PDA

Zobacz pełną wersję : Sigma 17-35/2.8-4 EX DG HSM do Canona D20



szadorek
01-06-2007, 23:28
Prosze wszytskich o rade czy warto kupic obiektyw jak w temacie?? Posiadam Canona D20 oraz EOSa 30 i chcialbym aby obiektyw dzialal z cyfra i z analogiem. Prosze o sugestie konturencyjnych obiektywow i o opinie uztkownikow tego modelu Sigmy.

trampek
01-06-2007, 23:33
za ile?

na optyczne.pl maja o nim bdb zdanie. Ma HSM mysle ze za 1500 warto ! !

Kolekcjoner
02-06-2007, 02:47
Ja miałem wersję bez DG - była tragiczna. Może poprawili. Czy jednak na tyle żeby było warto brać? Na pewno trzeba sprawdzić przed zakupem,

SimOn!
02-06-2007, 13:34
Mam to szklo, kupilem je za ok 1000 zl ale na firme, z vatem bylo cos kollo 1400 zl, za ta cene moim zdaniem warto bo wypada baaardzo przyzwoicie.

Na 17mm ostra od 2.8 ( przynajmniej moj egzemplarz ) przy 35mm trzeba juz przymykac do 5.6 i jest ok. Mowie tu o moich wlasnych amatorskich odczuciach!
HSM...hmm, mega super szybki to nie jest ale radzi sobie swietnie do tego FTM, przydatna sprawa. Co do problemow z AF... ja nie zanotowalem takich zadnego FF?BF :)
Zamienilem Tamrona 28-75 f/2.8 (naprawde fajna ostra sztuke) na to szklo i jestem zadowolony. Mam szroki kat, zakres bardzo mi pasuje ( no moze moglo by byc do 50 ;) ) a spadku jakosci nie widze, ale ja nie robie ogromnych powiekszen nie sprzedaje zdjec do agencji itd. itp. ;)

Ja moge polecic... ale jak masz mozliwosc to wpadnij do ktoregos z Sigma Pro Centrum ( tu masz namiary (http://www.sigma-foto.pl/?q=node/40) ) - wypożycz, strzel troche fot przez 3 dni i sam zdecyduj.

EDIT:
A co do analoga, dla mnie to tez byl warunek konieczny do spelnienia. Jak na razie zwariowalem na punkcie 17 mm :mrgreen: Co do jakosci itd. sie zobaczy jak sie zrobi odbitki, narazie nie mialem czasu.

Rafał32
02-06-2007, 14:10
Skorzystaj z Sigma PRo Centrum. Za kilkadziesiąt złociszy pożyczają obiektyw na 3 dni.
Na pewno lepiej sam sobie odpowiesz po zdjęciach niz czytając opinie(oczywiscie też b.cenne)

No tak kolega wyżej już nadmienił.