Zobacz pełną wersję : Wraca cenzura - to sobie nie pofocimy na koncertach metalowych :-(
Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami bawi się w cenzora i tworzy listę zespołów metalowych, które będą miały zakaz grania w Polsce. Więcej tutaj (http://serwisy.gazeta.pl/metro/1,50145,4223376.html). Ja osobiście jestem wkur...ny.
Katolska żenada.... nic wiecej, jedne sekty boją sie innych sekt
MrDeadhead
15-06-2007, 20:46
Mi tez to nie odpowiada. Chociaz na koncerty tego pokroju zawsze wolalem aparat zostawiac w domu ;)
Mi tez to nie odpowiada. Chociaz na koncerty tego pokroju zawsze wolalem aparat zostawiac w domu ;)
Na takie coś mamy z moją narzeczoną A510 :mrgreen:
szkoda gadać Panowie i Panie..... widać ludziom w naszym kraju się wybitnie nudzi
Następnym krokiem będzie puszkowanie ludzi noszących koszulki np. Moonspella?
Następnym krokiem będzie puszkowanie ludzi noszących koszulki np. Moonspella?
to jest propagowanie satanizmu !!!! :shock: :shock: :P :P
sniper88
16-06-2007, 11:23
Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami bawi się w cenzora i tworzy listę zespołów metalowych, które będą miały zakaz grania w Polsce. Więcej tutaj (http://serwisy.gazeta.pl/metro/1,50145,4223376.html). Ja osobiście jestem wkur...ny.
Zeby sie moderatorzy nie mogli przyczepic to tez dodam nowy przejaw cenzury:mrgreen: :
na flickr ostatnio zaczeli cenzurowac zdjecia (dotyczy kilku krajow), i jak narazie nikt nie wie po co to zrobili:D
Następnym krokiem będzie puszkowanie ludzi noszących koszulki np. Moonspella?
No koszulki z lisciem marihuany juz chcieli zakazac, wiec wszystko jest mozliwe:?
A mi taka lista pasuje :) Wiekszosc satanistow to debile (teza oparta na moich kontaktach z tą grupą). Mialem wiele nieciekawych doswiadczen z takimi ludzmi. Kiedys specjalnie chodzilem prosic o kawalki 2tm2,3 w warszawskim Parku na hardzone, zeby popatrzec jak sie kretyni gotują :) Takze jestem zadowolony z tego, niech sie schodza do podziemi :)
Wiele stanow w US tworzy swoja tozsamosc przez ustalanie ciekawych praw i nikt sie na to nie burzy. Dopuscmy troche ciekawych praw w Polsce, bedzie bardziej kolorowo :)
Kurde, wychowałem się na metalu i nadal lubię tę muzykę (a raczej niektóre z nurtów, bo spora część razi me gusta akustyczne), znam wielu metali i ani jednego satanisty. Owszem, występuje wśród nich spory odsetek debili, ale to chyba normalne - wszak czy nie jest prawdą, że statystyczny człowiek jest skończonym idiotą?
Choć z drugiej strony, nie sądzę, żeby indeks kapel zakazanych został wprowadzony w życie. To zbyt głupie posunięcie nawet jak na miłościwie panującą koalicję.
A mi taka lista pasuje :) Wiekszosc satanistow to debile (teza oparta na moich kontaktach z tą grupą). Mialem wiele nieciekawych doswiadczen z takimi ludzmi.
Sorry ale co to ma do rzeczy, że to debile? Każdy ma prawo słuchać tego czego chce. Jeśli masz na myśli kretynów rozwalających nagrobki to nie mów mi, że to sataniści. To są po prostu wandale i tyle. Ja z kolei też mam kontakty z ludźmi z tej grupy i zapewniam Cię, że wielu z nich ma wyższe wykształcenie, ciekawe zainteresowania i wcale debilami nie są. Wiesz, ja mogę uważać np. hiphopowców za debili, a mimo to nie mówię, że należy zakazywać im koncertów. Poza tym koncerty metalowe są biletowane i każdy kto na nie przychodzi jest świadomy na jaką imprezę idzie i raczej nikogo przypadkowego tam nie ma. Wprowadzanie cenzury nie zmieni poglądów ludzi a tylko może nasilić agresję. Biorąc po uwagę zapędy koalicji to najpierw może się zacząć od satanistów, potem gnębieni będą wyznawcy innych religii a potem ateiści. Nie na tym chyba wolność polega.
Inna sprawa, że takie działania nie za bardzo są zgodne z Konstytucją RP.
Art. 53.
