konkretnego odnoszącego się do poruszonego przeze mnie tematu. Za to widzę że inni mają podobne problemy z 400D:
http://canon-board.info/showthread.php?t=21152&highlight=400D
Chyba po prostu te kitowe obiektywy mają problem z ostrością. no tu ameryki nie odkryles. kity sa generalnie do duP%@#*

atlantis
16-06-2007, 01:31
No OK - tylko chodzi o pewne proporcje. Jeżeli mam w domu Kodaka za 600zł i on robi ostrzejsze zdjęcia niż canon 400D (co prawda z kitowym obiektywam ale zawsze) za 3 klocki - to ja pierdzielę takie wczasy! Myślałem że mi powiecie że coś jest nie tak z moim egzemplarzem - a wy zgodnym chórem "TAK - OSTREGO ZDJĘCIA SIĘ KITEM NIE ZROBI". To jutro idę nogi z tyłka powyrywać moim znajomym którzy powiedzieli - lepsza lustrzanka z bylejakim kitem niż najlepszy kompakt! W sumie zaczynam żałować iż dałem 8700 na Allegro (niestety cena minimalna została osiągnięta).

leon28
16-06-2007, 01:39
No OK - tylko chodzi o pewne proporcje. Jeżeli mam w domu Kodaka za 600zł i on robi ostrzejsze zdjęcia niż canon 400D (co prawda z kitowym obiektywam ale zawsze) za 3 klocki - to ja pierdzielę takie wczasy! Myślałem że mi powiecie że coś jest nie tak z moim egzemplarzem - a wy zgodnym chórem "TAK - OSTREGO ZDJĘCIA SIĘ KITEM NIE ZROBI". To jutro idę nogi z tyłka powyrywać moim znajomym którzy powiedzieli - lepsza lustrzanka z bylejakim kitem niż najlepszy kompakt! W sumie zaczynam żałować iż dałem 8700 na Allegro (niestety cena minimalna została osiągnięta). qrna wiadomo przecie, ze od kitow z canona gorsze sa tylko denka od butelek. czego oczekiwales? znajomych zmien, bo sie ogolnie nie znaja. lustrem z kitem zrobisz lepsze zdjecia, ale nie bez odrobiny pracy. "ostrosc" kompaktow ma zwiazek z wielkoscia matrycy, gdzie wszystko wydaje sie ostre, stad moze twoje problemy

michal.s
16-06-2007, 01:43
Michal.s - czyli gorsze jest lepsze? a twoje stwierdzenie "Lustrzanka to nie kompakt który zawsze zrobi ostre zdjęcie" to już bez komentarza.


Zależy dla kogo, kompakt czy hybryda ogranicza możliwości.
Ale to na inny wątek, zresztą na forum jest pełno tego typu wątków.

Czemu moje stwierdzenie pozostawiasz bez komentarza ?

To stwierdzenie wynika z różnicy między budową kompaktu i lustrzanki.

Kiedyś były małpki na klisze gdzie był malutki obiektyw i nie było af i zdjęcia wychodziły ostre, teraz tak samo jest w większości telefonów komórkowych :)

MacGyver
16-06-2007, 01:48
Czyli KIT-em nie da się robić zdjęć, bo będą zawsze nieostre?
http://canon-board.info/showpost.php?p=250492&postcount=1
Zdjęcia nr 4,5,6

leon28
16-06-2007, 01:55
Czyli KIT-em nie da się robić zdjęć, bo będą zawsze nieostre?
http://canon-board.info/showpost.php?p=250492&postcount=1
Zdjęcia nr 4,5,6

wszystkim da sie zrobic ostre zdjecia, kwestia zaciecia, umiejetnosci, szczescia. widzac miniaturki zdjec z kita niestety nie mamy mozliwosci porownania tych samych kadrow z jakims lepszym obiektywem, ktory na pewno dal by nieco wiecej niz ten standard.

atlantis
16-06-2007, 02:00
Pomijając macGyver że twoje zdjęcia są świetne to nic nie wnoszą do mojego tematu. Bo jak ja te swoje nieostre zmniejszę do rozmiarów twoich zdjęć i podostrzę to też będzie OK. Ale nie o to mi chodzi. Po prostu cała ta teoria że lustrzanki mają większe, nienagrzewające się matryce więc będą robiły ostrzejsze zdjęcia okazała się nic niewarta. Chodzi mi o ten JEDEN parametr kompakcik robi OSTRZEJSZE zdjęcia niż lustrzanka. Zresztą wstrzymam się do poniediałku z wystawieniem zdjęć to zobaczycie. Pozdro.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
I jeszcze jedno Macgyver - te zdjęcia o których mówisz robiłeś ze statywu...
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
A zresztą już wiem co mam wiedzieć - uświadomiliście mi że te typy (KITy) tak mają. Brutalnie przerwaliście mi piękne chwile gdy się łudziłem że czegoś po prostu niedopełniłem. Ten szok mogę porównać jedynie z szokiem z dzieciństwa gdy pijany ojciec wrócił z jakichś chrzcin i mówi do mnie "Synu całe życie cię z matką kłamaliśmy - Święty Mikołaj nie istnieje".

