PDA

Zobacz pełną wersję : Czy ktoś posiada taki dyfuzor??



jacech1
10-03-2005, 01:15
Witam
Zastanawiam się nad zakupem dyfuzora
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=44514048

co o tym sądzicie??, a może macie inne propozycje??

tpop
10-03-2005, 01:39
ja mam do 550 i bardzo sobie chwale.
A tak w ogole:
http://canon-board.info/viewtopic.php?t=538
http://canon-board.info/viewtopic.php?t=2069

tiberek
10-03-2005, 01:47
Mam inna lampe ale dyfuzor ten sam (inny rozmiar).
Jak dla mnie niezle. Ewidentnie rozprasza swiatlo i delikatnie doswietla do przodu.
Bardzo podobne efekty daja nasadki Lumiquesta, efekt jest czasami lepszy, czasami gorszy. To ma ta zalete, ze jest b. latwe w trasporcie czego o w/w nasadkach nie mozna powiedziec. Ale Lumiquessty maja tez inne zalety chocby model 80/20.

Ja lubie uzywac O-B, oczywiscie w pomieszczeniach. BTW: Widac czasami w TV jak niektorzy fotoreporterzy maja nalozone wlasnie omni-bounce, ale uzywaja ich przy lampie "na wprost" co generalnie IMHO niewiele daje. Mozna ewentualnie uzywac tego tak do lekkiego rozporszenia i zmiekczania swiatla (prymitywny softbox), ale efekt w/g moich testow, przy takim uzyciu omni bounce'a, jest symboliczny 8)

Na dworzu nie ma to wiekszego sensu zakladac tego na lampe :wink:

jacech1
10-03-2005, 02:13
poczytałem troszeczkę i zastanawiam się co lepsze czy Omnibounce czy softbox o którym pisał Vitez.

Potrzebny mi jest do fotografowania reporterki w kościołach w domu itp. głównie portrety chcę uniknąć blinków na twarzy (chyba dobrze piszę blinków :) ).

W.g Was co lepiej kupić Omnibounce czy softbox??

tiberek
10-03-2005, 09:39
Chyba raczej blikow :twisted: A co do wyboru to jedno i drugie ;) Oba sluza do czego innego, jeden do zmiekczania swiatla strzelanego na wprost, a drugi do lepszego wypelniania pomieszczen swiatlem. IMO w warunkach malego pokoju duzo lepiej bedzie sie sprawdzal O-B, w warunkach koscielnych softbox - tam od sufitu nie strzelisz lampa 8)
(inna sprawa czy odwazylbym sie z S-B latac po kosciele :D )
Pozostaje tylko kwestia wyboru wielkosci softboxa (lumiquest o ile pamiatam ma dwa modele). Im mniejszy wielkoscia tym ma mniejszy wplyw na poprawe jakosci blysku.
Co do sensownosci uzycia przenosnego softboxu czy O-B przy zdjeciach plenerowych to sprawa jest dyskusyjna :roll: Tutaj takie male 'zabawki' chyba nie zadaja egazminu.

tpop
10-03-2005, 10:40
W.g Was co lepiej kupić Omnibounce czy softbox??
Omnibounce bedzie chyba wygodniejszy.

jacech1
10-03-2005, 13:32
Chyba raczej blikow :twisted:

byłem blisko :lol: :lol: :lol:


Co do sensownosci uzycia przenosnego softboxu czy O-B przy zdjeciach plenerowych to sprawa jest dyskusyjna :roll: Tutaj takie male 'zabawki' chyba nie zadaja egazminu.

dokładnie raczej bez większego znaczenie

myślę że na poczatek s-b to sobie zrobię i zobaczę co i jak, a kupie O-B i będę szczęśliwym posiadaczem obu :D :D :D

Vitez
10-03-2005, 18:45
IMO w warunkach malego pokoju duzo lepiej bedzie sie sprawdzal O-B, w warunkach koscielnych softbox - tam od sufitu nie strzelisz lampa 8)
(inna sprawa czy odwazylbym sie z S-B latac po kosciele :D )