1. Każdemu zapewnia się wolność sumienia i religii.
2. Wolność religii obejmuje wolność wyznawania lub przyjmowania religii według własnego wyboru oraz uzewnętrzniania indywidualnie lub z innymi, publicznie lub prywatnie, swojej religii przez uprawianie kultu, modlitwę, uczestniczenie w obrzędach, praktykowanie i nauczanie. Wolność religii obejmuje także posiadanie świątyń i innych miejsc kultu w zależności od potrzeb ludzi wierzących oraz prawo osób do korzystania z pomocy religijnej tam, gdzie się znajdują.
Czyli również dotyczy to satanizmu.
Art. 54.
1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Ustawa może wprowadzić obowiązek uprzedniego uzyskania koncesji na prowadzenie stacji radiowej lub telewizyjnej.
Czyli dotyczy to również poglądów religijnych. Zakazy koncertów to chyba cenzura prewencyjna.
Art. 73.
Każdemu zapewnia się wolność twórczości artystycznej, badań naukowych oraz ogłaszania ich wyników, wolność nauczania, a także wolność korzystania z dóbr kultury.
Czyli zespoły mogą śpiewać o czym im się żywnie podoba.
Aczkolwiek to tylko Konstytucja RP. Wcale bym się nie zdziwił gdyby wkrótce została "odpowiednio dostosowana" do potrzeb państwa religijnego.
A swoją drogą nie dziwię się, że przy 2Tm2,3 się gotowali bo to straszna kupa jest i szkoda, że muzycy nie pamiętają co robili kiedyś.
ależ w ogóle bym się tym nie rpzejmował.
To jeden z wielu głupich nie zrealizowanych pomysłów (Jezus Królem Polski, czy zakaz pornografii by wymienić dwa z brzegu ;) ) napisany "pod publikę" - by gawiedź widziała że "działamy".
Nie sądze (by jak dwa poprzednie) miał jakąkolwiek szansę przejść...
dla mnie to także zwykła cenzura
może by się wzieli za 'technomułów' 'muzyka' całkowicie bez sensu dwa akordy na krzyż tekst zamyka sie w 2 słowach.... tak samo kiepski argument jak ten przeciw np: behomot'owi... choć akurat tej kapeli nie trawie, nawet na żywo mnie nie porwali ;)
może się zabiorą za tych co niszczą nagrobki czy inne mienie :)
i za kształcenie młodzieży odrazu
btw. plemie wandalów było całkiem fajne ;) dzisiejsza def. to pewnie zniekształcona przez cesarstwo rzymskie :)
co rok siedze w bolkowie choć to nie impreza metalowa to najbezpieczniejsza na jakiej byłem, spałem pod sceną z aparatem pod głową ;) koleś co zgubił aparat odebrał go potem od prowadzącego zaproszony na scene
nic mnie w tym kraju nie zdziwi chyba już, jak porządzą te 20 co to o nich marzą to .....
ciekawe kiedy zakażą nosić glany, czarne koszulki... itp
dobrze, że do Berlina mam blisko ;) ale pewnie zamkną granicę w dzień koncertu :D
pozdrawiam
Sorry ale co to ma do rzeczy, że to debile? Każdy ma prawo słuchać tego czego chce. Jeśli masz na myśli kretynów rozwalających nagrobki to nie mów mi, że to sataniści. To są po prostu wandale i tyle. Ja z kolei też mam kontakty z ludźmi z tej grupy i zapewniam Cię, że wielu z nich ma wyższe wykształcenie, ciekawe zainteresowania i wcale debilami nie są. Wiesz, ja mogę uważać np. hiphopowców za debili, a mimo to nie mówię, że należy zakazywać im koncertów. Poza tym koncerty metalowe są biletowane i każdy kto na nie przychodzi jest świadomy na jaką imprezę idzie i raczej nikogo przypadkowego tam nie ma. Wprowadzanie cenzury nie zmieni poglądów ludzi a tylko może nasilić agresję. Biorąc po uwagę zapędy koalicji to najpierw może się zacząć od satanistów, potem gnębieni będą wyznawcy innych religii a potem ateiści. Nie na tym chyba wolność polega.
A swoją drogą nie dziwię się, że przy 2Tm2,3 się gotowali bo to straszna kupa jest i szkoda, że muzycy nie pamiętają co robili kiedyś.
hmm... masz znajomych, którzy rozwalają nagrobki? - gratuluję :shock:
Nie mowiłem tu o ludziach, ktorzy rozwalaja nagrobki (chociaz mozliwe ze to tez robią), tylko o takich z ktorymi mialem konflikt, bo im sie nie podobalo jak przyszedlem ubrany do wyzej wymienionego klubu. Dresiarstwo w czarnej otoczce i tyle. Moj przypadek nie byl odosobniony. Na mojego kumpla, kiedys rzucila sie grupa satanistow, za to ze mial na sobie koszulke 2Tm2,3 i raczej nie chodzilo im o to, ze ten zespol gra słabą muzę. Satanisci to przewaznie chorzy psychicznie ludzie. Antyspoleczna spolecznosc. Stąd moje przyzwolenie na zakazywanie koncertów.
