PDA

Zobacz pełną wersję : 30d problemy z ostroscia?



Micchhal
07-06-2007, 20:57
Witam, jeden z moich pierwszych postow, zamierzam kupic 30D i spotkalem sie z dwoma opiniami fotografow ze aparat ten ma problem z ostroscia (uzywaja do tego bdb obiektywow, wszystkie klasy L, wiec tu raczej problem nie tkwi). Twierdza ze zdjecia te sa nieco jakby rozmyte, nie jest to idealna ostrosc, pokazali mi zdjecia i rzeczywiscie tak jest. Pytam bo nie chcialbym kupic kiepskiego sprzetu

aptur
07-06-2007, 21:12
Witam, jeden z moich pierwszych postow, zamierzam kupic 30D i spotkalem sie z dwoma opiniami fotografow ze aparat ten ma problem z ostroscia (uzywaja do tego bdb obiektywow, wszystkie klasy L, wiec tu raczej problem nie tkwi). Twierdza ze zdjecia te sa nieco jakby rozmyte, nie jest to idealna ostrosc, pokazali mi zdjecia i rzeczywiscie tak jest. Pytam bo nie chcialbym kupic kiepskiego sprzetu

Pisząc krótko - bzdura. Jak masz możliwość to pokaż te nieostre zdjęcia na forum to poanalizujemy.

BolekZ
07-06-2007, 21:14
Widocznie mają wadliwe aparaty lub co bardziej możliwe .... po prostu nie umieją robić zdjęć:lol: jak miałem 20D to mi nie ostrzył, a teraz z 30D te same obiektywy i ostrość jest super, zwłaszcza od kiedy kupiłem EF 85/1.8. Niektórzy nie potrafią odróżnić zdjęcia poruszonego od nieostrego....:mad:

Micchhal
07-06-2007, 21:36
jutro bede sie widzial z jednym z nich to moze cos uda mi sie od niego wyciagnac i wrzuce te jego fotki

MMM
07-06-2007, 21:37
To z mojego 30D. Nieostre?
http://www.abatronic.pl/galeria/temp/IMG_3388.JPG

KrzysK
07-06-2007, 21:39
Witam wszystkich!
Micchhal, jeżeli chcesz ten aparat to bierz w ciemno. Trzeba robić zdjęcia po prostu.
A bajki o wadliwej puszce można na półkę odłożyć. Co też ludzie nie wymyślą... Może trzeba raczej sprawdzić czy obiektywy zgrane są z body? Może mają FF lub BF i mała korekta w serwisie wystarczy aby problem zniknął

Micchhal
07-06-2007, 21:42
no i byla korekta w serwisie i robil chwile lepiej a pozno znowu zle, a uzywa 17-40L, wiec szklo dobre. Teraz ma 5d i nie widzi takiego problemu
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
dlatego pytam bo moze to tlyko wada tej puszki, a nie zasada

Dragunov
07-06-2007, 21:50
Raczej miał kiepską puszkę, czasami trafi się czarna owca... Używam 30D i nie mam takich problemów o ile sam czegoś nie zepsuję. ;]

Pozdrawiam

KrzysK
07-06-2007, 22:01
no i byla korekta w serwisie i robil chwile lepiej a pozno znowu zle, a uzywa 17-40L, wiec szklo dobre. Teraz ma 5d i nie widzi takiego problemu
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
dlatego pytam bo moze to tlyko wada tej puszki, a nie zasada

To teraz tylko wada apratu. Po prostu zwykły pech. Zdarza się. Bo poruszenie wykluczam. Zakładam, że sprawdzano aparat robiąc fotki ze statywu.
Tylko nie można uogólniać :-)

marekb
07-06-2007, 22:31
no a mnie na ten przykład bardzo kiepsko chodzi 50/1.4 z moim 30D
mam niby (na testach) lekki BF ktory jak sie okazuje przy f2,5 i odległości ok 20m powoduje że Młodzi wylatują poza GO...:((

pożyczam na śluby 20D od kumpla i foty żyleta, ostrzy w punkt i w ogóle rewelka

na moim 30D ostatnio szukałem ostrości (f2.8 ) na wielu fotach ale nigdzie jej nie znalazłem,

17-40L jak przymknę do f5 są wiele ostrzejsze niż 50-tka...

i może ktoś mi powie co jest...??

KrzysK
08-06-2007, 09:37
no a mnie na ten przykład bardzo kiepsko chodzi 50/1.4 z moim 30D
mam niby (na testach) lekki BF ktory jak sie okazuje przy f2,5 i odległości ok 20m powoduje że Młodzi wylatują poza GO...:((

pożyczam na śluby 20D od kumpla i foty żyleta, ostrzy w punkt i w ogóle rewelka

na moim 30D ostatnio szukałem ostrości (f2.8 ) na wielu fotach ale nigdzie jej nie znalazłem,

17-40L jak przymknę do f5 są wiele ostrzejsze niż 50-tka...

i może ktoś mi powie co jest...??

Ciężko powiedzieć nie mając aparatu w rękach. Zakładam, że testy robiłeś już wiele razy. Dość żmudna robota. Trzeba sprawdzić czy problem się pojawia na tym szkle cały czas i czy jest powtarzalne. Jeżeli inne szkła są ok to może zapytać w serwisie? Może tym razem to wina szkła? Gdybam i żadnych konkretów ode mnie nie usłyszysz. Trudno tak na odległość coś zaradzić a i ciężko mieć swój aprat i pożyczać drugi od kolegi.

_adam_t
11-06-2007, 22:30
Ja bym się nie zastanawiał zbytnio :smile:
Sam robię na 30D i na 300D. Normalne szkiełko i jak nie poruszysz zdjęcia to wszystko powinno być OK.

setes
12-06-2007, 23:35
Witam, jeden z moich pierwszych postow, zamierzam kupic 30D i spotkalem sie z dwoma opiniami fotografow ze aparat ten ma problem z ostroscia (uzywaja do tego bdb obiektywow, wszystkie klasy L, wiec tu raczej problem nie tkwi). Twierdza ze zdjecia te sa nieco jakby rozmyte, nie jest to idealna ostrosc, pokazali mi zdjecia i rzeczywiscie tak jest. Pytam bo nie chcialbym kupic kiepskiego sprzetu

Od poltora miesiaca mam 30D i przed zakupem rozniez czytalem i obawialem sie jakis problemow.
Problemy sie zdazaja ale dotycza jakiegos malego procentu aparatow.
Kupuj i nie martw sie na zapas ! :-)

Pozdrawiam
Pawel,

petryczk
13-06-2007, 08:40
Straszycie...wlasnie kupilem ale jeszcze nie zrobilem zadnego zdjecia. Mam nadzieje ze bedzie ok.pozdro