PDA

Zobacz pełną wersję : Czyszczenie sprzętu



magikgt
09-03-2005, 21:11
Witam!Mam mały problem.Czym czyścić lustro i wizjer celownika?Używałem miękkiej szmatki do okularów i optyki,ale jakbym nie czyścił to zostają mazy i paprochy, już nie wiem co mam zrobić żeby lustro błyszczało jak dawniej.Czy sprężone powietrze w spary'u zdaje egzamin?Pozdrawiam

tiberek
09-03-2005, 21:16
Uzywalem tzw. mikrofazy (znajdziesz u dobrego optyka), choc generalnie trzeba sie obchodzic sie z lustrem ostrozniej niz z jajkiem :twisted:. Sprzezone powietrze IMHO akurat na lustro nie jest dobrym pomyslem, szczegolnie na "mazy" nic to nie da :|

maku
09-03-2005, 22:13
Ze swojej strony poleciłbym płyn eclipse + pecpad. Rozwiązanie o tyle dobre, że jednorazowe łatwiej, więc pozbyć się tych „mazów”. Zaznaczam jednak, że lustra tym nie czyściłem ale czyściłem filtr przed matrycą za pomocą eclipse i sensor swabs a jest to podobne rozwiązanie, więc przypuszczam że w Twoim przypadku zda egzamin. Zalecam jednak by zgodnie z instrukcją do pec padów traktować je jednorazowo.

A tak generalnie to polecałbym serwis. No chyba, że masz daleko, ale zawsze jest to jakieś ryzyko.

magikgt
09-03-2005, 22:58
no do serwisu to trochę mam,a z takim czymś do serwisu to trochę głupio,wysyłka nie wchodzi w grę bo niepozbędę się aparatu na 3 tygodnie :x