PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z CF SanDisk 4GB Extreme III



aroncz
09-06-2007, 16:11
kupilem ww karte i jesli ja wloze do czytnika to laptop jej nie widzi, jesli wloze 2GB to jest spoko, czy mozeliwe jest ze czytnik nie czyta kart 4GB?

PS. aparat rowniez ma problemy z odczytem karty, jesli zmienie nazwe karty na EOS_DIGITAL to jest OK, tylko ze teraz juz ogole czytnik jej nie czyta i nie moge nic zrobic?
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
zrobilem Update Firmware na 1.0.5 i juz chodzi wszystko :)

franker
09-06-2007, 16:45
zrobilem Update Firmware na 1.0.5 i juz chodzi wszystko :)

ale gdzie ten Firmware wgrałeś?

Jarooo
09-06-2007, 21:43
Do aparatu... tyle, że nie wiem co to miało wspólnego z niewidzeniem karty przez czytnik w lapie.

marecki_
11-06-2007, 09:38
Jeśli to stary (starszy ;) ) laptop z wbudowanym czytnikiem, to jest to całkim "normalne". Kilka (no może kilknaście) miesięcy temu karty o pojemności >2GB po prostu nie istniały! Sam mam podobny problem tyle, że z SD - do 1GB wszystko OK, powyżej nie "widzi".

Za Chipem: pomocny może być update sterowników laptopa - trzeba zajrzeć na stronę producenta. Czasem drivery z nowszego modelu załatwiają sprawę. Tyle teoria - praktyka: u mnie nadal nie działa :(

OT: coraz więcej laptopów ma wbudowaną całą gamę różnych czytników - niestety najczęściej brak wśród nich CF :( (patrz test notebooków w CHIP 6/2007)