PDA

Zobacz pełną wersję : Filtr B+W Infra Color 099



FIBE
07-06-2007, 00:00
Witam wszystkich forumowiczów. :cool: Jestem nowy w tym gronie i jeszcze nie wiem zbyt wiele o poruszaniu się po postach i działach więc z góry proszę o cierpliwość. Postaram się szybko nauczyć tego co trzeba.
Ale do rzeczy. Jestem pod wrażeniem cyfrowej fotografii w podczerwieni. Oczywiście kolorowej. Chciałbym trochę sie nacieszyć takimi zdjęciami, a ponieważ mam Canona 30D to po poczytaniu wielu postów na innych forach np. dpreview wygląda na to że bez zdjęcia filtra nałożonego na matrycę w body zdjęcia w podczerwieni np. klasycznym filtrem Hoya IR 72 tym aparatem są praktycznie niemożliwe. Przetestowałem również zdjęcia z pilotem telewizyjnym aby sprawdzić w najprostszy sposób możliwości jakie mam. Efekt baaardzo mizerny. Dla wyjaśnienia zdjęcia robione filtrem Hoya IR 72 są czarne i nic na nich nie wychodzi nawet po ręcznym ustawieniu WB. W związku z tym wnioskuję, że filtry odcinające tak jak Hoya ok. 720 nm i więcej nie mają dla mnie żadnego zastosowania. Wpadłem więc na pomysł wypróbowania "pseudo podczerwieni" przy użyciu filtra B+W Infra Color 099 który odcina widmo od ok. 550-600nm. Może ten filtr da mi zbliżony do "pełnej podczerwieni" efekt.
W związku z tym przed zakupem filtra chciałbym się dowiedzieć od Was czy ma to sens i jakie daje rezultaty. Może ktoś z Was robił takie próby i będzie mógł udzielić mi wskazówek i informacji. Z góry dziękuję "FIBE"

adalbert
07-06-2007, 00:41
http://canon-board.info/showthread.php?t=3366
http://www.naturfotograf.com/UV_IR_rev00.html#top_page

FIBE
07-06-2007, 08:34
http://canon-board.info/showthread.php?t=3366
http://www.naturfotograf.com/UV_IR_rev00.html#top_page

Dzięki. Ale w podanych przez Ciebie linkach tylko się upewniłem że 30D bez modyfikacji nie robi zdjęć w podczerwieni. A tematem głownym postu jest ....filtr B+W Infra Color 099. Ponawiam wiec prośbę o podpowiedz do osób, które korzystały bądz korzystają z tego filtra do zdjęć w podczerwieni.
Bedzie to dla mnie najcenniejsza wskazówka o przydatności tej szybki.

FIBE
08-06-2007, 07:31
Dziwne, żadnych postów. Tylko "Adalbert" coś mi odpisał. Nie wiem czy filtr B+W Infracolor 099 jest tak żadko stosowany w cyfrowej fotografii czy przedłużony weekend spowodował milczenie reszty forumowiczów. A może Moderatorzy mają wiedzę w tym temacie. Proszę wiec o pomoc. Zależy mi na czasie.

bebesky
08-06-2007, 08:04
przecież to nie piekarnia
nie każdy ma ten filtr, nie każdemu się chce odpisywać, nie każdy czyta wszystkie posty
a czasem na odpowiedź która cię będzie satysfakcjonować trzeba czekać kilka dni/tygodni/miesięcy
albo nie uzyskasz jej wcale
cierpliwości
albo:
idź do sklepu, załóż filtr, zrób zdjęcie, zobacz efekt - jeżeli będzie źle oddaj filtr.
przy zakupie każdego towaru możesz go oddać w ciągu kilku dni bez podania przyczyn - warunek - nie może mieć sladów użytkowania

FIBE
08-06-2007, 11:00
Dzięki za dobrą radę....:smile:
idź do sklepu, załóż filtr, zrób zdjęcie, zobacz efekt - jeżeli będzie źle oddaj filtr.
przy zakupie każdego towaru możesz go oddać w ciągu kilku dni bez podania przyczyn - warunek - nie może mieć sladów użytkowania[/QUOTE]

Jednak tak sie składa że teb filtr jest tylko sprowadzany na zamówienie. Najbliższy do Warszawy sklep w....... Gdańsku lub Wrocławiu Foto Raj więc z tym pójściem trochę jak sam przyznasz pewnie trochę by mi się zeszło :smile:

