PDA

Zobacz pełną wersję : [Problem] 300D i wskaźnik eksopycji



soulslider
05-06-2007, 23:48
Juz jakis czas posiadam 300D i do tej pory nie mialem z nim najminiejszych problemow, do dzis...
Aparat przestal mi pokazywac na wyswietnaczach (LCD i wewnetrznym) ulamkowych wartosci zmiany ekspozycji, przyklad:

powiedzmy, ze strzalka wzkazuje mi "0" chce zwiekszyc ekspozycje o 1/3 i strzalka znika... pojawia sie dopiero przy pelnych wartoscia (-2,-1,0,+1,+2). Wczesniej nigdy cos takiego sie nie dzialo, co moze byc przyczyna takiego stanu?

Moze to cos w sofcie cie ryplo? (posiadam UnDutchables, ale jeszcze nigdy mnie nie zawiodl) albo ze siedzialem z aparatem jakies 1,5h na dworze w trakcie SOLIDNEJ burzy (choc zaden piorun mnie nie trafil ^_^")?

Pomozcie, mi brakuje pomyslow co moglo byc przyczyna :/ i jak to naprawic.

slav1973
06-06-2007, 10:43
W UnDutchables w funkcjach własnych (CF) jest opcja zmiany skoku ekspozycji z 1/3 na 1/2 i 1EV (o ile dobrze pamiętam) - przestawienie tego z ustawień fabrycznych dawało w moim aparacie podobny efekt znikania wskaźnika.
Mam nadzieję, że to pomoże.

pzdr

soulslider
06-06-2007, 18:42
:D wielkie dzieki, pomoglo
raz jeszcze dziekuje bo bym sie chyba nie domyslil ze zmaian tej opcji mogla to spowodowac (chociaz to dosc logiczne... jesli sie nad tym czlowiek zastanowi)

Misiaque
06-06-2007, 19:16
W 350D w takich wypadkach zaznaczone są obydwie działki między całkowitymi wartościami korekty i to jest jeszcze bardziej logiczne :D