maci78
16-06-2007, 08:07
nei przesadzajmy ludzie po 2 - 3 lata latają z kitami i robią ostre zdjęcia także z automatu.....

owszem ten obiektym nie jest super ale ostre zdjęcia w dobrych warnukach bez problemu robi..

a co do obróbki zdjęć w programach graficznych to też bez przesady ja moich w większości nie obrabiam.. zdjecie to zdjęcia a nie zabawa w programie graficznym. I kompletnie się nie zgadzam że wiekszość zdjeć trzeba obrabiać, no chyba że są słabo zrobione.

a co do atlantisa, ten aparat ma na prawdę dużo większe możliwości, ja też bardzo długo biegałem z kompaktami (olympuc c3020, canon g6, olympus5050) i pierwsze fotki z kita i 350-tki też byłe takie sobie ale w chiwli obecnej nie zamienił bym lustrzanki na kompakta ;)

ćwicz ćwicz i jeszcze raz ćwicz

ps. zapomniałęm napisać że na początku robiłem zdjecia autmatem i 90% było ostrych także może jakis felerny obiektyw się trafił....

Slavko
16-06-2007, 08:22
Nie chcę być źle zrozumiany, ale Tobie po prostu chyba potrzeba nieco edukacji w zakresie fotografii. Powaszechnie wiadomo, że każdy kompakt wyostrza maksymalnie, nasyca do granic rozsądku itd. Lustrzakna z kolei to taka zabawka, która zakłada, że "fotograf wie co to fotografia", więc decyzję o wyostrzaniu, nasyceniu itd pozostawia fotografowi. Skoro tego nie rozumiesz lub o tym nie wiesz, to myślę, że będzie lepiej jak wrócisz do kompakta. Nie obraź się, ale sądzę, że po prostu dla Ciebie jeszcze trochę za wcześnie na lustrzankę. Polacam powrót do kompakta, a za zaostrzędzone pieniądze kup sobie kilka porządnych publikacji poświęcony fotografii, obiektywom, zagadnieniom technicznym związanym z wykonywaniem zdjęć czy w końcu o stronie artystycznej fotografii (świadomie w tym przypadku wymieniłem na końcu).

iktorn92
16-06-2007, 10:47
Ja dlatego wszystkim powtarzam żeby zawsze zaczynali od analogowej lustrzanki bo późniejsze przejście na dslr'a nie jest tak bolesne....
Kup sobie 50mm 1.8 i bedziesz szcęsliwy wszystko żyleta i wogóle....
Co do kita to go trochu przymknij do 8.0 albo 11 bo raczej z ostrością będzie ciężko.... A i jeszce podstawą jest zapoznanie się z instrukcją aparatu
(no chyba że już miałeś lustro canona)

PrzemeS
16-06-2007, 10:54
kompakcik robi OSTRZEJSZE zdjęcia niż lustrzanka

Bzdura. Po prostu nie potrafisz obsługiwać lustrzanki. To nie jest Lomo, że masz tylko bezmyślnie wciskać spust migawki. Tutaj trzeba trochę pomyśleć zanim zrobi się zdjęcie. Obiektyw KITowy nie jest taki straszny jak go tutaj przedstawiają. Można nim robić ostre zdjęcia, ale trzeba wiedzieć jak!

Slavko trafiłeś w sedno sprawy ;)

Po prostu uwielbiam stwierdzenia: "Kupiłem aparat za kilka tysięcy, to teraz będę miał zaj**iste zdjęcia." - G*wno prawda.

sandr
16-06-2007, 11:23
Moje początki z 350D wyglądały podobnie, ale tak jak już pisali wyżej:

- musisz po prostu nauczyć się robić zdjęcia swoim aparatem

Nie zniechęcaj się i przede wszystkim, sztywno trzymaj aparat podczas wyzwalania migawki.
Za jakiś czas sam uznasz, że wbrew pozorom KIT (tak do 30mm) wcale nie jest taki zły...

Pozdr.

Bagnet007
16-06-2007, 11:31
I jeszcze jedno Macgyver - te zdjęcia o których mówisz robiłeś ze statywu...