Czekanie na odpowiedz tygodniami/ miesiącami !!!!! ??????????? Pewnie jestem naiwny ale myślałem, że ludzie z forum Canona są bardziej życzliwi i pomocni, bo przecież o to właśnie chodzi.
Zaznaczam, że nie mam do Ciebie żadnych pretensji i pewnie napisałeś prawdę że tak właśnie na tym forum jest tygodnie i miesiące bo to Kanonierzy. No i co z tego to tacy sami ludzie jak wszyscy, a że mają dobre aparaty i sprzęt to jest mało ważne. Pomoc i życzliwość i konkrety są dla mnie zasadniczym kryterium oceny.:smile: Sorry ala mnie trochę to pobudziło.:smile:
Temat w dalszym ciągu aktualny. Zdjęcia z filtrem B+W Infracoor 099.:rolleyes:

CYNIG
08-06-2007, 11:07
Czekanie na odpowiedz tygodniami/ miesiącami !!!!! ??????????? Pewnie jestem naiwny ale myślałem, że ludzie z forum Canona są bardziej życzliwi i pomocni, bo przecież o to właśnie chodzi.
Zaznaczam, że nie mam do Ciebie żadnych pretensji i pewnie napisałeś prawdę że tak właśnie na tym forum jest tygodnie i miesiące bo to Kanonierzy. No i co z tego to tacy sami ludzie jak wszyscy, a że mają dobre aparaty i sprzęt to jest mało ważne. Pomoc i życzliwość i konkrety są dla mnie zasadniczym kryterium oceny...

Czemu nie doczytales dokladnie tego ze B+W Infra Color 099 nie jest najpowszechniejszym z filtrow i moze po prostu nikt z aktualnie czytajacych forum nie ma o nim pojecia i trzeba troche poczekac az znajdzie sie ktos kto z nim pracowal. Choc w sumie po takich tekstach jak Twoje nie spodziewal bym sie naglego wysypu odpowiedzi ze strony skarconych "Kanonierow"

Janusz Body
08-06-2007, 11:28
...Czekanie na odpowiedz tygodniami/ miesiącami !!!!! ??????????? Pewnie jestem naiwny ale myślałem, że ludzie z forum Canona są bardziej życzliwi i pomocni, bo przecież o to właśnie chodzi.
Zaznaczam, że nie mam do Ciebie żadnych pretensji i pewnie napisałeś prawdę że tak właśnie na tym forum jest tygodnie i miesiące bo to Kanonierzy. No i co z tego to tacy sami ludzie jak wszyscy, a że mają dobre aparaty i sprzęt to jest mało ważne. Pomoc i życzliwość i konkrety są dla mnie zasadniczym kryterium oceny. Sorry ala mnie trochę pobudziło

Sorry ale mnie Twoja wypowiedź też "trochę pobudziła" :mrgreen: Niestety negatywnie.

Coś Ty taki niecierpliwy. Pretensje do całego świata, że Jaśnie Panu nie chcą pomóc. CYNIG dobrze Ci napisał, że filtr mało popularny jest i jak go nikt nie ma to czego oczekujesz? Naprawę sądzisz, że ludziska siedzą przy komputerach i czekają na Twoje pytania? Ledwo wlazłeś na forum a już pouczasz innych jak mają Ci odpowiadać. Natychmiast, szybko, już, zaraz bo Jaśnie Pan nie ma ochoty poczekać.

Tak ogólnie to Twoja postawa zdecydowanie zniechęca do jakiejkolwiek pomocy.

bebesky
08-06-2007, 11:29
Pewnie jestem naiwny ale myślałem, że ludzie z forum Canona są bardziej życzliwi i pomocni, bo przecież o to właśnie chodzi.

są życzliwi i pomocni
ale nie są na twoje zawołanie

filtr jest rzadki i nie każdy go posiada
nie każdy robi zdjęcia IR

I gdzie jest napisane że to forum jest po to by innym pomagać?
I gdzie jest napisane że na każdy post musi ktoś odpowiedzieć?
jak ktoś będzie znał odpowiedź na twoje wątpliwości to pewnie odpowie - cierpliwości