Porownujesz hip-hopowców i satanistów? O tyle nietrafione porównanie, że w hip-hopie masz twórców z głową na karku, przekazujących coś ciekawego odbiorcy. A co przekazują sataniści na koncertach? - zrób czarną mszę i zabij kota, potem znienawidź swoją rodzinę?
Co do Twojego wyrażenia o 2Tm2,3, to powiem tylko, że o gustach się nie dyskutuje. Dla mnie to bardzo dobry zespół.
A co przekazują sataniści na koncertach? - zrób czarną mszę i zabij kota, potem znienawidź swoją rodzinę?
hehehe, stereotypowe myślenie. ja tam nie jestem satanistą (chociaż wczoraj okazało się że Szatan najprawdopodobniej wybawi klub któremu kibicuje z niemałej opresji) ale jak widzę tego typu hasła to umieram ze śmiechu po trzykroć.
a jaki przekaz ma większość zespołów HH?
"zajramy blanta
maolata chodź na balet
elo dzieciak
chwdp j*****nym świniom"
każdy widzi co chce, i łatwo jest oceniać po tym co napisano tu czy ówdzie.
tak się składa, że byłem kiedyś na koncercie Gorgoroth nikt nie zginął, zwierzęta też żadne nie ucierpiały, wyglądałem totalnie inaczej niż większość publiczności (rzec by można, że mocno hiphopowo nawet) i nikt mnie nie zjadł, nie zabił a nawet co gorsza nie zgwałcił.
trochę dystansu do siebie i do otaczającego nas świata nie zaszkodzi nikomu.
pozdro
a.
* Krzysztof Szatan sosnowiecki businessman
po pierwsze to jak najbardziej jest to cenzura i nie to zebym stawal w obronie jakichkolwiek muzykow ale po czyms takim niedlugo moze przyjsc komus do glowy pomysl ze np. fotografow z wiekszymi niz 200mm ogniskowej nie wpuszczamy na konferencje bo wylapuja wpadki prezia albo blizniaka,
jesli jest tak jak napisano w tym artykul to to jest przeceiz nielegalne w 100%, po pierwsz tak jak juz ktos wspomnial konstytucja gwarantuje pewne wolnosci ktorych jakis nawiedzony od ojdza dyryktora nie ma prawa ograniczac
po drugie jest wzmianka ze lista ta ma byc tajna, a prawo nie moze byc tajne, jesli ma byc ogolnie obowiazujace
ciekawe kiedy przyjdzie im do glowy pomysl ze ci co regularnie odwiedzaja pewne przybytki w niedziele beda mieli np wyzszy prog kwoty wolnej od podatku, albo odliczenia od podatku za kazdy berecik
chyba ostre ostatnio sloneczko zaszkodzilo ptactwu w polsce
hehehe, stereotypowe myślenie. ja tam nie jestem satanistą (chociaż wczoraj okazało się że Szatan najprawdopodobniej wybawi klub któremu kibicuje z niemałej opresji) ale jak widzę tego typu hasła to umieram ze śmiechu po trzykroć.
a jaki przekaz ma większość zespołów HH?
"zajramy blanta
maolata chodź na balet
elo dzieciak
chwdp j*****nym świniom"
każdy widzi co chce, i łatwo jest oceniać po tym co napisano tu czy ówdzie.
tak się składa, że byłem kiedyś na koncercie Gorgoroth nikt nie zginął, zwierzęta też żadne nie ucierpiały, wyglądałem totalnie inaczej niż większość publiczności (rzec by można, że mocno hiphopowo nawet) i nikt mnie nie zjadł, nie zabił a nawet co gorsza nie zgwałcił.
trochę dystansu do siebie i do otaczającego nas świata nie zaszkodzi nikomu.
pozdro
a.
