PDA

Zobacz pełną wersję : Konkursy fotograficzne



klosek
03-06-2007, 00:07
Witam wszystkich serdecznie na forum - jestem tu nowy. Mam na imię Adam i zajmuję się fotografią od ok. 2 lat. Natomiast ciekawi mnie głównie fotografia lotnicza, czyli spotting. Ponieważ mieszkam w Łodzi, od roku jestem spotterem na łódzkim lotnisku. Nie dawno kupiłem Canona EOSa 400D + kitowy obiektyw (wkrótce kupię następny, będzie to Sigma 70-300mm APO). Zrobiłem już dość dużo zdjęć i co po niektóre wysłałbym na jakiś konkurs fotograficzny. Dostawałem już parę wyróżnień na jednym portalu i jestem gotowy zaprezentować gdzie indziej swoje zdjęcia.
Tyż chciałbym się zapytać, czy wiecie może o jakiś AKTUALNYCH konkursach?
Szukałem w Google, ale ja chyba na międzynarodowe igrzyska nie będę startował :)
Na forum widziałem konkurs z datą ważności do przedwczoraj :( Co ja zrobię - będę pokładał nadzieję w Was :) Cieszę się że mogę z Wami pisać na tym forum i pozdrawiam wszystkich!

PS Moje zdjęcia jakby kogoś interesowało to niech wejdzie na www.klosek.bo.pl

Krzychu
03-06-2007, 08:05
Powrzucaj je na airliners.net, skutecznie Cie wyleczą z wysokiego mniemania o swoich zdjęciach - co prawda to nie konkurs, ale najbardziej renomowany serwis jeżeli chodzi o fotografię lotniczą... O konkursach na które można by wysłać zdjęcia samolotów to nie słyszałem...
A zdjęcia obejrzałem - są niestety bardzo kiepskie.

arturs
03-06-2007, 11:41
Poogladaj sobie zdjęcia np. Muflona na airlines.net (http://www.airliners.net/search/photo.search?photographersearch=Daniel%20Rychcik), tu (http://www.canon-board.info/showthread.php?t=943&highlight=%5Bmuflon%5D) na forum , czy na jego stronie (http://photosite.pl/aviation/index.html) - oczywiście jest też sporo innych ale te są fajne ;)
poczytaj też w naszej Szkole (http://www.canon-board.info/showthread.php?t=8692) trochę jak się to wszystko kręci ..

Co do konkursów się nie wypowiem ale obawiam się że z kitem to za wiele nie zwojujesz.. Acha kolega Marantz z forum też jest z Łodzi i z tego co kojarzę zajmuje się także spottingiem więc masz na miejscu kogoś kto coś może poradzić..

Pozdrawiam
Artur

mkwiek
03-06-2007, 17:08
A zdjęcia obejrzałem - są niestety bardzo kiepskie.
wskazane by było powiedzieć czemu i pokazać np swoje tego typu, zapewne lepsze jako przykład jak robić dobre, nie uważasz?

klosek
03-06-2007, 17:19
ok, może faktycznie wystartowałem za bardzo, ale dopiero się uczę... zobaczę, czas pokaże, czy coś zdziałam, czy skończy się na prywatnej galerii :)
Do waszych zdjęć nie ma co się porównywać, zrobione są mistrzowską ręką no i sprzętem... po prostu kosmos. Wszystkie zdjęcia na mojej stronie były zrobione Fuji FinePix S5000, stąd ta jakość, no ale co, dzięki za wskazówki, coś wykombinuję.
Pozdrawiam!

Krzychu
03-06-2007, 17:43
wskazane by było powiedzieć czemu i pokazać np swoje tego typu, zapewne lepsze jako przykład jak robić dobre, nie uważasz?

Żeby powiedzieć czemu - racja, ale akurat w tych zdjęciach leży wszystko - technika, kadr, jakość obróbki. Link do tych dobrych podałem w pierwszym zdaniu odpowiedzi, a swoje nie uważam żebym musiał pokazywać (tego typu dyskusje były z milion razy), niemniej jednak do moich zdjęć przy odrobinie wysiłku (jakiś tam samolotów też) można dotrzeć, trzeba tylko chwileczkę pomyśleć ;-)
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

ok, może faktycznie wystartowałem za bardzo, ale dopiero się uczę... zobaczę, czas pokaże, czy coś zdziałam, czy skończy się na prywatnej galerii :)


To jeszcze raz Ci poradzę - to co uważasz że jest dobre, wrzucaj na www.airliners.net albo www.jetphotos.net (ten drugi site ma trochę lżejsze kryteria jakościowe) i oglądaj zdjęcia zamieszczone tam. Jak będziesz miał pierwsze przyjęte na airliners.net (i nie będzie to rzadki typ albo jakiś incydent) to możesz się czuć jakbyś wygrał konkurs ;-)

klosek
03-06-2007, 21:18
Fajnie, postaram się wrzucić coś na airlines.net i jestphotos (o ile mi przyjmą, a to graniczy z cudem) i jak przyjmą, to dam link. Dzięki, spróbuję.
Oglądałem już wiele zdjęć i wzoruje się na nich - postaram się.
Dzięki, pozdrawiam.

klosek
27-06-2007, 08:34
Drodzy Forumowicze.
Wysłałem zaledwie pierwszą fotkę na Jetphotos jak prosiliście i przyjeli mi.
http://www.jetphotos.net//viewphoto.php?id=6005411
Pozdrawiam :D

michalab
27-06-2007, 12:15
Drodzy Forumowicze.
Wysłałem zaledwie pierwszą fotkę na Jetphotos jak prosiliście i przyjeli mi.
http://www.jetphotos.net//viewphoto.php?id=6005411
Pozdrawiam :D
Zupełnie mnie nie interesują samoloty, więc mogę spokojnie skomentować to jako zdjęcie, bez emocjonalnego podejścia do tematu.

