PDA

Zobacz pełną wersję : CS2 / CS3 gdzie są pliki z akcjami ?



Loram
08-06-2007, 10:10
Witam

Szukam gdzie te programy przechowują pliki z utworzonymi akcjami, bo nijak nie mogę znaleźć, a nie chce mi sie na drugim kompie tworzyć od nowa akcji.
Czy ktoś z Was wie, w jakim katalogu one są i jakie mają rozszerzenie?

Dzięki

Jacek Deka
08-06-2007, 10:15
w katalogu Adobe, zresztą są opcje szukania w systemie plików po różnych rozszerzeniach, kolejna podpowiedź to z menu PSa dotyczącego akcji można sprawdzić jaka jest ścieżka dostępu (wczytując lub zapisując akcję)

nie wieżę że jest to takie trudne

Janusz Body
08-06-2007, 10:17
Standardowo w Program Files->Adobe -> Adobe Photoshop CSx -> Presets -> Actions.

Jeśli dodawałeś Akcje "obce" i ich nie zapisałeś to są dalej tam skąd je wziąłeś.

PS. W Windows / OSx - jest wyszukiwarka :) Działa i wszystko można znaleźć. :)

EDIT: Rozszerzenia mają ATN.

Loram
08-06-2007, 10:28
Jacek Deka, jak już to wieRZę ;-) a poza tym, gdybym nie przekopał podkatalogów PSa, to bym nie pytał

Janusz Body, w katalogu Presets jest faktycznie podkatalog Photoshop Actions (CS2) ale nie ma w nim moich akcji, tylko wszystkie standardowe :? Zatem gdzie są moje ??

mor_feusz
08-06-2007, 10:40
Moze troche dziwnie to zabrzmi ale - zapamietaj jak nazwales i potem uzyj windowsowej wyszukiwarki - znajdzie i sie dowiesz gdzie :)

Janusz Body
08-06-2007, 11:00
....Janusz Body, w katalogu Presets jest faktycznie podkatalog Photoshop Actions (CS2) ale nie ma w nim moich akcji, tylko wszystkie standardowe :? Zatem gdzie są moje ??

Już Ci pisałem. Jeśli nie zapisałeś ich po załadowaniu to są tam skąd przyszły czyli w katalogu z którego TY je załadowałeś (lub do którego je zapisałeś).

Nie pozostaje nic innego jak użyć wyszukiwarki. Nazwa Pliku jest zgodna z nazwą akcji wyświetlanej w palecie Actions.

Loram
08-06-2007, 13:15
Ja je tylko utworzyłem, ale nigdzie dodatkowo nie zapisywałem, co nie zmienia faktu, że są w tabeli Actions i działają. Więc skoro po każdym uruchomieniu są, tzn, że się gdzieś zapisały, ale gdzie?

Janusz Body
08-06-2007, 13:34
Ja je tylko utworzyłem, ale nigdzie dodatkowo nie zapisywałem, co nie zmienia faktu, że są w tabeli Actions i działają. Więc skoro po każdym uruchomieniu są, tzn, że się gdzieś zapisały, ale gdzie?

Najpewniej w pliku konfiguracyjnym - pewności nie mam. Jak sie chcesz upewnić to wystartuj PS z wciśniętym Crtl+Alt+Shift tylko potem będziesz musiał te akcje tworzyć od nowa.

Zrób sobie Save Actions i zapisz je gdzie chcesz, potem przenieś na drugi komputer i po kłopocie.

r65
08-06-2007, 15:22
C:\Documents and Settings\*nazwa konta*\Dane aplikacji\Adobe\Adobe Photoshop CS*2 lub3*\Adobe Photoshop CS*2 lub3* Settings -może tu poszukaj.
Są w pliku "Paleta Zadania.psp" lub "Actions Palette.psp" zależnie od języka.