* Krzysztof Szatan sosnowiecki businessman
Jakbys nie zauwazyl, to pytalem czy takie cos przekazuja? Bo nie siedze w takiej muzie od dawna. Tak wiec czytaj z dystansem :)
Jakbys nie zauwazyl, to pytalem czy takie cos przekazuja? Bo nie siedze w takiej muzie od dawna. Tak wiec czytaj z dystansem :)
YO!
jeśli chcesz wiedzieć co przekazują musiał byś sie wgłębić w nie, może dotrzeć do autorów i spytać (poczytać wywiady).
nurtują mnie tylko jeszcze dwa pytania
1. po czym poznałeś, że osoby, które Cię zaatakowały były satanistami
2. jakie ciekawe treści miałeś na myśli pisząc o HipHopie :)
pozdrawiam
a.
p.s. jako, że czytałem kilka wywiadów z osobami które utożsamiane były z satanizmem i powiem szczerze, że to co osoby te mówiły było mi (osobie określającej się jako chrześcijanin) znacznie bliższe niż to co mówią hiphopowe zespoły które w swoich textach odwołują się do "Boga". A to, że texty takie podane są w kontrowersyjny sposób... no cóż, taka estetyka :)
Misiaque
16-06-2007, 17:13
Pewno, że to cenzura, i nie jest tak, że cenzury nie ma i być nie powinno. Nie orientuję się na ile wypada cenzurować konkretne metalowe grupy, ale nie mam wątpliwości, że są takie, które pod niektóre paragrafy podpadają. Spora część jednak pewnie nie, więc wrzucanie ich na jakieś indeksy nie ma sensu i skutku nie odniesie.
...Choć istnieje we mnie pokusa poparcia takich inicjatyw, choćby dlatego, że uważam treść większości metalowych wynurzeń za będącą poniżej wszeliego poziomu, wszystko obraca się wokół destrukcji, agresji, walki nie wiadomo z kim, etc. Nikogo to moim zdaniem nie rozwinie, a może być niestety wprost przeciwnie. Nic dziwnego, że muzyka ta czerpie inspiracje z motywów satanistycznych (nie mówiąc o takich rzeczach jak spotkanie z okazji urodzin Goebbelsa :/), że chętnie sięgają po jej stylistykę rasiści, jest ilustracją gier pełnych przemocy, etc. Ogólnie chciałoby się tę całą durnotę wykreślić ze świata, ale że są i będą ludzie, którzy coś takiego wybierają, temu w sposób szanujący demokratycję i wolności człowieka zaradzić raczej nie można. Jedyna możliwość to tylko ubolewać.
Nic dziwnego, że muzyka ta czerpie inspiracje z motywów satanistycznych Ogólnie chciałoby się tę całą durnotę wykreślić ze świata.
Ja byłbym ostrożny z takim stwierdzeniem. Niech sobie grają i śpiewają na zdrowie. Niby kto i na jakiej podstawie będzie sporządzał listę zbanowanych zespołów? Zdaje się że byli kiedyś tacy co chcieli na taką listę wpisać grupę której okładkę płyty masz w avatarze :)
Jakby generalizować treści... to należałoby w ogóle zabronić koncertów (ŻEBY NIE BYŁO NICZEGO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!). a przecież w każdej dziedzinie życia znajdują się idioci..
* metal - sataniści
* hh - jaranie, szybki seks (jedna z piosenek tede bodajżę ma refren: "Ogol cipkę" - sam to słyszałem i byłem dość zażenowany....)
* reggae - szybki seks i jaranie i w zasadzie to sekta
* disco polo - eee, no, może oni. ;)
* beatlesi - żółta łódź podwodna???????????
YO!
jeśli chcesz wiedzieć co przekazują musiał byś sie wgłębić w nie, może dotrzeć do autorów i spytać (poczytać wywiady).
nurtują mnie tylko jeszcze dwa pytania
1. po czym poznałeś, że osoby, które Cię zaatakowały były satanistami
2. jakie ciekawe treści miałeś na myśli pisząc o HipHopie :)
pozdrawiam
a.
p.s. jako, że czytałem kilka wywiadów z osobami które utożsamiane były z satanizmem i powiem szczerze, że to co osoby te mówiły było mi (osobie określającej się jako chrześcijanin) znacznie bliższe niż to co mówią hiphopowe zespoły które w swoich textach odwołują się do "Boga". A to, że texty takie podane są w kontrowersyjny sposób... no cóż, taka estetyka :)
1. Po tatuazach, elementach stroju, po tym co mowili, no i byli to znajomi moich znajomych.
2. Mam Ci wymienic kawalki, tworcow, wkleic teksty? Sorki, ale za duzo roboty zebym Ci tu wklejal ciekawe tresci :) Moge podac paru Twórców - Fisz, Łona, Eldo - jak chcesz to zaraz siegne do zbiorow i podam wiecej :) Nie mowie, ze wszystkie ich kawalki sa super-mądre, ale warto sie zapoznac. Raczej nie znajdziesz tam za duzo o blantach, laskach, melanzach - mam nadzieje :D
ad p.s. Nie rozumiem Cie zupelnie. Co te osoby mowily, ze Tobie chrzescijaninowi bylo to bliskie? Wlasnie poczytalem sobie teksty Behemotha - tez polecam lekturę. Mieszanie wplywow roznych religii z gadaniem o przyjsciu złego Boga - bliskie? :)
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Jakby generalizować treści... to należałoby w ogóle zabronić koncertów (ŻEBY NIE BYŁO NICZEGO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!). a przecież w każdej dziedzinie życia znajdują się idioci..