Dla mnie to zdjęcie jest kiepskie, z kilku powodów

1. Za ciasny kadr - samolot praktycznie ociera się o rogi zdjęcia, nie mówiąc już o tym, że nie ma gdzie na zdjęciu
polecieć lub nawet pojechać
2. Centralny kadr - lepiej byłoby gdyby samolot był w dolnej 1/3 zdjęcia a nie w połowie.
3. Tył samolotu zlewa się z innym samolotem (właściwie nie widać czy skrzydło tego drugiego to nie jest część tego głównego)
4. Ten drugi samolot "pocięty" - przez główny samolot i brzeg zdjęcia
5. Za dużo widocznych szczegółów w tle - np. tabliczka "25-07 A" jest blisko mocnego punktu, jest jaskrawa i przyciąga uwagę (może nawet mocniej niż samolot)
6. Punkt widzenia i oświetlenie, który powodują że skrzydła i stateczniki zostały zredukowane do cienkich kresek, a przez to samolot wygląda jakby miał sam kadłub, z wystającym z niego śmigłem.

Krzychu
27-06-2007, 13:03
Zupełnie mnie nie interesują samoloty

To widać po komentarzu... Zresztą akurat kolegi chyba specjalnie komentarze nie interesują, chciał się pochwalić (i słusznie) że jego zdjęcie znalazło uznanie screenerów na Jethotos (moim zdaniem nie jest złe)



1. Za ciasny kadr - samolot praktycznie ociera się o rogi zdjęcia, nie mówiąc już o tym, że nie ma gdzie na zdjęciu
polecieć lub nawet pojechać
2. Centralny kadr - lepiej byłoby gdyby samolot był w dolnej 1/3 zdjęcia a nie w połowie.

I generalnie o to chodzi, każdy serwis by Ci takie zdjęcie na którym samolot ma gdzie pojechać odrzucił - on jest głównym i jedynym tematem zdjęcia i standardowe zasady tutaj się zupełnie nie stosują - zanim zaczniesz komentować to poprzeglądaj sobie airliners.net czy jetphotos.net i zobacz jak wyglądają tamtejsze zdjęcia - tam nie mowy o mocnych punktach, przestrzeni itp.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Drodzy Forumowicze.
Wysłałem zaledwie pierwszą fotkę na Jetphotos jak prosiliście i przyjeli mi.
http://www.jetphotos.net//viewphoto.php?id=6005411
Pozdrawiam :D

No i super, to zdjęcie jest o niebo lepsze niż to co pokazywałeś na samym początku tego wątku...

michalab
27-06-2007, 15:18
Zresztą akurat kolegi chyba specjalnie komentarze nie interesują,


I generalnie o to chodzi, każdy serwis by Ci takie zdjęcie na którym samolot ma gdzie pojechać odrzucił - on jest głównym i jedynym tematem zdjęcia i standardowe zasady tutaj się zupełnie nie stosują - zanim zaczniesz komentować to poprzeglądaj sobie airliners.net czy jetphotos.net i zobacz jak wyglądają tamtejsze zdjęcia - tam nie mowy o mocnych punktach, przestrzeni itp.
OK, wybaczcie, w takim razie wycofuję się, za sugerowałem się tym udziałem w konkursach fotograficznych.

michalab
29-06-2007, 08:56
I generalnie o to chodzi, każdy serwis by Ci takie zdjęcie na którym samolot ma gdzie pojechać odrzucił - on jest głównym i jedynym tematem zdjęcia i standardowe zasady tutaj się zupełnie nie stosują - zanim zaczniesz komentować to poprzeglądaj sobie airliners.net czy jetphotos.net i zobacz jak wyglądają tamtejsze zdjęcia - tam nie mowy o mocnych punktach, przestrzeni itp.
Poprzeglądałem te serwisy i nie powiem, aby te zdjęcia mnie poruszyły. Natomiast te:
http://onephoto.net/portfolio.php3?id_autora=4240
Bo autor jednak stosuje standardowe zasady i dzięki temu zdjęcia mocniej działają. Jak byłem mały to sklejałem modele samolotów, i jeśli jakieś zdjęcia mi o tym przypominają to właśnie te, natomiast z serwisów, które podałeś ani trochę. Natomiast dla fascynatów lotnictwa, na pewno są ciekawe.

Krzychu
29-06-2007, 09:49
Generalnie to się z Toba zgadzam - pierwsze moje zdjęcie które próbowałem zuploadować na airliners.net też miało dużo przestrzeni itd bo tam mi się wydawało zdecydowanie ładniejsze (o oczywiście nie przeczytałem wszystkich FAQ'ów że to jest gwarancja porażki)...

klosek
11-07-2007, 17:59
Przepraszam że tak długo nie odpisywałem, bo wyjechałem i nie miałem dostępu do komputera.
Komentarze - oczywiście że mnie interesują. Przecież po to Wam dają, byście skomentowali, zwrócili uwagę, poprawili. Ja do dopiero się uczę.
Michalab: Spotting różni się troszeczkę od tej tradycyjnej fotografii, dlatego nie spodobało ci się moje zdjęcie.
Sam przyznam - nie jest to rewelacja.
Krzychu: Miło mi :)
Dziękuję Wam wszystkim serdecznie, pozdrawiam!!

Klosek
PS Znalazłem odpowiedni konkurs :)