PDA

Zobacz pełną wersję : Wybierz zwycięzce konkrusu na zdjęcia aparatem telefonicznym?



hazan
09-06-2007, 18:26
Jury obradował ale nie jest jednogłośne, na polu walki o nagrodę i pierwsze miejsce w konkursie stanęli:

- helifire i jego seria (http://canon-board.info/showpost.php?p=322251&postcount=44)

oraz

- kolaj i jego miasteczko (http://canon-board.info/showpost.php?p=320590&postcount=23)

Ponieważ nie chcę wybierać bez udziału wszystkich użytkowników dlatego proponuję szybką tygodniową sondę (mam nadzieje, że w tym czasie dojdzie do mnie zamówiona tydzień temu karta grr....)

Zapraszam do głosowania - sonda otwarta będzie do piątku 15.06.2007

fotokor1
09-06-2007, 19:31
helifire chyba lepsze jakościowo może lepszy aparat tel. ale mnie się podaoba miasteczko kolaja takie skojarzenia z filmu ,,po zachodzie słońca '' czy coś w tym stylu
głosuję na kolaja i jego miasteczko
pozdrawiam

Robson01
09-06-2007, 19:51
Zdecydowałem się na pierwszą opcję, właśnie ze względu na lepszy "warsztat":-)

slick
09-06-2007, 20:18
jak dla mnie warsztat (w tym przypadku) nie ma znaczenia.
doceniam Kolaja za odwagę i "reportrskie zacięcie"

rolaj
09-06-2007, 20:49
jak dla mnie warsztat (w tym przypadku) nie ma znaczenia.
doceniam Kolaja za odwagę i "reportrskie zacięcie"
Potwierdzam, tak głosowałem :)
Edit: zdolność, umiejętność widzenia rzeczywistości to też warsztat!

Yuri47
10-06-2007, 16:39
Właśnie, też głosowałem na kolaja- miasto jest dla ludzi, miasto dla miasta nie ma sensu :).

3SA
10-06-2007, 18:13
kolaj za reporterskie podejscie i zwarty tematycznie tryptyk.

BolekZ
10-06-2007, 20:09
Kolaj - bardziej czytelny:rolleyes:

janmar
10-06-2007, 20:30
Kolaj-za pomysł na reportaz:smile:

pointofview
11-06-2007, 11:01
W ocenie Jury zupełnie zginęło hasło - zdjęcie zrobione telefonem. To tak jakby zmieniać reguły gry w trakcie gry. Zatem bardziej odpowiada mi Kolaj, którego zdjecia owo medium posrednie (telefon) mają zawarte w sobie.

Obiektyw
11-06-2007, 13:29
Kolaj, bo fotki w serii stanowia calosc.

Uwazam, ze przy podobnych konkursach trzeba ograniczyc ilosc przyslanych zdjec do jednego. To fotografujacy ma dokonac wyboru swojej pracy a nie ogladajacy wybrac "cos co wyszlo" z 10 fotek.

...konkurs moim zdaniem nie wylonil jakiegos super talentu.
Fotki od srednich po zupelnie przypadkowe.
Szkoda bo idea "zeby to zrobic komora" byla fajna i wbrew pozorom mozna sie bylo wykazac nawet komorka VGA.

senner
11-06-2007, 15:06
...konkurs moim zdaniem nie wylonil jakiegos super talentu.
Fotki od srednich po zupelnie przypadkowe.


ja bym napisał 'od zupełnie przypadkowych po średnie'
ale to taki językowy offtop :]


a mój głos na pana o nicku Kolaj - konkurent ma ładniejsze ale Kolaj ma ciekawsze :]

3SA
11-06-2007, 15:40
...konkurs moim zdaniem nie wylonil jakiegos super talentu.
Fotki od srednich po zupelnie przypadkowe.
Szkoda bo idea "zeby to zrobic komora" byla fajna i wbrew pozorom mozna sie bylo wykazac nawet komorka VGA.

Łatwiej się mówi "co by można było" niż robi. :idea:

Obiektyw
11-06-2007, 16:29
...e tam, gdyby nie mozna bylo komentowac to fora internetowe zakonczylyby sie na kamiennych tablicach z przykazaniami.