* metal - sataniści
* hh - jaranie, szybki seks (jedna z piosenek tede bodajżę ma refren: "Ogol cipkę" - sam to słyszałem i byłem dość zażenowany....)
* reggae - szybki seks i jaranie i w zasadzie to sekta
* disco polo - eee, no, może oni. ;)
* beatlesi - żółta łódź podwodna???????????
Ale nikt nie zakazuje metalu! Mowa jest o tresciach satanistycznych!
Viracocha
16-06-2007, 17:46
Ale nikt nie zakazuje metalu! Mowa jest o tresciach satanistycznych!
Nie masz pojęcia o satanizmie, a chciałbyś cenzurować treści satanistyczne, pewnie podobnie jak twórcy wspomnianej listy zakazanych kapel.
Nie masz pojęcia o satanizmie, a chciałbyś cenzurować treści satanistyczne, pewnie podobnie jak twórcy wspomnianej listy zakazanych kapel.
Wiele wniosles do dyskusji, gratuluje.
Viracocha
16-06-2007, 18:02
Wiele wniosles do dyskusji, gratuluje.
W przeciwieństwie do Ciebie, który podzieliłeś się z dyskutantami swoją szeroką wiedzą na temat satanizmu.
1. Po tatuazach, elementach stroju, po tym co mowili, no i byli to znajomi moich znajomych.
ok, przekonałeś mnie. :)
2. Mam Ci wymienic kawalki, tworcow, wkleic teksty? Sorki, ale za duzo roboty zebym Ci tu wklejal ciekawe tresci :) Moge podac paru Twórców - Fisz, Łona, Eldo - jak chcesz to zaraz siegne do zbiorow i podam wiecej :) Nie mowie, ze wszystkie ich kawalki sa super-mądre, ale warto sie zapoznac. Raczej nie znajdziesz tam za duzo o blantach, laskach, melanzach - mam nadzieje :D
wymienieni przez Ciebie twórcy to raczej hiphopowa awangarda, ale masz racje warto się zapoznać.
ad p.s. Nie rozumiem Cie zupelnie. Co te osoby mowily, ze Tobie chrzescijaninowi bylo to bliskie? Wlasnie poczytalem sobie teksty Behemotha - tez polecam lekturę. Mieszanie wplywow roznych religii z gadaniem o przyjsciu złego Boga - bliskie? :)
widzisz, jeśli bierzesz te teksty na poważnie, bez dystansu o którym pisałem wcześniej, jeśli jesteś osobą, która jak sam piszesz nie ma z ta kulturą wiele wspólnego, jeśli nie próbujesz spytać autora co chciał przez nie wyrazić. texty zespołów rockowych (a metal jest jakąś tam częścią rocka) często są pisane niezbyt wprost i branie ich dosłownie jest moim zdaniem trochę bez sensu.
nie wiem czy korzystasz z p2p (do czego nie namawiam) ale poszukaj może jakiś Twój znajomy nagrał wywiady k. wojewodzkiego z Peterem z Vader czy Nergalem z Behemoth o którym wspominasz i zobaczysz jacy to straszni satanisci.
a.
DoMiNiQuE
16-06-2007, 18:47
suchyHc, widze, ze nie potrafisz rozroznic satanizmu od pseudosatanizmu. Satanizm co jest cos o czym Ty w ogole nie masz pojecia. No ale biorac pod uwage, fakt, ze sluchasz jakis dziwnych katolickow zespolow jakos mnie to nie dziwi ;)
Kurcze, przy tak "genialnych" kryteriach to i ja jestem satanistą, w końcu każdy wie że "Stairway To Heaven" to czysty szatan gdy się to puści "od tyłu" :-)
A to o czym mowa w wątku - myślę że nie przejdzie, zbyt chore nawet na nasz kraj, ale to że sam pomysł w ogóle powstał to już paranoja.
widze, ze nie potrafisz rozroznic satanizmu od pseudosatanizmu. Satanizm co jest cos o czym Ty w ogole nie masz pojecia.