Dobrze napisane, ja nie mam zadnych oporow przed bieganiem z softboxem po kosciele czy o zatloczonych wystawach kotow - jesli mam sie wstydzic fotografowac to po co kupowalem aparat? ;)
Co do omnibounce... jakos radze sobie bez tego - naprawde bardzo rzadko jestem w az tak ciasnych pomieszczeniach ze softbox do wyrzucenia ;) .. a wtedy bez omnibounce blysk w sufit "zwykly" tez dobrze dziala. Za to softbox daje bezstresowe strzelanie "na wprost" z lepszym zasiegiem niz strzal 45stopniwgorezodblysnikiem ;) i z o wiele mniejszym ryzykiem czerwonych oczu a slicznie zmiekczajac swiatlo.
W warunkach plenerowych rowniez z softboxem strzelam - kontrujac oswietlenie sloneczne, wypelniajac cienie, lubie gdy to wypelnienie jest miekkie a nie walniete fleszem... a asysty z blenda jakos nie mam ochoty ze soba targac ;) - wystarczy lampka z off-shoe cord i softbox (choc niektorzy namawiaja mni na parasolke ale to sporo wieksze i mniej poreczne do przenoszenia urzadzenie).

tiberek
10-03-2005, 22:18
No kosciol to specyficzne miejsce, przynajmniej dla mnie. W innych miejscach nie mam oporow ;) A co do SB w plenerze to dobrej bledny maly SB nie zastapi, szczegolnie blendy nie-srebrnej. Faktem jest, ze z SB sobie samemu dasz rade, z bleda gorzej, chyba ze masz trip gripa lastolite'a ;]

W pomieszczeniach typu pokoj w mieszkaniu jednak bede sie upieral, ze OB jest lepszy od SB lumiquesta. Moje osobiste testy mnie w tym zdaniu utwierdzaja :wink: Ja, mimo, ze tez jestem "kociarz" po wystawach kocich nie biegam, za to duzo fotek robie wlasnie w M-iles-tam. W ostatecznosci zawsze mozna uzyc swiatla odbitego od wbudowanej w lampy bialej plytki. To tez elgancko rozprasza.

Heh, wychodzi ze dla kazdego cos milego ;) Kazde z tych rozwiazan jest dobre do konkretnych potrzeb i uzupelniaja sie one wzajemnie, choc z drugiej strony mozna przezyc jak sie czegos nie ma i stosowac "tricki" tym co sie ma.

I to by bylo na tyle.... 8)

Vitez
11-03-2005, 11:06
No kosciol to specyficzne miejsce, przynajmniej dla mnie.

Lampa z sb blyska slabiej, jest mniej widoczna przez co mniej sie rzuca w oczy fakt robienia zdjec w kosciele... no ale gdybym naprawde chcial klimatyczne zdjecia porobic to bez lampy w ogole :roll: .


Faktem jest, ze z SB sobie samemu dasz rade, z bleda gorzej, chyba ze masz trip gripa lastolite'a ;]

No wlasnie w tym problem ze nie mam ani blendy,ani statywu do niej ani ochoty na towarzystwo asystenta podczas spacerow 8)


W pomieszczeniach typu pokoj w mieszkaniu jednak bede sie upieral, ze OB jest lepszy od SB lumiquesta. Moje osobiste testy mnie w tym zdaniu utwierdzaja :wink: Ja, mimo, ze tez jestem "kociarz" po wystawach kocich nie biegam, za to duzo fotek robie wlasnie w M-iles-tam. W ostatecznosci zawsze mozna uzyc swiatla odbitego od wbudowanej w lampy bialej plytki. To tez elgancko rozprasza.

