PDA

Zobacz pełną wersję : Canon EF 100 2.8 Macro



stilleto
03-06-2007, 22:57
Hej, takie dość szybkie pytanie, bo w sumie trudno mi jednoznacznie to ocenić, i liczę na jakieś podpowiedzi.
Od 2 miesięcy jestem posiadaczem w/w szkła. Wszystko super itp, tyle, ze powiedzmy tydzień od zakupu, szkiełko zaczęło dużo głośniej chodzić. Na AF jak i MF słychać charakterystyczne 'chrupanie' (od razu dodam, że jeśli chodzi o działanie/ostrzenie to nie ma do czego się doczepić).
Może to zabrzmi jak żart, ale dźwięk ten najbardziej mi się kojarzy, ze starodawnymi zegarkami/budzikami, które trzeba było nakręcać (chodzi o sam rodzaj dźwięku a nie głośność):|
Mam porównanie do L z USM które służą mi już 2-3 rok i sprawują się jak nowe, natomiast nie mam możliwości porównania z innym modelem 100 macro.
Pewnie wyślę na serwis dla świętego spokoju, ale jestem ciekaw opinii Was, forumowiczów...
Na koniec dodam, że szkiełko zakupione w krakowskim fotoplusie, gwarancją jest ich oryginalny druk.

bebesky
04-06-2007, 08:21
ja używam już ponad rok i takich objawów nie mam

rysiaczek
04-06-2007, 09:02
podobnie, jak bebesky - to szklo nie "chrupie"... slij na serwis, moze dostal Ci sie tam jakis piasek czy inny badziew, szkoda go zajechac.

franker
04-06-2007, 18:15
mój kolega miał coś takiego w Tamronie, czyli dziwnie-głośny i dziwnie brzmiący AF, po odwiedzinach serwiu gra gitara:D

Powiedz mi stilleto czy da się tym obiektywem jakieś portrety robić i ludzi czy raczej macro?

stilleto
04-06-2007, 19:13
Macro jak nazwa wskazuje.. przedewszystkim macro. Portrety tez sie, i to ladne, tylko sie trzeba liczyc z tym, ze widac kazdy detal, jednym to przeszkadza, drugim pasuje w sam raz. Jednak do portretow i tak uzywam czegos innego :)