Dokładnie tak. Większość tych "satanistów" których mijamy na ulicach,spotykamy na koncertach to po prostu dzieciaki bawiące się w jakąś dla nich ekstremalną zabawę. Do satanizmu droga jest jeszcze dla nich bardzo daleka. Imponuje im po prostu ekstremalność tej muzyki.
To trochę ryzykowne porównanie ale to tak jak z kibicami. Na stadionie wszyscy krzyczą że np: śmierć zielonym, ale po meczu 99,99% ty krzyczących idzie grzecznie do domciu pcia. I tak samo jest na koncertach przez dwie godziny ave satan a potem do domu i odrabiać lekcje. Znam wielu takich.
O prawdziwym sataniźmie wiele nie wiem więc nic nie napiszę.
Co do pomysłu cenzury to nawet gdyby coś takiego doszło do sejmu to znając polityków była by tylko kolejna bitwa na definicje( tak jak z pornografią czy ochroną życia poczętego) - co jest satanizmem a co nie :? .
Myślę że nie mamy się co martwić o foty na koncertach. Nie ma takiej siły w Polsce aby taką ustawę przepchnąć.
Pozdr. dla wszystkich słuchających mocnej muzy
Allensteiner
17-06-2007, 11:15
oj jak mi się podoba ten wątek :mrgreen:
jak byłem w liceum to ksiądz na religii pokazywał nam taką listę zespołów posądzonych o treści satanistyczne przez kościół katolicki: fajne zespoły tam były: min. The Beatles, Michael Jackson itp. wszystko czarne szatany jak cholera :twisted: :twisted: :twisted:
ogólnie widzę, że dla niektórych pojęcie metal = szatanisty = zabijanie kotów i rozbijanie nagrobków ;)
myślę, że wyrośli oni na takich pismach jak bravo i jego fotostory 8)
a, żeby było było bardziej fotograficznie poprę ten wpis takim oto linkiem: czarny link (http://klub.chip.pl/arendt/szatanowcy.html)
uff ... OK
a teraz na poważnie:
ludzie - miejcie więcej dystansu i poczucia humoru w stosunku do siebie, innych i świata - warto ;-)
czołem - jak ktoś poczuł się urażony to z góry przepraszam :-|
hmm... masz znajomych, którzy rozwalają nagrobki? - gratuluję :shock:
A gdzie ja to napisałem? Miałem na myśli to, że znam ludzi, którzy utożsamiają się z satanistami.
Nie mowiłem tu o ludziach, ktorzy rozwalaja nagrobki (chociaz mozliwe ze to tez robią), tylko o takich z ktorymi mialem konflikt, bo im sie nie podobalo jak przyszedlem ubrany do wyzej wymienionego klubu. Dresiarstwo w czarnej otoczce i tyle. Moj przypadek nie byl odosobniony. Na mojego kumpla, kiedys rzucila sie grupa satanistow, za to ze mial na sobie koszulke 2Tm2,3 i raczej nie chodzilo im o to, ze ten zespol gra słabą muzę.
Debile a nie sataniści. Widzisz, mój kumpel dostał wpieprz od kolesi wyglądających normalnie, bo miał długie włosy.
Porownujesz hip-hopowców i satanistów? O tyle nietrafione porównanie, że w hip-hopie masz twórców z głową na karku, przekazujących coś ciekawego odbiorcy. A co przekazują sataniści na koncertach? - zrób czarną mszę i zabij kota, potem znienawidź swoją rodzinę?
Tak, przekaz hiphopowców: trzeba się ujarać, zaliczyć panienkę, mieszkam w bloku, jest mi źle - na prawdę bardzo ciekawe. Co oni tworzą? Układają nędzne teksty, pod które podkładają sample z utworów cudzych autorów. Ba, nawet jacyś hiphopowcy użyli kawałka Kata do swojego "utworu". Niestety wyleciało mi z głowy kto to był. Co do koncertów to bylem już na wielu i jakoś nikt mnie nie namawiał do robienia czarnych mszy, zabijania kotów i nienawiści do rodziny.
Co do Twojego wyrażenia o 2Tm2,3, to powiem tylko, że o gustach się nie dyskutuje. Dla mnie to bardzo dobry zespół.
Masz rację, o gustach się nie dyskutuje.
A tak swoją drogą to niewielkie masz pojęcie o satanizmie. Poczytaj jakieś książki powiązane z tym tematem, odwiedź stronę www.satan.pl i nie osądzaj na podstawie tego co wciskają media.
A tak ironizując:
Proponuję wpisać zespół Dżem na taką czarną listę za tekst z utworu "List do M"
"...Wiesz Mamo, wyobraziłem sobie, że
Że nie ma Boga, nie ma nie!..."