...a jezeli pijesz do tego, ze nie poslalem nic na konkurs, to tylko dorzuce, ze mam Nokie 1600.8)

3SA
11-06-2007, 16:44
spoko, bez urazy. tak tylko dodałem komentarz do komentarza a prawda jak zwykle leży po środku ;)

dokup sobie jakiś obiektyw do tej N1600 i szykuj się na następny konkurs. :]

Obiektyw
11-06-2007, 16:49
...he he, robie inaczej: przerabiam 30d na komorke.

kenaaa
11-06-2007, 21:57
Moim zdaniem zdjecia, które wykonał hellfire są zrobione z pomysłem i mają swoją wymowę. Rozumiem, Kolaj miał pomysł i go zrealizował na swój sposób, ale temat konkursu brzmiał "TWOJE MIASTO" (!!!) i nie trudno rozstrzygnąć czyje zdjęcia są bardziej na temat. A co do wypowiedzi pointofview to nie bardzo ją rozumiem...czy wg Ciebie zdjecia hellfire'a nie były zrobione telefonem tylko profesjonalnym aparatem?? Byłabym Ci wdzięczna, gdybyś wyjasnił o co Ci chodziło. Pomysł i wyobraźnia o wiele bardziej do mnie przamawiają w pierwszym przypadku. I dlaczego nie ma tu wiecej takich komentarzy?? Przecież hellfire wygrywa!!!

king_nothing
12-06-2007, 12:35
Kolaj za to ze byl blizej

maijn
12-06-2007, 22:12
hellfire- praca na temat !! Kolaj -pocieszna reporterka o ciekawej ciągłości ale niestety nie na temat lub mooocno podciągane pod tematykę konkursu głos dla hellfire

michalab
12-06-2007, 22:56
Tylko Kolaj. IMO jak najbardziej na temat, spójne i sympatyczne. W drugim zestawie nie widzę "mojego miasta", niespójne (dlaczego część B&W a część w kolorze?), do tego przeciętne zdjęcia różnych "murów" mnie nie poruszają (niby na pierwszym są jacyś ludzie, a na ostatnim kwiatek, ale w moim odczuciu to za słabe akcenty życia, a dla mnie miasto to życie a nie mury).

detke
13-06-2007, 23:45
ja glos na HellFire'a oddaje.
skoro temat byl 'moje miasto' a nie 'zycie w miescie' to lepiej to ukazal, chociaz kwiatek nie pasuje na koncu.
gdyby zasady konkursu byly bardziej sprecyzowane nie byloby tylu niedomowien co do ilosci fotek oraz zamieszczonych na nich motywow :)
ogolnie pomysl spoko i fajnie bylo w tym wziasc udzial :)

Kolaj
16-06-2007, 21:39
Witajcie!

Przede wszystkim chcialbym pogratulowac mojemu Rywalowi zwyciestwa. Hellfire, w Twojej pracy, jako jeden z niecznych potrafiles polaczyc wszystkie niezbedne elementy decydujace o ostateczym, bardzo dobrym efekcie calosci. Tymi elementami sa w mojej ocenie: trafne oddanie zadanego tematu, wysoka jakosc, ograniczona jedynie mozliwosciami technicznymi "aparatu", ciekawe wykorzystanie swiatla i przekrojowy dobor prac.

Twoje zwyciestwo jest jak najbardziej zasluzone. Jeszcze raz gratuluje!

Jednoczesnie dziekuje czlonkom jury za wyroznienie takze mojego tryptyku poprzez dopuszczenie go do finalowej rozgrywki. Bylo to dla mnie duze zaskoczenie, szczegolnie, ze od poczatku traktowalem ten konkurs glownie jako ciekawa zabawe i nie spodziewalem sie, ze przy tak duzej ilosci nadeslanych prac, akurat moja zyska uznanie w Waszych oczach.

Dziekuje takze wszystkim osobom, ktore zdecydowaly sie oddac swoj glos na moje fotki. Tymi zdjeciami, na ktore glosowaliscie, chcialem pokazac, jak toczy sie zycie w typowym polskim malym miasteczku i jakie jest glowne spoiwo laczace jego mieszkancow.

Dziekuje wszystkim uczestnikom i organizatorom za to, ze ta zabawa w ogole sie odbyla. To bylo bardzo sympatyczne przedsiewziecie.

Dobra, chyba wystarczy tych wynuzen "wielkiego przegranego" ;) , jeszcze raz dziekuje wszystkim za wspolna zabawe i przepraszam za brak polskich literek ale, podobnie, jak zdjecia na konkurs, tak i ten list pisze z komorki (to dopiero pelen hard core!), bo komputera jeszcze przez jakis tydzien nie bede widzial.

Pozdrawiam!

Kolaj

Hellfire
17-06-2007, 10:27
Witam.
Jako zwycięzca konkursu chciałbym podziękować tym wszystkim, dzięki którym mi się to udało. Podziękować chcę też Kolajowi, dzięki któremu przez cały czas trwania sondy czułem emocje i napięcie, bo niczego do końca nie można było być pewnym. Gratuluje zajęcia drugiego miejsca.
Dla mnie samego samo wejście do finału było bardzo miłym zaskoczeniem, ale zwycięstwo przeszło już najśmielsze oczekiwania.
Jeszcze raz dzięki wszystkim!

Pozdrawiam Hellfire