Czyli chcesz powiedzieć, że posiadanie droższego aparatu zwalnia z konieczności posiadania umiejętności wykonania przynajmniej poprawnego technicznego zdjęcia :) ?

jinks
16-06-2007, 12:16
1. Kompakt ma mniejszą matrycę (chodzi o wymiary fizyczne), w związku z czym przy małych przesłonach zakres ostrości jest dużo większy niż w lustrzance (komp. ma dużo większa głębię ostrości !!!) - dla większości jest to raczej wada gdyż zabiera cała frajdę z robienia portretów i fotografi detali. Dlatego jeśli chcesz żeby wszystko w kadrze było ostre stosuj raczej przesłony z zakresu f8-f11 (oczywiście w jeśli pozwalaj na to warunki oświetleniowe).
2. Uważaj na co ostrzysz ! Najlepiej ustawić środkowy punkt AF (jest najczulszy - w 400d jak dla mnie działa rewelacyjnie) i zwracać uwagę na co ustawiamy ostrość.
3. To nieprawda, że kompakt daje ostrzejsze zdjęcia. W kompakcie zdjęcia są wyostrzane przez oprogramowanie aparatu. Jeśli chcesz żeby 400d też tak robił musisz ustawić parametr sharpness na wyższą wartość (u mnie do zwykłych fotek 4 wystarcza w zupełnośći - ale to kwestia upodobań możesz dać więcej - nawet na maxa) - jeśli jednak chcesz lepszej jakości wyostrzaj selektywnie podczas obróbki w programie graficznym (Janusz Body dał świetną akcje do PS-a - poszukaj na forum)
4. Zrób odbitki z kompakta i 400d - mnie kolory i przejścia tonalna przekonały na zawsze do aparatu z większą i lepszą matrycą (oczywiście przy analogu i tak wyglądałoo to lepiej - bardziej naturalnie, ale to już inny temat..)

Ogólnie to 400d to sprzęt o niesamowitych możliwościach tylko trzeba chcieć to wykorzystać. Jeśli po zastosowaniu znalezionych na forum wskazówek dalej nie będziesz zadowolony wróciłbym do nikona - najważniejsze żebyś miał satysfakcję ze swoich fotek.

pozdrawiam

MacGyver
16-06-2007, 12:59
Pomijając macGyver że twoje zdjęcia są świetne to nic nie wnoszą do mojego tematu. Bo jak ja te swoje nieostre zmniejszę do rozmiarów twoich zdjęć i podostrzę to też będzie OK.
To nie są moje zdjęcia, specjalnie dałem nie swoje.

Ale nie o to mi chodzi. Po prostu cała ta teoria że lustrzanki mają większe, nienagrzewające się matryce więc będą robiły ostrzejsze zdjęcia okazała się nic niewarta. Chodzi mi o ten JEDEN parametr kompakcik robi OSTRZEJSZE zdjęcia niż lustrzanka. Zresztą wstrzymam się do poniediałku z wystawieniem zdjęć to zobaczycie.
Kompakt wyostrza zdjęcia programowo, podczas zapisywania ich na kartę, w lustrzance cyfrowej też można sobie ustawić żeby to robił.

I jeszcze jedno Macgyver - te zdjęcia o których mówisz robiłeś ze statywu...
A co to ma za znaczenie, przy długich czasach naświetlania nie da się zrobić ostro z ręki i kompaktów też to się tyczy.

A zresztą już wiem co mam wiedzieć - uświadomiliście mi że te typy (KITy) tak mają. Brutalnie przerwaliście mi piękne chwile gdy się łudziłem że czegoś po prostu niedopełniłem. Ten szok mogę porównać jedynie z szokiem z dzieciństwa gdy pijany ojciec wrócił z jakichś chrzcin i mówi do mnie "Synu całe życie cię z matką kłamaliśmy - Święty Mikołaj nie istnieje".
Nie przesadzaj, KIT mistrzem ostrości nie jest ale to nie znaczy że nie da sie nim robić fot.
I na koniec, skoro chcesz zobaczy moje, robione KIT-em z ręki to proszę bardzo:


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img201.imageshack.us/my.php?image=crw3261sll6.jpg)
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img264.imageshack.us/my.php?image=crw2908sswi3.jpg)

Nie twierdzę że Tokiną której używam obecnie nie zrobiłbym ostrzejszych ale tym też nic nie brakuje (to co widzisz to wywołany raw, bez podbijania ostrości podczas obróbki w PSie)