Toż to jawna antychrześcijańska prowokacja.
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.behemoth.pl/forum/images/smiles/sre1_i004.gif)
Zastanawianie sie na glos: rastafari (http://pl.wikipedia.org/wiki/Rastafari) to tez sekta (http://encyklopedia.pwn.pl/haslo.php?id=3973713) (wg definicji slownikowych: "grupa rel. wyodrębniona z religii macierzystej lub powstała na styku różnych tradycji rel. i kulturowych" ).
Tylko czekac az do listy dolacza zespoly reggae, ragga, dub, ska, dancehall.
Ale by byly jaja miedzynarodowe jakby Seana Paula nie wpuscili do Polski za sekciarstwo ;) .
A Marley za proroka uznawał cesarza z etiopii (tego zbrodniarza...).
chyba są zatem gorsi od metalu.
;]
Słucham tej muzyki od jakichś 20 lat. Wśród Wykonawców, których słucham są i tacy, którzy satanistycznych symboli uzywaja nagminnie (Slayer, Vader). I co z tego wynika ? Nic. Nie morduje kotów i nie odbywam rytualnych defloracji na nagrobkach. Trochę luzu prosze Państwa.
Już jest nawet petycja internetowa przeciwko tej liście. Link tutaj (http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=2412).
A Marley za proroka uznawał cesarza z etiopii (tego zbrodniarza...).
chyba są zatem gorsi od metalu.
;]
Nie tylko Marley, masz to przeciez w linku ukrytym pod slowem rastafari 8)
Halo, halo,
Panowie i Panie - czemu tak panikujecie. Przecież komitet p.Nowaka to prywatna organizacja, która może sobie głosić, co chce. Skąd taka panika?
http://wiadomosci.onet.pl/1555272,11,item.html
Oni mogą :?
DoMiNiQuE
18-06-2007, 08:43
http://wiadomosci.onet.pl/1555272,11,item.html
Oni mogą :?
No a dlaczego nie? Przeciez spiewaja "Bog, Honor, Ojczyzna" ...najwidoczniej kaczkom sie to podoba. Patridioci Panie ;)
http://wiadomosci.onet.pl/1555272,11,item.html
Oni mogą :?
Szczerze - ten artykuł wygląda mi na tzw. trzeci rodzaj prawdy góralskiej ;). Szczególnie, że jedynym 'źródłem' jest p.Kornak ze Stowarzyszenia im.Simona Mola (http://www.wprost.pl/ar/?O=100406&I=1256)
ale na wyborczej są też fotki....
Właśnie dostałem maila z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.
Szanowi Panstwo!
Bardzo wszystkim Panstwu dziekujemy za przekazanie infomacji na temat
"listy Nowaka". Podobnie jak Wy, jestesmy zaniepokojeni ta inicjatywa i
dolozymy wszelkich staran, aby sprawe te monitorowac i w odpowiednim
momencie zainterweniowac. Bedzie to mozliwe w momencie, kiedy ta lista
faktycznie powstanie i zacznie byc dystrybuowana, zwlaszcza wsrod
urzednikow. W tej chwili sprawa jest o tyle skomplikowana, ze wolnosc
slowa przysluguje kazdemu, wiec na podstwawie doniesien prasowych, ze
ktos ma zamiar cos napisac lub nawet pisze - nic nie mozna jeszcze
zrobic. Gdyby taka lista byla uzywana przez urzednikow, to sprawa
zaczyna miec inny wymiar - wchodzimy bowiem w sfere prawa do infomacji -
od urzedników bowiem mozemy zadac informacji . Gdyby zdarzyla sie
sytacji, ze wladza zabroni jakies grupie koncertowac powolujac sie na
"liste", to wowczas sprawa jest jasna i mozna rozwiazywac ja na wiele
sposobow, wlaczajac w ta droge sadowa.
Na tym etapie sprawy jednyne co mozna robic to znalezienie potwierdzenia
infomacji, ze rzeczona lista istnieje i jest dystrybuwana. Bedziemy to
robic na wlasna reke, ale jezeli ktos z Panstwa zdobedzie informacje na
ten temat, to bedziemy wdzieczni ze ich przekazanie.
Z pozrdowieniami, Agnieszka Mikulska
--
Agnieszka Mikulska
Helsinska Fundacja Praw Czlowieka/Helsinki Foundation for Human Rights
Koorynator Programu/Program Coordinator
ul.Zgoda 11
00-018 Warszawa
tel:(+48 22) 556 44 49
fax:(+48 22) 556 44 50
Tak więc wychodzi na to, że nawet Helsińska Fundacja Praw Człowieka uważa, że te działania są bezprawne.
