PDA

Zobacz pełną wersję : problem z przerzucaniem zdjęc do kompa



mariusz11
14-06-2007, 16:48
Nigdy nie miałem z tym problemu, dopiero dzisiaj po podłączeniu eosa 350d jak zawsze, nie pojawiło sie okno "Camera window' ze "starts to downoloads..." tylko po chwili wyskakuje takie coś:

"Another aplication is using the camera. Please exit the aplication."

próbowałem wiele razy i ciągle to samo, wie ktoś może co jest grane?
z góry dzięki za radę ewentualnie link,jeśli juz gdzieś było.
pozdr
Mariusz

Vitez
14-06-2007, 19:30
1. Reset aparatu do ustawien fabrycznych.
2. Kup czytnik - bez sterownikow, bez aplikacji, szybciej.
2. Co zmieniales ostatnio w komputerze? Co bylo instalowane, hardware, software?
Zanim w ciagu sekundy bez namyslu odpowiesz "nic nie bylo zmieniane" spedz okolo doby na dokladnym zastanowieniu sie - kto ma dostep do komputera i co moglo byc zainstalowane. A moze jakis update windowsow czy innych sterownikow?

Mozliwe nastepne kroki:

a) kupno czytnika zajmie ci krocej niz meczenie sie z namierzeniem i rozwiazaniem problemu
b) "ale ja chce miec jak wczesniej" - to sprobuj najpierw odinstalowac caly soft Canona, zainstalowac od nowa. Raczej nie pomoze. Mozesz nabrac ochoty na format i reinstalke calego systemu.

mariusz11
14-06-2007, 19:40
dzięki, chyba skoczę jutro po czytnik;)

Konrad84
17-06-2007, 13:34
Witaj, ja mialem kiedys podobny problem z moim 350d. Dzwoniłem do serwisu, zostawiałem posty na tym forum i dalej nic ... az pewnego dnia wpadłem na wspaniały pomysł. Zresetowałem aparat(sic!) znaczy przywróciłem ustawienia fabryczne i od razy zaczął hulać:)
pozdrawiam

adamek
17-06-2007, 14:12
No i jak kupisz czytnik bedziesz mogl bez klopotu zrzucac rawy na dysk (nie wiem czy da rade przez kabelek tez - ja nie umiem. a przez czytnik umiem. :D )

sniper88
17-06-2007, 14:42
No i jak kupisz czytnik bedziesz mogl bez klopotu zrzucac rawy na dysk (nie wiem czy da rade przez kabelek tez - ja nie umiem. a przez czytnik umiem. :D )
Softem z plytki sie da:D ja uzywalem przy kabelku Picasy, ale nigdy nie zgrywal mi raw-ow, a eksplorator windowsa widzial tylko podwojne jpegi:mrgreen:
Czytnik jest o niebo wygodniejszy;)

adasq
25-06-2007, 15:32
Witaj, ja mialem kiedys podobny problem z moim 350d. Dzwoniłem do serwisu, zostawiałem posty na tym forum i dalej nic ... az pewnego dnia wpadłem na wspaniały pomysł. Zresetowałem aparat(sic!) znaczy przywróciłem ustawienia fabryczne i od razy zaczął hulać:)
pozdrawiam

Jesli moge wtracic - jak zresetowac aparat do ustawien fabrycznych - mam taki problem u siebie, moze to mi cos pomoze?

Konrad84
28-06-2007, 21:55
Ustawiasz tryb "manual".Wciskasz "menu" i lecisz na sam koniec (ostatnia "zakładka", tam hdzie jestklucz, młotek i 2). Na dole jest napiasane "clear setting" co wciszkasz i dajesz"clear all camera settings". zrobione:)
pozdrawiam

Reno
29-06-2007, 10:46
Nie mogę ściągnąć RAWów przez czytnik - ZoomBrowser ich nie widzi. Są na karcie, widzę je ale nie chce mi się ręcznie tworzyć folderów z datami i kopiować. Nie wiecie o co może chodzić?

mtata
29-06-2007, 13:35
Nie mogę ściągnąć RAWów przez czytnik

Hmmm...
Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem pytanie...
Czytnik widziany jest przez sytem jako dodatkowy dysk (dysk wymienny), np. H:, I: itd. Otwierasz więc Eksplorator Windows, na tym nowym dysku odnajdusze katalog DCIM a tam powinna być cała zawartość (podkatalogi a w nich RAW'y i JPG'i). Wtedy ctr+a żeby zaznaczyć wszystko, ctr+c żeby skopiować, przechodzisz w miejsce docelowe (dysk twardy), ctr+v żeby rozpocząć kopiowanie.

Reno
29-06-2007, 15:04
Hmmm...
Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem pytanie...
Czytnik widziany jest przez sytem jako dodatkowy dysk (dysk wymienny), np. H:, I: itd. Otwierasz więc Eksplorator Windows, na tym nowym dysku odnajdusze katalog DCIM a tam powinna być cała zawartość (podkatalogi a w nich RAW'y i JPG'i). Wtedy ctr+a żeby zaznaczyć wszystko, ctr+c żeby skopiować, przechodzisz w miejsce docelowe (dysk twardy), ctr+v żeby rozpocząć kopiowanie.
Tak teraz robię. Wolałabym jednak ściągać je przez ZoomBrowsera, który tworzył mi foldery, wg dat. Teraz muszę je ręcznie zakładać :(. Na starym kompie było OK.

mtata
29-06-2007, 16:29
ZoomBrowsera nie używałem. Do zrzucania wszystkiego z karty czasami używam jednej z funkcjonalności CaptureOne LE (http://www.captureone.com/Content/Downloads/COforWIN.aspx) - ma taki całkiem zgrabny moduł do zrzucania wszystkiego do jednego katalogu na dysku.
Z rozwiązań darmowych mogę polecić Picasa (http://picasa.google.com/) - bardzo miły i prosty w obsłudze programik do przeglądania i katalogowania zdjęć, tylko nie pamiętam jak sobie radzi z importem RAW'ów.

mxw
30-06-2007, 13:04
Tak teraz robię. Wolałabym jednak ściągać je przez ZoomBrowsera, który tworzył mi foldery, wg dat. Teraz muszę je ręcznie zakładać :(. Na starym kompie było OK.

skromnie podpowiem: fotoloader (http://canon-board.info/showthread.php?t=6462) 8-)

tylko proszę przejrzeć ww. wątek do końca ;)