Jarooo
16-06-2007, 14:05
MacGyver - Pozwoliłem sobie zapisać to drugie na dysku na potrzeby tapetki :) bardzo ładne. Pozdrawiam

atlantis - ja mam odwrotnie w grudniu kupiłem H5, którym nie dało się zrobić innych zdjęć jak tylko ostre (w Twoim znaczeniu), więc w styczniu sprzedałem i kupiłem 400D, żeby móc bawić się w fotografię taką jak ja chcę, a nie taką jak kompakt chce (niestety drogie hobby, ale ile radochy daje).
Oddaj/ sprzedaj Canona i kup porządny kompakt (teraz np. H9) z DUŻYM zoomem i będziesz zadowolony. W innym przypadku kup chociaż 50/1.8 (~350 zł) z przesłoną od 4 w górę będziesz miał żyletę - oczywiście jak trafisz w fotografowany obiekt i nie poruszysz.
Poczytaj dziesiątki tematów na tym forum. Postudiuj prof. Janusza Body ;) w dziale Technika robienia zdjęć i za 2-3 miesiące zmienisz podejście do fotografii jako takiej, a co najważniejsze będziesz robił lepsze zdjęcia - tu super aparat nie pomoże. Pozdrawiam

sniper88
16-06-2007, 14:13
A ja mam pytanie gdzie robiles te fotki? Bo widok jest swietny:D

MacGyver
16-06-2007, 14:21
MacGyver - Pozwoliłem sobie zapisać to drugie na dysku na potrzeby tapetki :) bardzo ładne. Pozdrawiam
Nie ma sprawy, jak by co to ma też taką bardziej tapetkową wersję, podostrzoną, z lekko podkręconymi kolorami


A ja mam pytanie gdzie robiles te fotki? Bo widok jest swietny:D

Pierwsze w Dolinie Białej Wody (Tatry Słowackie), drugie w Dolinie Pięciu Stawów Polskich (zejście z Zawratu). W tygodniu zamiaruje wrzucić ich trochę więcej do mojej galeryjki na CB
Koniec OT :-)

Jarooo
16-06-2007, 14:35
Nie ma sprawy, jak by co to ma też taką bardziej tapetkową wersję, podostrzoną, z lekko podkręconymi kolorami

Dzięki serdeczne takie jest naprawdę super... Zmieniłem ostatnio monitor i nie muszę bardzo "ciachać" ani zmniejszać zdjęć. Thx.

sniper88
16-06-2007, 14:41
Pierwsze w Dolinie Białej Wody (Tatry Słowackie), drugie w Dolinie Pięciu Stawów Polskich (zejście z Zawratu).
To chyba bede sie tam musial wybrac, chcialbym zobaczyc i sfotografowac takie widoki:D
Co do ostrosci w 400D, ja kupilem niedawno (przesiadlem sie z KM Z5), i jezeli chcesz miec CALE zdjecie ostre, to rob tak jak mowili moi przedmowcy-przyslnona 9-10 albo i jeszcze wiecej;)

PrzemeS
16-06-2007, 15:43
MacGyver -> Również pozwoliłem sobie wrzucić to zdjęcie na tapetę. Super zdjęcie ;). Mam nadzieję, że nic przeciwko nie masz?

MacGyver
16-06-2007, 16:20
MacGyver -> Również pozwoliłem sobie wrzucić to zdjęcie na tapetę. Super zdjęcie ;). Mam nadzieję, że nic przeciwko nie masz?
Jasne że nie mam nic przeciwko, niech ściąga kto chce, tylko błagam, nie piszczcie już o tym w wątku (można przecież na PW) bo nas modzi zaraz pogonią... i będą mieli racje ;-)

Vitez
16-06-2007, 20:05
Jasne że nie mam nic przeciwko, niech ściąga kto chce, tylko błagam, nie piszczcie już o tym w wątku (można przecież na PW) bo nas modzi zaraz pogonią... i będą mieli racje ;-)



To ja poprosze ta podkrecona wersje :mrgreen:

MacGyver
16-06-2007, 20:37
To ja poprosze ta podkrecona wersje :mrgreen:
Nie ma sprawy, jest tutaj (http://canon-board.info/showpost.php?p=328930&postcount=36)

Elmarqo
17-06-2007, 13:40
To ja poprosze ta podkrecona wersje :mrgreen:

Teraz Was już nikt nie pogoni :mrgreen:

pellgot
27-07-2007, 11:02
witajcie
... miałem do tej pory problem z ostrością w 400D ale wynikał on tylko i wyłącznie z mojej niewiedzy sprzętu ;)
Robiąc zdjęcia manualne wszystkie zdjęcia wychodziły jakby za zakurzoną szybą, jak przez mgłę. Gdy zacząłem grzebać w menu okazało się iż zapisuje on zdjęcia w NEUTRAL gdzie ostrość wynosi ZERO, zmieniłem te ustawienia na def1. i ustawiłem własne i od tej proy jestem zadowolony.
ostatnia myśl-to nie aparat robi nieostre zdjęcia, on jest ostatnim ogniwem w tej zabawie :)
pozdrawiam