...W tej chwili sprawa jest o tyle skomplikowana, ze wolnosc
slowa przysluguje kazdemu, wiec na podstwawie doniesien prasowych, ze
ktos ma zamiar cos napisac lub nawet pisze - nic nie mozna jeszcze
zrobic. Gdyby taka lista byla uzywana przez urzednikow, to sprawa
zaczyna miec inny wymiar...
Wcale nie uważają, że jest bezprawna :)
...a tak na marginesie, to dlaczego są zaniepkojeni, że komuś przysługuje wolność słowa?
canis_lupus
18-06-2007, 16:00
Moje zdanie na temat metalowców:
Miałem z nimi trochę do czynienia (chodził ktoś w Krakowie do rotundy na rockoteki?) i powiem że takiego towarzystwa obawiam się najmniej ze wszystkich grup subkulturowych.
Spokojnie ta takiej imprezie można było zostawić portfel i telefon na parapecie i nic nie znikało. Ochroniarz w lokalu by tylko dlatego że musiał być (takie przepisy) i czasami interweniował jakiś dres z lokalu obok się przypanoszył. Nigdy nie widziałem też żeby metalowcy wszczynali jakies burdy czy wandalili. Od satanistów w zasadzie się odcinają.
Moje zdanie na temat metalowców: [...]
Generalnie - trudno się nie zgodzić. Wyjątek stanowią znani chyba w całym kraju szczecińscy metale :)
Wiele się na ich temat nasłuchałem, i raz byłem świadkiem dość znacznej bitwy pod Słowianinem. Nie wiedziałem, że kontener na śmieci można zastosować w bójce na tyle sposobów...
canis_lupus
18-06-2007, 16:20
Może to jest wyjątek potwierdzający regułę?
Zastanawianie sie na glos: rastafari to tez sekta (wg definicji slownikowych: "grupa rel. wyodrębniona z religii macierzystej lub powstała na styku różnych tradycji rel. i kulturowych" ).
Tylko czekac az do listy dolacza zespoly reggae, ragga, dub, ska, dancehall.
Ale by byly jaja miedzynarodowe jakby Seana Paula nie wpuscili do Polski za sekciarstwo .
Nie znam się na tym zbytnio, ale czy katolicyzm nie wyodrębnił się z judaizmu?
Generalnie - trudno się nie zgodzić. Wyjątek stanowią znani chyba w całym kraju szczecińscy metale :)
Wiele się na ich temat nasłuchałem, i raz byłem świadkiem dość znacznej bitwy pod Słowianinem. Nie wiedziałem, że kontener na śmieci można zastosować w bójce na tyle sposobów...
Tyle lat mieszkałem w Sz-nie i ani razu nie widziałem burdy... :) może to jacy przyjezdni byli? ;)
Cholera wie, w każdym razie widowisko było niezłe ;)
A z tego co pamiętam, na koncertach w Poznaniu okrzyk "Szczecin idzie!" zawsze budził grozę. Nie wiem, na ile to się zmieniło w chwili obecnej, moje wspomnienia datuję na jakieś 10 lat wstecz :)
Nie znam się na tym zbytnio, ale czy katolicyzm nie wyodrębnił się z judaizmu?
Ano... ale problem z historia jest taki ze pisza ja wygrani a o przegranych sie zapomina ;)
Moje zdanie na temat metalowców:
Miałem z nimi trochę do czynienia (chodził ktoś w Krakowie do rotundy na rockoteki?) i powiem że takiego towarzystwa obawiam się najmniej ze wszystkich grup subkulturowych.
Spokojnie ta takiej imprezie można było zostawić portfel i telefon na parapecie i nic nie znikało. Ochroniarz w lokalu by tylko dlatego że musiał być (takie przepisy) i czasami interweniował jakiś dres z lokalu obok się przypanoszył. Nigdy nie widziałem też żeby metalowcy wszczynali jakies burdy czy wandalili. Od satanistów w zasadzie się odcinają.
ja też takie mam odczucie, dokładnie takie same mam wobec gothów
jeśli szufladkujemy, żeby nie było bywałem też na takich zlotach jak love parade ;)
Ano... ale problem z historia jest taki ze pisza ja wygrani a o przegranych sie zapomina
tak jak o wandalach cesarstwo rzymskie a dokładniej to chyba Watykan bo wandale dali kres temu pierwszemu no ew. jeden z ostatecznych ciosów ;)
pozdrawiam
canis_lupus
20-06-2007, 00:15
http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=2412
I poszedl podpis. Niby polityka mnie nie interesuje ale koncerty jak najbardziej 8)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2025 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.