PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z ułamanym mocowaniem lampy



pilapl
07-06-2007, 09:54
Ułamało mi się mocowanie lampy do goroncej stopki :( Lampa po wkręceniu do aparatu chodzi tylko się chwieje . Czy może macie pomysły jak to naprawić .Próbowałem to przyklejić klejem cyjanoakrylowym i nie dało się :(


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img291.imageshack.us/img291/3346/img701301ty5.jpg)

stdanielo
07-06-2007, 11:19
Są specjalne kleje do różnych rodzajów plastików, musiałbyś jednak najpierw określić rodzaj plastiku a następnie poszukać odpowiedniego kleju ja na swojej 580-ce nie znalazłem niestety oznaczenia, pewnie trzeba by ją rozkręcić i szukać oznaczenia. Popularne plastiki to >PP<, >PU<, >ABS< czegoś takiego szukaj o ile zdecydujesz się ją rozkręcić. Kolejnym rozwiązaniem jest zatopienie w plastiku szpilki (najlepiej 2-3 szt) tak by wchodziła w każdy element 3-4 mm, jednak w tym wypadku możesz zewrzeć styki, oczywiście oprócz szpilek należałoby zastosować odpowiedni klej, lub chociaż zgrzać delikatnie lutownicą miejsce styku dwóch elementów.

Arek Piekarz
07-06-2007, 11:48
Miałem dokładnie ten sam problem - nawet stopka ułamała się w taki sam sposób, jak u ciebie. Dałem do sklejenia i przez dzień się trzymało, po czym odpadło - klej nie był w stanie utrzymać takiej masy (obracanie aparatu do zdjęć pionowych, wyciąganie aparatu z torby za lampę). Pomogła dopiero wymiana stopki w serwisie - polecam Żytnią, jeśli masz na gwarancji, koszt chyba 120 zł.

Nie jest to jednak pewne rozwiązanie, gdyż plastikowa stopka znów może się złamać. Najlepiej spraw sobie 580EX II, bo tam dali wreszcie metalową stopkę ;-)

ewg
07-06-2007, 12:08
Zawsze mi imponowała... "odwaga" gościa, który zaprojektował tak małą podstwkę, czyli popularne sanki do utrzymywania tak długiego ramienia jak lampa... W zenitach odpadały zaraz sanki a u Canona widać robią specjalnie słabe mocowanie lampy, żeby chociaż aparat się ostał w razie udeżenia. - Imponujące nie? :/

Najgłupszy inżynier powinien się domyśleć, że jak już jest coś tak delikatnego to powinno mieć jakieś zaawansowane sprężynowanie, możliwość gięcia... Jak można było zrobić coś tak słabego a jednocześnie sztywnego, czyli łamliwego??? :|

zanussi
10-06-2007, 12:08
ja miałem taki przypadek z lampa 550 ex na canonie 5d. aparat stał na statywie, było bardzo mało miejsca a dużo roboty i trąciłem jakos statyw, aparat z lampą polciał na glebe i gdyby nie lampa, aparat zbirałbym szufelką i zmoitką.... połamała się własnie stopka - koszt części z wysyłką z żytniej jakieś 110-120 zł, wymianę zrobiłem sam - kilka małych śrubek, kilka kabelków, trzeba uwżać co by nie styknąć pzrypadkowo pewnych lutów (ja do teraz nie wiem których ;)) i gotowe

krzypol
14-06-2008, 18:29
Wczoraj otrzymałem z Żytniej moją lampę ex 430 po wymianie stopki. Uwaga! koszt stopki 7,65 zł :grin: , robocizna 89,06 zł :( , przesyłka 26,84 czyli razem koszt 123,55 zł. Trwało to zaledwie 5 dni łącznie z przesyłką