Jesli avatarek wynika z twoich osobistych testow - to upewnia mnie ze OB nie jest tym co chcialbym uzywac. Dlaczego? Pierwsze zdjecia moje kotow mialy wade zglaszana przez ogladajacych - niedoswietlone oczy (Canon G3, bez lampy robione by nie bylo odblaskow od lampy wbudowanej). Pozniej probowalem z lampa zewnetrzna, z blyskiem odbitym i z odblysnikiem )z kartki papieru na gumce przyczepionej, lampa 420EX) - nadal to samo - niedoswietlone oczy. Dopiero softbox rozwiazal problem. Na avatarku twoim rowniez widze ten sam problem - niedoswietlone oczy (a tak sie wlasnie dzieje przy blysku wypelniajacym pomieszczenie - cale pomieszczenie i calosc kota moze dobrze oswietlona, ale oczy gina w polmroku czola), dlatego jednak - by miec doswietlone oczy (w pomieszczeniu) - bede zawsze polecal blysk bezposredni przez softbox, natomiast by miec ujecie ogolne lepiej oswietlone - oczywiscie OB lepiej sie sprawdzi.

jacech1
25-06-2005, 12:07
i jeszcze ciekawa rzecz to: http://www.lumiquest.com/lq881.htm

Dorn
09-08-2005, 08:27
A ja mam jeszcze taki problem:
kupuję lampę 420EX i chcę do niej "rozpraszacze światła" ;)
Z tego co się kapnąłem, to Lumiquesty mocuje się na rzepach przyklejonych do lampy. Natomiast Omnibunce'a Stofena chyba się nasuwa. Czy te przyklejone do lampy rzepy nie przeszkadzają (utrudniają) mocowanie Stofena? A jeśli tak, to może zdać się tylko na Lumiquesty? Czy ktoś stosował UltraBounce'a? Jak się on ma w stosunku do Omnibounce'a? Który lepiej rozprasza światło?

Scaramanga
26-08-2005, 11:21
Dobrze napisane, ja nie mam zadnych oporow przed bieganiem z softboxem po kosciele czy o zatloczonych wystawach kotow - jesli mam sie wstydzic fotografowac to po co kupowalem aparat? ;)
Za to softbox daje bezstresowe strzelanie "na wprost" z lepszym zasiegiem niz strzal 45stopniwgorezodblysnikiem ;) i z o wiele mniejszym ryzykiem czerwonych oczu a slicznie zmiekczajac swiatlo.
W warunkach plenerowych rowniez z softboxem strzelam - kontrujac oswietlenie sloneczne

Ja mam nadmuchiwanego FotoFlexa.Praktycznie bez tego nie robie zadnego portretu ani zdjecia technicznego.Czy pomaga?Pomaga.
Nie o to chodzi.Najwiecej smiechu daje mi tlumaczenie wszystkim na okolo co to jest kiedy przed zdjeciami zaczynam nadwyrezac pluca.Wyobrazcie sobie jak gigantycznie wyglada Penacon Six ze 180-tka,Metzem (hammerheadem) i nadmuchanym softboxikiem...
Z czyms takim nie mozna przejsc niezauwazonym mniej niz wygladajac jak
maz Mandaryny ;)
Tlumaczac zawile po raz tysieczny zasade rozpraszania swiatla wymyslilem wersje,ze jest to rekawek ratunkowy:"Kiedys bedac na slubie tak sie naspawalem,ze musialem sie rano napic wody ze studni z wiadomych przyczyn,nachylilem sie i aparat poszedl na dno.Teraz,poniewaz latwo trace kontrole mam rekawek na "wsiakij słuczaj"..."
Wiekszosc robi oczy i to "kupuje"... :)))

Vitez
26-08-2005, 20:31
Najwiecej smiechu daje mi tlumaczenie wszystkim na okolo co to jest(...)
Tlumaczac zawile po raz tysieczny zasade rozpraszania swiatla


Ja mowie po prostu "to by czerwonych oczu nie bylo" - wiekszosc sluchaczy kiedys cos tam pstrykala kompaktem czy widziala zdjecia z kompaktu i od razu kumaja o co chodzi 8) .

Przemek Białek
26-08-2005, 22:29
a ja tam mowie ze lubie duze rzeczy i nikt pytan nie zadaje, sam jestem duzy:d

a pozatym blenda to rzecz niesamowita, np w plenerze jest zbawieniem podam kilka przykladow
http://www.fotocela.swi.pl/data/media/6/8-m_3.jpg
http://www.fotocela.swi.pl/data/media/6/3-m_6.jpg
http://www.fotocela.swi.pl/data/media/15/II-m_2.jpg