Chyba nie wyobrażasz sobie że wszyscy na forum czekali na forum przez ostatnie kilka lat na twoje pytanie i teraz są zaszczyceni mogąc ci odpowiedzieć a jak nie mają tego filtra to polecą szybko do sklepu kupią go, kupią aparat taki jak twój i szybciutko zaczną testować tylko po to by zadowolić cię odpowiedzią i samplami.

odrobinę cierpliwości i skromności

a jak nie masz sklepu to równie dobrze możesz zadzwonić do b&w i ich zapytać? Oni są od pomagania w kwestiach technicznych dotyczących ich filtrów
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
ops janusz - trochę mnie ubiegłeś


a miało cię nie być :)

Robson01
08-06-2007, 11:39
Dajcie już chłopakowi (???) spokój , pewnie młody i niecierpliwy :-).
Tak jak napisał Janusz - to raczej rzadko używany filtr i może się tak zdarzyć, że nikt (bardzo niewielu) go stosuje. Odrobina cierpliwośći, a z pewnością jeżeli ktoś korzysta(ł) z niego udzieli Ci odpowiedzi.

FIBE
08-06-2007, 11:52
Dzięki bebesky i Janusz Body za "ciekawe i pomocne odpowiedzi". ......... Wlazłem na forum i pouczam forumowego mądralę.... uraziłem Kanonierów, niesłychane. A z tym .... Jaśnie Panie to też przesadziłeś Janusz Body. Naprawdę Super !!!!!!!!!!!!!!!!!!. Bardzo fajne powitanie na forum. !!!!!!!!
To mi sie bardzo podoba. :idea: Dla jasności - Nie mam zamiaru nikogo pouczać, a że tak to odbieracie to Wasz problem. Rozumiem, że jest to rzadki filtr i faktycznie trzeba będzie poczekać aż znajdzie sie ktoś kto digitalem robił tym filtrem zdjęcia. :cool:

Janusz Body
08-06-2007, 12:29
...- Nie mam zamiaru nikogo pouczać, a że tak to odbieracie to Wasz problem.

Mylisz się zasadniczo. Nie nasz. TWÓJ. :mrgreen:




Rozumiem, że jest to rzadki filtr i faktycznie trzeba będzie poczekać aż znajdzie sie ktoś kto digitalem robił tym filtrem zdjęcia. :cool:
...
W związku z tym przed zakupem filtra chciałbym się dowiedzieć od Was czy ma to sens...

Możesz dość długo poczekać. Oprócz Twojej arogancji i zniechęcenia do odpowiadania Jaśnie Panu (który zresztą zachowuje się bardziej jak dresiarz) zwróć uwagę na to jak jest zbudowana matryca Twojego aparatu. Jedna z warstw na matrycy to filtr IR. To co Ty zamierzasz właściwie osiągnąć zakładając filtr na obiektyw? Sam napisałeś:



po poczytaniu wielu postów na innych forach np. dpreview wygląda na to że bez zdjęcia filtra nałożonego na matrycę w body zdjęcia w podczerwieni np. klasycznym filtrem Hoya IR 72 tym aparatem są praktycznie niemożliwe.



Czego więc oczekujesz? Recepty na cud?

Vitez
09-06-2007, 00:26
A z tym .... Jaśnie Panie to też przesadziłeś Janusz Body. Naprawdę Super !!!!!!!!!!!!!!!!!!. Bardzo fajne powitanie na forum. !!!!!!!!

Nie przesadzil. Otrzymales takie powitanie na jakie sobie zasluzyles. Forum to zbiorowisko ludzi chetnych sobie pomoc za darmo. Tu nie ma "wchodze, place to wymagam" bo za nic nie placisz i nie masz prawa wymagac. Tu jest "wchodze, pytam i czekam grzecznie oraz cierpliwie - moze ktos mi pomoze" .
Jesli taki sposob obslugi klienta na forum ci nie odpowiada to moze otrzymasz fajniejsze pozegnanie niz powitanie :roll: - sprobuj.

FIBE
09-06-2007, 17:49
Naprawde szkoda wielka, że tak się to sie kiepsko zaczęło. Temat nadal aktualny. Doświadczenia forumowiczów w digital foto z filtrem B+W Infra Color 099.

lempl
10-06-2007, 04:01
Popytaj moze na zagranicznych forach, dpreview np. Tam wiecej ludzi to sie moze ktos znajdzie co taki filtr nabyl.

FIBE
10-06-2007, 07:17
Dzięki "lempl", masz rację. To może być dobre rozwiązanie.